soczewki kolorowe

Dla osób które nie boją się zmian przygotowaliśmy ciekawą ofertę soczewek kolorowych. Są one przeznaczone dla osób z wadą wzroku oraz dla tych, które nie mają problemów z widzeniem, ale chcą subtelnie lub zdecydowanie zmienić naturalny kolor oczu. W przypadku osób pozbawionych wad wzroku stosuje się w tym celu soczewki o mocy zero. Soczewki kolorowe, podobnie jak zwykłe soczewki korekcyjne, występują w różnych wersjach trybu noszenia. Dlatego można zmienić kolor oczu tylko na imprezę, dzięki soczewkom jednodniowym, lub na dłużej, wybierając soczewki dwutygodniowe lub soczewki miesięczne. Do oferowanych w naszym sklepie internetowym kolorowych soczewek można mieć pełne zaufanie. Pochodzą one tylko od najlepszych i sprawdzonych dostawców takich jak Alcon, dlatego zapewniają wysoki komfort noszenia oraz atrakcyjny wygląd. Soczewki FreshLook oraz Air Optix Colors pozwalają na dowolną zmianę koloru oczu, oferując ciekawa paletę dostępnych barw.

 

Soczewki kontaktowe kolorowe – estetyczne i pragmatyczne

 

Pierwsze dostępne w sprzedaży soczewki kolorowe to soczewki korekcyjne, które niwelując wadę wzroku polegającą na daleko- lub krótkowzroczności, jednocześnie wzmacniały lub zupełnie zmieniały kolor oczu osób z nich korzystających. Możliwość szybkiej, czasowej i niemal dowolnej zmiany koloru oczu na tyle spodobała się konsumentom, że na rynku w szybkim czasie pojawiły się również barwione soczewki kontaktowe o mocy 0.0 tzw. zerówki. Zerówki to soczewki, które nie wpływają na jakość lub ostrość widzenia, a jedynie na kolor lub kształt tęczówki oka. Dziś na rynku znaleźć można oba rodzaje soczewek i to w wielu różnych wariantach, od kolorowych soczewek jednodniowych zaczynając, na kolorowych soczewkach miesięcznych kończąc.

Soczewki zerówki - zmiana koloru oczu bez wpływu na ostrość widzenia

Tego typu soczewki są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmienić wygląd swoich oczu, jednak nie potrzebują żadnej dodatkowej korekcji. Soczewki zerówki są bezpieczne w użytkowaniu i może korzystać z nich niemal każdy. Umożliwiają zmianę koloru lub uwydatnienie obwódki tęczówki. Należy jednak pamiętać, aby kupować soczewki kontaktowe zerówki tylko ze sprawdzonych źródeł oraz stosować odpowiednią pielęgnację. 

Rodzaje soczewek kontaktowych kolorowych

Jeśli weźmiemy pod uwagę jedynie rodzaj zastosowanej kolorystyki i sposób wybarwienia soczewek, to na rynku znajdziemy obecnie przynajmniej kilka rodzajów kolorowych soczewek kontaktowych. Wśród nich znajdziemy soczewki, które wzmacniają naturalny kolor oczu lub nadają oczom zupełnie nowy kolor, powiększają oczy, rozświetlają oczy, nadają większą głębie spojrzeniu, a nawet soczewki z różnymi wzorami. W pierwszym przypadku soczewki nie zakrywają całej tęczówki, a zawarty w nich pigment jest identyczny lub zbliżony do naturalnego pigmentu tęczówki danej osoby. W drugim przypadku soczewki są w całości barwione, przez co zakrywają powierzchnię tęczówki, nadając oczom zupełnie nowy kolor. W trzecim przypadku soczewki posiadają specjalnie wyrysowany okrąg, który w optyczny sposób powiększa tęczówkę, przez co oko wydaje się większe. Soczewki rozświetlające to połączenie bardziej intensywnego pigmentu z jasno nakreślonym promieniem, co nadaje oczom bardziej atrakcyjnego, młodzieńczego wyglądu. Soczewki nadające głębię spojrzeniu bazują na budowie kontrastu, co osiąga się przez wzmocnienie koloru tęczówki i jej wyraźne odcięcie od pozostałej części oka. Ostatnia grupa kolorowych soczewek kontaktowych to soczewki z wzorem. Takie soczewki mają przede wszystkim charakter dekoracyjny – imitują kocie oczy, bywają nawet czarne, białe lub czerwone, zainteresowanie tego typu soczewkami nasila się w karnawale oraz podczas obchodów Halloween.

Polecamy także naszą ofertę soczewek multifokalnychsoczewek torycznych oraz soczewek sferycznych.