Soczewki Ultra

Soczewki Ultra to jedna z najnowszych i najciekawszych marek firmy Bausch&Lomb. Producent ten jest jednym z pionierów w zakresie okulistyki. Wśród jego produktów można znaleźć nie tylko szkła kontaktowe wykorzystujące innowacyjne technologie, ale także akcesoria i preparaty pielęgnacyjne chroniące użytkowników, którzy noszą soczewki kontaktowe. Tym, co wyróżnia soczewki Ultra Bausch&Lomb - jest przede wszystkim specjalna konstrukcja. Szkła są dobrze uwodnione, elastyczne i praktycznie niewyczuwalne na oku. Odpowiednio dobrane zapewniają komfort przez kilkanaście godzin użytkowania bez względu na styl życia. Są idealne dla osób wrażliwych, których oczy narażone są na różnego rodzaju podrażnienia. W tej grupie produktów znajdziesz zarówno nowoczesne miesięczne soczewki kontaktowe, jak i soczewki jednodniowe. Można więc dopasować rodzaj soczewek do indywidualnych oczekiwań.

Soczewki Ultra Bausch&Lomb

Bausch&Lomb Ultra - miesięczne soczewki kontaktowe

Podstawowe szkła Ultra stworzone przez firmę Bausch&Lomb to miesięczne soczewki kontaktowe od lat chętnie wybierane przez tysiące użytkowników na całym świecie. Dzięki nim możliwa jest korekcja większości wad wzroku jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność, prezbiopia, a także astygmatyzmu. Tym, co wyróżnia soczewki Bausch&Lomb Ultra, jest przede wszystkim innowacyjna technologia MoistureSeal. Dzięki niej wykorzystany do produkcji poliwinylopirolidon (PVP) ma zdecydowanie większe uwodnienie i dłużej utrzymuje nawilżenie oczu - nawet przy kilkunastu godzinach w soczewkach kontaktowych jednego dnia. Zawartość wody soczewek ma ogromne znaczenie dla oka. To właśnie ona przez częstotliwość mrugania dba o to, aby oczy były odpowiednio nawilżone. Dobre parametry, jakie mają soczewki miesięczne Bausch&Lomb Ultra i użycie innowacyjnych technologii mają wpływ na wygodne życie codzienne czy pracę przy komputerze. Soczewki Ultra to zdecydowanie jedna z najlepszych propozycji rynkowych. Produkt spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Dla kogo będą odpowiednie miesięczne soczewki Ultra Bausch&Lomb?

Najnowsze technologie i wysoki poziom uwodnienia sprawiają, że powierzchnia soczewek przy ich właściwej pielęgnacji zachowuje wszelkie parametry i właściwości - aż przez 30 dni użytkowania soczewek. Szkła zapewniają także komfort noszenia i są polecane dla osób pracujących przy komputerze czy ekranie smartfonów - chronią je przed suchością oka. Nie jest to oczywista właściwość w przypadku wszystkich soczewek dostępnych na rynku. Producent zadbał jednak o to, aby w tych soczewkach kontaktowych nie było żadnych ograniczeń związanych z codziennym życiem.

Niski moduł sztywności sprawia, że soczewka nie wywołuje podrażnień i idealnie leży na oku. Wygodne soczewki Ultra w wersji sferycznej miesięcznej są praktycznie niewyczuwalne. Pozwalają więc poczuć się pewnie w każdej sytuacji.

Jednodniowe soczewki sferyczne Ultra® One Day

Jednodniowe silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe to absolutny przełom na rynku. Mają one najwyższe możliwe uwodnienie, a w związku z tym nawilżają oczy - zwłaszcza jeżeli częstotliwość mrugania u ich użytkownika jest wysoka. Za wspomniane właściwości odpowiada materiał ich produkcji i zastosowanie nowoczesnych technologii. One także mają wpływ na wysoką przepuszczalność tlenu, co ma znaczenie przy kilkunastogodzinnym noszeniu soczewki. Poza systemem MoistureSeal ten rodzaj soczewek wyróżnia także druga technologia - ComfortFeel.

Soczewki Ultra Bausch&Lomb zostały wyposażone w filtry UV. Skutecznie chronią oczy przed promieniowaniem UVA - w co najmniej 50% i przed promieniowaniem UVB aż w 95%. Właściwość ta ma ogromne znaczenie nie tylko w letnie i bardzo słoneczne dni. Promieniowanie UV jest niebezpieczne dla oka przez cały rok. Warto więc oprócz technologii zwracać uwagę na filtry soczewki i kierować się m.in. tym parametrem podczas dokonywania wyboru.

Soczewki sferyczne Ultra w wariancie jednodniowym sprawiają również, że oczy narażone są zdecydowanie mniej na różnego rodzaju infekcje czy reakcje alergiczne. Wynika to z faktu, że soczewki nie trzeba w żaden sposób pielęgnować. Każdego dnia do użytkowania wykorzystuje się nową parę, która ma wszelkie właściwości korygujące wadę wzroku i zapewniające komfort. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku tych osób, które dopiero rozpoczynają nosić soczewki sferyczne i nie mają wyrobionych pewnych nawyków pielęgnacyjnych.

Podobnie jak soczewki miesięczne z serii Ultra tak samo jednodniowy wariant soczewek ma niski moduł sztywności. To przekłada się na grubość soczewki, a także sposób jej zakładania. Soczewki Ultra są dzięki temu niewyczuwalne na oku. Co więcej, ich zakładanie jest błyskawiczne i bezproblemowe - nawet dla początkujących użytkowników soczewek.

Dla kogo będą odpowiednie jednodniowe soczewki Ultra Bausch&Lomb?

Jednodniowe soczewki kontaktowe Bausch&Lomb Ultra idealnie sprawdzą się w przypadku osób, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia i sporo czasu spędzają poza domem. Są więc doskonałym wyborem dla sportowców ze względu na brak ograniczeń.

Soczewki Ultra w wersji jednodniowej to także absolutny faworyt pracowników biurowych. W ich przypadku suche oczy nie są rzadkością. Natomiast soczewki kontaktowe Bausch&Lomb utrzymują nawilżenie nawet po długich godzinach spędzonych przed ekranem komputera, wśród dokumentów lub w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Jakie zalety mają soczewki kontaktowe Bausch&Lomb Ultra?

Zarówno soczewki miesięczne, jak i soczewki kontaktowe jednodniowe z serii Ultra Bausch&Lomb mają wiele zalet. Wśród nich warto wymienić:

 • innowacyjny materiał wykonania wpływający na strukturę soczewki,
 • nowoczesne technologie wykorzystane przy produkcji soczewek,
 • kształt i grubość soczewki Ultra praktycznie niewyczuwalne dla oka,
 • ochronę oczu przed podrażnieniami i wysuszeniem,
 • ochronę przed szkodliwym dla oka promieniowaniem UV,
 • przepuszczalność tlenu na bardzo wysokim poziomie,
 • gwarancję ostrego widzenia w wymagających i trudnych warunkach,
 • korekcję różnych wad wzroku,
 • możliwość stosowania w przypadku osób aktywnych i sportowców,
 • opcja noszenia soczewek Ultra przez kilkanaście godzin dziennie,
 • bardzo łatwe zakładanie i zdejmowaniem soczewek.

Przy jakich wadach warto wybrać soczewki Ultra Bausch&Lomb?

Soczewki sferyczne Bausch&Lomb Ultra w wersji miesięcznej pozwalają na korekcję - niezależnie od tego, jaka wada wzroku Cię dotyczy. Osoby, które chcą zacząć nosić te soczewki Ultra, mogą zdecydować się na rodzaj soczewek przeznaczonych do korekcji takich wad jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, prezbiopia (określanej także jako starczowzroczność) czy astygmatyzm. Ultra® One Day to natomiast soczewki sferyczne dla korekcji oka w zakresie krótkowzroczności i dalekowzroczności.

Przed pierwszym użyciem soczewek warto skonsultować się z okulistą lub optometrystą. Przeprowadzą oni badanie mające na celu dopasowanie typu soczewek, a także właściwej mocy niezbędnej do korekcji konkretnej wady wzroku. Przy kolejnym zakupie soczewek nie ma potrzeby dodatkowej konsultacji. Wystarczy wybrać dokładnie taki sam typ soczewek.

Czy warto inwestować w soczewki Bausch&Lomb Ultra?

Chociaż soczewki Ultra Bausch&Lomb cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób decydujących się na korekcję wzroku za pomocą szkieł kontaktowych, to jednak wciąż wiele pozostałych pacjentów potrzebujących pomocy zastanawia się nad ich wyborem. Czy warto w nie zainwestować, a jeśli tak, to dlaczego? Soczewka Ultra to zdecydowanie wyższa jakość widzenia. Zestawienie specjalnego materiału, nowoczesnych technologii i dodatkowych właściwości sprawiają, że soczewki Ultra nie mają sobie równych na rynku. Jeżeli więc sporo czasu spędzasz w pracy, jesteś aktywny, a przy tym marzy Ci się praktycznie niewyczuwalna korekcja wzroku? To rozwiązanie dla Ciebie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając soczewki Ultra Bausch&Lomb?

Podstawą przy wyborze soczewek Ultra jest przede wszystkim wybór ich rodzaju - wersji jednodniowej lub miesięcznej. Drugi aspekt to moc soczewek - taka sama dla obydwu oczu lub różna. Nie bez znaczenia jest także wielkość opakowania. Im więcej soczewek w pudełku, tym ekonomiczniejszy zakup i większe oszczędności.

Zobacz także:

 

 • Czym wyróżniają się soczewki Ultra?

  Soczewki Ultra to produkt znanej na rynku szkieł kontaktowych firmy Bausch & Lomb. Do ich produkcji wykorzystuje się najlepsze materiały i najnowsze technologie. Jedną z takich technologii jest Moisture Seal - innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia wysokie uwodnienie soczewki, dobrą przepuszczalność tlenu i niski moduł sztywności.
 • Jakie są najpopularniejsze rodzaje soczewek Ultra?

  W naszym sklepie dostępne są soczewki Ultra w wariancie miesięcznym. Można je kupić w wersji sferycznej (dla daleko i krótkowidzów), torycznej (dla astygmatyków) i progresywnej (dla pacjentów ze starczowzrocznością). Soczewki Ultra znajdziesz w opakowaniach po 3 lub 6 sztuk.
 • Czy NFZ refunduje soczewki Ultra?

  Soczewki kontaktowe to produkty medyczne, jednak Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje je tylko w ściśle określonych przypadkach. Należą do nich specjalne wady wzroku, takie jak: stożek rogówki, bezsoczewkowość i różnica wady wzroku w przypadku jednego i drugiego oka wyższa niż cztery dioptrie.
 • Czy soczewki Ultra mogą powodować choroby oczu?

  Odpowiednio dobrane i właściwie założone soczewki nie powinny powodować żadnych chorób oczu. Jeśli tak się dzieje, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem. Pamiętaj, aby podczas zakładania i ściągania soczewek dbać o higienę rąk. Myj ręce za każdym razem, gdy chcesz dotknąć oka.
 • Czy soczewka Ultra może wpaść za oko?

  Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę ze szkłami kontaktowymi, często obawiają się ich użytkowania. Soczewki kontaktowe są jednak całkowicie bezpieczne. Nie ma możliwości, aby szkiełko dostało się za oko.
 • Jak przechowywać soczewki Ultra?

  Miesięczne soczewki Ultra należy przechowywać w specjalnym pojemniku na soczewki wypełnionym płynem. Wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego.

Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym stosowanym na powierzchni zdrowych oczu i przeznaczonym do korygowania wad wzroku. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel. Producent: Bausch & Lomb Incorporated, 1400 North Goodman Street, Rochester, NY 14609, USA