Soczewki Eye Care

Soczewki Eye Care

Soczewki kontaktowe Eye Care to szeroka oferta produktów medycznych pozwalających korygować różne wady wzroku. Podstawowe warianty soczewek zostały stworzone z myślą o osobach cierpiących na krótkowzroczność i dalekowzroczność. W ofercie znajdują się także rodzaje soczewek kontaktowych dla astygmatyków - w wersji jednodniowej i miesięcznej. Poznaj wszystkie produkty i dopasuj ten, który zapewni Ci wygodę oraz idealne widzenie.

Co wyróżnia soczewki kontaktowe Eye Care?

Soczewki silikonowo-hydrożelowe 3-generacji to jedne z najlepszych szkieł kontaktowych dostępnych obecnie na rynku, co podkreślają nie tylko ich użytkownicy, ale także sami specjaliści. Powstały one w oparcie o 3 podstawowe hasła:

 • komfort,

 • widzenie,

 • zdrowie.

Na każdym ze wspomnianych poziomów zadbano o konkretne parametry soczewek kontaktowych, które składając się w całość, czynią produkty Eye Care bezkonkurencyjnymi.

Podstawą w przypadku soczewek Eye Care jest przede wszystkim naturalnie zwilżany materiał. Odpowiada on na komfort oczu nawet przy kilkunastu godzinach noszenia szkieł. Każda soczewka jest miękka i bardzo komfortowa. Pacjenci ledwo wyczuwają ją na oku, a w kontakcie z powieką nie wywołuje ona żadnych nieprzyjemnych doznań - za co odpowiadają zaokrąglone krawędzie.

Doskonałe widzenie jest możliwe dzięki systemowi neutralizującemu aberrację. Stabilne dopasowanie soczewek do gałki ocznej chroni także przed przypadkową rotacją.

Na zdrowie oczu użytkowników przekłada się wysoka tlenoprzepuszczalność. Nie bez znaczenia jest również filtr UV - ten chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

Jakie rodzaje soczewek kontaktowych oferuje seria Eye Care?

Produkty Eye Care dzielą się na dwie podstawowe kategorie rozróżniane ze względu na czas noszenia soczewek. W związku z tym wyróżnia się szkła jednodniowe, a także miesięczne. Każdy z typów przeznaczony jest dla innej grupy użytkowników i potrzeb oczu.

Soczewki jednodniowe - Eye Care Daily

Wariant soczewek jednodniowych stworzony jest dla tych osób, które cenią sobie wygodę oczu, a jednocześnie chcą maksymalnie zadbać o ich zdrowie. Jest to najbardziej higieniczne rozwiązanie, jeżeli chodzi o korekcję wzroku za pomocą szkieł kontaktowych. Te rewelacyjne soczewki zakłada się rano, a po całym dniu ściąga i utylizuje. Ryzyko podrażnienia oczu jest zredukowane do minimum.

Eye Care Daily

Soczewki miesięczne - Eye Care Monthly

Miesięczne szkła Eye Care Monthly będą odpowiednie dla pacjentów ceniących sobie komfort oczu, doskonałe widzenie i oszczędność. Ten wariant określa się jako tanie soczewki, co nie oznacza, że charakteryzują je gorsze parametry. Są one całkowicie bezpieczne dla oczu z uwagi na doskonałe uwodnienie wewnątrz i na powierzchni. Zapewniają one także wysoką tlenoprzepuszczalność. Nawet po całym dniu spędzonym w soczewkach oczy są białe i zdrowe.

W przeciwieństwie do soczewek jednodniowych wariant miesięczny wymaga codziennego czyszczenia oraz pielęgnacji w postaci przechowywania w płynie. Decydując się na produkty z tej linii, koniecznie należy zaopatrzyć się w pojemniczek na soczewki oraz dopasowany do nich płyn. Wysokiej jakości preparaty usuwają osad białkowy, wszelkie zanieczyszczenia i bakterie, jakie przez cały dzień zbiera soczewka. Warto także nauczyć się, jak zdejmować soczewki, aby przypadkowo ich nie uszkodzić, jeżeli mają zachować trwałość do 30 dni użytkowania.

Eye Care Monthly

Rodzaje soczewek kontaktowych torycznych

Zmagasz się z wadą wzroku, jaką jest astygmatyzm? To coraz częstszy problem. Jednak i ta wada może być korygowana za pomocą szkieł z serii Eye Care. Do wyboru masz dwie możliwości są to soczewki jednodniowe - Eye Care Daily Toric, a także soczewki miesięczne - Eye Care Monthly Toric.

Eye Care Daily Toric

Soczewki jednodniowe - Eye Care Daily Toric przeznaczone są do jednorazowego użytku. Oznacza to, że każdego ranka wyciąga się kolejną, nową sztukę i aplikuje na oko. Po całym dniu szkło nadaje się do wyrzucenia. Komfortowe użytkowanie nie wymaga dodatkowych akcesoriów jak pojemniczek do przechowywania czy płyn. Należy jednak zauważyć, że takie soczewki są nieco droższe od wariantu miesięcznego. Często więc traktowane są jako rozwiązanie doraźne - w trakcie wakacji lub na większe wyjścia, jako alternatywa dla okularów.

Eye Care Monthly Toric

Miesięczne szkła kontaktowe Eye Care Monthly Toric to doskonała propozycja dla osób dbających o komfortowe widzenie, a także domowy budżet. Możliwość korzystania z soczewek przez 30 dni od ich pierwszego użycia sprawia, że są one tańsze od wariantu jednorazowego. Warto jednak zauważyć, że dodatkowym wydatkiem jest pojemniczek do przechowywania szkieł, a także płyn - stosowany codziennie.

Oferta soczewek kontaktowych i płynów w Soczewki24.pl

Jesteś po badaniu u okulisty/optometrysty? Masz stwierdzoną wadę wzroku i dopasowaną do swoich potrzeb moc soczewek? Czas na wybór i zakup produktów, które poprawią Twoje codzienne widzenie. W naszej ofercie znajdziesz szkła jednodniowe i miesięczne o różnych mocach. Wystarczy, że uwzględnisz wartości przy zamówieniu.

Wybrałeś miesięczne soczewki kontaktowe? W Soczewki24.pl znajdziesz także wielofunkcyjne płyny przeznaczone do codziennego czyszczenia soczewek kontaktowych Eye Care. Są one dostępne w różnych wariantach o odmiennych składach. Co więcej, taki płyn może mieć również odmienną pojemność - 120 ml i 360 ml. Ty decydujesz, jak długo będziesz korzystał z niego do pielęgnacji swoich soczewek.

Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym stosowanym na powierzchni zdrowych oczu i przeznaczonym do korygowania wad wzroku. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.

 

 • Czy każdy może nosić soczewki Eye Care?

  Soczewki kontaktowe Eye Care mogą być stosowane przez większość osób, niezależnie od wieku. Konieczne jest jedynie dopasowanie mocy soczewek do wady wzroku. Problem w zakresie ich stosowania - identycznie jak w przypadku wszystkich innych soczewek kontaktowych - mogą mieć osoby o wrażliwych oczach z tendencją do występowania infekcji. Dlatego zaleca się, aby przed pierwszym zastosowaniem szkieł kontaktowych skonsultować się ze specjalistą, który zbada dokładnie wzrok, wykluczy ewentualne przeciwwskazania i dopasuje soczewki do indywidualnych potrzeb.
 • Czy osoby starsze mogą nosić soczewki Eye Care?

  Jeżeli nie ma przeciwwskazań medycznych, to osoby starsze mogą nosić soczewki kontaktowe Eye Care. Przed ich użyciem należy wziąć pod uwagę ogólny stan zdrowia oczu, a także wykluczyć ewentualne schorzenia jak zwyrodnienie plamki żółtej czy zaćma. Nie bez znaczenia są także indywidualne preferencje pacjenta i odczuwalny przez niego komfort noszenia szkieł.
 • Jaki płyn dobrać do soczewek Eye Care?

  Dopasowanie odpowiedniego płynu do soczewek kontaktowych Eye Care jest kluczowe dla utrzymania ich czystości i komfortu noszenia. Najlepszy płyn w tym przypadku to preparat tej samej marki Eye Care. Jest on odpowiedni do płukania szkieł i ich dezynfekcji. Plusem jest fakt, że nawilża oczy ze względu na hialuronian sodu w składzie. Przy pomocy płynu można także usunąć osady białkowe.
 • Kiedy warto zdecydować się na wybór soczewek Eye Care?

  Soczewki kontaktowe Eye Care są dostępne w różnych wariantach dla osób z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością czy astygmatyzmem. Warto zdecydować się na nie ze względu na komfort noszenia, jaki gwarantują. Zapewniają one możliwość prowadzenia aktywnego trybu życia i sprawdzają się nawet w trudnych warunkach. To idealna opcja dla tych, którzy cenią sobie wygodę.
 • Jakie są rodzaje soczewek marki Eye Care?

  W ofercie naszego sklepu znajdziesz cztery rodzaje soczewek kontaktowych Eye Care Daily (sferyczne i toryczne), Eye Care Monthly (sferyczne i toryczne). Jak wskazują ich nazwy — pierwsze dwa rodzaje to soczewki jednodniowe (dla krótkowzroczności, dalekowzroczności i wersja Toric dla astygmatyków). Kolejne warianty to szkła miesięczne.
 • Jakie są opinie osób używających Eye Care?

  Opinie dotyczące soczewek kontaktowych Eye Care są pozytywne. Zależą one oczywiście od indywidualnych doświadczeń i potrzeb pacjentów. Zdecydowana większość z nich poleca stosowanie szkieł kontaktowych ze względu na ich właściwości, a także wygodę stosowania. Wiele osób twierdzi, że są to jedne z najlepszych soczewek dostępnych obecnie na rynku.
 • Jak założyć soczewki Eye Care?

  Zakładanie soczewek kontaktowych Eye Care nie jest trudnym zadaniem, ale wymaga wprawy. Przede wszystkim zadbaj o higienę rąk, dokładnie je umyj i wysusz. Następnie przygotuj szkła. Palcami lewej ręki lekko rozchyl powiekę dolną i górną. Za pomocą drugiej ręki delikatnie umieść soczewkę na oku. Następnie zamknij powieki i kilka razy mrugnij, aby soczewka ułożyła się na oku.
 • Jak dbać o higienę soczewek Eye Care?

  Żeby utrzymać higienę soczewek kontaktowych Eye Care, zawsze myj ręce przed ich dotknięciem. Zdejmuj szkła przed snem. Używaj dostosowanych płynów do ich czyszczenia i przechowywania, wybieraj preparat, który dodatkowo je nawilża (chyba że są to szkła jednodniowe). Regularnie wymieniaj soczewki zgodnie z zaleceniami, pilnuj daty ważności. Unikaj kontaktu szkieł z wodą z kranu i nie dopuszczaj do ich kontaktu z kosmetykami.
 • Jak przechowywać soczewki Eye Care?

  Przechowywanie soczewek kontaktowych Eye Care dotyczy wariantu miesięcznego. Jest ono ważne dla utrzymania higieny szkieł i zapobiegania infekcjom oczu. Możesz wykorzystać do tego specjalny pojemniczek na lewą i prawą soczewkę. Używaj wyłącznie odpowiednich płynów do pielęgnacji i przechowywania szkieł (zalecamy płyn Eye Care Plus; w naszym sklepie dostępny w wariantach 360 ml i 120 ml).
 • Gdzie kupić soczewki Eye Care?

  Soczewki kontaktowe warto kupować w sprawdzonych miejscach, dzięki temu możesz liczyć na oryginalny produkt najwyższej jakości. Szkła dostępne są zarówno w naszych sklepach stacjonarnych, jak i online na stronie Soczewki24.pl.
 • Czym kierować się przy wyborze pierwszych soczewek Eye Care?

  Dobór pierwszych soczewek to indywidualny proces, który zależy od wielu czynników. Warto wziąć pod uwagę rodzaj szkieł, materiał ich wykonania czy tryb noszenia. Nie bez znaczenia może okazać się także koszt zakupu. Ważne jest, aby skonsultować się z okulistą, który pomoże dostosować soczewki Eye Care do konkretnych potrzeb i wady wzroku.
 • Jak dobrać soczewki Eye Care na podstawie okularów?

  Dopasowanie soczewek na podstawie mocy okularów jest możliwe, zwykle wymaga jednak pomocy specjalisty, który najlepiej się na tym zna. Ważne jest, że dla krótkowzroczności moc powyżej 3,5 dioptrii w soczewkach jest mniejsze niż w okularach, odwrotnie jest natomiast w przypadku dalekowzroczności. Zapytaj o dopasowanie naszych doradców, którzy rozwiążą ten problem.
 • Czy mogę nosić soczewki Eye Care i robić makijaż?

  Można nosić soczewki Eye Care i jednocześnie stosować makijaż. Warto jednak przestrzegać przy tym kilku podstawowych zasad, aby uniknąć ewentualnych problemów. Najpierw zakładaj soczewki, potem wykonuj makijaż. Jeżeli to możliwe, wybieraj hipoalergiczne kosmetyki o lekkich formułach. Zapobiegaj także sytuacjom, w których makijaż mógłby przedostać się do oka.
 • Czy mogę używać soczewek Eye Care i pracować przy komputerze?

  Można używać soczewek kontaktowych Eye Care i pracować przy komputerze. Jest to popularne rozwiązanie wśród osób, które potrzebują korekcji wzroku, a jednocześnie chcą unikać noszenia okularów. Pamiętaj jednak, aby regularnie robić sobie przerwy od ekranu, dbaj o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia i nawilżenie swoich oczu.