soczewki kolorowe

Osoby, które nie boją się zmian znajdą u nas ciekawą ofertę soczewek kolorowych. Są one przeznaczone zarówno dla osób z wadą wzroku, jak i dla tych, którzy nie mają problemów z widzeniem, ale chcą subtelnie lub zdecydowanie zmienić naturalny odcień oczu. W przypadku osób pozbawionych wad wzroku stosuje się w tym celu kolorowe soczewki o mocy zero, które nie wpływają w żaden sposób na wzrok. Ten typ produktów pełni funkcję estetyczną. Soczewki kolorowe, podobnie jak zwykłe soczewki korekcyjne, występują w różnych wersjach trybu noszenia. Dlatego można zmienić kolor oczu tylko na imprezę, dzięki soczewkom jednodniowym, lub na dłużej, wybierając soczewki dwutygodniowe lub soczewki miesięczne. Do oferowanych w naszym sklepie internetowym kolorowych soczewek można mieć pełne zaufanie. Pochodzą one tylko od najlepszych i sprawdzonych dostawców takich jak Alcon, dlatego zapewniają wysoki komfort noszenia oraz atrakcyjny wygląd - zarówno, jeżeli chodzi o soczewki miesięczne, jak i ten na jeden raz. Soczewki FreshLook oraz Air Optix Colors pozwalają na dowolną zmianę koloru oczu, oferując ciekawą paletę dostępnych barw.

Soczewki kontaktowe kolorowe - estetyczne i pragmatyczne

Pierwsze dostępne w sprzedaży soczewki kolorowe to soczewki korekcyjne, które niwelując wadę wzroku polegającą na daleko- lub krótkowzroczności, jednocześnie wzmacniały lub zupełnie zmieniały barwę oczu osób z nich korzystających. Możliwość zredukowania wady wzroku, a jednocześnie opcja szybkiej, czasowej i niemal dowolnej zmiany koloru oczu na tyle spodobała się konsumentom, że na rynku w szybkim czasie pojawiły się również barwione soczewki kontaktowe o mocy 0.0 tzw. zerówki. Są to soczewki, które nie wpływają na wady wzroku - jakość lub ostrość widzenia, a jedynie na kolor lub kształt tęczówki oka. Dziś na rynku znaleźć można oba rodzaje soczewek i to w wielu różnych wariantach, od kolorowych soczewek jednodniowych zaczynając, na kolorowych soczewkach miesięcznych kończąc. Co więcej, z roku na rok kolorowe soczewki kontaktowe cieszą się coraz większą popularnością. Prosty sposób na zmianę swojego wyglądu i pozbycie się okularów, wykorzystując soczewki kolorowe doceniają zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy.

Rodzaje soczewek kontaktowych kolorowych - poznaj możliwości

Biorąc pod uwagę jedynie rodzaj zastosowanej kolorystyki i sposób wybarwienia soczewek, to na rynku można znaleźć obecnie przynajmniej kilka rodzajów kolorowych soczewek kontaktowych. Wśród nich dostępne są soczewki, które wzmacniają naturalny kolor oczu lub nadają im zupełnie nowy kolor, powiększają oczy, rozświetlają je, nadają większą głębię spojrzeniu. Dość ciekawą propozycją są soczewki z różnymi wzorami. Tym bardziej że wybór wzorów jest naprawdę spory. Soczewki wzmacniają naturalny odcień nie zakrywają całej tęczówki, a zawarty w nich pigment jest identyczny lub zbliżony do naturalnego pigmentu tęczówki danej osoby. Poprawiają więc wizerunek bez drastycznej zmiany. Soczewki, które są w całości barwione, zakrywają powierzchnię tęczówki, nadając oczom zupełnie nowy kolor. Specjalnym rodzajem produktów są soczewki, które posiadają specjalnie wyrysowany okrąg. Ten w optyczny sposób powiększa tęczówkę, przez co oko wydaje się większe. Soczewki rozświetlające to połączenie bardziej intensywnego pigmentu z jasno nakreślonym promieniem, co nadaje oczom bardziej atrakcyjnego, młodzieńczego wyglądu. Soczewki nadające głębię spojrzeniu bazują na budowie kontrastu, co osiąga się przez wzmocnienie koloru tęczówki i jej wyraźne odcięcie od pozostałej części oka. Ostatnia grupa kolorowych soczewek kontaktowych to soczewki ze wzorem. Takie soczewki mają przede wszystkim charakter dekoracyjny – imitują kocie oczy, bywają nawet czarne, białe lub czerwone, zainteresowanie tego typu soczewkami nasila się w karnawale oraz podczas obchodów Halloween. Decydując się na kolorowe szkła, wybieraj sprawdzonych producentów i marki. Dobrym wyborem będą soczewki FreshLook® Colors, FreshLook® ColorBlends, Dailies® FreshLook® Illuminate™ lub FreshLook® Dimensions. Możesz także postawić na Air Optix® Colors - wygodne i odporne na zanieczyszczenia.

Kolorowe soczewki zerówki - zmiana koloru oczu bez wpływu na ostrość widzenia

Zerowe, kolorowe soczewki kontaktowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmienić wygląd swoich oczu, jednak nie potrzebują żadnej dodatkowej korekcji. Soczewki zerówki są bezpieczne w użytkowaniu i może korzystać z nich niemal każdy. Umożliwiają zmianę koloru lub uwydatnienie obwódki tęczówki. Należy jednak pamiętać, aby kupować soczewki kontaktowe zerówki tylko ze sprawdzonych źródeł oraz stosować odpowiednią pielęgnację. 

Najmodniejsze soczewki kolorowe - zmień swój wygląd!

Zastanawiasz się, na jakie kolory możesz liczyć, wybierając soczewki kolorowe? To nie tylko klasyczne odcienie jak brązowe oczy. Popularne modele to przede wszystkim szkła kontaktowe kolorowe Big Eyes i Cool Look 2-tone. Wśród nich znajdziesz wiele ciekawych produktów o fantazyjnych nazwach: Sea Green, Brilliant Blue, White Screen, Sterling Grey, True Sapphire czy Gemstone Green. Dość ciekawą opcją jest także kolorowe soczewki zmieniające barwę na białą - jak np. White Zombie. Jak sama nazwa wskazuje to idealna opcja na radykalną zmianą w swoim wyglądzie, która przydaje się podczas imprez tematycznych. Dość ciekawe są także żółte soczewki - chociaż dla niektórych będą one zbyt przerażające i pozostaną przy klasyce, jaką są szkła Glow Blue czy Glamour Grey.

Jak dbać o kolorowe soczewki kontaktowe?

Pielęgnacja, jeżeli chodzi o soczewki kolorowe wygląda identycznie, jak w przypadku, kiedy stosujesz szkła miesięczne. Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, których będziesz używać. Jest to pojemniczek oraz płyny. Przed zdjęciem soczewek przede wszystkim umyj i osusz ręce. Następnie nalej do czystych pojemniczków świeży płyn i włóż do nich swoje kolorowe soczewki. W ten sposób w preparacie pozostaną wszelkie zabrudzenia i osady. Wyjątkiem są soczewki jednodniowe, które warto stosować, jeżeli zależy Ci na wygodzie. Te po zdjęciu należy wyrzucić do kosza.

Oprócz wspomnianych już kolorowych soczewek: Air Optix® Colors, Dailies® FreshLook® Illuminate™ czy FreshLook® Dimensions, polecamy także różne rodzaje soczewek multifokalnychsoczewek torycznych oraz soczewek sferycznych. Nasza oferta to między innymi takie produkty, jak Air Optix® Aqua Multifocal czy Air Optix® for Astigmatism dla osób z astygmatyzmem - w wygodnym opakowaniu 3 lub 6 sztuk.

 • Gdzie można kupić soczewki kolorowe?

  Wiele osób zastanawia się, gdzie kupić soczewki kolorowe. Są one dostępne u wielu dystrybutorów. Warto natomiast pamiętać, aby wybierać wyłącznie te soczewki kolorowe, które pochodzą z pewnego źródła. Najlepiej więc kupować je w salonach optycznych lub renomowanych sklepach internetowych.
 • Jak założyć kolorowe soczewki?

  Nie ma specjalnego instruktażu dotyczącego tego, jak zakładać soczewki kolorowe. Wytyczne w tym zakresie są dokładnie takie same w przypadku innych szkieł kontaktowych. Jak założyć soczewki kolorowe i od czego zacząć? Przede wszystkim należy zadbać o higienę i zawsze wcześniej umyć dłonie. Kolejnym krokiem jest skierowanie wzroku do góry, przechylenie głowy, delikatne odchylenie dolnej powieki i wysunięcie soczewki opuszkiem palca.
 • Ile kosztują soczewki kolorowe?

  Oferta rynkowa w tej kategorii jest bardzo szeroka w związku z tym nie można jednoznacznie określić, ile kosztują soczewki kolorowe. Zwykle jednak cena za parę soczewek waha się w przedziale 45-90 złotych.
 • Jakie soczewki kolorowe dla ciemnych oczu?

  Masz piwne lub brązowe oczy i zastanawiasz się, jakie soczewki kolorowe dla ciemnych oczu będą najlepsze? Tak naprawdę za pomocą szkieł kontaktowych można zmienić każdy odcień oczu. Możesz więc jedynie delikatnie podkreślić swoją naturalne barwę lub zdecydować się na coś zupełnie innego - soczewki zielone lub niebieskie.
 • Jak widać przez kolorowe soczewki?

  Osoby, które nigdy nie stosowały kolorowych soczewek, ale chciałyby zmienić swój kolor oczu, zastanawiają się, jak widać przez kolorowe soczewki. Fakt, że zmieniają one naturalną barwę oka w żaden sposób nie przekłada się na gorszą jakość widzenia. Można więc liczyć na maksymalny komfort, bez żadnych zaburzeń.
 • Ile można nosić kolorowe soczewki?

  Każde szkła kontaktowe mają zalecenie od producenta przez jak długi czas mogą być noszone. Zastanawiasz się, ile można nosić kolorowe soczewki? Zwykle jest to kilkanaście godzin w ciągu dnia. Warto jednak pamiętać o stosowaniu dodatkowej ochrony oczu jak np. krople nawilżające, które chronią przed ich wysuszeniem.
 • Jakie są najpopularniejsze marki soczewek kolorowych?

  Soczewki kolorowe nie są produktem, który znajduje się w ofercie każdego producenta. Mają je jednak w sprzedaży liderzy rynkowi. Najpopularniejsze marki soczewek kontaktowych to przede wszystkim FreshLook i Air Optix. Z pierwszej grupy chętnie wybierane są modele ColorBlends i Colors. Z kolei w przypadku drugiej marki użytkownicy chętnie sięgają po Air Optix Coolors.
 • Jak dobrać soczewki kolorowe?

  Nie wiesz, jak dobrać soczewki kolorowe? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, aby zdecydować się na sprawdzonego producenta i markę, która będzie odpowiadała na Twoje potrzeby. Drugą bardzo ważną kwestią jest dopasowanie koloru szkieł. Jaśniejsze soczewki kolorowe zaleca się osobom z delikatną urodą i jasnymi włosami. Bardziej wyraziste barwy soczewek sprawdzą się natomiast w przypadku brunetów i brunetek.
 • Czy każdy może nosić kolorowe soczewki?

  Soczewki kolorowe są bezpiecznym produktem medycznym, dlatego może po nie sięgnąć praktycznie każdy. Oczywiście bardzo ważna jest wcześniejsza konsultacja z okulistą lub optometrystą. Ten wyklucza ewentualne przeciwwskazania do stosowania szkieł kontaktowych. Jeżeli takich nie, można bez problemu zdecydować się na kolorowe soczewki.

Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym stosowanym na powierzchni zdrowych oczu i przeznaczonym do korygowania wad wzroku. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel