soczewki progresywne

 

Progresywne soczewki kontaktowe umożliwiają widzenie ostre zarówno z bliska, jak i z daleka. Służą do korekcji starczowzroczności i innych zaburzeń akomodacji, które przychodzą wraz z wiekiem. Polecane są szczególnie dla osób w wieku 40+, które nie lubią okularów lub mają kłopoty z adaptacją do dwuogniskowych szkieł okularowych. Noszenie i użytkowanie soczewek multifokalnych nie różni się w niczym od zwykłych soczewek. Soczewki progresywne to jeden z głównych produktów w ofercie Soczewki24.pl. W asortymencie znajdziesz soczewki multifokalne wszystkich wiodących na rynku producentów: Johnson&Johnson, Alcon oraz Bausch&Lomb. Możesz także kupić wszystkie najpopularniejsze soczewki kontaktowe: AcuvueAir OptixDailiesPureVisionSoflens - które chętnie noszą ludzie na całym świecie! To gwarancja jakości przy jednoczesnym, wysokim komforcie noszenia zamiast pary okularów.

Progresywne soczewki kontaktowe – jak działają?

Kontaktowe soczewki progresywne przeznaczone są do korekcji prezbiopii. Takie szkła kontaktowe to idealne rozwiązanie dla osób po 40. roku życia, u których następuje naturalny spadek ostrości i jakości widzenia, a które nie chcą decydować się na okulary progresywne. Nowa generacja soczewek progresywnych pozwala na automatyczną korekcję widzenia obiektów, które znajdują się w sporym oddaleniu lub w bezpośredniej bliskości od obserwującej je osoby. Oczywiście soczewki progresywne zapewniają także doskonały obraz widzenia obiektów znajdujących się w odległościach pośrednich, w średniej odległości od obserwatora. Zastosowanie tej innowacyjnej technologii pozwala na poprawę jakości widzenia, bez konieczności sięgania po różne rodzaje soczewek dedykowanych dla krótko- lub dalekowidzów. Co warte podkreślenia, codzienne użytkowanie progresywnych soczewek kontaktowych w żaden sposób nie różni się od użytkowania innych typów soczewek kontaktowych. Jeśli wybierzesz progresywne soczewki jednodniowe, zmieniasz je codziennie na nowe. Jeśli sięgniesz po soczewki o dłuższym trybie wymiany, musisz pamiętać o ich codziennej pielęgnacji. W ofercie posiadamy także soczewki dwutygodniowesoczewki miesięczne oraz soczewki roczne. Możesz więc dopasować szkła progresywne nie tylko do wady wzroku, ale także do własnych potrzeb i codziennego trybu życia, zapewniając sobie dobre widzenie.

Soczewki kontaktowe multifokalne – dla kogo?

Zastanawiasz się, jak działają soczewki progresywne? Nowa generacja progresywnych soczewek kontaktowych to przede wszystkim możliwość płynnego przejścia z widzenia dali do widzenia bliskości i to bez efektu przeskoku powodującego wyraźny dyskomfort, bez konieczności poruszania głową i mocnego skupiania wzroku. To także bardzo duże pole widzenia, które nie jest ograniczone ramkami okularów – podstawowa zaleta wszystkich szkieł kontaktowych, doskonała korekcja widzenia we wszystkich możliwych kierunkach, jak również wyeliminowanie efektu pływania i kołysania się obrazu. Soczewki progresywne, inaczej zwane soczewkami multifokalnymi, to idealny wybór dla osób, które odczuwają dyskomfort przy korzystaniu z soczewek dwuogniskowych oraz dla tych osób, które dotychczas zmuszone były używać dwóch lub nawet trzech różnych par okularów. Soczewki progresywne gwarantują płynną regulację mocy widzenia obiektów znajdujących się w bliskości, w średniej odległości i w znacznym oddaleniu od obserwatora, co w zasadniczy sposób poprawia jakość codziennego funkcjonowania takiej osoby. Soczewki tego typu polecane są przede wszystkim osobom cierpiącym na presbiopię (starczowzroczność), które cierpią z powodu pogorszenia się wspomnianej jakości/ostrości widzenia. Warto jednak zauważyć, że aby dobrać soczewki kontaktowe prawidłowo, niezbędna jest w pierwszej kolejności wizyta u specjalisty i badanie. Wówczas możesz być pewny, że będzie to produkt idealny dla Ciebie.

Szkła kontaktowe progresywne - typy soczewek dostępne na rynku

Nie wszystkie progresywne soczewki kontaktowe są takie same. W związku z tym bardzo ważne jest, aby dobrać soczewki progresywne, które będą odpowiadać indywidualnym wymaganiom. Producenci oferują trzy typy szkieł kontaktowych multifokalnych. Pierwsze z nich, najprostsze - dzielą się poziomo na dwie części. Charakteryzuje jest to, że w obydwu częściach są różne ogniskowe. Drugim rodzajem są soczewki dwuogniskowe, gdzie szkła na siebie nachodzą i oko samo dostosowuje sobie, z której ogniskowej korzysta w danym momencie. Chociaż początkowo mogą sprawiać pewne trudności, to im dłuższy czas noszenia, tym bardziej oko ma możliwość, aby przyzwyczaić się do płynnych zmian. Ostatnim typem są soczewki progresywne z podziałem centrycznym. Oznacza to, że środek soczewki przeznaczony jest do patrzenia z bliska. Pozostała powierzchnia natomiast służy do patrzenia w dal.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje soczewek progresywnych?

Progresywne soczewki różnią się między sobą nie tylko budową, ale także czasem noszenia. Możesz zdecydować się na miesięczne soczewki progresywne lub soczewki jednodniowe - zależnie od tego, jakie tryb życia prowadzisz. W przypadku soczewek progresywnych jednodniowych wystarczy zdjąć je pod koniec dnia i wyrzucić do kosza, natomiast kolejnego dnia założyć nową parę. Wśród popularnych rodzajów znajdziesz produkty takie jak Biotrue® ONEday for Presbyopia, 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, Proclear 1 day Multifocal, Dailies® AquaComfort Plus® Multifocal. Oprócz tego, że zapewniają one ostrość widzenia w różnych odległościach to wygodnie układają się na gałce ocznej i gwarantują odpowiednie nawilżenie. Modele jednodniowe nieco droższymi soczewkami progresywnymi jednak nie wymagają stosowania specjalnej pielęgnacji czy dodatkowych akcesoriów. Sprawdzają się także przy osobach cierpiących na różnego rodzaju alergie. Miesięczne soczewki progresywne przeznaczone do korygowania prezbiopii gwarantują ostre widzenie w każdej odległości, ich aplikacja jest równie łatwa, natomiast konieczne jest, aby codziennie taką soczewkę umieszczać w pojemniczku ze specjalnym płynem czyszczącym. Najpopularniejsze soczewki miesięczne: PureVision® Multifocal, Air Optix® PLUS HydraGlyde® Multifocal i Clariti® Multifocal.

Czy trudno jest stosować soczewki progresywne i przyzwyczaić się do nich?

Soczewki multifokalne gwarantujące poprawne widzenie i ostry obraz z różnych odległości nieco różnią się od klasycznych soczewek sferycznych. Są one przeznaczone dla osób powyżej 40 roku życia, u których dopiero została wykryta wada wzroku. Przyzwyczajenie się do nowego obiektu na oku, jakim jest soczewka progresywna trwa zwykle kilka lub kilkanaście dni. Podobnie jednak wygląda ta kwestia, jeżeli chodzi o okulary korekcyjne. Specjaliści zalecają specjalne ćwiczenia, które sprawiają, że wykorzystanie soczewek jest łatwiejsze i szybciej można uzyskać prawidłową jakość widzenia. Warto także zauważyć, że wiele osób docenia soczewki zdecydowanie bardziej niż okulary. Dlaczego? Ponieważ elastyczna soczewka idealnie dopasowuje się do oka i jest niewidoczna. To ważne szczególnie dla tych osób, które mają problem z widzeniem, a jednocześnie nie chcą rezygnować z dotychczasowych aktywności.

Ceny soczewek progresywnych - czy progresywne soczewki to duży wydatek?

Ceny soczewek progresywnych zależą przede wszystkim od tego, jaki typ soczewki wybierzesz. Zdecydowanie tańszą opcją są soczewki miesięczne takie jak Pure Vision® Multifocal czy Air Optix® PLUS HydraGlyde® Multifocal, które zapewniają prawidłowe widzenie, ale dodatkowo wymagają codziennej pielęgnacji soczewki, oka i dużej uwagi podczas zakładania, aby nie dostało się do niego żadne zanieczyszczenie. Silikonowo-hydrożelowe soczewki jednodniowe gwarantują nie tylko dobre widzenie, ale i brak konieczności pielęgnacji, co znacznie oszczędza Twój czas. Taka soczewka to także doskonałe rozwiązanie dla alergików.

Soczewki silikonowo-hydrożelowe - progresywne, toryczne i kolorowe

Oprócz soczewek multifokalnych do dalekiej i bliskiej odległości - polecamy także soczewki kolorowesoczewki toryczne oraz soczewki sferyczne. Nasz sklep internetowy zapewnia dostęp do produktów wiodących producentów. To gwarancja najlepszych materiałów wykonania, elastyczności soczewki i korekcji widzenia różnych wad wzroku.

 • Czym są soczewki progresywne?

  Progresywne soczewki kontaktowe przeznaczone są do leczenia prezbiopii, czyli starczowzroczności, która pojawia się u pacjentów zwykle po 40 roku życia. Bardzo często można znaleźć je także pod nazwą szkieł multifokalnych. Dzięki nim możliwe jest wyeliminowanie zaburzenia widzenia związanego z mniejszą elastycznością soczewki. Korekcja stworzona do dali i bliży jest bardzo wygodna i pozwala zaoszczędzić na klasycznych soczewkach, które należałoby zmieniać zależnie od sytuacji.
 • Jak dobrać soczewki progresywne?

  Dobór soczewek progresywnych nigdy nie powinien być przypadkowy. Konieczna jest wizyta u okulisty lub optometrysty. Podstawą jest przeprowadzenie badania, na podstawie którego można dopasować odpowiednie szkła. Osoby, które dotychczas nosiły okulary progresywne mogą także skorzystać z opcji dopasowania soczewek na ich podstawie - warto mieć na uwadze, że ich moce będą różniły się między sobą. Należy także pamiętać, aby szkła kontaktowe progresywne kupować wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców.
 • Jakie są zalety soczewek progresywnych?

  Największą zaletą soczewek progresywnych jest fakt, że łączą one różne strefy optyczne, co przekłada się na możliwość korekcji wzroku niezależnie od odległości. Jest to bardzo ważne zwłaszcza podczas różnego rodzaju aktywności czy prowadzenia samochodu. Dzięki tym szkłom można także zaoszczędzić - nie ma konieczności zaopatrywania się w kilka par soczewek do dali i bliży. To jedno z najwygodniejszych rozwiązań na rynku dla osób z prezbiopią.
 • Ile kosztują soczewki progresywne?

  Cena soczewek progresywnych zależy od wielu czynników - jest to między innymi producent, marka, konkretny typ soczewek (jednodniowe, dwutygodniowe miesięczne), a także ilość sztuk w opakowaniu. Najkorzystniejszą opcją są soczewki progresywne miesięczne, gdzie opakowanie 3 szt. można kupić już za nieco ponad 80 zł. Najdroższą opcją są soczewki progresywne jednodniowe - w tym przypadku opakowanie na podobny czas stosowania, czyli 90 dni kosztuje ok. 310-320 złotych. Warto jednak zauważyć, że w tym drugim przypadku odpada koszt pojemników i preparatów czyszczących.
 • Jakie soczewki progresywne wybrać?

  Wybierając soczewki progresywne, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na własne preferencje. W tym przypadku przyda się sprawdzenie parametrów technicznych szkieł. Każdy model, zwłaszcza innych producentów, może mieć różne nawodnienie i być wykonany z odmiennych materiałów. Warto więc uwzględnić, czy nie ma się na nic alergii. Zdecydowanie najpopularniejsze są soczewki progresywne jednodniowe - to wariant często stosowany zamiennie z okularami progresywnymi.
 • Jak działają soczewki progresywne?

  Działanie soczewek progresywnych wbrew temu, co można sądzić jest bardzo proste. Takie szkła są przede wszystkim specjalnie wyprofilowane - dzięki temu w różnych częściach mają zupełnie inną moc. Dzięki temu przyczyniają się do korekcji soczewki, która ma mniejszą zdolność do akomodacji. W konsekwencji gwarantują doskonale widzenie - niezależnie od odległości wobec przedmiotu. Korekcja dali i bliży za pomocą jednych soczewek to absolutny komfort - w każdych warunkach.

Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym stosowanym na powierzchni zdrowych oczu i przeznaczonym do korygowania wad wzroku. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel