Soczewki Biotrue

Soczewki Biotrue

Biotrue ONEday to jednodniowe soczewki kontaktowe firmy BAUSCH & LOMB - jednego z największych producentów w branży. Soczewki przeznaczone dla wymagających użytkowników - przede wszystkim dla osób prowadzących aktywny tryb życia, uprawiających sport, a także dla tych, które wiele godzin spędzają przed ekranami cyfrowymi (szczególnie warto podkreślić, że poziom nawodnienia w soczewce jest na tym samym poziomie co w zdrowym oku). Wyróżnia je wysoka przepuszczalność tlenu i zawartość wody, przez co gwarantują one uczucie komfortu nawet do 16 godzin. Aż 91% osób używających jednodniowych soczewek uważa, że Biotrue ONEday pozwalają na ostre i wyraźne widzenie. Soczewki dostępne w wariantach: sferyczne, toryczne i progresywne.

BioTrue

Co wyróżnia soczewki kontaktowe Biotrue?

Marzy Ci się, aby odłożyć okulary w kąt i zacząć korzystać z soczewek kontaktowych, ale nie jesteś pewien, jaką soczewkę wybrać? Ze względu na jednodniowy tryb noszenia szkieł kontaktowych oraz inne parametry najlepszym wyborem może okazać się produkt z serii Biotrue. Soczewki, jakie oferuje marka, zapewniają najwyższą jakość widzenia, idealnie układają się na rogówce oka i korygują różne wady wzroku. Zalety soczewek to jednak o wiele więcej - poznaj Biotrue ONEday.

Innowacyjny materiał wykonania soczewek

Marka Biotrue proponuje soczewki, które wyróżniają się wykorzystaniem podczas produkcji nowoczesnego materiału. HyperGel działa na zasadzie, która jest zbliżona z biologią ludzkiego oka. Ma w swoim składzie cząsteczki, które są niemal identycznym odpowiednikiem łzy. Ich obecność ma ogromny wpływ na warstwę lipidową filmu łzowego i przekłada się na komfort użytkowania. To rozwiązanie, które odpowiada zapotrzebowaniu otwartego oka i eliminuje ryzyko podrażnienia czy zespołu suchego oka.

Doskonała przepuszczalność tlenu

Soczewki jednodniowe gwarantują przepuszczalność tlenu na najwyższym poziomie. Jest to produkt medyczny w pełni bezpieczny dla ludzkiego oka, co znacznie przedłuża czas noszenia szkieł. Nawet pracując w nich po kilkanaście godzin dzień w ogrzewanych czy klimatyzowanych pomieszczeniach nie trzeba obawiać się o własny komfort i ostrość widzenia.

Wysoki poziom nawilżenia

Wygodne korzystanie z soczewek zależy między innymi od poziomu zawartości wody. Biotrue ONEday to jedna z najlepszych propozycji dostępnych na rynku w zakresie tego parametru. Zawartość wody w ich przypadku to nawet do 78% - zarówno wewnątrz, jak i na powierzchni soczewki. Wysokie uwodnienie rozwiązuje takie problemy jak:

 • reakcje alergiczne,
 • podrażnienia,
 • zaczerwienienia,
 • uczucie piasku pod powiekami.

Wykorzystując nowoczesne soczewki Biotrue ONEday przez cały dzień będziesz mieć takie samo uczucie komfortu, jak podczas ich zakładania.

Filtr UV - ochrona przed promieniowaniem

Zależy Ci, aby soczewki kontaktowe, których używasz chroniły Twoje oczy najlepiej, jak to możliwe? Takie właśnie są soczewki kontaktowe Biotrue ONEday, które poza wieloma doskonałymi parametrami czy innowacyjnymi technologiami wyróżniają się także filtrem UV. Ten chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, co jest wyjątkowo ważne nie tylko latem w słoneczne dni, jak twierdzi wiele osób - ale przez cały rok.

Higiena i wygodne noszenie

Soczewka jednodniowa Biotrue ONEday firmy BAUSCH & LOMB gwarantuje komfortowe noszenie w ciągu całego dnia - nawet do 16 godzin. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie zdrowie oczy, ale także wygodę. Jednodniowy okres noszenia sprawia, że po wykorzystaniu soczewek kontaktowych można wyrzucić je do kosza. Nie są potrzebne żadne dodatkowe płyny czy akcesoria w postaci pojemniczków do przechowywania. Ta wyjątkowo higieniczna propozycja sprawdzi się dla osób, które chcą spróbować odstawić okulary lub potrzebują wygodnego rozwiązania w trakcie podróży.

Kto powinien zdecydować się na soczewki jednodniowe Biotrue?

Soczewki jednodniowe Biotrue ONEday to maksymalny komfort dla oka, dlatego te świetnie sprawdzają się w przypadku wyjątkowo wymagających użytkowników. Bardzo często sięgają po nie osoby ceniące sobie aktywność fizyczną - jazdę na rowerze, sporty zimowe czy wodne. Można wykorzystywać je w codziennej korekcji wzroku lub tylko na specjalne okazje. Co więcej, jednodniowe soczewki Biotrue ONEday ze względu na wysoką higienę idealnie sprawdzą się w przypadku alergików, redukując ryzyko pojawienia się podrażnień.

Rodzaje soczewek Biotrue od BAUSCH & LOMB

Zależnie od tego, jaka jest Twoja wada wzroku, możesz dopasować soczewki kontaktowe Biotrue ONEday tak, aby zapewnić dla swoich oczu, jak najlepszą korekcję. Wśród różnych rodzajów soczewek znajdziesz te, które najbardziej podstawowych wad, jak i specjalistyczne soczewki toryczne lub soczewki progresywne. Niezależnie od typu soczewek kontaktowych w każdych w nich producent postawił na wykorzystanie specjalnego materiału - HyperGel. Wszystkie mają także filtr UV dla lepszej ochrony oka przed promieniowaniem słonecznym.

Sferyczne soczewki jednodniowe Biotrue

Soczewki Biotue ONEday w podstawowej wersji sferycznej to dobre soczewki dla tych osób, które wymagają podstawowej korekcji oka. Dotyczy to takich wad, jak krótkowzroczność i dalekowzroczność. Konkretną moc soczewek należy dopasować z pomocą lekarza okulisty lub optometrysty (usługa ta obecnie jest często możliwa do realizacji u optyka).

Sferyczne soczewki jednodniowe Biotrue


Jednodniowe soczewki kontaktowe Biotrue dla astygmatyków

Dla osób borykających się z problemem astygmatyzmu firma BAUSCH & LOMB przygotowała specjalny rodzaj soczewek torycznych. Tego typu wady wzroku wymagają odrębnej korekcji uwzględniającej nie tylko moc soczewki, ale także oś czy cylinder. Biotrue ONEday for Astigmatism to obecnie jedna z najlepszych propozycji na rynku.

Jednodniowe soczewki kontaktowe Biotrue dla astygmatyków
Progresywne soczewki Biotrue for Presbyopia

Progresywny rodzaj soczewek Biotrue ONEday to propozycja dla osób z tak zwaną starczowzrocznością, która określa się profesjonalnie mianem prezbiopii. Wada wzroku pojawia się w związku z procesami starzenia się oczu i występuje najczęściej u osób po 40-tym roku życia, czasem nieco później. Problemem jest w tym przypadku fakt, że mięśnie odpowiedzialne za akomodację oka wraz z wiekiem tracą swoją sprężystość. Oznacza to, że osoba, u której stwierdza się prezbiopię ma problem z płynnym przejściem między dalą a bliżą. Konieczne się ogromne skupianie wzroku, które przekłada się często na bóle głowy. Wybór dobrych soczewek kontaktowych takich jak ONEday Biotrue to w tym przypadku absolutna podstawa, aby móc na co dzień normalne i komfortowo funkcjonować.

Progresywne soczewki Biotrue for Presbyopia


Soczewki Biotrue ONEday 30 szt. i nie tylko

Soczewki Biotrue ONEday 30 szt. to opakowanie i ilość sztuk najchętniej wybierana przez klientów - niezależnie od rodzaju soczewek (sferyczne, toryczne, progresywne). Zamówienia z tym produktem są charakterystyczne jeżeli wada występuje na jednym oku lub jest identyczna dla obydwu, ale w soczewkach chodzi się na zmianę z okularami. W naszej ofercie można znaleźć jednak inne opakowania - większe i zdecydowanie bardziej ekonomiczne, gdzie w opakowaniu jest 90szt.

Biotrue ONEday - promocja

Sama cena podstawowa soczewek Biotrue ONEday jest bardzo atrakcyjna. Można jednak liczyć na dodatkowe promocje, które bardzo często pojawiają się w naszym sklepie. Jedną z nich jest ta, gdzie przy zakupie soczewek Biotrue ONEdy 30szt. można liczyć na VOUCHER gratis - sprawdź szczegóły: Biotrue® ONEday for Astigmatism 30 szt..

Biotrue ONEday - promocja

 • Jak dobrać soczewki Biotrue na podstawie okularów?

  W naszym sklepie internetowym znajdziesz soczewki Biotrue od firmy Bausch & Lomb w różnych wariantach. Mamy zarówno szkła sferyczne dla krótko i dalekowidzów, jak i soczewki toryczne dla astygmatyków. Firma Bausch & Lomb zadbała również o pacjentów z prezbiopią (starczowzrocznością), przygotowując dla nich szkła multifokalne (progresywne). Szkła kontaktowe mają inną moc niż soczewki w okularach korekcyjnych. Dlatego, zanim wybierzesz swoje pierwsze soczewki kontaktowe, warto skonsultować się ze specjalistą: optykiem lub optometrystą.
 • Czy obraz w soczewkach Biotrue jest inny niż w okularach?

  Okulary, w zależności od kąta ułożenia lub grubości oprawki, mogą powiększać lub pomniejszać obraz. Soczewka dokładnie przylega do gałki ocznej, dzięki czemu nie zniekształca obrazu. Bardziej naturalne i wyraźne widzenie w soczewkach doceniają przede wszystkim kierowcy i osoby aktywne.
 • Jak dbać o higienę soczewek Biotrue?

  Soczewki Biotrue dostępne są u nas w wariancie jednodniowym. Szkła kontaktowe jednodniowe po użyciu należy wyrzucić do kosza. Jak sama nazwa wskazuje, ten typ szkieł jest jednorazowy. Z kolei do przechowywania soczewek miesięcznych przydadzą Ci się: płyn do soczewek i odpowiedni pojemnik na szkła. Wszystkie akcesoria znajdziesz w ofercie sklepu Soczewki24.
 • Czy soczewka kontaktowa Biotrue może sama wypaść z oka?

  U osób, które nigdy nie miały do czynienia z soczewkami, często pojawiają się wątpliwości co do ich użytkowania. Soczewka może przemieszczać się na gałce ocznej, jednak (gdy jest odpowiednio dopasowana) nie ma możliwości, aby wypadła z oka. Nie jest także możliwe, aby dostała się za oko.
 • Czy mogę spać w soczewkach Biotrue?

  Soczewki Biotrue wykonane są z nowoczesnego materiału hydrożelowego. Zapewniają wysokie nawilżenie, dzięki czemu można je nosić nawet przez 16 godzin. Mimo tego okuliści zalecają, aby zdejmować soczewki przed położeniem się spać. W nocy oko bez soczewki może odpocząć i lepiej się zregenerować.
 • Czy nosząc soczewki Biotrue mogę pływać?

  Soczewki Biotrue, ze względu na swoje właściwości, są częstym wyborem osób aktywnych fizycznie. Po szkła marki Bausch & Lomb chętnie sięgają także osoby uprawiające sporty wodne. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do stosowania soczewek Biotrue. Jednym z takich przeciwwskazań jest właśnie pływanie. Uprawiając ten sport, należy szczególnie dbać o zdrowie i higienę swoich oczu. W razie konieczności polecamy korzystanie jedynie z soczewek jednodniowych Biotrue. Po wyjściu z basenu należy wyrzucić je do kosza. W dbaniu o higienę pomocne są również okulary do wody, które ograniczają kontakt soczewek z wodą.
 • Czy soczewka Biotrue męczy oko?

  Odpowiednio dobrana i założona soczewka Biotrue nie powinna męczyć oka. Do produkcji soczewek firma Bausch & Lomb wykorzystuje najnowsze technologie i najlepsze materiały. Każde szkło Biotrue wyposażone jest dodatkowo w filtry UV, które zapewniają skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym.
 • Czy soczewka Biotrue może uczulić?

  Odpowiednio dobrane soczewki nie uczulają. Szkła Biotrue polecane są alergikom. Jednodniowa soczewka Biotrue zapewnia maksymalny komfort dla oka i redukuje ryzyko podrażnień.

Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym stosowanym na powierzchni zdrowych oczu i przeznaczonym do korygowania wad wzroku. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel. Producent: Bausch & Lomb Incorporated, 1400 North Goodman Street, Rochester, NY 14609, USA