Krople do oczu

Krople do oczu nawilżają oczy i pozwalają na uzyskanie wysokiego komfortu widzenia. Bardzo często są one nazywane "sztucznymi łzami". Kropli do oczu może używać tak naprawdę każdy, jednak są one polecane szczególnie przy wystąpieniu zespołu suchego oka - osoby, które na niego cierpią często mają wrażenie piasku pod powiekami. Stosowanie kropli zaleca się również tym, którzy codziennie noszą soczewki kontaktowe albo pracują przy komputerze kilka lub kilkanaście godzin dziennie. Suchość oczu odczuwają także osoby przebywające w pomieszczeniach klimatyzowanych, gdzie powietrze jest średniej jakości - one również powinny zdecydować się na wykorzystanie produktów nawilżających do oczu.

Krople nawilżające do oczu - codzienna ulga dla oczu

Krople do oczu to najlepszy sposób na zaczerwienione i zmęczone oczy. W naszym e-sklepie można kupić różnego rodzaju krople z hialuronianem sodu - zapewniające wysoki stopień nawilżenia oka oraz ulgę przy podrażnieniach i zmęczeniu. Szczególnie polecane są nawilżające krople EYE SEE, które można kupić w wyjątkowo atrakcyjnej cenie oraz krople HERBAL EYE DROPS z czarną borówką. Te ostatnie wyróżnia nowoczesna formuła - odpowiada ona za działanie regenerujące i odprężające. Stosowanie tego typu preparatów jest wskazane m.in. u kierowców. Znajdujący się w składzie wyciąg z czarnej borówki, ale także inne substancje zapewniają nie tylko nawilżenie i redukują uczucie suchości. Redukują zaczerwienienie - dzięki czemu oko prezentuje się świeżo i zdrowo. Są one dostępne bez recepty, dlatego może zdecydować się na nie każdy, kto zauważy, że jego oczy są podrażnione od dłuższego czasu.

Jak należy stosować krople do oczu?

Nawilżające krople do oczu najłatwiej aplikować przed lustrem. Ta metoda sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, które nigdy nie zakraplały oczu, ani nie zakładały soczewek kontaktowych. Przy wszelkich czynnościach związanych z okolicą oczu warto wcześniej umyć ręce i dobrze je wytrzeć, aby były suche. Następnie wystarczy lekko dotknąć dolną powiekę - tak, aby pojawiło się miejsce na krople. Ważne, aby nie zatrzymały się one w jednym miejscu, ale po zamknięciu oka rozprowadziły się po całej powierzchni. Dlatego przy otwartym oku wpuszcza się kilka kropel - według zaleceń na opakowaniu. Krople nawilżające można używać codziennie lub co kilka dni - zależnie od tego, jakie dokładnie objawy ma oko. W przypadku, kiedy jest to tylko chwilowe zaczerwienienie związane np. ze zmianą klimatu czy soczewek kontaktowych warto stosować krople do momentu, kiedy nie ustąpią objawy. Co jakiś czas można także zdecydować się na profilaktyczne wykorzystanie produktów nawilżających, aby zapobiegać zespołowi suchego oka i innym dolegliwościom wpływającym na wzrok.

Nawilżające krople do oczu - czym kierować się przy ich wyborze?

Nie każdy preparat ma takie samo przeznaczenie, dlatego wybierając nawilżające krople do oczu, warto zwrócić na to uwagę. Część z produktów dostępnych w naszej ofercie służy nawilżaniu oczu. Są to krople, które należy stosować sporadycznie od czasu do czasu, kiedy pojawia się zespół suchego oka. Jak go rozpoznać? Najczęściej oczy wydają się suche, jakby pod powiekami znajdowały się ziarenka piasku, pojawia się także zaczerwienienie. Mogą towarzyszyć mu także uczucia pogorszenia wzroku. Wówczas najlepiej sprawdzą się krople Systane, które przynoszą długotrwałą ulgę. Działają one jak opatrunek dla oka ze względu na dobry skład (z udziałem hialuronianu sodu) i zaawansowany system nawilżania. Krople dla oczu Systane dostępne są w naszej ofercie. 

Krople do oczu - prepraty do zadań specjalnych

Osobom, które noszą soczewki kontaktowe i alergikom zwykle wskazuje się stosowanie kropli, które nie zawierają konserwantów. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ ze względu na naturalne składniki i brak konserwantów krople w stanie zapobiec sytuacji, w której dyskomfort oczu spowodowałby, że musiałbyś wcześniej ściągnąć soczewki kontaktowe. Istnieją także krople, które może przepisać jedynie lekarz. Zwykle należy ich używać w poważniejszych schorzeniach niż samo zaczerwienienie czy podrażnienia, na co wskazują substancje zawarte w składzie określanie w formie mg/ml. Oprócz hialuronianu sodu krople zawierają np. tetryzolinę lub inne składniki.

Dobre krople do oczu - postaw jakość i bezpieczeństwo

Nawilżające krople do oczu to preparaty, które wpływają na codzienny komfort, a często zapobiegają także poważniejszym problemom. Ich stosowanie doceniają szczególnie te osoby, które noszą soczewki kontaktowe. Używając kropli do oczu i zapewniając sobie odpowiednie nawilżenie można znacznie wydłużyć czas noszenia soczewek, co dla niektórych jest absolutnym priorytetem. Warto jednak pamiętać o jakości, jaką powinny mieć krople do oczu. Sięgając po takie produkty należy wybierać wyłącznie te pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Nasza oferta to nawilżające krople do oczu najlepszych marek, wyselekcjonowanych w trosce o wzrok naszych klientów i ich bezpieczeństwo. Sprawdzają się one w przypadku codziennego stosowania, jak i do zakraplania od czasu do czasu - w momencie, kiedy pojawiają się uciążliwe objawy. Można używać ich, nie martwiąc się o dobro swoich oczu. Krople dostępne są także w kilku wariantach opakowań. Najczęściej wybieranym jest jeden produkt o pojemności 10 ml. Jednak, jeżeli zaczerwienienie oczu czy piasek pod powiekami pojawiają się sporadycznie, to lepszym rozwiązaniem mogą okazać się krople w małych ampułkach po 0,4 ml - idealne na jedno użycie np. w podróży. Jedna i druga opcja jest atrakcyjna cenowo - wybór należy jednak do Ciebie.