soczewki kolorowe

Osoby, które nie boją się zmian znajdą w naszej ofercie ciekawe wzory soczewek kolorowych. Są one przeznaczone dla pacjentów z wadami wzroku, jak i dla tych, którzy nie mają problemów z widzeniem, ale chcą zmienić naturalny odcień oczu. Dla osób pozbawionych wad wzroku odpowiednie są kolorowe soczewki kosmetyczne o mocy zero, które nie wpływają w żaden sposób na wzrok, ale przyczyniają się do zmiany wyglądu oczu

Soczewki kolorowe, podobnie jak zwykłe soczewki korekcyjne, występują w różnych wersjach trybu noszenia. Można zmienić kolor oczu tylko na imprezę, dzięki soczewkom jednodniowym, lub na dłużej, wybierając soczewki dwutygodniowe lub soczewki miesięczne. Kolorowe soczewki korekcyjne dostępne w naszym sklepie internetowym to idealne rozwiązanie dla osów ceniących sobie jakość widzenia. Są to produkty najlepszych i sprawdzonych dostawców takich jak Alcon, dlatego zapewniają wysoki komfort noszenia oraz atrakcyjny wygląd - zarówno, jeżeli chodzi o soczewki miesięczne, jak i te na jeden raz. Wybór soczewek kolorowych FreshLook oraz Air Optix Colors umożliwia dowolną zmianę koloru oczu, oferując ciekawą paletę dostępnych barw.

Soczewki kontaktowe kolorowe korygujące wadę wzroku

Korekcyjne soczewki koloryzujące dostępne w naszej ofercie niwelują wadę wzroku polegającą na daleko- lub krótkowzroczności. Jednocześnie zmieniają one kolor tęczówki, co jest szczególnie atrakcyjne dla młodych ludzi. Możliwość zredukowania wady wzroku, a jednocześnie opcja szybkiej, czasowej i niemal dowolnej zmiany koloru oczu na tyle spodobała się konsumentom, że na rynku w szybkim czasie pojawiły się również barwione soczewki kontaktowe o mocy 0.0 tzw. zerówki. Są to soczewki, które nie wpływają na wady wzroku - jakość lub ostrość widzenia, a jedynie na kolor lub kształt tęczówki oka.

Obecnie na rynku można znaleźć wspomniane rodzaje soczewek w różnych wariantach, od kolorowych soczewek jednodniowych zaczynając, na kolorowych soczewkach miesięcznych kończąc. Z roku na rok kolorowe soczewki kontaktowe cieszą się coraz większą popularnością.

Rodzaje soczewek kontaktowych kolorowych – poznaj możliwości

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kolorowych soczewek kontaktowych. Są to np. soczewki kolorowe, które wzmacniają naturalny kolor oczu. Doskonałą alternatywą może być soczewka kolorowa, która daje oczom zupełnie nowy kolor, powiększa je lub rozświetla. Wspomniane modele to najczęściej wybierane soczewki kolorowe. Taki soczewki miesięczne czy jednodniowe wzmacniają naturalny odcień, nie zakrywają całej tęczówki. Zawarty w nich pigment jest zbliżony do naturalnego koloru tęczówki danej osoby. Poprawiają więc wizerunek bez drastycznej zmiany.

Dość ciekawą propozycją są soczewki z różnymi wzorami – idealne na specjalne okazje. Wybór wzorów jest naprawdę spory i można dopasować je w zależności od indywidualnych oczekiwań. Takie kolorowe soczewki jednodniowe czy miesięczne, które są w całości barwione, zakrywają powierzchnię tęczówki. Nadają oczom zupełnie nowy kolor.

Co wyróżnia soczewki kolorowe dostępne w naszej ofercie?

  • Soczewki rozświetlające to połączenie bardziej intensywnego pigmentu z jasno nakreślonym promieniem, co nadaje oczom bardziej atrakcyjnego, młodzieńczego wyglądu.

  • Specjalnym rodzajem są kolorowe soczewki miesięczne czy jednodniowe, które posiadają specjalnie wyrysowany okrąg. Ten w optyczny sposób powiększa tęczówkę, przez co oko wydaje się większe.

  • Soczewki nadające głębię spojrzeniu bazują na budowie kontrastu, co osiąga się przez wzmocnienie koloru tęczówki i jej wyraźne odcięcie od pozostałej części oka.

  • Soczewki ze wzorem mają przede wszystkim charakter dekoracyjny – imitują kocie oczy, bywają czarne, białe lub czerwone, zainteresowanie tym typem soczewek nasila się w karnawale oraz podczas obchodów Halloween.

Decydując się na kolorowe szkła, warto sięgnąć po sprawdzonych producentów i marki. Dobrym wyborem będą soczewki FreshLook® Colors, FreshLook® ColorBlends, Dailies® FreshLook® Illuminate™ lub FreshLook® Dimensions. Możesz także postawić na Air Optix® Colors - mają one wysoki poziom uwodnienia, niezbędne filtry, są wygodne i odporne na zanieczyszczenia. Doskonale sprawdzą się w zastępstwie okularów.

Kolorowe soczewki zerówki – zmiana koloru oczu bez wpływu na ostrość widzenia

Dla osób niemających problemów z wadą wzroku odpowiednie będą zerowe, kolorowe soczewki kontaktowe. Pozwalają one w prosty sposób zmienić wygląd oczu. Dzięki nim niebieskie oczy zamieniają się np. w zielone. Wybierz swój kolor, sprawdź tryb wymiany i załóż soczewkę – to proste, prawda?

Kolorowa soczewka miękka jest bezpieczna w użytkowaniu. Może z niej korzystać niemal każdy. Umożliwia zmianę koloru lub uwydatnienie obwódki tęczówki. Chroni także gałkę oczną przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z otoczenia. Należy tylko pamiętać, aby kupować soczewki kontaktowe zerówki wyłącznie ze sprawdzonych źródeł oraz stosować odpowiednią pielęgnację. 

Najmodniejsze soczewki kolorowe – zmień swój wygląd!

Na jakie odcienie możesz liczyć, wybierając soczewki kolorowe? To nie tylko klasyczne warianty jak brązowe oczy. Popularne modele to przede wszystkim szkła kontaktowe kolorowe Big Eyes i Cool Look 2-tone. Wśród nich znajdziesz wiele ciekawych produktów o fantazyjnych nazwach: Sea Green, Brilliant Blue, White Screen, Sterling Grey, True Sapphire czy Gemstone Green. Dość ciekawą opcją dla odważnych klientów są także kolorowe soczewki zmieniające barwę na białą - jak np. White Zombie. To idealna opcja na radykalną zmianą w swoim wyglądzie, która przydaje się podczas imprez tematycznych. Ciekawe są także żółte soczewki.

Chcesz pozostać przy klasyce? Wybierz szkła Glow Blue, Pure Hazel czy Glamour Grey. Będziesz w nich wyglądać, jakby ktoś nałożył atrakcyjne filtry na Twoje oczy.

Jak dbać o kolorowe soczewki kontaktowe?

Pielęgnacja, jeżeli chodzi o soczewki kolorowe wygląda identycznie, jak w przypadku, kiedy stosujesz szkła miesięczne (przy krótko i dalekowzroczności). Wybierz odpowiednie akcesoria: pojemniczek oraz płyny. Przed zdjęciem soczewek umyj i osusz ręce. Następnie nalej do czystych pojemniczków świeży płyn i włóż do nich kolorowe soczewki. W preparacie pozostaną wszelkie zabrudzenia i osady. Wyjątkiem są soczewki jednodniowe – te po zdjęciu należy wyrzucić do kosza.

Oprócz kolorowych soczewek: Air Optix® Colors, Dailies® FreshLook® Illuminate™ czy FreshLook® Dimensions, polecamy inne rodzaje soczewek multifokalnychsoczewek torycznych oraz soczewek sferycznych. Są to produkty dla wymagających klientów: Air Optix® Aqua Multifocal czy Air Optix® for Astigmatism dla osób z astygmatyzmem - w wygodnym opakowaniu, gdzie ilość sztuk 3 lub 6.