Soczewki Dailies

Męczą Cię soczewki miesięczne i szukasz alternatywy, która będzie wygodniejsza i zapewni Twoim oczom maksymalny komfort? Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się szkła Dailies z kategorii soczewki jednodniowe. To idealnie wyjście dla osób zmagających się z podrażnieniami i suchością oczu. Sprawdź opis soczewek Dailies i przekonaj się, czy są one stworzone dla Ciebie.

Soczewki Dailies

Soczewki Dailies od Alcon - popularnej marki soczewek kontaktowych

Jednodniowe soczewki kontaktowe Dailies zostały wyprodukowane przez firmę Alcon, dawniej Ciba Vision, która jest znana w branży niemal na całym świecie. Soczewka Dailies to rozwiązanie, które zapewnia znakomity komfort użytkownikom. Dzięki zastosowaniu unikalnego systemu nawilżenia o potrójnym działaniu jednodniowa soczewka kontaktowa sprawdzi się szczególnie w przypadku tych osób, które dotychczas zmagały się z problemem suchego oka. Wraz z nowoczesnym gradientem uwodnienia oko jest odświeżone przy każdym pojedynczym mrugnięciu. Użytkownicy soczewek Dailies mogą zapomnieć, że noszą soczewki na oczach przez cały dzień. To doskonała alternatywa dla noszenia okularów korekcyjnych gwarantująca wysoki komfort w każdej sytuacji - niezależnie od tego, jaki jest czas noszenia soczewek.

Soczewki jednodniowe Dailies

Pojawienie się na rynku soczewek jednodniowych stało się prawdziwą rewolucją. Soczewki kontaktowe tego typu, które oferuje między innymi marka Dailies, nie wymagają żadnych dodatkowych akcesoriów, płynów ani zabiegów pielęgnacyjnych. Zakładasz soczewki kontaktowe rano, zdejmujesz je wieczorem i wyrzucasz. Następnego dnia rano zakładasz nową parę. Brzmi naprawdę prosto, prawda? I takie właśnie jest!

Soczewki jednodniowe stały się więc wybawieniem dla osób, które cenią sobie wygodę, mają podatne na infekcje oczy oraz dla tych, które używają soczewek sporadycznie, np. podczas uprawiania sportu, na imprezach, koncertach i tak dalej. Obecnie wszyscy czołowi producenci mają w ofercie soczewki jednodniowe, również Alcon. Co więcej, po tego typu rozwiązanie sięgają nie tylko młodzi użytkownicy, ale tak naprawdę osoby w każdym wieku. Ze szkieł Dailies będzie zadowolony każdy, komu zależy na znalezieniu soczewki kontaktowej, która będzie wygodna, bezpieczna i nieobciążająca dla oka.

Nawilżające soczewki kontaktowe Dailies

Soczewki sferyczne Dailies to absolutny przełom na rynku. Szkła kontaktowe zostały bowiem wyposażone w unikalny system nawilżania. To jedyne soczewki, w których nawilżenie gałki ocznej jest aktywowane mruganiem. Co to oznacza w praktyce? Że środek nawilżający odpowiedzialny za nawilżenie Twojego oka jest uwalniany przy każdym mrugnięciu i ten sposób stabilizuje film łzowy. Dodatkowo warto także zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię nazywaną gradientem uwodnienia. Ten sprawia, że soczewki nie podrażniają oczu i gwarantują maksymalną wygodę nie tylko tuż po ich założeniu, ale nawet po całym dniu noszenia. W połączeniu z funkcją, jaką jest wysoka przepuszczalność tlenu ten rodzaj soczewek sprawdzi się nawet dla osób z wyjątkowo wrażliwymi oczami.

Kiedy warto sięgnąć po soczewki Dailies?

Soczewki z serii Dailies warto wybrać w przypadku nawracających problemów z suchością oka. Tylko soczewki jednodniowe z tego typu rozwiązaniami technologicznymi będą w stanie zapewnić pełny komfort osobom, które pracują w klimatyzowanych pomieszczeniach, przed ekranami komputerów lub tam, gdzie istnieje ryzyko zadymienia. Wybór soczewek Dailies jest tym bardziej możliwy dla większego grona użytkowników, że zostały one stworzone, aby korygować różne wady wzroku.

Dla kogo soczewki Dailies to dobry wybór?

Jednodniowe soczewki Dailies może wykorzystać praktycznie każdy, komu zależy na codziennym komforcie swoich oczu. Po delikatne szkła mogą sięgnąć osoby, które chcą na stałe zrezygnować z noszenia okularów korekcyjnych, jak i Ci użytkownicy, którzy potrzebują zamienić je ze względu na specjalną okazją. Marka Dailies oferuje nie tylko standardowe soczewki sferyczne. Bogata oferta obejmuje między innymi soczewki toryczne i soczewki multifokalne. Oznacza to, że niezależnie od tego, jaka jest Twoja wada wzroku - możesz skorzystać ze szkieł kontaktowych, zachowując zdrowe oczy i dbając o ich bezpieczeństwo.

Soczewki Dailies - stworzone dla różnych wad wzroku

Dailies to tak naprawdę jedyna soczewka, którą można nosić w trybie dziennym przy różnych wadach wzroku. Firma Alcon, a dawniej Ciba Vision stworzyły kilka rodzajów soczewek kontaktowych Dailies dopasowanych do każdych potrzeb. Klasyczne soczewki sprawdzą się przy krótkowzroczności i dalekowzroczności. Na wybór soczewek kontaktowych progresywnych powinny zdecydować się osoby cierpiące na prezbiopię, czyli starczowzroczność. Natomiast soczewki toryczne to rodzaj szkieł dopasowanych dla pacjentów z astygmatyzmem. W każdym przypadku ich budowa dopasowana jest do indywidualnych potrzeb. Można także liczyć na wysoką zawartość wody, która jest niezwykle ważna - niezależnie od wady wzroku.

Jak dopasować odpowiedni typ soczewek i moc?

Soczewki Dailies należy dopasować przede wszystkim do wady wzroku. To podstawowe kryterium, na które należy zwrócić uwagę. Drugą kwestią jest wybór mocy. Ta podawana jest przed specjalistę - okulistę lub optometrystę podczas badania wzroku. W przypadku, jeżeli moc dla obydwóch oczu jest różna - wystarczy uwzględnić to podczas składania zamówienia. Wówczas dopasowane zostaną szkła kontaktowe zarówno dla jednego, jak i drugiego oka.

Rodzaje soczewek Dailies w naszej ofercie

Oferta marki Alcon, a kiedyś Ciba Vision jest tak ogromna, że każdy bez problemu znajdziesz wśród jej produktów te - dopasowane do swoich potrzeb. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat każdego rodzaju z oferty wraz z krótką charakterystyką i najważniejszymi cechami. Te mogą okazać się bardzo przydatne podczas podejmowania decyzji dotyczących zakupu soczewek. Sprawdź, który rodzaj soczewek sprosta Twoim wymaganiom.

Soczewki Dailies Total 1

Soczewki jednodniowe Dailies Total 1 to jeden z podstawowych rodzajów, który sprawdzi się dla mniej wymagających użytkowników. Charakteryzuje je dość dobry dostęp tlenu do oka oraz uwodnienie na średnim poziomie ok. 33%. Świetnie noszą się w przypadku tych osób, które w soczewkach spędzają jedynie kilka godzin dziennie.

Szkła kontaktowe Focus® Dailies® All Day Comfort

Szkła Focus® Dailies® All Day Comfort to komfortowa i bezpieczna korekcja wzroku nawet do 20 godzin. Na uwagę zasługuje budowa soczewki, która zdecydowanie ułatwia jej zakładanie - to bardzo ważne w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkła kontaktowymi. Plusem jest także bardzo wysokie uwodnienie na poziomie ok. 69%.

Szkła kontaktowe Focus® Dailies® All Day Comfort

Szkła kontaktowe DAILIES® AquaComfort Plus®

Dailies AquaComfort Plus to soczewki charakteryzują się przede wszystkim tym, że są one intensywnie uwodnione. To, co je wyróżnia, to innowacyjna technologia pozwalająca na stałe nawilżenie oczu. Dailies AquaComfort Plus mają w tym przypadku tak zwane potrójne działanie, co oznacza, że najlepiej sprawdzą się u użytkowników z problemem suchego oka.

Szkła kontaktowe DAILIES® AquaComfort Plus®

Soczewki DAILIES® AquaComfort Plus® Multifocal

Szkła Dailies z serii AquaComfort Plus Multifocal są doskonałą opcją dla osób cierpiących na prezbiopię. Zapewniają ostre widzenie zarówno podczas standardowego użytkowania, jak i np. podczas czytania książek. Ponadto mają wszelkie właściwości, co podstawowa wersja szkieł.

Soczewki DAILIES® AquaComfort Plus® Multifocal

Soczewki DAILIES® AquaComfort Plus® Toric

Dailies AquaComfort Plus Toric to soczewki toryczne przeznaczone dla osób z astygmatyzmem. Nawet najbardziej wymagający użytkownicy znajdą wśród nich warianty odpowiadające wadzie wzroku, z którą się zmagają.

Soczewki DAILIES® AquaComfort Plus® Toric

Szkła Dailies Total Multifocal

Dailies Total Multifocal to kolejna propozycja dla osób z prezbiopią nazywaną także inaczej starczowzrocznością. Te soczewki jednodniowe oprócz podstawowych właściwości mają także specjalną warstwę poprawiającą komfort widzenia. Dzięki niej oczy są zdecydowanie mniej wrażliwe np. na warunki atmosferyczne.

Soczewki DAILIES® FreshLook® Illumiante™

FreshLook Illumiante to soczewki z serii Dailies, które są jednymi z najbardziej niestandardowych. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest korekcja wzroku, oferują także zmianę koloru oczu. Są one chętnie wybierane przede wszystkim przez młodsze osoby, które szukają sposobu na zmianę wizerunku.

Soczewki DAILIES® FreshLook® Illumiante™

Inne soczewki kontaktowe dostępne w naszej ofercie

Sprawdź również inny produkt firmy Alcon – kolorowe soczewki FreshLook. Nasza oferta to także inne produkty znanych i cenionych na świecie marek. Zachęcamy do zapoznania się z soczewkami Air Optix Acuvue, Biofinity czy PureVision. Proponujemy bardzo korzystne ceny, wiele rabatów, a także bardzo szybką wysyłkę.

 • Czym wyróżniają się soczewki Dailies?

  Soczewki Dailies to jednodniowe soczewki marki Alcon. Wyróżniają się unikalnym systemem nawilżania, który jest automatycznie aktywowany podczas każdego mrugnięcia. Dzięki temu Twoje oczy są doskonale nawilżone, a podrażnienia maksymalnie ograniczone. Soczewki Dailies zapewniają komfort noszenia przez cały dzień nawet u osób z bardzo wrażliwymi oczami.
 • Czy mogę używać soczewek Dailies i pracować przy komputerze?

  Soczewki jednodniowe Dailies doskonale sprawdzają się podczas wykonywania codziennych aktywności. Jednak jeśli spędzasz przed komputerem więcej niż dwie godziny dziennie, warto zainwestować w okulary korekcyjne. Najlepiej wybrać szkła z powłoką chroniącą przed światłem emitowanym przez ekrany. Takie okulary również znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego.
 • Jak długo można mieć soczewki Dailies na oku?

  Dailies to soczewki jednodniowe. Oznacza to, że po użyciu należy wyrzucić je do kosza. Optymalny czas noszenia soczewek to 10-12 godzin. Maksymalnie soczewki można nosić przez 16 godzin, jednak tak długi czas nie jest zalecany nikomu, a już na pewno nie osobom, które zmagają się z problemem wrażliwych oczu.
 • Kiedy wymienić soczewki Dailies na nowe?

  Soczewki Dailies są jednorazowe. Po użyciu należy wyrzucić je do kosza. W sklepie internetowym Soczewki24 znajdziesz różne warianty tego produktu. Oferujemy opakowania, które zawierają 10, 30 i 90 par soczewek Dailies. Dzięki naszej szerokiej ofercie możesz łatwo zaopatrzyć się w opakowanie, które wystarczy nawet na kilka miesięcy.
 • Czy mogę nosić soczewki Dailies i robić makijaż?

  Soczewki jednodniowe Dailies to doskonały wybór również dla osób, które noszą makijaż. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach pielęgnacyjnych. Soczewki należy zdejmować i zakładać czystymi rękami. Aby do oczu nie dostały się żadne zanieczyszczenia, najpierw załóż soczewki, a dopiero później wykonaj makijaż.
 • Czy soczewki Dailies mogą powodować choroby oczu?

  Odpowiednio dobrane soczewki jednodniowe Dailies nie powinny powodować żadnych chorób oczu. Jeśli oko jest podrażnione lub występuje stan zapalny, warto dokładnie przyjrzeć się higienie rąk podczas zakładania i ściągania soczewek. Dostające się do oczu zanieczyszczenia mogą być przyczyną zapalenia spojówek i rogówki.

Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym stosowanym na powierzchni zdrowych oczu i przeznaczonym do korygowania wad wzroku. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel. Producent: Alcon Laboratories, Inc., Upoważniony przedstawiciel: Alcon Laboratories Belgium