Soczewki Ultra

BAUSCH & LOMB ULTRA

Miesięczne soczewki kontaktowe nowej generacji z opatentowaną technologią MoistureSeal®, która łączy w sobie trzy cechy: wysokie uwodnienie, wyjątkowo wysoką tlenoprzepuszczalność i niski moduł sztywności. Soczewki kontaktowe wyprodukowane przez firmę BAUSCH & LOMB można kupić w wersji sferycznej, astygmatycznej i progresywnej.

 

 • Czym wyróżniają się soczewki Ultra?

  Soczewki Ultra to produkt znanej na rynku szkieł kontaktowych firmy Bausch & Lomb. Do ich produkcji wykorzystuje się najlepsze materiały i najnowsze technologie. Jedną z takich technologii jest Moisture Seal - innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia wysokie uwodnienie soczewki, dobrą przepuszczalność tlenu i niski moduł sztywności.
 • Jakie są najpopularniejsze rodzaje soczewek Ultra?

  W naszym sklepie dostępne są soczewki Ultra w wariancie miesięcznym. Można je kupić w wersji sferycznej (dla daleko i krótkowidzów), torycznej (dla astygmatyków) i progresywnej (dla pacjentów ze starczowzrocznością). Soczewki Ultra znajdziesz w opakowaniach po 3 lub 6 sztuk.
 • Czy NFZ refunduje soczewki Ultra?

  Soczewki kontaktowe to produkty medyczne, jednak Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje je tylko w ściśle określonych przypadkach. Należą do nich specjalne wady wzroku, takie jak: stożek rogówki, bezsoczewkowość i różnica wady wzroku w przypadku jednego i drugiego oka wyższa niż cztery dioptrie.
 • Czy soczewki Ultra mogą powodować choroby oczu?

  Odpowiednio dobrane i właściwie założone soczewki nie powinny powodować żadnych chorób oczu. Jeśli tak się dzieje, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem. Pamiętaj, aby podczas zakładania i ściągania soczewek dbać o higienę rąk. Myj ręce za każdym razem, gdy chcesz dotknąć oka.
 • Czy soczewka Ultra może wpaść za oko?

  Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę ze szkłami kontaktowymi, często obawiają się ich użytkowania. Soczewki kontaktowe są jednak całkowicie bezpieczne. Nie ma możliwości, aby szkiełko dostało się za oko.
 • Jak przechowywać soczewki Ultra?

  Miesięczne soczewki Ultra należy przechowywać w specjalnym pojemniku na soczewki wypełnionym płynem. Wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego.