soczewki dwutygodniowe

Soczewki dwutygodniowe jak wskazuje na to ich nazwa można nosić codziennie przez dwa tygodnie. Po tym okresie należy wymienić je na nowe szkła kontaktowe. Podobnie jak inne soczewki wielokrotnego użytku, soczewki dwutygodniowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby nie osadzały się na nich drobnoustroje oraz osad białkowy. Po ściągnięciu na noc należy je także przechowywać w specjalistycznym płynie. Soczewki dwutygodniowe są polecane osobom, które cenią sobie komfort i wygodę, uprawiają sporty albo chcą na pewien okres czasu (np. urlop) zrezygnować z noszenia okularów. Dla osób, które planują codzienne użytkowanie soczewek polecamy także te szkła kontaktowe o trybie miesięcznym noszenia. Soczewki to jeden z głównych produktów w naszym sklepie internetowym Soczewki24.pl. W naszym asortymencie znajdują się produkty najlepszych firm - Johnson & Johnson, Alcon, Bausch&Lomb, w tym popularne marki, czyli soczewki kontaktowe: AcuvueAir OptixDailiesPureVision czy Soflens!

Wybór soczewek dwutygodniowych - czy zawsze konieczna jest pomoc lekarza okulisty?

Soczewki tygodniowe, dwutygodniowe i każde inne szkła kontaktowe powinny być wybierane z pomocą lekarza okulisty - szczególnie, jeżeli szkła kontaktowe będziesz wykorzystywać pierwszy raz. Jest to dobra praktyka w celu zachowania zdrowia oczu. Specjalista dobierze idealnie soczewkę. Dotyczy to w dużej mierze tego, jaki jest jej typ i jaką moc ma mieć soczewka. Co więcej, opowie Ci więcej o samych soczewkach i podpowie w zakresie codziennej pielęgnacji. Taka wizyta jest także potrzebna, jeżeli chcesz soczewki wymienić na nowe ze względu na problemy w zakresie noszenia. Wówczas warto poinformować, jakie produkty powodowały dyskomfort lub podrażnienia. Być może zamiast w trybie dziennym nosiłeś soczewki w trybie ciągłym. To także może wpływać na wygodę oczu i ich zdrowie - szczególnie podczas ciągłego użytkowania soczewek, które nie są do tego przeznaczone. Jedyną sytuacją, w której nie musimy mieć wcześniejszej konsultacji podczas zakupu soczewek jest ta, kiedy niedawno miałeś kontrolę i decydujesz się na te same produkty. Wówczas po prostu decydujesz się na te soczewki, które już znasz.

Polecane soczewki kontaktowe dwutygodniowe

Bardzo często zamawianym przez naszych klientów rodzajem soczewek kontaktowych są dwutygodniowe soczewki ACUVUE Oasys. Przeznaczone są one dla osób, które przebywają przez długi czas w niekorzystnych dla zdrowia oczu warunkach i mogą odczuwać ich suchość. Dwutygodniowe soczewki kontaktowe ACUVUE Oasys są bardzo dobrze uwodnione oraz cechują się wysoką przepuszczalnością tlenu. Jednakże, aby komfort noszenia utrzymał się przez pełne dwa tygodnie, należy zawsze wieczorem ściągnąć szkła kontaktowe ACUVUE Oasys i pozostawić w płynie pielęgnującym do poranka dnia następnego. Sam płyn także należy regularnie wymieniać. Soczewek dwutygodniowych ACUVUE Oasys można używać w trybie przedłużonym, choć wtedy czas ich użytkowania nie powinien wynosić więcej niż jeden tydzień. To bardzo ważne, aby po pewnym czasie soczewka nie zaczęła podrażniać Twojego oka. W przypadku częstego noszenia soczewek w trybie przedłużonym warto częściej odbywać wizyty kontrolne u specjalisty.

Soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe ACUVUE Oasys

 

Dwutygodniowe szkła kontaktowe do zadań specjalnych

Popularne soczewki dwutygodniowe to ACUVUE® OASYS with Transitions, które gwarantują idealny obraz bez cieni i refleksów nawet w słoneczny dzień. Ich największą zaletą jest redukcja poświaty, która latem bywa nieoceniona. Nie oznacza to jednak, że możesz nosić soczewki dwutygodniowe tylko w letnich miesiącach. ACUVUE® OASYS with Transitions to rodzaj szkieł dwutygodniowych, który doskonale sprawdzi się u kierowców - szczególnie po zmroku. Już po pierwszej przejażdżce w tych soczewkach przekonasz się, że nie będą razić Cię światła nadjeżdżających samochodów. To szczególnie ważne, jeżeli masz wrażliwe oczy i te reagują łzawieniem na zbyt intensywne blaski. Dzięki nim zyskacz bezpieczeństwo na drodze. Z tej samej grupy polecane są także soczewki dwutygodniowe ACUVUE® 2 - wykonane z delikatnego materiału, który gwarantuje brak podrażnień i łatwe zakładanie. Te soczewki dwutygodniowe będą doskonałe dla początkujących. Specjalna konstrukcja szkieł kontaktowych sprawia, że te znacznie lepiej trzymają się oka. Każde z wymienionych modeli to soczewki sferyczne, które sprawdzają się, jeżeli masz standardową wadę wzroku - stosuje się je między innymi przy nadwzroczności.

Szkła dwutygodniowe do korekcji astygmatyzmu

Wady wzroku takie, jak krótkowzroczność i nadwzroczność to standard. Zdarzają się jednak osoby, które dodatkowo mają astygmatyzm. Oprócz podstawowej wady wzroku dochodzi w tym przypadku niezborność rogówki, która odpowiada za rozmyty obraz. W takim przypadku należy postawić na specjalne rodzaje soczewek dwutygodniowych. Do korygowania astygmatyzmu odpowiednie będą soczewki toryczne. Najchętniej wybierane są ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM. Nie tylko świetnie sprawdzają się do korekcji astygmatyzmu, ale zapewniają także najwyższy komfort na czas noszenia i chronią przed promieniowaniem UV ze względu na zastosowane w nich filtry. Tym, co szczególnie wyróżnia soczewki jest innowacyjna technologia HydraClear. To właśnie ona odpowiada za wygodę użytkownika. Dość dużym plusem jest także sama moc soczewek, którą można dopasować do różnej wady. Te soczewki 2 tygodniowe to najlepsze produkty dla oka w swojej kategorii.

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe z filtrem UV

Poza tymi wszystkimi właściwościami soczewki dwutygodniowe z rodziny ACUVUE posiadają filtr UV chroniący przed promieniami słonecznymi, które w okresie wiosenno-letnim szczególnie dają o sobie znać. Docenią to z całą pewnością osoby, które jeżdżą rano samochodem do pracy i nie chcą korzystać z okularów przeciwsłonecznych. Ponadto soczewki kontaktowe dwutygodniowe idealnie nadają się dla osób, które lubią podróżować. Nie zajmują one zbyt wiele przestrzeni w bagażu, dlatego też łatwo wygospodarować dla nich trochę miejsca. Tak więc jeśli szukasz soczewek, które będą wygodne i funkcjonalne, to z całą pewnością powinieneś zdecydować się na soczewki kontaktowe o dwutygodniowym trybie wymiany.

Największe zalety soczewek dwutygodniowych

Największą zaletą, jeżeli chodzi o soczewki dwutygodniowe jest ich stosunek jakości, co do ceny. Jest to rozwiązanie tańsze od jednorazowych szkieł kontaktowych. Wybierając soczewki do przedłużonego noszenia przez cały tydzień można z powodzeniem zastąpić okulary, zapominając jednocześnie o wadzie wzroku. Soczewka jest praktycznie niewyczuwalna i nie sprawia żadnych problemów podczas użytkowania. W odróżnieniu od okularów soczewki 2 tygodniowe świetnie sprawdzają się zimą. Wchodząc z zewnątrz do ciepłego pomieszczenia, okulary zawsze pokrywają się parą i wymagają zdejmowania. Soczewki kontaktowe rozwiązują całkowicie ten problem.

Podstawy pielęgnacji soczewek kontaktowych

Wiele osób obawia się użytkowania soczewek ze względu na konieczność ich codziennej pielęgnacji. Okazuje się jednak, że to naprawdę nic trudnego. Żeby były one higieniczne konieczne jest przede wszystkim dokładne mycie i osuszanie rąk przed przystąpieniem do zdjęcia czy zakładania soczewek. Po ich wyjęciu z oka należy włożyć je do pojemnika z płynem, który codziennie się wymienia. Tak naprawdę jest to cała pielęgnacja, o której trzeba pamiętać.

Pojemnik na soczewki

Pojemniki na soczewki kontaktowe 

 

Płyn do soczewek Acuvue RevitaLens

Płyn do soczewek kontaktowych Acuvue

 

Cena soczewek - ile kosztują soczewki sprawdzonych marek?

Ze względu na różne rodzaje soczewek ciężko wskazać ich koszt - nie są one jednak drogie. Standardowe soczewki sferyczne można kupić już od kilku złotych za sztukę - cena zależy od producenta, materiału oraz technologii. Nieco droższe są także warianty do przedłużonego użytkowania - różnica jest jednak niewielka. Znacznie bardziej opłaca się natomiast kupować opakowania zawierające większą ilość soczewek. Zdarza się, że pudełka 24 lub 30 sztuk dostępne są z płynem, co jest dodatkową korzyścią.

Do każdego z dostępnych u nas rodzajów soczewek możesz mieć pełne zaufanie. Pochodzą one wyłącznie od najlepszych i sprawdzonych producentów, dzięki czemu zapewnią bezpieczeństwo i wysoki komfort swoim użytkownikom. W razie jakichkolwiek pytań, co do soczewek kontaktowych dwutygodniowych lub innych, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Życzymy udanych zakupów!

 • Jak długo można mieć soczewki dwutygodniowe na oku?

  Soczewki kontaktowe dwutygodniowe w większości są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym. Oznacza to, że trzeba zdejmować je na noc. Istnieje jednak ograniczenie dotyczące tego, jak długo można je mieć na oczach w ciągu dnia. Maksymalny czas noszenia to 16 godzin. Dotyczy to jednak soczewek dwutygodniowych, które zapewniają oku maksymalne nawilżenie i dobry dostęp tlenu (m.in. ACUVUE® OASYS 2-WEEK with HYDRACLEAR® PLUS). W przeciwnym razie maksymalny czas noszenia to 10 godzin. Po tym czasie należy zdjąć szkła kontaktowe i założyć okulary korekcyjne.
 • Jak pielęgnować soczewki kontaktowe dwutygodniowe?

  Soczewki kontaktowe dwutygodniowe wymagają odpowiedniej higieny i pielęgnacji. Pierwsza z nich polega przede wszystkim na myciu rąk przed założeniem i zdjęciem szkieł. Ponadto powinny być one przechowywane w szczelnie zamykanym pojemniku, który wymaga regularnego mycia oraz częstej wymiany (maksymalnie raz na 3 miesiące). Soczewki dwutygodniowe muszą być też po każdym użyciu myte i dezynfekowane specjalistycznym płynem do soczewek. Ciekawą opcją są gotowe zestawy, które zawierają szkła kontaktowe i wszystko, co jest potrzebne do ich pielęgnacji. Są one dostępne w atrakcyjnych cenach, dlatego warto co pewien czas sprawdzać nasze oferty promocyjne.
 • Czy można spać w soczewkach kontaktowych dwutygodniowych?

  Można spać w soczewkach kontaktowych dwutygodniowych, jeżeli są one przeznaczone do noszenia w trybie ciągłym. Przykładem są szkła Acuvue® 2. Zastosowano w nich unikalną technologię, dzięki której są odpowiednio nawilżone – nawet w zmiennych warunkach otoczenia. Trzeba jednak pamiętać, że soczewki dwutygodniowe noszone w trybie ciągłym mogą być użytkowane tylko przez tydzień.
 • Czy soczewki dwutygodniowe są przeznaczone dla osób z astygmatyzmem?

  Soczewki dwutygodniowe mogą być stosowane również przez osoby z astygmatyzmem. Jednak powinny one wybierać tylko te produkty, które są im dedykowane. Jest to ważne ze względu na parametry szkieł kontaktowych, dzięki którym możliwa jest nie tylko korekta krótkowzroczności lub dalekowzroczności, ale przede wszystkim prawidłowe skupianie promieni świetlnych dopasowane do astygmatyzmu. Soczewki dwutygodniowe dla osób z astygmatyzmem to m.in. ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM.
 • Czy soczewki dwutygodniowe można nosić dłużej niż dwa tygodnie?

  Nie należy nosić soczewek kontaktowych dwutygodniowych dłużej niż dwa tygodnie (a w przypadku trybu ciągłego – tydzień). Po tym czasie szkła tracą swoje właściwości. Nie tylko nie wspierają wzroku w wystarczającym stopniu, ale też nie zapewniają gałce ocznej odpowiedniego nawilżenia i dostępu tlenu. Noszenie soczewek dwutygodniowych dłużej niż zaleca producent, skutkuje pojawieniem się dyskomfortu i nieprzyjemnych dolegliwości.
 • Czy soczewki kontaktowe dwutygodniowe mają filtr UV?

  Dobre soczewki kontaktowe dwutygodniowe są wyposażone w filtry przeciwsłoneczne UVA i UVB. Dzięki nim gałka oczna jest chroniona przed szkodliwym promieniowaniem. Warto również zaznaczyć, że niektóre szkła kontaktowe mają także dynamiczny filtr fotochromowy (np. Acuvue® Oasys with Transitions™). Pomaga on dopasować się oczom do zmiennych warunków oświetlenia.

Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym stosowanym na powierzchni zdrowych oczu i przeznaczonym do korygowania wad wzroku. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel