Soczewki PureVision

Soczewki kontaktowe PureVision zostały wyprodukowane przez wiodącą firmę na rynku soczewek kontaktowych - Bausch&Lomb. Soczewki PureVision wykonano ze specjalnie opatentowanego materiału o nazwie AerGel. Mają one rewolucyjną strukturę powierzchni i precyzyjne wykonanie. Ze względu na unikalną krzywiznę soczewki zapewniają natomiast zwiększoną dostępność tlenu. Wysoka przepuszczalność tlenu to natomiast odpowiednie nawilżenie oka w każdej sytuacji - komfort noszenia i doskonała ostrość widzenia.

Soczewki PureVision

Soczewki PureVision od Bausch&Lomb - poznaj ich możliwości

Firma Bausch&Lomb to jeden z najbardziej znanych i lubianych producentów soczewek kontaktowych, ale nie tylko. Oferuje ona także szereg płynów do pielęgnacji soczewek - dopasowanych do każdego rodzaju z nich. Użytkownicy bardzo chętnie wybierają produkty z oferty tej firmy ze względu na wysoką jakość oraz bardzo przystępną cenę. Soczewki Bausch&Lomb produkowane są z nowoczesnych materiałów, charakteryzują się dobrym stopniem uwodnienia oraz przepuszczalności tlenu, co przekłada się bezpośrednio na komfort użytkowania oraz brak efektów ubocznych, jak zaczerwienienie lub poczucie suchości oczu w trakcie noszenia. Są one więc odpowiednie przede wszystkim dla tych osób, które podczas noszenia innych soczewek spotkały się z różnego rodzaju podrażnieniami czy dyskomfortem. Najwyższy komfort jest także bardzo ważny po zabiegach chirurgicznych oczu. W przypadku osób, które nie mogą nosić wówczas okularów, wybiera się soczewki mające specjalne właściwości, unikając tym samym dyskomfortu, jakiego mogłyby doznać oczy. Na to pozwalają soczewki stworzone przez firmę Bausch&Lomb.

Soczewki PureVision - wyjątkowe soczewki gwarantujące idealne widzenie

Najpopularniejszymi soczewkami z oferty Bausch&Lombprodukty z linii PureVision, do której należą soczewki do wymiany w trybie miesięcznym przeznaczone do korekcji różnych wad wzroku. Są to specjalne szkła przeznaczone do noszenia całodobowego, czyli w tak zwanym trybie ciągłym, praktycznie bez zdejmowania - z przerwą na sen (jak zalecają specjaliści). Soczewki miesięczne PureVision to najlepsze soczewki w swojej kategorii, co podkreślają tysiące zadowolonych klientów na całym świecie. Mają one dostateczną zawartość wody i stałą zdolność do nawilżania oka. Ten rodzaj soczewek gwarantuje także ostre widzenie i komfort użytkowania, a dodatkowo jest w naprawdę niskiej cenie, jak na swoją jakość.

Co wyróżnia soczewki PureVision?

Soczewki kontaktowe PureVision produkowane są ze specjalnego materiału silikonowo-hydrożelowgo nazwanego AerGel. Jego unikalność sprawia, że noszenie szkieł kontaktowych z niego wykonanych, jest nie tylko wygodne, ale również zdecydowanie zdrowe dla oczu. Materiał ten jest wyjątkowy, ponieważ zdecydowanie zmniejsza ilość osadzających się na powierzchni osadów białkowych i przepuszcza odpowiednią ilość tlenu. Wykorzystanie materiału gwarantuje więc wygodę podczas stosowania soczewek, ale także nie sprawia żadnego problemu z podrażnieniami. Jakość widzenia jest więc nieporównywalna do żadnych innych szkieł kontaktowych.

Miesięczne soczewki PureVision - dopasowane do każdych potrzeb

Nowoczesna budowa soczewek kontaktowych z rodziny PureVision zapewnia znakomite widzenie, nawet w warunkach dostępu oka do mniejszej ilości światła. Ma to znaczenie np. w przypadku prowadzenia samochodu po zmroku, które bywa problematyczne dla wielu użytkowników szkieł kontaktowych. Soczewki kontaktowe PureVision zostały zatem stworzone, aby sprostać codziennym potrzebom użytkowników, którzy oczekują od soczewek komfortu od rana do wieczora w różnych sytuacjach. Specjaliści bardzo często wskazują na aberrację sferyczną, jako coś, co wyróżnia soczewki Pure Vision. To nic innego, jak redukcja rozprysków świetlnych.

Kiedy soczewki PureVision to dobry wybór?

Soczewki PureVision pozwalają przede wszystkim skorygować takie wady wzroku jak dalekowzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm oraz starczowzroczność. Szeroki wachlarz dostępnych mocy oraz innych parametrów pozwala cieszyć się doskonałą przejrzystością widzenia oferowaną przez soczewki miesięczne PureVision jeszcze większej ilości użytkowników.

Soczewki PureVision - rozwiązanie dla tych, którzy szukają szkieł dla siebie

Obecnie do rodziny PureVison należą: soczewki miesięczne PureVision oraz PureViosn 2HD polecane osobom, które pracują wiele godzin przed komputerem i prowadzą samochód. PureVision for Astigmatism - miesięczne soczewki toryczne oraz PureVision Multifocal - soczewki progresywne dla osób z prezbiopią. Na dobre soczewki może więc liczyć każdy - niezależnie od tego, jaką ma wadę wzroku. Tym bardziej że moc sferyczna soczewek znajduje się w naprawdę szerokim zakresie, a dodatkową zaletą jest możliwość dopasowania idealnej krzywizny, jaką ma soczewka.

Rodzaje soczewek PureVision

Soczewki Pure Vision dzielą się na kilka kategorii dopasowanych do różnych potrzeb użytkowników. Każdy z typów odpowiada na inne potrzeby, dlatego tak ważne jest, aby wybrać właściwe soczewki kontaktowe. Dzięki temu można liczyć na wysoki komfort i są one gwarancją ostrego widzenia. Sprawdź rodzaje soczewek PureVision i wybierz parametry dopasowane do własnych oczekiwań.

Sferyczne soczewki Pure Vision

Sferyczne soczewki Pure Vision zostały stworzone do noszenia w trybie całodobowym dla osób, których problemem jest krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Do ich produkcji wykorzystuje się hydrożelowy materiał zapewniający stałe nawilżenie, dzięki czemu można uniknąć uczucia wyschniętego oka oraz podrażnień. Część z nich ma także innowacyjną technologię Comfort Moist - dzięki niej oczy mają jeszcze lepszy dostęp do tlenu. W tej kategorii znajdziesz soczewki:

 • Pure Vision,
 • Pure Vision 2 HD.

Pure Vision 2 HD

Progresywne soczewki Pure Vision

Progresywne soczewki kontaktowe Pure Vision to opcja dla osób zmagających się z wadą, jaką jest prezbiopia - nazywana także starczowzrocznością i pojawiająca się zwykle po 40 roku życia. Ich stosowanie zapewnia wyjątkową ostrość wzroku - zarówno w dali, jak i bliży. Co więcej, takie soczewki kontaktowe są także w stanie skutecznie zahamować postępującą wadę. Takie soczewki kontaktowe Pure Vision to:

Pure Vision 2 HD for Presbyopia

Pure Vision Multifocal

Toryczne soczewki Pure Vision

Soczewka toryczna z serii Pure Vision to produkt stworzony do noszenia w trybie dziennym dla osób, które zmagają się z astygmatyzmem. Zapewniają zwiększoną dostępność tlenu do oczu, co prowadzi do nawilżania powierzchni soczewki i komfortu noszenia. Silikonowo-hydrożelowe materiały, z których wykonano soczewkę to także brak podrażnień i zaczerwieniania oczu. W tej grupie soczewek dostępne są warianty:

Pure Vision 2 HD for Astigmatism

Nie tylko PureVision - poznaj także inne rodzaje soczewek kontaktowych

Produkt, jakim są soczewki PureVision dostępny jest w opakowaniach zróżnicowanych ze względu na ilość sztuk. W naszej ofercie znajdziesz jednak także inne typy soczewek Bausch&Lomb oraz wielu - znanych i cenionych producentów z branży. Wśród cenionych marek znajdziesz między innymi soczewki Acuvue, Air Optix, Freshlook i wiele innych. Sprawdź, co proponujemy i wybierz szkła kontaktowe idealnie dopasowane do swoich potrzeb i oczekiwań.

 • Kto powinien wybrać soczewki PureVision?

  Soczewki kontaktowe PureVision to produkty renomowanej marki Bausch&Lomb. W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są soczewki PureVision w różnych wariantach. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby z daleko, jak i krótkowzrocznością. Soczewki PureVision świetnie sprawdzają się również u pacjentów z astygmatyzmem i starczowzrocznością. Po produkty Bausch&Lomb chętnie sięgają także osoby, których dotyczy problem suchych, podrażnionych oczu.
 • Jak poznać lewą stronę soczewki PureVision?

  Problem wywinięcia soczewki dotyczy najczęściej soczewek miesięcznych. Zdarza się, że podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych soczewka odwraca się na drugą stronę. Zanim założysz soczewkę, upewnij się, czy wkładasz ją właściwą stroną. W tym celu połóż szkiełko na opuszku palca i obejrzyj je dokładnie w dobrym świetle. Jeśli ma idealny, półkolisty kształt to znak, że jest na właściwej stronie. Gdy krawędzie lekko odstają - soczewka jest wywinięta.
 • Czy NFZ refunduje soczewki PureVision?

  Możliwość refundacji soczewek PureVision istnieje tylko w kilku określonych przypadkach. Należą do nich między innymi: stożek rogówki, bezsoczewkowość i znaczna różnica wady wzroku między jednym a drugim okiem (wyższa niż cztery dioptrie).
 • Jak dobrać soczewki PureVision na podstawie okularów?

  Szkła w soczewkach kontaktowych mają inną moc niż szkła okularów korekcyjnych. W przypadku dalekowzroczności moc soczewek będzie wyższa, a przy krótkowzroczności - niższa. Aby dokładnie obliczyć poszczególne wartości, stosuje się odpowiednie wzory. Warto skorzystać z pomocy specjalisty - optometrysty lub optyka z Soczewki24.
 • Czy mogę spać w soczewkach PureVision?

  Wśród szkieł PureVision znajdziesz soczewki całodobowe przeznaczone do noszenia w trybie ciągłym. Zleca się jednak, aby przed pójściem spać zdjąć soczewki. W nocy oczy bez szkieł mają szansę na lepszą regenerację.

Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym stosowanym na powierzchni zdrowych oczu i przeznaczonym do korygowania wad wzroku. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel. Producent: Bausch & Lomb Incorporated, 1400 North Goodman Street, Rochester, NY 14609, USA