Starazolin

Krople do oczu Starazolin

Krople do oczu z serii Starazolin® to produkty medyczne, które przynoszą ulgę dla zmęczonych oczu, niwelują przekrwienie spojówek i pomagają w leczeniu reakcji alergicznych, z którymi zmaga się coraz więcej osób. Użycie produktu leczniczego bywa niezbędne nie tylko w alergicznych stanach zapalnych, ale także, kiedy pojawia się u Ciebie nadmierne łzawienie czy zapalenie kontaktowe spojówek. Po tego typu krople do oczu często sięgają także osoby noszące soczewki kontaktowe, które zmagają się z wysuszeniem oczu.

Stosowanie leku, który zawiera substancję czynną zależy przede wszystkim od objawów, jakie odczuwa dana osoba. Inne krople do oczu sprawdzą się dla zmęczonych oczu, a inne dla osób, które mają uczulenie na pyłki traw czy objawy stanu zapalnego. Każde z nich pozwalają natomiast na regenerację powierzchni oka i wpływają na zmniejszenie przekrwienia soczewki.

Krople Starazolin® Suche i Podrażnione Oczy 10 ml

Krople do oczu z serii Starazolin® - Suche i Podrażnione Oczy to preparat, który wykorzystuje się w leczeniu objawowym stanów związanych z zespołem suchego oka. Dzięki miejscowym zastosowaniu leku można doprowadzić także do zmniejszenia obrzęku spojówek, który wywołany jest różnego rodzaju podrażnieniami. Krople do oczu cenione są przez pacjentów, które ze względu na fakt, że już kilka kropli leku stabilizuje film łzowy. Umożliwia także nawilżenie oka, łagodzi pieczenie błon śluzowych i odbudowuje powierzchnię gałki ocznej.

Krople Starazolin® Suche i Podrażnione Oczy 10 ml

Krople Starazolin® HydroForte 10 ml

Krople do oczu HydroForte świetnie radzą sobie w alergicznych stanach zapalnych oka. Hialuronian sodu 0,4% będący głównym składnikiem preparatu przynosi niemal natychmiastową ulgę, a jego wysoka zawartość przedłuża efekt nawilżenia oczu. Dzięki temu można błyskawicznie pozbyć się takich objawów jak:

 • zmęczenie oczu,
 • suchość oczu,
 • podrażnienie oczu,
 • uczucie piasku pod powiekami.

Starazolin® łagodzi objawy towarzyszące alergii na pyłki traw i znacznie lepiej pomaga znieść katar sienny przyczyniający się do zmęczonych oczu. Substancje pomocnicze przyczyniają się także do leczenia podrażnień spojówek. Już kilka kropel wystarczy, aby zminimalizować nadmierne łzawienie czy przekrwienie spojówek. Dlatego stosowanie tego produktu leczniczego jest coraz popularniejsze.

Krople Starazolin® HydroForte 10 ml

Krople Starazolin® HydroBalance 5 ml

Krople do oczu HydroBalance Starazolin® przynoszą szybką ulgę w leczeniu objawowym stanów zmęczenia oczu. Ich stosowanie jest bezwzględnie konieczne u osób, które wykorzystują soczewki kontaktowe i powraca do nich problem zespołu suchego oka lub mają obniżoną częstość mrugania. Zalecane stosowanie leku, który łagodzi wiele reakcji wywołanych czynnikami drażniącymi występuje też u tych, którzy wiele godzin pracują przed komputerem lub przebywają w trudnych warunkach - duże zapylenie lub zadymienie. Warstwa ochronna, jaka tworzy się gałce ocznej pozwala uniknąć wielu nieprzyjemności. Dzięki niej ryzyko narażenia na ciężkie schorzenia oczu jest także zdecydowanie mniejsze.

Krople do oczu doskonale sprawdzają się w także w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Chronią oczy przed takimi zagrożeniami jak chlorowana woda i redukują objawy pieczenia oczu czy możliwość wystąpienie nagłego zaczerwienienia oczu. Co więcej, zabezpieczają od działań niepożądanych kosmetyków. W przypadku niektórych kremów z filtrem należy zachować ostrożność, ponieważ wpływają one na podrażnione oczy. Jeżeli jednak dojdzie do tego, warto złagodzić objawy stosując preparat leczniczy.

Krople Starazolin® HydroBalance 5 ml

Wskazania, aby stosować krople do oczu z serii Starazolin®:

 • zaburzenia filmu łzowego np. ze względu na niekontrolowane parowanie łez,
 • korzystanie z soczewek kontaktowych,
 • praca w klimatyzowanych pomieszczeniach,
 • przebywanie we wnętrzach bardzo zimnych lub gorących z suchym powietrzem,
 • narażenie na czynniki atmosferyczne - wiatr, kurz, jaskrawe światło słoneczne,
 • wielogodzinne spędzanie czasu przed ekranem komputera, telewizora lub smartfona,
 • uszkodzenia oka,
 • zabiegi chirurgiczne gałki ocznej,
 • stosowanie leków hormonalnych lub antydepresantów,
 • zmiany hormonalne u kobiet w okresie menstruacji lub menopauzy,
 • podeszły wiek - powyżej 65 roku życia.

Krople do oczu są wskazane także dla tych osób, które chorują na cukrzycę, astmę, mają problemy zdrowotne z tarczycą lub reumatoidalnym zapaleniem stawów. Wskazaniem jest także jaskra.

Jak działają krople do oczu Starazolin®?

Krople do oczu stosuje przy wystąpieniu objawów wywołanych czynnikami drażniącymi. Warto wykorzystać je zwłaszcza wtedy, kiedy objawy stanu zapalnego nasilają się bardzo szybko. Preparat zawierający substancję czynną stosuje się bezpośrednio do worka spojówkowego.

W bardzo krótkim czasie od zastosowania małe naczynia krwionośne ulegają zwężeniu. Podrażnione oczy są więc w lepszym stanie, co powoduje zmniejszenie przekrwienia. Znika także obrzęk skóry powiek. Dlatego tak ważne jest, aby aplikacja odbywała się właśnie do worka spojówkowego.

Użytkownicy kropli do oczu zauważają także, że stosowane na podrażnione oczy krople łagodzą odczucia bólowe. Eliminują pieczenie czy świąd, który bywa dla części z nich nie do zniesienia. Specjaliści zauważają natomiast, że leczenie objawów ocznych za pomocą kropli czasami powoduje rozszerzenia źrenicy, zdarza się to jednak niezwykle rzadko, zwłaszcza przy zalecanym dawkowaniu.

Przeciwwskazania do stosowania kropli

Leku nie należy stosować przede wszystkim u pacjentów, którzy są uczuleni na którykolwiek składnik preparatu lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Przed zastosowaniem leku warto więc upewnić się, czy nie należy się do tej grupy, aby nie doszło do działań niepożądanych. Ponadto leku nie należy stosować u:

 • małych pacjentów poniżej 2 roku życia,
 • osób z jaskrą,
 • osób cierpiących na poważne schorzenia oczu,
 • pacjentów, u których może pojawić się podwyższenie ciśnienia tętniczego w związku z zastosowaniem leku,
 • osób z ciężkimi chorobami układu krążenia.

Ulotka dołączona do preparatu zawiera wskazania dotyczące jego dokładnego stosowania. Przed użyciem kropli do oczu zawsze warto dodatkowo się z nią zapoznać. Można znaleźć w niej między innymi dane dotyczące działań niepożądanych, które, chociaż występują rzadko, to jednak mogą się pojawić u części pacjentów. Warto także poznać szczegóły dotyczące kwestii, jaką jest bezpieczeństwo stosowania tetryzoliny. Producent przekazuje wszelkie dane dotyczące działań niepożądanych.

Starazolin® krople do oczu - sposób użycia

Sposób użycia kropli do oczu jest bardzo prosty i każdy sobie z nim poradzi. Wystarczy delikatnie odciągnąć w dół palcem wskazującym dolną powiekę, swój wzrok skierować ku górze i zaaplikować do oka 1-2 krople preparatu. Żeby go rozprowadzić, można kilka razy mrugnąć. Zalecana dawka to aplikacja kropli 2-3 razy w ciągu doby. Nie należy dotykać końcówki zakraplacza dłonią, aby do oka nie przedostały się żadne zanieczyszczenia.

Nie jest wskazane długotrwałe stosowanie leku. Mogą wówczas pojawić się skutki uboczne. Leczenie należy przerwać także jeżeli podrażnione oczy nie ulegają poprawie lub objawy towarzyszące się nasilają. Wówczas niezbędna będzie także wizyta u specjalisty. Podrażnione oczy w takim przypadku mogą być wynikiem innego, poważnego schorzenia, zwłaszcza jeżeli temu towarzyszy obrzęk.

Czy nosząc soczewki kontaktowe można korzystać z kropli do oczu?

Wiele pytań odnośnie preparatu pojawia się w związku z noszeniem soczewek kontaktowych. Krople do oczu - także Starazolin® - mogą bez problemu stosować osoby, które na co dzień noszą soczewki kontaktowe. W niektórych przypadkach ich użycie jest wręcz wskazane, aby poprawić kondycję oka i zmniejszyć ryzyko wystąpienia stanów zapalnych.

Wiele kontrowersji budzi natomiast sama aplikacja preparatu. Można stosować go bezpośrednio na soczewkę kontaktową i nie ma potrzeby jej ściągania, ale tylko wtedy, kiedy krople nie mają w swoim składzie środków konserwujących. Taka informacja zawsze znajduje się na opakowaniu kropli do oczu, dlatego należy zwrócić na nią szczególną uwagę.

Czy krople do oczu mogą stosować kobiety w ciąży?

Ze względu na fakt, że bezpieczeństwo stosowania tetryzoliny nie jest w żaden sposób oficjalne ustalone, kropli do oczu nie należy samodzielnie stosować, będąc w ciąży. Przed decyzją o użyciu preparatu zawsze należy skonsultować się z lekarzem, który zadecyduje jak będzie wyglądało leczenie, a także podejmie ewentualną decyzję o zalecanym dawkowaniu.

Informacje, które warto znać, zanim zastosuje się krople

 • Krople do oczu są preparatem, którego nie należy stosować w przypadku bardzo silnego bólu gałki ocznej, w trakcie zaawansowanych infekcji czy sytuacji, kiedy rogówka jest uszkodzona. W każdym z wymienionych przypadków niezbędna jest konsultacja ze specjalistą.
 • Pacjenci, którzy problemami z podrażnionymi oczami zmagają się także z innymi chorobami (nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroba wieńcowa) przed zastosowaniem kropli do oczu powinni zapytać o zgodę swojego lekarza prowadzącego.
 • Wybierając krople do oczu z serii Starazolin® należy upewnić się, że konkretny preparat nie ma środków konserwujących. Jest to ważne dla użytkowników soczewek kontaktowych, którzy mogą stosować wyłącznie płyny pozbawione wspomnianych składników. Jeżeli w kroplach wymieniony został jakikolwiek środek konserwujący, niezbędne jest wówczas wyjąć soczewki. Można ponownie założyć je po ok. 20-30 minutach od aplikacji.
 • W przypadku długotrwałego i nadmiernego stosowania preparatu można wywołać wtórne podrażnienie, co skończy się nieprzyjemnymi objawami. Oczu nie należy zakraplać dłużej niż przez czas wskazany na ulotce bądź zalecony przez specjalistę.
 • Jeżeli objawy stanu zapalnego nie mijają w ciągu jednego dnia lub nie są wyraźnie mniejsze czy zwiększają się, konieczne jest przerwanie stosowania preparatu i kontakt z lekarzem w celu ustalenia przyczyny. Podrażnione oczy mogą być wynikiem innej, poważnej choroby.
 • Przed użyciem zapoznaj się z informacjami na opakowaniu i ulotce dołączonej do preparatu.

Sprawdź inne produkty z oferty na zmęczone oczy i przekrwienie spojówek

Masz podrażnione oczy, którym towarzyszy obrzęk? Męczy Cię katar sienny, jaskrawe światło słoneczne lub do Twoich oczy wpadła chlorowana woda? Z tym problemem poradzi sobie specjalny preparat. Poza wspomnianymi środkami możesz zdecydować się także na inne produkty dostępne w naszej ofercie. Są to krople do oczu, które sprawdzają się w rożnych sytuacjach. Wypróbuj:

 • Krople do oczu Lacrimal® Natura Plus 10 ml - to preparat z naturalnymi składnikami, który zapewnia długotrwałe nawilżenie i ochronę Twoich oczu. Nie ma składników konserwujących więc możesz stosować go w przypadku noszenia soczewek kontaktowych. Pomaga osobom narażonym na obniżoną częstotliwość mrugania czy działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

 • Systane® Hydration bez konserwantów 10 ml - krople, które łagodzą objawy zespołu suchego oka. Zwiększają utrzymanie filtru łzowego i działają jak opatrunek dla gałki ocznej. Są one szczególnie polecane przy stosowaniu soczewek kontaktowych.

 • Hyal-Drop Multi 10 ml - świetne rozwiązanie dla osób pracujących kilkanaście godzin przed ekranami komputerowymi lub zażywającymi leki antyhistaminowe pozwalające mierzyć się z alergią. Zawarty w nich kwas hialuronowy doskonale nawilża oko i redukuje uczucie piasku pod powiekami. Ze względu na łagodny skład nadają się do długotrwałego stosowania.

Każdy z preparatów w ofercie Soczewki24.pl to sprawdzony produkt medyczny przebadany przez specjalistów i bezpieczny do zastosowania zgodnie ze wskazanym przez nich przeznaczeniem. Szeroki wybór produktów umożliwia wybór środka najbardziej dopasowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Krople do oczu dostępne są wyjątkowo atrakcyjnej cenie, a ich wysoka wydajność sprawia, że jedno opakowanie wystarcza na długi czas stosowania.

Zobacz także:

Krople do oczu są wyrobem medycznym przeznaczonym do nawilżania powierzchni zdrowych oczu. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel