soczewki kolorowe

Osoby, które nie boją się zmian znajdą u nas ciekawą ofertę soczewek kolorowych. Są one przeznaczone zarówno dla osób z wadą wzroku, jak i dla tych, którzy nie mają problemów z widzeniem, ale chcą subtelnie lub zdecydowanie zmienić naturalny odcień oczu. W przypadku osób pozbawionych wad wzroku stosuje się w tym celu kolorowe soczewki o mocy zero, które nie wpływają w żaden sposób na wzrok. Ten typ produktów pełni funkcję estetyczną. Soczewki kolorowe, podobnie jak zwykłe soczewki korekcyjne, występują w różnych wersjach trybu noszenia. Dlatego można zmienić kolor oczu tylko na imprezę, dzięki soczewkom jednodniowym, lub na dłużej, wybierając soczewki dwutygodniowe lub soczewki miesięczne. Do oferowanych w naszym sklepie internetowym kolorowych soczewek można mieć pełne zaufanie. Pochodzą one tylko od najlepszych i sprawdzonych dostawców takich jak Alcon, dlatego zapewniają wysoki komfort noszenia oraz atrakcyjny wygląd - zarówno, jeżeli chodzi o soczewki miesięczne, jak i ten na jeden raz. Soczewki FreshLook oraz Air Optix Colors pozwalają na dowolną zmianę koloru oczu, oferując ciekawą paletę dostępnych barw.

Soczewki kontaktowe kolorowe - estetyczne i pragmatyczne

Pierwsze dostępne w sprzedaży soczewki kolorowe to soczewki korekcyjne, które niwelując wadę wzroku polegającą na daleko- lub krótkowzroczności, jednocześnie wzmacniały lub zupełnie zmieniały barwę oczu osób z nich korzystających. Możliwość zredukowania wady wzroku, a jednocześnie opcja szybkiej, czasowej i niemal dowolnej zmiany koloru oczu na tyle spodobała się konsumentom, że na rynku w szybkim czasie pojawiły się również barwione soczewki kontaktowe o mocy 0.0 tzw. zerówki. Są to soczewki, które nie wpływają na wady wzroku - jakość lub ostrość widzenia, a jedynie na kolor lub kształt tęczówki oka. Dziś na rynku znaleźć można oba rodzaje soczewek i to w wielu różnych wariantach, od kolorowych soczewek jednodniowych zaczynając, na kolorowych soczewkach miesięcznych kończąc. Co więcej, z roku na rok kolorowe soczewki kontaktowe cieszą się coraz większą popularnością. Prosty sposób na zmianę swojego wyglądu i pozbycie się okularów, wykorzystując soczewki kolorowe doceniają zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy.

Rodzaje soczewek kontaktowych kolorowych - poznaj możliwości

Biorąc pod uwagę jedynie rodzaj zastosowanej kolorystyki i sposób wybarwienia soczewek, to na rynku można znaleźć obecnie przynajmniej kilka rodzajów kolorowych soczewek kontaktowych. Wśród nich dostępne są soczewki, które wzmacniają naturalny kolor oczu lub nadają im zupełnie nowy kolor, powiększają oczy, rozświetlają je, nadają większą głębię spojrzeniu. Dość ciekawą propozycją są soczewki z różnymi wzorami. Tym bardziej że wybór wzorów jest naprawdę spory. Soczewki wzmacniają naturalny odcień nie zakrywają całej tęczówki, a zawarty w nich pigment jest identyczny lub zbliżony do naturalnego pigmentu tęczówki danej osoby. Poprawiają więc wizerunek bez drastycznej zmiany. Soczewki, które są w całości barwione, zakrywają powierzchnię tęczówki, nadając oczom zupełnie nowy kolor. Specjalnym rodzajem produktów są soczewki, które posiadają specjalnie wyrysowany okrąg. Ten w optyczny sposób powiększa tęczówkę, przez co oko wydaje się większe. Soczewki rozświetlające to połączenie bardziej intensywnego pigmentu z jasno nakreślonym promieniem, co nadaje oczom bardziej atrakcyjnego, młodzieńczego wyglądu. Soczewki nadające głębię spojrzeniu bazują na budowie kontrastu, co osiąga się przez wzmocnienie koloru tęczówki i jej wyraźne odcięcie od pozostałej części oka. Ostatnia grupa kolorowych soczewek kontaktowych to soczewki ze wzorem. Takie soczewki mają przede wszystkim charakter dekoracyjny – imitują kocie oczy, bywają nawet czarne, białe lub czerwone, zainteresowanie tego typu soczewkami nasila się w karnawale oraz podczas obchodów Halloween. Decydując się na kolorowe szkła, wybieraj sprawdzonych producentów i marki. Dobrym wyborem będą soczewki FreshLook® Colors, FreshLook® ColorBlends, Dailies® FreshLook® Illuminate™ lub FreshLook® Dimensions. Możesz także postawić na Air Optix® Colors - wygodne i odporne na zanieczyszczenia.

Kolorowe soczewki zerówki - zmiana koloru oczu bez wpływu na ostrość widzenia

Zerowe, kolorowe soczewki kontaktowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmienić wygląd swoich oczu, jednak nie potrzebują żadnej dodatkowej korekcji. Soczewki zerówki są bezpieczne w użytkowaniu i może korzystać z nich niemal każdy. Umożliwiają zmianę koloru lub uwydatnienie obwódki tęczówki. Należy jednak pamiętać, aby kupować soczewki kontaktowe zerówki tylko ze sprawdzonych źródeł oraz stosować odpowiednią pielęgnację. 

Najmodniejsze soczewki kolorowe - zmień swój wygląd!

Zastanawiasz się, na jakie kolory możesz liczyć, wybierając soczewki kolorowe? To nie tylko klasyczne odcienie jak brązowe oczy. Popularne modele to przede wszystkim szkła kontaktowe kolorowe Big Eyes i Cool Look 2-tone. Wśród nich znajdziesz wiele ciekawych produktów o fantazyjnych nazwach: Sea Green, Brilliant Blue, White Screen, Sterling Grey, True Sapphire czy Gemstone Green. Dość ciekawą opcją jest także kolorowe soczewki zmieniające barwę na białą - jak np. White Zombie. Jak sama nazwa wskazuje to idealna opcja na radykalną zmianą w swoim wyglądzie, która przydaje się podczas imprez tematycznych. Dość ciekawe są także żółte soczewki - chociaż dla niektórych będą one zbyt przerażające i pozostaną przy klasyce, jaką są szkła Glow Blue czy Glamour Grey.

Jak dbać o kolorowe soczewki kontaktowe?

Pielęgnacja, jeżeli chodzi o soczewki kolorowe wygląda identycznie, jak w przypadku, kiedy stosujesz szkła miesięczne. Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, których będziesz używać. Jest to pojemniczek oraz płyny. Przed zdjęciem soczewek przede wszystkim umyj i osusz ręce. Następnie nalej do czystych pojemniczków świeży płyn i włóż do nich swoje kolorowe soczewki. W ten sposób w preparacie pozostaną wszelkie zabrudzenia i osady. Wyjątkiem są soczewki jednodniowe, które warto stosować, jeżeli zależy Ci na wygodzie. Te po zdjęciu należy wyrzucić do kosza.

Oprócz wspomnianych już kolorowych soczewek: Air Optix® Colors, Dailies® FreshLook® Illuminate™ czy FreshLook® Dimensions, polecamy także różne rodzaje soczewek multifokalnychsoczewek torycznych oraz soczewek sferycznych. Nasza oferta to między innymi takie produkty, jak Air Optix® Aqua Multifocal czy Air Optix® for Astigmatism dla osób z astygmatyzmem - w wygodnym opakowaniu 3 lub 6 sztuk.