Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe sferyczne to coraz częściej wybierany sposób korekcji wad wzroku. Zastosowanie najnowszych technologii sprawia, że soczewki są obecnie bardziej komfortowe w noszeniu, a dzięki dużej przepuszczalności tlenu oraz nawilżeniu również zdrowsze dla oczu. Pozwala to większej liczbie pacjentów zdjąć okulary i cieszyć się swobodą, jaką oferuje noszenie soczewek kontaktowych. W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór soczewek kontaktowych pochodzących z oferty najlepszych producentów na świecie: Johnson & Johnson, Alcon, Bausch & Lomb, Cooper Vision. Wybierając nasz sklep internetowy masz pewność, że kupujesz tylko oryginalne soczewki kontaktowe sferyczne. Znajdziesz tutaj soczewki kontaktowe ACUVUE®, Air Optix, Dailes, Biofinity, Pure Vision oraz szkła kontaktowe Soflens w szerokim zakresie mocy. Zanim zdecydujesz się na konkretną markę umów się na dopasowanie soczewek kontaktowych do specjalisty. Ten dobierze ich moc i poleci Ci najlepsze marki, tak abyś miał zapewniony komfort widzenia. Odpowie także na pytania i podpowie, jak zadbać o oczy. Przed wizytą możesz jednak sprawdzić, jakie możliwości daje obecnie korekcja wady wzroku za pomocą soczewek kontaktowych i jak szeroki wybór zapewniają producenci zamiast okularów. Wówczas będziesz przygotowany na to, czego możesz spodziewać się po nadchodzącej konsultacji.

Podział soczewek ze względu na tryb wymiany

Soczewki kontaktowe sferyczne różnią się m.in. sposobem użytkowania, czy też inaczej mówiąc trybem wymiany na nową parę. Soczewki jednodniowe służą do noszenia tylko raz, po ściągnięciu soczewek wieczorem należy je wyrzucić, aby rano sięgnąć po nową parę. Soczewki jednodniowe uznawane są za najzdrowsze i najbardziej higieniczne, ponieważ są jednorazowe. Ten typ soczewek to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują soczewek do użytkowania od czasu do czasu. Jedną z największych zalet, jeżeli chodzi o soczewki jednodniowe jest to, że nie wymagają one stosowania płynów do pielęgnacji ani innych akcesoriów. Stanowią więc wygodne i zdrowe rozwiązanie. Mimo że ich ceny nie zależą do najniższych, to są częstym wyborem klientów, głównie ze względu na komfort, jaki zapewniają. Najpopularniejsze jednodniowe szkła kontaktowe to między innymi 3 soczewki: ACUVUE® Oasys 1-Day with HydraLuxe, Dailies Total 1 oraz 1-Day ACUVUE® Moist. Są one jednymi z najczęściej wybieranych, zwłaszcza przez młodsze osoby oraz tych, którzy są ciągle w biegu i sporo podróżują.

Soczewki dwutygodniowe i miesięczne

Soczewki miesięczne lub te, które nadają się do wymiany co dwa tygodnie są wybierane przez pacjentów stale użytkujących soczewki kontaktowe. Korzystają oni z nich głównie ze względu na atrakcyjne ceny. Tanie soczewki kontaktowe znajdziesz właśnie wśród soczewek miesięcznych. Sześć sztuk takich soczewek to zapas aż na 3 miesiące. Soczewki miesięczne i dwutygodniowe pozwalają na noszenie ich codziennie przez 8, a czasem nawet 12 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że szkła kontaktowe na noc trzeba wkładać do pojemniczka ze specjalnym płynem do czyszczenia i pielęgnacji soczewek. Warto mieć również na uwadze, to kiedy należy sięgnąć po nową parę – zaznaczenie w kalendarzu pierwszego dnia użytkowania świeżej pary może być w tym przypadku bardzo pomocne. Popularne dostępne w Polsce soczewki dwutygodniowe to ACUVUE® Oasys, które można również nosić w trybie przedłużonym i wymieniać co tydzień. Najczęściej wybierane soczewki miesięczne to Air Optix oraz Biofinity. Zarówno jeden, jak i drugi typ soczewek jest często polecany przez specjalistów.

Pielęgnacja soczewek miesięcznych

Każda soczewka dwutygodniowa, jak i soczewka miesięczna powinna po ściągnięciu zostać opłukana ze znajdujących się na jej powierzchni drobnych zanieczyszczeń i osadów białkowych, a następnie umieszczona w specjalnym pojemniczku wypełnionym płynem do soczewek. Za każdym razem należy wlać do pojemniczka nową dawkę płynu. To jeden z podstawowych produktów, w które warto się zaopatrzyć w zapasie. Ważne jest, aby zawsze przed zakładaniem i ściąganiem soczewki dokładnie umyć ręce, tak aby przez przypadek nie zanieczyścić powierzchni soczewki i nie przenieść zanieczyszczeń do oka. Może wydawać się to dziwne, ale szkła kontaktowe nie mogą być przechowywane w wodzie. Tylko stosowanie specjalnego płynu do przechowywania i czyszczenia soczewek kontaktowych zapewnia utrzymanie produktów w odpowiednim stanie przez cały okres użytkowania określony przez producenta.

Soczewki kontaktowe także do korekcji astygmatyzmu i presbiopii

Noszenie soczewek kontaktowych zapewnia wygodę oraz swobodę, której nie dają żadne okulary. Dlatego ten właśnie sposób korekcji wad wzroku jest coraz popularniejszy wśród osób w różnym wieku, które chcą w pełni korzystać z życia. Szeroka różnorodność soczewek oraz dostępnych parametrów sprawia, że szkła kontaktowe mogą teraz wykorzystywać również pacjenci z wysokimi wadami, dużym astygmatyzmem oraz presbiopią. Soczewki kontaktowe korygujące astygmatyzm (za który odpowiada kształt rogówki) to soczewki toryczne. Takie szkła toryczne można znaleźć obecnie niemal w każdej rodzinie soczewek kontaktowych. Tutaj również pacjent może wybrać dla siebie zarówno jednodniowe soczewki toryczne, jak i soczewki miesięczne. Soczewki pacjentów mających astygmatyzm mogą korygować jednocześnie również krótko jak i dalekowzroczność. Jednymi z najbardziej polecanych są soczewki Pure Vision 2 HD for Astigmatism. Soczewki multifoklane (progresywne) to natomiast soczewki przeznaczone do noszenia dla osób cierpiących na starczowzroczność, zapewniające ostrość widzenia na wszystkie odległości. Najpopularniejsze produkty z tej kategorii to progresywne szkła korekcyjne ACUVUE® OASYS with HYDRACLEAR® PLUS for ASTIGMATISM, Biofinity Toric, Acuvue® 1-Day Moist Multifocal. Wymienione 3 soczewki charakteryzują nieco wyższe ceny - te nie zależą jednak od marki, ale wynikają z faktu, że soczewki przeznaczone są dla klientów z nieco bardziej skomplikowanymi wadami wzroku niż podstawowe. Nie jest to jednak spora różnica, dlatego wiele osób decyduje się na ten sposób korekcji.

Soczewki kolorowe nie tylko dla osób z wadą wzroku - oryginalne soczewki kontaktowe

Parę słów warto poświęcić soczewkom kolorowym. Soczewkę tego typu używa się do zmiany koloru oczu, korygując jednocześnie wadę wzroku. Soczewki, które proponuje nasz sklep internetowy pozwalają na naturalną, subtelną zmianę koloru tęczówki lub na radykalną zmianę koloru oczu, choćby z brązowych na niebieskie. Dla osób, które nie mają wady wzroku dostępne są soczewki kolorowe o mocy 0 - te nadają się do noszenia dla każdego. Ciekawa paleta odcieni oraz efektów oferowanych przez soczewki z rodziny FreshLook sprawia, że można wybrać coś dla siebie zarówno do noszenia na co dzień jak i z efektem wow na specjalne okazje. Soczewki zmieniające kolor oczu to popularne akcesoria, ponieważ pozwalają na atrakcyjną zmianę wizerunku. Zainteresowanie kolorowymi soczewkami, także z dodatkowymi efektami jak kocie oko, czerwone lub białe tęczówki, rośnie zawsze przed Halloween oraz karnawałem, kupując takie soczewki np. na portalach aukcyjnych od przypadkowych producentów warto zastanowić się, czy na pewno stosowanie takich produktów będzie bezpieczne dla oka i czy nie lepiej zdecydować się na oryginalne soczewki kontaktowe ze sprawdzonego źródła. Warto również wiedzieć, że soczewkami kolorowymi można skorygować krótkowzroczność, w ofercie wielu producentów można znaleźć soczewki dla dalekowidzów. Nie ma natomiast szkieł żadnej marki, które charakteryzowałyby się tym, że są kolorowe toryczne lub progresywne - dlatego nie ma ich w ofercie także nasz sklep. Za to, w zależności od potrzeb, kupić można miesięczne lub jednodniowe soczewki kolorowe, które na co dzień będą doskonałą alternatywą dla okularów.

Czy z soczewek kontaktowych mogą korzystać osoby aktywne i sportowcy?

Soczewki to doskonały wybór dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia i uprawiają sport. Znajdują one zastosowanie między innymi u piłkarzy, tenisistów, kolarzy, narciarzy, a nawet pływaków. Zapewniają nie tylko znacznie lepsze widzenie, ale przede wszystkim maksymalny komfort. Bardzo ważne jest jednak dobre dopasowanie rodzaju szkieł. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się szkła kontaktowe jednodniowe, które znajdują się także w naszym sklepie. Bardzo ważne jest natomiast, aby dobrze przepuszczały powietrze. Dodatkową zaletą w przypadku niektórych sportów jest również ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Soczewki wówczas nie tylko dbają o właściwy komfort w trakcie wykonywanych czynności, ale zdobywają zaufanie klientów dzięki temu, że filtry, jakie się w nich znajdują chronią oczy przed szkodliwymi promieniami. Zależnie od tego, jakie soczewki się wybierze - często jest to ochrona aż w 99,99 %, co daje zdecydowanie lepszy wynik niż w przypadku okularów przeciwsłonecznych.

Soczewki z filtrami wbrew pozorom warto stosować nie tylko w słoneczne dni, kiedy promienie są najmocniejsze. Promieniowanie UV oddziałuje na oczy człowieka każdego dnia - także jesienią czy zimą. Dlatego osoby, które spędzają sporo czasu na świeżym powietrzu powinny szczególnie chronić swoje oczy. Dzięki temu mogą one uniknąć wielu poważnych schorzeń jak np. katarakta. W przypadku takiej ochrony oczu sprawdzają się zarówno soczewki jednorazowe, jak i soczewki tygodniowe czy miesięczne - w przypadku których konieczne są dodatkowo płyny i inne akcesoria. Część z nich możliwa jest do stosowania także w przypadku astygmatyzmu. Chętnie wybieranymi wariantami są soczewki ACUVUE® OASYS oraz ACUVUE® OASYS with Transitions. Jedne i drugie soczewki znajdziesz w naszym sklepie.