Soczewki Biofinity

Biofinity

Niezależnie od tego, czy dopiero zamierzasz nosić soczewki kontaktowe, czy jesteś już ich użytkownikiem od dłuższego czasu, produkty z rodziny Biofinity zostały zaprojektowane i stworzone z myślą o spełnieniu najwyższych wymagań użytkowników. Wszystkie soczewki kontaktowe dostępne w rodzinie Biofinity wykorzystują nowoczesną technologię Aquaform® Comfort Science™, dzięki czemu mają dobre uwodnienie, są komfortowe, zwilżalne i oddychające. Wszystko po to, aby zapewnić ostre widzenie i wygodę od rana do wieczora. Dzięki nim oczy zachowają naturalny komfort przez wiele dni. Do wykonania szkieł wykorzystano wyjątkowo bezpieczny materiał Comfilcon A - to sprawia, że zyskują one na jakości. Mogą nosić je osoby z zaburzeniami filmu łzowego oraz alergicy. Z tymi soczewkami każda aktywność jest także zdecydowanie wygodniejsza - są one stworzone i najlepsze dla oczu sportowców nie tylko ze względu na silikonowo hydrożelowy materiał wykonania, ale wygodę oka w różnych warunkach.

Cooper Vision - według opinii jeden z najlepszych producentów

Firma CooperVision już od początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku słynie z produkcji soczewek, które służą ludziom z wadami wzroku niemal na całym świecie. Soczewki kontaktowe z rodziny Biofinity i Proclear można kupić w ponad 100 krajach, w tym oczywiście w Polsce. W wielu z nich parametry i materiał wykonania sprawiają, że są one uznane według opinii publicznej za najlepsze na rynku. Rosnąca popularność soczewek CooperVision wynika z nowoczesności stosowanych rozwiązań, wykorzystanego materiału i wysokiego komfortu użytkowania. Te połączono z naprawdę atrakcyjną ceną oraz szeroką gamą parametrów, jakie mają soczewki kontaktowe. Dodatkowo charakteryzują się one mocą sferyczną w dość szerokim przedziale. Jest to więc produkt, który sprawdzi, jeżeli chodzi o każdy oczy - nawet w przypadku dużej wady.

Soczewki Biofinity firmy Cooper Vision – dlaczego warto je wybrać?

Miesięczne soczewki Biofinity zapewniają wysoką przepuszczalność tlenu i dłużej zatrzymują wodę, zapewniając oczom niezbędne nawilżenie i dopływ tlenu, dzięki czemu pozostają białe, błyszczące i, co najważniejsze, zdrowe. Soczewki Biofinity produkowane są z wykorzystaniem technologii AquaForm, w wyniku czego powstają nowoczesne, miękkie soczewki silikonowo hydrożelowe, zapewniające właściwą zawartość wody (uwodnienie) i dotlenienie, konieczne dla poczucia komfortu podczas noszenia soczewek kontaktowych. A to nie wszystko, co gwarantują specjaliści marki CooperVision odpowiedzialni za produkt i jego stworzenie. Soczewki Biofinity wyróżnia specjalna średnica, mają także unikalną budowę krawędzi, których zaokrąglenie minimalizuje oddziaływanie na powierzchnię oka, co sprawia, że są one niezwykle wygodne. W efekcie masz do dyspozycji luksusową soczewkę kontaktową, którą możesz nosić w trybie dziennym lub przedłużonym, czyli bez ściągania na noc.

Rodzina soczewek Biofinty - co warto o nich wiedzieć?

Soczewki kontaktowe Biofinity to szeroka gama produktów przygotowanych dla pacjentów z różnymi wadami wzroku. Wykorzystanie specjalnego materiału, różna moc, doskonałe parametry i wysokiej jakości wykonanie pozwalają na korekcję krótkowzroczności, astygmatyzmu czy nawet presbiopii. W rodzinie soczewek Biofinity znaleźć można m.in. soczewki toryczne, dzięki którym więcej osób z astygmatyzmem może korzystać z wygody, jaką dają soczewki kontaktowe. Soczewki Biofinity Toric oraz Biofinity Toric XR to miesięczne soczewki toryczne dla osób z astygmatyzmem. Unikalna krzywizna tylnej powierzchni, jaką ma soczewka znacząco zmniejsza jej rotację na oku, zapewniając optymalne ułożenie i jeszcze lepszą ostrość widzenia. Soczewki Biofinty to również dwa typy soczewek progresywnych Biofinity Multifocal i soczewki toryczno-multifokalne Biofinty Multifocal Toric. Te ostatnie soczewki kontaktowe łączą w jednym zalety wszystkich soczewek Biofinity, dając wysoką jakość widzenia na wszystkie odległości, korygując jednocześnie astygmatyzm. Ilość możliwych w tym wariancie kombinacji parametrów jest imponująca. Dlatego soczewki te są produkowane na zamówienie, więc czas oczekiwania jest dość długi.

Soczewki Biofinity - korekcja krótkowzroczności i dalekowzroczności

Szkła kontaktowe jednego z największych producentów w branży są cenione ze względu na możliwość korekcji u osób zmagających się z różnymi - nawet bardzo dużymi wadami. Ich moc sferyczna ma dość szeroki zakres. Wynosi od -12,00 do +8,00 dioptrii. Zależnie od wybranej mocy ta zmienia się co 0,25 lub 0,5 dioptrii. Pomimo doskonałych opinii na temat soczewek, pierwszy wybór nie powinien być przypadkowy. Warto skonsultować się ze specjalistą, który wykona badanie i doradzi, jakie szkła najlepiej sprawdzą się na oczach. Podczas takiej wizyty można uzyskać także cenne wskazówki na temat zakładania szkieł. W ten sposób dowiesz się, jak uzyskać maksymalny komfort oka i utrzymać higienę zapobiegającą różnego rodzaju podrażnieniom oraz infekcjom. Każdy kolejny zakup nie wymaga konsultacji - wystarczy wybierać taką samą moc, a dla pewności co roku kontrolować wadę na wizytach.

Soczewki kontaktowe Biofinity Energys - kiedy oczy żyją w cyfrowym świecie

CooperVision to firma nastawiona na ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań. Dlatego właśnie powstała soczewka Biofinity Energys, przeznaczona dla osób, które często korzystają z urządzeń cyfrowych - telefonów, tabletów, laptopów. Żeby zmniejszyć zmęczenie oczu powstające podczas patrzenia w ekrany komputerów i smartfonów w soczewce Biofinity Energys zastosowano innowacyjną konstrukcję Digital zone optics™. To ona oraz typowe dla Biofinity wysoka przepuszczalność tlenu oraz zawartość wody odpowiadają za komfort podczas noszenia tej soczewki przez osoby, które spędzają w cyfrowym świecie ponad 4 godziny dziennie.

Dla kogo jeszcze soczewki miesięczne Biofinity Cooper Vision?

Soczewki miesięczne Biofinity to dobre rozwiązanie dla osób z wadą wzroku, które nie chcą lub z różnych względów nie mogą nosić stale okularów korekcyjnych. Są polecane szczególnie dla osób z astygmatyzmem, które potrzebują nietypowych parametrów. Soczewki będą również dobrym wyborem dla wszystkich użytkowników, dla których ważny jest komfort noszenia soczewek przez wiele godzin. Przy noszeniu soczewek Biofinity trzeba pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Miesięczne soczewki wymagają bowiem stosowania specjalnego płynu i zachowywania higieny podczas zakładania i ściągania soczewek. Chcesz nosić soczewki kontaktowe Biofinity, które oferują wysoki komfort noszenia? Pamiętaj - zapisz się do specjalisty na badanie wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych. Sprawdź również inne soczewki od marki CooperVision: BiomedicsClaritiMyDay i Proclear.

Cooper Vision Biofinity 6 szt - wydajne i ekonomiczne opakowanie

Soczewki Biofinity dostępne są w różnych wariantach, jeżeli chodzi o ilość sztuk w opakowaniu. Szczególne polecane są te, w których znajduje się aż 6 soczewek w opakowaniu. Dzięki tej opcji można zapewnić sobie 3 pary szkieł kontaktowych do noszenia przez wiele dni w naprawdę dobrej cenie. To wygodne rozwiązanie, które stwarza także pewien zapas na wypadek uszkodzenia soczewki lub jej zgubienia, co może się zdarzyć szczególnie w przypadku osób o aktywnym trybie życia lub tych, wykorzystujących soczewki przez noc. Wówczas można zastąpić soczewkę na oczach nową sztuką, nie martwiąc się o pogorszenie widzenia. Chociaż w naszej ofercie dostępne są inne opakowania, to według opinii wielu użytkowników - soczewki Biofinity 6 sztuk są najkorzystniejszym wyborem.

 • Czy każdy może nosić soczewki Biofinity?

  Soczewki kontaktowe Biofinity może bez problemu nosić praktycznie każda osoba, u której stwierdza się wadę wzroku. Przed pierwszych skorzystaniem ze szkieł kontaktowych warto natomiast umówić się na wizytę u specjalisty - okulisty lub optometrysty, aby potwierdzić, że nie ma żadnych przeciwwskazań w tym zakresie.
 • Jak dbać o higienę soczewek Biofinity?

  Jedną z absolutnych podstaw, jeżeli chodzi o higienę soczewek Biofinity, jest przede wszystkim ich zakładanie i ściąganie po wcześniejszym umyciu rąk. Przekłada się to także na brak problemów z infekcjami czy podrażnieniami oczu. Ponadto bardzo ważne są codzienne czynności pielęgnacyjne polegające na umieszczeniu soczewek w specjalnym pojemniczku i zalaniu ich płynem. Jaki płyn do soczewek Biofinity sprawdzi się w tym przypadku najlepiej? Najlepszy będzie wielofunkcyjny płyn usuwający wszelkie białka i bakterie, co przekłada się na komfort noszenia szkieł. Dobrze, jeżeli ma on w swoim składzie hialuronian sodu. Jeżeli nie jesteś pewien, jaki płyn do soczewek Biofinity wybrać, to także w tej kwestii możesz poradzić się specjalisty. Na naszym blogu podpowiadamy także, jak korzystać z płynów do soczewek.
 • Czym różnią się soczewki Biofinity od innych?

  Soczewki kontaktowe Biofinity na tle innych produktów z tej kategorii wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, dużą zawartością wody i doskonałą przepuszczalnością tlenu. Ich właściwości wynikają ze specjalnego materiału wykorzystanego do produkcji: jest to silikonowo-hydrożelowy Comfilcon A. Szkła Biofinity to soczewki kontaktowe do miesięcznego stosowania w dzień i w nocy - bez obaw o podrażnienia oczu. Wiele osób stając przed wyborem Biofinity czy Air optix zdecydowanie sięga po te pierwsze soczewki.
 • Czy mogę używać soczewek Biofinity i pracować przy komputerze?

  Zasadniczo nie można powiedzieć, że praca przy komputerze w soczewkach Biofinity jest zabroniona. Są to jedne z lepszych modeli, jakie można polecić - głównie ze względu na uwodnienie i przepuszczalność tlenu. Dzięki nim oczy zdecydowanie mniej się męczą. Specjaliści natomiast podkreślają, że do pracy przy komputerze - zwłaszcza wielogodzinnej - zdecydowanie lepiej sięgnąć po klasyczne okulary korekcyjne. Jeżeli więc planujesz pracę od czasu do czasu w soczewkach Biofinity - nie ma problemu. Przy dłuższej pracy przed monitorem - postaw na lepszą ochronę.
 • Jak bezpiecznie zakładać i zdejmować soczewki Biofinity?

  Podstawą bezpiecznego zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych są przede wszystkim czyste ręce. Specjaliści zalecają, aby zawsze zaczynać od tego samego oka, aby zminimalizować ryzyko pomylenia soczewek. Wszelkie czynności należy wykonywać przed dobrze oświetlonym lustrem, powoli wykonując instrukcje ze strony specjalistów. Warto także zachować spokój i spróbować się zrelaksować.
 • Jakie są rodzaje soczewek marki Biofinity?

  Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje soczewek kontaktowych Biofinity, co sprawia, że przy ich pomocy może być korygowana praktycznie każda wada wzroku. Podstawowa oferta to szkła sferyczne i asferyczne przeznaczone dla osób z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością. Ponadto na rynku dostępne są soczewki Biofinity toryczne: soczewki Biofinity Toric oraz Biofinity Toric XR dla osób z astygmatyzmem oraz soczewki progresywne dla pacjentów ze starczowzrocznością.
 • Czym kierować się przy wyborze pierwszych soczewek Biofinity?

  Wybór pierwszych soczewek Biofinity jest bardzo ważny, dlatego przed podjęciem decyzji najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Ten zbada Twój wzrok i dopasuje produkt, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.
 • Jak długo można mieć soczewki Biofinity na oku?

  Chociaż soczewki Biofinity mają doskonałe uwodnienie i świetnie przepuszczają tlen, to specjaliści zalecają, aby możliwie ograniczać ich noszenie do maksymalnie 8-10 godzin, zgodnie z zasadami prawidłowego noszenia soczewek kontaktowych. Dzięki temu oczy mogą dostatecznie się zregenerować, co przekłada się także na lepsze widzenie i brak problemów z podrażnieniami.
 • Kiedy wymienić soczewki Biofinity na nowe?

  Soczewki Biofinity są szkłami miesięcznymi, co oznacza, że można stosować je dokładnie przez 30 dni od momentu pierwszego założenia. Warto zapisywać sobie datę wymiany szkieł na nowe, ponieważ można o niej zapomnieć, a przedłużone stosowanie soczewek może szkodliwie wpływać na oczy i zaburzać komfort widzenia.
 • Czy obraz w soczewkach Biofinity jest inny niż w okularach?

  Soczewki Biofinity są jednymi z najlepszych, jakie są dostępne na rynku. Przede wszystkim jest to produkt o bardzo wysokim uwodnieniu - gwarantujący nawilżenie oczu i przepuszczalność powietrza. To oznacza, że noszą te soczewki kontaktowe obraz może być wyraźniejszy - głównie ze względu na zniwelowane uczucie zmęczenia oczu. Dlatego te szkła zaleca się zawodowym kierowcom (jakie szkła dla kierowców wybrać?), a także osobom, które z różnych względów muszą nosić je dłużej niż 10 godzin.
 • Czy soczewka kontaktowa Biofinity może sama wypaść z oka?

  Dobrze założona soczewka kontaktowa Biofinity nie ma prawa wypaść z oka - nawet podczas dość dużej aktywności osoby, która ją nosi. Oczywiście może zdarzyć się, że taka soczewka będzie przemieszczała się na oku, co jest absolutnie naturalne. Natomiast samo ryzyko wypadnięcia soczewki kontaktowej jest znikome.
 • Czy osoby starsze mogą nosić soczewki Biofinity?

  Soczewki Biofinity to produkty medyczne, których stosowanie nie jest ograniczone ramami wiekowymi. Uznaje się, że mogą korzystać z nich osoby, które są w stanie samodzielnie założyć szkła, a także pamiętają o ich pielęgnacji. Przyjmuje się więc, że soczewki Biofinity może stosować zarówno osoba w wieku 12 lat, jak i 70-latek. Jedyną różnicą w tym przypadku może być rodzaj soczewek Biofinity. W tym temacie polecamy wpis na naszym blogu, w którym szczegółowo podejmujemy temat noszenia soczewek kontaktowych zależnie od wieku.
 • Czy muszę nawilżać oczy nosząc soczewki Biofinity?

  Soczewki Biofinity to jedne z najlepszych szkieł na rynku, jeżeli chodzi o uwodnienie - jest to aż 48%. Co to oznacza? Że taka soczewka kontaktowa gwarantuje komfort dla oka, a w połączeniu z wysoką przepuszczalnością tlenu wystąpienie zespołu suchego oka należy do bardzo rzadkich przypadłości. Oznacza to, że większość osób przy stosowaniu tego produktu nie musi dodatkowo nawilżać oczu. Zdarzają się natomiast przypadku, kiedy nawilżanie oczu za pomocą kropli jest niezbędne - zwykle u alergików i osób z bardzo wrażliwymi oczami.
 • Czy soczewki Biofinity mogą powodować choroby oczu?

  Soczewki kontaktowe Biofinity są całkowicie bezpiecznym produktem medycznym, co oznacza, że ich stosowanie w żadnym stopniu nie przekłada się na możliwość wystąpienia chorób oczu. Warto natomiast wiedzieć, że infekcje i stany zapalne pojawiają się u niektórych użytkowników. Te są natomiast wynikiem nieprawidłowej higieny i pielęgnacji szkieł kontaktowych. Przypominamy, że w takiej sytuacji należy niezwłocznie zdjąć soczewki i zamienić je na okulary korekcyjne, a także udać się na wizytę do specjalisty oraz zastosować się do jego zaleceń, ponieważ lekceważenie diagnoz specjalistów może być więc niebezpieczne.
 • Czy muszę mieć receptę na zakup soczewek Biofinity?

  Soczewki kontaktowe Biofinity są dostępne bez recepty. Warto natomiast pamiętać, że przed ich zakupem, osoby, które nigdy wcześniej nie nosiły szkieł, powinny skonsultować się ze specjalistą. Okulista lub optometrysta mogą wystawić dokument przypominający receptę - natomiast ma on tylko charakter informacyjny. Nie ma potrzeby jego przedstawiania podczas zakupu soczewek.
 • Czy mogę spać w soczewkach Biofinity?

  Chociaż soczewki kontaktowe Biofinity to wariant, który przeznaczony jest do ciągłego noszenia miesięcznego w dzień i w nocy, to specjaliści zalecają, aby ściągać je do snu, o ile to możliwe. Podczas snu Twoje oczy mają możliwość, aby odpocząć i się zregenerować. Nie ma konieczności, aby korygować wówczas wzrok. Wiele osób korzysta z soczewek właśnie w ten sposób, że nosi je 10, 12, a czasem nawet 14 godzin, jednak podczas odpoczynku w łóżku decyduje się na ich zdjęcie.
 • Czy soczewka Biofinity może wpaść za oko?

  Pogłoski o możliwości wpadnięcia soczewki Biofinity za oko, a dokładniej gałkę oczną, to jeden z największych mitów, jakie powtarzają głównie te osoby, które nigdy nie nosiły szkieł kontaktowych. Wpadnięcie soczewki kontaktowej za oko nie jest możliwe przede wszystkim ze względu na jego budowę. Osoby początkujące mogą mieć problem z zakładaniem lub ściąganiem szkieł (polecamy: Jak prawidłowo zdjąć soczewki kontaktowe?), natomiast nie powinny się obawiać o poważniejsze zdarzenia. Stosowanie soczewek Biofinity jest całkowicie bezpieczne.
 • Czy soczewka Biofinity męczy oko?

  Nowoczesna soczewka Biofinity jest jednym z najlepszych produktów dostępnych na rynku. Przede wszystkim doskonale nadaje się dla osób z dużymi wadami wzroku. Ponadto ze względu na spore uwodnienie - aż 48% i specjalny materiał wykonania nadaje się do stosowania dłuższego niż 10-12 godzin, jak to bywa w przypadku innych szkieł kontaktowych. Jej zastosowanie jest gwarancją komfortu dla oka, które męczy się zdecydowanie mniej niż w przypadku korzystania z innych rodzajów soczewek kontaktowych - nawet w przypadku noszenia ciągłego przez 30 dni i nocy.

Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym stosowanym na powierzchni zdrowych oczu i przeznaczonym do korygowania wad wzroku. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel. Producent: CooperVision Manufacturing Ltd. Upoważniony przedstawiciel: CooperVision CL Kft.