Soczewki Live

Soczewki kontaktowe Live

Soczewki jednodniowe Live

Firma Cooper Vision stworzyła jednodniowe soczewki kontaktowe Live®, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodych użytkowników. W soczewce zastosowano unikalną technologię AquaGen®, która w naturalny sposób przyciąga i wiąże wodę. Połączenie technologii soczewek kontaktowych z wysoką zawartością wody zapewnia komfort przez cały dzień, a jednodniowy tryb wymiany gwarantuje wygodę i higienę użytkowania (bez pojemników, bez płynów - każdego dnia nowa soczewka). Szkła chronią także przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Soczewki kontaktowe Live® można kupić w opakowaniach po 30 i 90 sztuk.

Soczewki jednodniowe Live - właściwości materiału silikonowo-hydrożelowego

Soczewki kontaktowe Live to miękkie szkła, do produkcji których wykorzystano materiał silikonowo-hydrożelowy, jakim jest Somofilcon A. Tym, co go wyróżnia jest przede wszystkim fakt, że przepuszcza znacznie więcej tlenu na całej powierzchni soczewki - jest więc zdrowy i bezpieczny dla oka. Dzięki temu soczewki Live zapewniają komfort noszenia przez cały dzień - nawet przez kilkanaście godzin. Ogromną zaletą tlenoprzepuszczalnego materiału silikonowo-hydrożelowego jest także filtr UV, który pozwala chronić oczy przed promieniowaniem UV. Soczewki więc nie tylko zapewniają wygodę, ale także odpowiadają na różne potrzeby używania.

Technologia AquaGen® - maksymalne nawilżenie

Jednorazowe soczewki kontaktowe Live wyróżnia nie tylko miękki materiał. Soczewki Live wzbogacono o technologię AquaGen®, która ze względu na przyciągnie i wiązanie cząsteczek wody utrzymuje wysoką zawartość wody, co ma ogromne znaczenie dla większego komfortu noszenia szkieł. Wysoka zawartość wody - aż 58% - dotyczy nie tylko zewnętrznej warstwy. Nawilżenie stwierdzono także w materiale soczewki wewnątrz. W rezultacie szkła kontaktowe zapewniają wygodę oraz wyraźne widzenie - bez:

 • zamglenia,
 • podrażnienia
 • zaczerwienienia,
 • reakcji alergicznych

Soczewki kontaktowe nadają się więc do codziennego użytku - nie tylko na specjalne okazje.

Przepuszczalność tlenu, która wyróżnia soczewki kontaktowe

Najnowsze soczewki jednodniowe Live to jeden ze świetnych produktów, dzięki któremu Twoje oczy będą dłużej zdrowe. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja wada wzroku soczewka jednorazowa ze względu na zastosowanie materiału Somofilcon A, nowoczesnych technologii oraz krzywiznę soczewki gwarantuje bezproblemowy dostęp tlenu do oka. Jest ona nawet 30% cieńsza od innych szkieł kontaktowych dostępnych na rynku. Dzięki temu produkt charakteryzuje się znikomą wyczuwalnością na oku i nie ogranicza w żaden sposób codziennych aktywności.

Soczewki jednodniowe dla potrzeb młodych użytkowników

Soczewki jednodniowe zapewnią wygodę szczególnie młodszej grupie użytkowników. Korzystanie z soczewek nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów czyszczących czy pielęgnacyjnych. Nie ma także potrzeby używania pojemników, w których przechowuje się soczewki dwutygodniowe czy soczewki miesięczne. Z soczewki nie można korzystać po użyciu. Wyrzucana jest ona do kosza i ewentualnie zakładana nowa. Oprócz tego, że soczewki Live nie sprawiają problemów, to dostępne są w odpowiedniej cenie dla młodych osób.

Live - wybierz wariant soczewek kontaktowych w mniejszym lub większym opakowaniu

Poza kwestią dopasowania soczewki pod względem mocy (wybór przy zamówieniu: prawe oko moc, lewe oko moc), na co wpływa sama wada wzroku ważny jest także wybór wielkości opakowania. Opakowania soczewek dostępne są w wariancie 30 szt. i 90 szt. Mniejsze pudełko, gdzie znajduje się 30 szt. będzie odpowiednie dla tych, którzy z soczewek korzystają okazjonalnie. Z kolei 90 szt. w świetnej cenie to opcja do użytku codziennego.

 

 • Czym wyróżniają się soczewki Live?

  Soczewki Live to produkt amerykańskiej firmy Cooper Vision. Do ich produkcji wykorzystuje się innowacyjną technologię AquaGen. Dzięki temu soczewka jest doskonale nawilżona zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wysoki poziom wiązania cząsteczek wody i dobra przepuszczalność tlenu gwarantują komfort użytkowania nawet przez kilkanaście godzin. Co więcej, soczewki Live wyprodukowane są z materiału nawet o 30% cieńszego niż materiały wykorzystywane do produkcji innych szkieł kontaktowych. Każda soczewka Live wyposażona jest także w filtry UVA i UVB, które chronią oczy przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.
 • Kto powinien wybrać soczewki Live?

  Jednodniowe soczewki Live to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wysoki komfort użytkowania i dobre nawilżenie. Szkła kontaktowe Live polecane są przede wszystkim młodym użytkownikom, a także osobom zmagających się z problemem suchych i podrażnionych oczu.
 • Jak bezpiecznie zakładać soczewki Live?

  Zakładanie soczewek wymaga pewnej wprawy. Na początek przyda Ci się dobrze oświetlone lustro. Zanim zaczniesz zakładać szkła, dokładnie umyj ręce. Następnie postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta.
 • Jak zdjąć soczewki Live?

  Podobnie jak przy zakładaniu, tak również przy ściąganiu soczewek, bardzo ważna jest higiena. Umyj ręce, a następnie skieruj wzrok w górę i delikatnie pociągnij dolną powiekę. Używając wskazującego palca drugiej ręki, postaraj się opuszkiem uchwycić dolną krawędź soczewki, a następnie zsunąć ją delikatnie w dół.
 • Jak bezpiecznie zakładać soczewki Live?

  Zakładanie soczewek wymaga pewnej wprawy. Na początek przyda Ci się dobrze oświetlone lustro. Zanim zaczniesz zakładać szkła, dokładnie umyj ręce. Następnie postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta.
 • Gdzie kupić soczewki Live?

  Soczewki jednodniowe Live znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Dostępne warianty to szkła w opakowaniach po 30 i 90 sztuk.
 • Czy osoby starsze mogą nosić soczewki Live?

  Tak, osoby starsze mogą nosić soczewki Live. Należy pamiętać, aby moc soczewki była właściwie dopasowana do wady wzroku. Wartości szkieł kontaktowych różnią się od mocy okularów korekcyjnych.
 • Czy muszę mieć receptę na zakup soczewek Live?

  W przypadku zakupu soczewek Live recepta ma jedynie charakter informacyjny i może przydać się podczas pierwszego doboru szkieł. Nie musisz jej okazywać za każdym razem.
 • Na co uważać nosząc soczewki Live?

  Podczas zakładania i ściągania soczewek należy dbać o higienę rąk. Soczewki Live to produkt jednorazowy. Oznacza to, że po użyciu należy wyrzucić je do kosza. Soczewki jednodniowe są całkowicie bezpieczne i zapewniają duży komfort użytkowania. Nie potrzebujesz specjalnych płynów ani pojemników do ich przechowywania.
 • Czy soczewka Live może powodować łzawienie?

  Odpowiednio dobrana soczewka zapewnia wyraźny obraz i nie powinna powodować łzawienia. Pewien dyskomfort może pojawić się jedynie podczas pierwszych aplikacji. Jest to całkowicie normalne. Jeśli problem łzawienia nasila się i nie znika, warto skonsultować się ze specjalistą. Łzawienie to jeden z objawów zespołu suchego oka. Leczenie polega przede wszystkim na stosowaniu kropli nawilżających.
 • Jak poznać lewą stronę soczewki Live?

  Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi, zazwyczaj mają sporo obaw co do ich bezpiecznego użytkowania. Szkła kontaktowe są tak wyprofilowane, że bez problemu poznasz ich właściwą stronę. Ryzyko wywinięcia występuje jedynie w przypadku używania soczewek dwutygodniowych i miesięcznych i jest spowodowane niewłaściwym ich przechowywaniem. W przypadku soczewek jednodniowych Live szansa na wywinięcie soczewki na drugą stronę jest ograniczona do minimum. Gdyby jednak tak się stało, lewą stronę soczewki poznasz po lekko odstających krawędziach.

Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym stosowanym na powierzchni zdrowych oczu i przeznaczonym do korygowania wad wzroku. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.