Płyny i akcesoria

Płyny do soczewek kontaktowych

Płyn do soczewek kontaktowych jest podstawą pielęgnacji wszystkich soczewek kontaktowych dwutygodniowych czy miesięcznych. Są to produkty, które nie podlegają codziennej wymianie. Jego podstawowym zadaniem jest utrzymywanie soczewek kontaktowych w odpowiednim stanie. Płyny do soczewek wpływają na usunięcie osadów białkowych z powierzchni soczewki. Dzieje się tak ze względu na substancje czyszczące zawarte w ich składzie. Gwarantują pełną ochronę na długi czas. Dzięki nim można więc nosić soczewki przez cały dzień, bez odczuwania dyskomfortu.

W naszej ofercie znajdziesz płyny do soczewek marki Eye Care w pojedynczych opakowaniach i atrakcyjnych cenowo zestawach. Płyny Eye Care dostępne są w dwóch wersjach – standardowej oraz dla wrażliwych oczu. Co więcej, produkty z serii Eye Care można kupić zarówno w dużym, jak i małym opakowaniu. Wybór jednego z nich zależy od indywidualnych potrzeb ich użytkownika.

Sprawdź, jakie płyny do pielęgnacji soczewek kontaktowych oferujemy

Zależy Ci, aby wybrać dobry płyn, który właściwe zadba o Twoje soczewki? Nie jesteś pewny, jakie produkty spełnią Twoje oczekiwania? W sklepie internetowym Soczewki24.pl znajdziesz różnego rodzaju płyny do soczewek, które służą do ochrony i dezynfekcji soczewek kontaktowych.

Płyny dzielimy na te przeznaczone do soczewek kontaktowych miękkich i soczewek twardych. W stałej ofercie posiadamy płyny znanych producentów produktów kontaktologicznych jak Bausch & Lomb i Alcon, w tym popularne płyny z rodziny Opti-Free oraz ReNu.

Jeśli poszukujesz sprawdzonych i bardzo dobrych jakościowo produktów, które służą do ochrony i dbania o soczewki kontaktowe, to z całą pewnością u nas je znajdziesz. Możesz być pewny, że oferowane przez nas produkty skutecznie likwidują osady białkowe, a także różnego rodzaju bakterie z powierzchni soczewek. Płyny dostępne są w różnych wielkościach i atrakcyjnych cenach.

Nosisz codziennie soczewki kontaktowe? Wybierz dużą pojemność płynu

Większość oferowanych płynów do soczewek kontaktowych jest sprzedawana w różnych wariantach pojemnościowych. Dlatego jeśli rzadko wykorzystujesz soczewki lub wybierasz się na urlop, to sprawdź ofertę małych pojemności, jeżeli chodzi o płyny do soczewek. Dzięki temu zyskasz opakowanie, które posłuży Ci przez krótki czas.

Korzystasz ze szkieł kontaktowych na co dzień? W takim razie odpowiednie będą dla Ciebie produkty o większej pojemności. Pozwoli Ci to zaoszczędzić. Nie będziesz także musiał martwić się, że płyn do soczewek skończy Ci się w najmniej odpowiednim momencie.

Do wielu dużych płynów dołączamy pojemniczek na soczewki gratis. Dzięki temu zyskasz odpowiednie miejsce do przechowywania soczewek. Płyny wlewasz do środka i masz pewność, że są one zabezpieczone.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z płynami dostępnymi w naszej ofercie prosimy o kontakt z naszymi specjalistami. Możesz się z nami skontaktować telefonicznie lub poprzez formularz, który jest dostępny obok każdego naszego produktu.

Zawsze warto zajrzeć do naszej zakładki z promocjami przed ostateczną decyzją o zakupie. Może okazać się bowiem, że kupisz dobry płyn pielęgnujący do soczewek kontaktowych taniej w zestawie z soczewkami, których używasz.

Płyny do soczewek kontaktowych są wyrobem medycznym przeznaczonym do czyszczenia, dezynfekcji i przechowywania miękkich soczewek kontaktowych. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel

 • Czy używając soczewek, muszę stosować płyn?

  Stosując większość soczewek kontaktowych dostępnych na rynku, niezbędny jest dobry płyn do soczewek, którego użycie pozwala dokładnie wyczyścić ich powierzchnię. Preparat sprawdza się nie tylko do usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, ale także do przechowywania soczewek. Wyjątkiem są jedynie szkła jednodniowe.
 • Jaki płyn do soczewek wybrać?

  Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze szkłami kontaktowymi i zastanawiasz się, jaki płyn do soczewek będzie odpowiedni to warto skorzystać z podpowiedzi specjalistów. Ci podkreślają, że najlepszy płyn do soczewek to preparat multifunkcyjny. Dzięki niemu można oczyścić szkła, zdezynfekować je i przechowywać w bezpiecznych warunkach.

 • W jaki sposób stosować płyn do soczewek?

  Podstawą przy użyciu płynu do soczewek jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Przed czyszczeniem szkieł warto umyć dłonie. Następnie na soczewkę zakrapia się niewielką ilość preparatu i dokładnie czyści jej powierzchnię. Po zdezynfekowaniu szkła należy umieścić w pojemniku, do którego wcześniej wlewa się świeżą dawkę płynu.

 • Gdzie kupić płyn do soczewek?

  Wiele osób, które rozpoczyna swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi, zastanawia się, gdzie kupić płyn do soczewek. Specjalistyczne preparaty dobrej jakości dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Sklepy internetowe bardzo często oferują znacznie większy wybór, a do tego można liczyć na atrakcyjną cenę. Warto więc regularnie sprawdzać ofertę.

 • Czy mogę zrobić płyn do soczewek samodzielnie?

  Chcąc zaoszczędzić, sporo osób zastanawia się, jak zrobić płyn do soczewek w domowych warunkach. Okuliści, optometryści i optycy zauważają jednak, że samodzielne przygotowywanie takich preparatów nie jest dobrym pomysłem. Nigdy nie osiągnie się tak dużej skuteczności w zakresie czyszczenia i dezynfekcji. Dlatego najlepiej postawić na gotowe środki.

 • Płyn do soczewek Acuvue czy Biotrue - który lepszy?

  Zarówno płyn do soczewek Acuvue, jak i Biotrue to bardzo popularne preparaty. Wybór jednego z nich zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Obydwa środki są uznane za specjalistyczne, a ich formuła dopasowuje się do fizjologii ludzkiego oka. Wskazówką może być fakt, że na płyn do soczewek Acuvue stawia ok. 82% użytkowników szkieł kontaktowych biorących w badaniu dotyczącym wyboru specyfiku do ich czyszczenia i pielęgnacji.

 • Jaki płyn do soczewek twardych?

  Płyn do soczewek twardych to specjalistyczny preparat nazywany mianem środka oksydacyjnego. Jego wybór nie powinien być przypadkowy, ponieważ soczewka twarda wykorzystywana jest przez dłuższy czas, a co za tym idzie jest ona zdecydowanie większym wydatkiem niż miękkie szkła kontaktowe. Najlepiej sięgać po preparaty zawierające wysokie stężenie nadtlenku wodoru. Dzięki nim możliwe jest skuteczne oczyszczanie szkieł kontaktowych.

 • Ile kosztuje płyn do soczewek? 

  Wiele osób zastanawia się, jak dużym wydatkiem jest pielęgnacja szkieł kontaktowych i ile kosztuje płyn do soczewek. Wiele zależy od wybranego preparatu, a także jego pojemności. Najtańsze specyfiki o pojemności 120 ml można dostać już za ok. 14,90 zł. Większe i bardziej opłacalne butelki o pojemności 360 ml kosztują niecałe 30 zł.

 • Czy płyn do soczewek może uczulać?

  Wiele osób zastanawia się, jak dużym wydatkiem jest pielęgnacja szkieł kontaktowych i ile kosztuje płyn do soczewek. Wiele zależy od wybranego preparatu, a także jego pojemności. Najtańsze specyfiki o pojemności 120 ml można dostać już za ok. 14,90 zł. Większe i bardziej opłacalne butelki o pojemności 360 ml kosztują niecałe 30 zł.

 • Czy płynem do soczewek można zakraplać oczy?

  Wiele osób zastanawia się, czy płynem do soczewek można zakraplać oczy. Specjaliści podkreślają, że takie działanie nie jest zalecane. Istnieje taka możliwość, ale tylko w awaryjnych sytuacjach, kiedy oczy są wyjątkowo wysuszone lub podrażnione, a nie ma opcji zdobycia kropli do oczu w danym momencie. Takie przypadku nie powinny być jednak regułą.

 • Czy płyn do soczewek może się zepsuć?

  Zastanawiasz się, czy płyn do soczewek może się zepsuć? Oczywiście, podobnie, jak każdy inny preparat. Dlatego warto przed jego zastosowaniem sprawdzić datę przydatności. Producent zaznacza także, przez jaki czas po otwarciu można stosować środek.

 • Z czego jest zrobiony płyn do soczewek?

  Preparaty do soczewek w głównej mierze składają się z wody. Zastanawiasz się, z czego jest zrobiony płyn do soczewek poza nią? Są to różnego rodzaju składniki bakteriobójcze np. kwas wersenowy - pozwalające pozbyć się groźnych dla oka zanieczyszczeń. Ponadto niezwykle ważne są także substancje nawilżające - np. panthenol oraz składniki utrzymujące właściwe pH.

 • Czy do soczewek danej marki należy używać konkretnego płynu?

  Korzystanie z płynu do soczewek i szkieł kontaktowych tej samej marki to bardzo dobra praktyka. Warto natomiast mieć świadomość, że nie ma takiej konieczności. Wystarczy zdecydować się na płyn do soczewek dobrej jakości. Najlepsze są w tym przypadku środki multifunkcyjne.