soczewki dwutygodniowe

Soczewki dwutygodniowe jak wskazuje na to ich nazwa można nosić codziennie przez dwa tygodnie. Po tym okresie należy wymienić je na nowe szkła kontaktowe. Podobnie jak inne soczewki wielokrotnego użytku, soczewki dwutygodniowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby nie osadzały się na nich drobnoustroje oraz osad białkowy. Po ściągnięciu na noc należy je także przechowywać w specjalistycznym płynie. Soczewki dwutygodniowe są polecane osobom, które cenią sobie komfort i wygodę, uprawiają sporty albo chcą na pewien okres czasu (np. urlop) zrezygnować z noszenia okularów. Dla osób, które planują codzienne użytkowanie soczewek polecamy także te szkła kontaktowe o trybie miesięcznym noszenia. Soczewki to jeden z głównych produktów w naszym sklepie internetowym Soczewki24.pl. W naszym asortymencie znajdują się produkty najlepszych firm - Johnson & Johnson, Alcon, Bausch&Lomb, w tym popularne marki, czyli soczewki kontaktowe: AcuvueAir OptixDailiesPureVision czy Soflens!

Wybór soczewek dwutygodniowych - czy zawsze konieczna jest pomoc lekarza okulisty?

Soczewki tygodniowe, dwutygodniowe i każde inne szkła kontaktowe powinny być wybierane z pomocą lekarza okulisty - szczególnie, jeżeli szkła kontaktowe będziesz wykorzystywać pierwszy raz. Jest to dobra praktyka w celu zachowania zdrowia oczu. Specjalista dobierze idealnie soczewkę. Dotyczy to w dużej mierze tego, jaki jest jej typ i jaką moc ma mieć soczewka. Co więcej, opowie Ci więcej o samych soczewkach i podpowie w zakresie codziennej pielęgnacji. Taka wizyta jest także potrzebna, jeżeli chcesz soczewki wymienić na nowe ze względu na problemy w zakresie noszenia. Wówczas warto poinformować, jakie produkty powodowały dyskomfort lub podrażnienia. Być może zamiast w trybie dziennym nosiłeś soczewki w trybie ciągłym. To także może wpływać na wygodę oczu i ich zdrowie - szczególnie podczas ciągłego użytkowania soczewek, które nie są do tego przeznaczone. Jedyną sytuacją, w której nie musimy mieć wcześniejszej konsultacji podczas zakupu soczewek jest ta, kiedy niedawno miałeś kontrolę i decydujesz się na te same produkty. Wówczas po prostu decydujesz się na te soczewki, które już znasz.

Soczewki dwutygodniowe FitView Advance

Soczewki dwutygodniowe FitView Advance

 

Polecane soczewki kontaktowe dwutygodniowe

Bardzo często zamawianym przez naszych klientów rodzajem soczewek kontaktowych są dwutygodniowe soczewki ACUVUE Oasys. Przeznaczone są one dla osób, które przebywają przez długi czas w niekorzystnych dla zdrowia oczu warunkach i mogą odczuwać ich suchość. Dwutygodniowe soczewki kontaktowe ACUVUE Oasys są bardzo dobrze uwodnione oraz cechują się wysoką przepuszczalnością tlenu. Jednakże, aby komfort noszenia utrzymał się przez pełne dwa tygodnie, należy zawsze wieczorem ściągnąć szkła kontaktowe ACUVUE Oasys i pozostawić w płynie pielęgnującym do poranka dnia następnego. Sam płyn także należy regularnie wymieniać. Soczewek dwutygodniowych ACUVUE Oasys można używać w trybie przedłużonym, choć wtedy czas ich użytkowania nie powinien wynosić więcej niż jeden tydzień. To bardzo ważne, aby po pewnym czasie soczewka nie zaczęła podrażniać Twojego oka. W przypadku częstego noszenia soczewek w trybie przedłużonym warto częściej odbywać wizyty kontrolne u specjalisty.

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe ACUVUE Oasys

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe ACUVUE Oasys

 

Dwutygodniowe szkła kontaktowe do zadań specjalnych

Popularne soczewki dwutygodniowe to ACUVUE® OASYS with Transitions, które gwarantują idealny obraz bez cieni i refleksów nawet w słoneczny dzień. Ich największą zaletą jest redukcja poświaty, która latem bywa nieoceniona. Nie oznacza to jednak, że możesz nosić soczewki dwutygodniowe tylko w letnich miesiącach. ACUVUE® OASYS with Transitions to rodzaj szkieł dwutygodniowych, który doskonale sprawdzi się u kierowców - szczególnie po zmroku. Już po pierwszej przejażdżce w tych soczewkach przekonasz się, że nie będą razić Cię światła nadjeżdżających samochodów. To szczególnie ważne, jeżeli masz wrażliwe oczy i te reagują łzawieniem na zbyt intensywne blaski. Dzięki nim zyskacz bezpieczeństwo na drodze. Z tej samej grupy polecane są także soczewki dwutygodniowe ACUVUE® 2 - wykonane z delikatnego materiału, który gwarantuje brak podrażnień i łatwe zakładanie. Te soczewki dwutygodniowe będą doskonałe dla początkujących. Specjalna konstrukcja szkieł kontaktowych sprawia, że te znacznie lepiej trzymają się oka. Każde z wymienionych modeli to soczewki sferyczne, które sprawdzają się, jeżeli masz standardową wadę wzroku - stosuje się je między innymi przy nadwzroczności.

Soczewki dwutygodniowe ACUVUE® OASYS with Transitions

Soczewki dwutygodniowe ACUVUE® OASYS with Transitions

Soczewki dwutygodniowe ACUVUE® 2

Soczewki dwutygodniowe ACUVUE® 2

 

Szkła dwutygodniowe do korekcji astygmatyzmu

Wady wzroku takie, jak krótkowzroczność i nadwzroczność to standard. Zdarzają się jednak osoby, które dodatkowo mają astygmatyzm. Oprócz podstawowej wady wzroku dochodzi w tym przypadku niezborność rogówki, która odpowiada za rozmyty obraz. W takim przypadku należy postawić na specjalne rodzaje soczewek dwutygodniowych. Do korygowania astygmatyzmu odpowiednie będą soczewki toryczne. Najchętniej wybierane są ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM. Nie tylko świetnie sprawdzają się do korekcji astygmatyzmu, ale zapewniają także najwyższy komfort na czas noszenia i chronią przed promieniowaniem UV ze względu na zastosowane w nich filtry. Tym, co szczególnie wyróżnia soczewki jest innowacyjna technologia HydraClear. To właśnie ona odpowiada za wygodę użytkownika. Dość dużym plusem jest także sama moc soczewek, którą można dopasować do różnej wady. Te soczewki 2 tygodniowe to najlepsze produkty dla oka w swojej kategorii.

Soczewki dwutygodniowe ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM

Soczewki dwutygodniowe ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM

 

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe z filtrem UV

Poza tymi wszystkimi właściwościami soczewki dwutygodniowe z rodziny ACUVUE posiadają filtr UV chroniący przed promieniami słonecznymi, które w okresie wiosenno-letnim szczególnie dają o sobie znać. Docenią to z całą pewnością osoby, które jeżdżą rano samochodem do pracy i nie chcą korzystać z okularów przeciwsłonecznych. Ponadto soczewki kontaktowe dwutygodniowe idealnie nadają się dla osób, które lubią podróżować. Nie zajmują one zbyt wiele przestrzeni w bagażu, dlatego też łatwo wygospodarować dla nich trochę miejsca. Tak więc jeśli szukasz soczewek, które będą wygodne i funkcjonalne, to z całą pewnością powinieneś zdecydować się na soczewki kontaktowe o dwutygodniowym trybie wymiany.

Największe zalety soczewek dwutygodniowych

Największą zaletą, jeżeli chodzi o soczewki dwutygodniowe jest ich stosunek jakości, co do ceny. Jest to rozwiązanie tańsze od jednorazowych szkieł kontaktowych. Wybierając soczewki do przedłużonego noszenia przez cały tydzień można z powodzeniem zastąpić okulary, zapominając jednocześnie o wadzie wzroku. Soczewka jest praktycznie niewyczuwalna i nie sprawia żadnych problemów podczas użytkowania. W odróżnieniu od okularów soczewki 2 tygodniowe świetnie sprawdzają się zimą. Wchodząc z zewnątrz do ciepłego pomieszczenia, okulary zawsze pokrywają się parą i wymagają zdejmowania. Soczewki kontaktowe rozwiązują całkowicie ten problem.

Podstawy pielęgnacji soczewek kontaktowych

Wiele osób obawia się użytkowania soczewek ze względu na konieczność ich codziennej pielęgnacji. Okazuje się jednak, że to naprawdę nic trudnego. Żeby były one higieniczne konieczne jest przede wszystkim dokładne mycie i osuszanie rąk przed przystąpieniem do zdjęcia czy zakładania soczewek. Po ich wyjęciu z oka należy włożyć je do pojemnika z płynem, który codziennie się wymienia. Tak naprawdę jest to cała pielęgnacja, o której trzeba pamiętać.

Pojemniki na soczewki kontaktowe

Pojemniki na soczewki kontaktowe 

Płyn do soczewek kontaktowych Acuvue

Płyn do soczewek kontaktowych Acuvue

 

Cena soczewek - ile kosztują soczewki sprawdzonych marek?

Ze względu na różne rodzaje soczewek ciężko wskazać ich koszt - nie są one jednak drogie. Standardowe soczewki sferyczne można kupić już od kilku złotych za sztukę - cena zależy od producenta, materiału oraz technologii. Nieco droższe są także warianty do przedłużonego użytkowania - różnica jest jednak niewielka. Znacznie bardziej opłaca się natomiast kupować opakowania zawierające większą ilość soczewek. Zdarza się, że pudełka 24 lub 30 sztuk dostępne są z płynem, co jest dodatkową korzyścią.

Zestaw ACUVUE® OASYS 1-Day 30 szt. i Blink® Contacts 10 ml

Zestaw ACUVUE® OASYS 1-Day 30 szt. i Blink® Contacts 10 ml 

 

Do każdego z dostępnych u nas rodzajów soczewek możesz mieć pełne zaufanie. Pochodzą one wyłącznie od najlepszych i sprawdzonych producentów, dzięki czemu zapewnią bezpieczeństwo i wysoki komfort swoim użytkownikom. W razie jakichkolwiek pytań, co do soczewek kontaktowych dwutygodniowych lub innych, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Życzymy udanych zakupów!