Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Suplementy diety odpowiednie dla oczu

  0

  Suplementy diety

  Suplementy, które wspomagają nasze oczy to przede wszystkim luteina, minerały i antocyjany pochodzące z jagód, czy zeaksantyna. Suplementy oczu są niezwykle pomocne w przypadku długiej pracy przy monitorze lub przy wzmożonym wysiłku oczu.

   

  Kiedy mogę zażyć suplementy?

  Najczęściej zadawanym pytaniem jest: kiedy należy sięgać po suplementy, w jakim wieku? Odpowiedź jest bardzo prosta – w każdym, jeżeli bardzo mocno wykorzystujemy nasz wzrok. Wówczas wspomniane już minerały skuteczniej chronią nasz wzrok przed uszkodzeniami. Źle dobrana dieta, duże zanieczyszczenie środowiska (np. smog), duże nasłonecznienie, czy też promieniowanie wytwarzane przez monitory mają bardzo duży wpływ na kondycję naszych oczu. Jest oczywiście prawdą, że wraz z wiekiem kondycja naszych oczu ulega osłabieniu, jednak odpowiednie działania profilaktyczne oraz pielęgnowanie oczu, mogą zdecydowanie spowolnić tempo, w jakim nasz wzrok będzie się pogarszał.

   

  Warto wiedzieć

  Oczy słabną w miarę procesu starzenia się organizmu. Wolne rodniki, które pojawiają się w toksycznym środowisku, promieniowanie ultrafioletu, promieniowanie monitorów, telewizora, powstające podczas źle dobranej diety - szczególnie niszczą elementy struktury oka –zwłaszcza siatkówkę. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o oczy. Podczas słonecznych dni należy mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne, które ochronią oczy przed promieniowaniem UV. Ważne jest również przyjmowanie odpowiednich substancji odżywczych – zawartych między innymi w warzywach, owocach, czy w nabiale. Warto wykorzystywać sezon na owoce i warzywa, kiedy są one tanie i przygotowywać posiłki z nieprzetworzonych produktów.

   

  Luteina i jej wpływ na wzrok

  Luteina

  Najważniejszym elementem, który wpływa pozytywnie na nasz wzrok, jest luteina. Specjaliści zalecają przyjmowanie jej każdego dnia w dawce przynajmniej 5 miligramów. W szczególności powinny je przyjmować osoby, które bardzo często mają nadwyrężony wzrok i narażony na działanie szkodliwych działań, np. praca przed komputerem. Luteina jest zawarta w siatkówce oka i jest filtrem chroniącym oczy przed wolnymi rodnikami oraz promieniowaniem. Dostępne w aptekach suplementy diety z luteiną zawierają dodatkowo taurynę, cynk oraz selen. Pomagają one w ochronie oczu przed wolnymi rodnikami, a także wzmacniają wzrok. Niezwykle istotny w ochronie oczu jest beta-karoten. Jest on przeciwutleniaczem, a także chroni przed szkodliwym działaniem UV. W aptekach dostępne są również suplementy diety zawierające wyciąg z czarnej borówki. Jagody te zawierają antocyjany, które poprawiają krążenie w oczach, a to sprawia, że są one dużo lepiej dotlenione.

   

  Działaj dodatkowo

  Równie ważne, co odpowiednia dieta oraz suplementy, są krople nawilżające. Krople idealnie sprawdzają się w przypadku dużego wysuszenia oczu spowodowanego zanieczyszczeniem. W aptece można również otrzymać takie, które działają na obkurczenie naczynia włosowate, przez co eliminują efekt czerwonych oczu. Dzięki nim możliwe jest również zlikwidowanie nieprzyjemnego pieczenia oraz swędzenie oczu albo ograniczenie zbyt dużego łzawienia. Połączenie zastosowania suplementów diety, kropli i odpowiednia ochrona codzienna, sprawią, że nasze oczy będą odpowiednio zadbane.

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl