soczewki jednodniowe

Soczewki jednodniowe przeznaczone są do jednorazowego użytku. Dzięki temu, że szkła kontaktowe wymieniane są codziennie, nie wymagają zastosowania żadnych dodatkowych pudełek, płynów czy środków pielęgnujących do ich przechowywania. Wygodna aplikacja, sterylne i jednorazowe opakowania, to tylko niektóre z zalet, jakie wyróżniają soczewki jednodniowe. Są one szczególnie polecane dla sportowców - niezależnie od tego, w jakiej dyscyplinie są aktywni oraz osób, które przeważnie korzystają z okularów korekcyjnych, a na specjalne okazje chcą założyć soczewki, aby zaskoczyć otoczenie. Z soczewek jednodniowych mamy w swojej ofercie wszystko, co najlepsze na rynku. Są to między innymi soczewki kontaktowe 1-Day Acuvue TruEyeDailies oraz soczewki SofLensDaily Disposable. Dla osób, które planują dłuższe noszenie soczewek polecamy szkła kontaktowe w bardziej ekonomicznych wariantach - soczewki dwutygodniowe lub miesięczne. W naszym e-sklepie w stałej sprzedaży dostępne są tylko najlepsze soczewki takich firm jak: Johnson & Johnson, Alcon czy Bausch&Lomb, które noszą ludzie na całym świecie!

Dlaczego warto zdecydować się na soczewki jednodniowe?

Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży pierwszych modeli soczewek kontaktowych, pojawiły się pewne problemy związane z ich niewłaściwą pielęgnacją i nawracającymi infekcjami oraz podrażnieniami oczu (sprawdź jak poprawnie pielęgnuje się soczewki). Soczewki wielokrotnego użytku muszą być bezwzględnienie systematycznie czyszczone i dezynfekowane, tak by gwarantowały pełną ostrość widzenia i nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia użytkujących je osób. Problem z codziennym czyszczeniem soczewek kontaktowych zniknął jednak wraz z wejściem do sprzedaży pierwszych modeli miękkich soczewek jednodniowych. Te pojawiły się na rynku w latach 90-tych XX wieku i zostały opracowane przez znaną firmę Johnson & Johnson. Dość szybko jednodniowe szkła kontaktowe stały się ulubionym produktem tysięcy użytkowników na całym świecie. Obecnie soczewki jednodniowe, których się nie czyści i nie dezynfekuje, to niemal połowa wszystkich sprzedawanych na świecie soczewek kontaktowych. Tego typu soczewkę po zdjęciu z oka zwyczajnie wyrzuca się do śmieci i zastępują nową lub ubiera okulary korekcyjne. Nic dziwnego, że soczewki kontaktowe jednodniowe tak chętnie wykorzystuje się w podróży, kiedy trudno o idealną higienę.

Soczewki jednodniowe – maksymalny komfort użytkowania

Wprowadzenie na rynek jednodniowych soczewek kontaktowych w zdecydowany sposób wpłynęło na wzrost zainteresowania soczewkami kontaktowymi w ogóle. Brak konieczności codziennej pielęgnacji soczewek, niezwykle wysoka ostrość widzenia, minimalizacja ryzyka wystąpienia infekcji w obrębie oka, a także możliwość częstego zastępowania soczewek zwykłymi okularami – wtedy, gdy jest nam tak wygodniej, to jedne z najważniejszych przyczyn sukcesu tego typu produktów. Według specjalistów największymi zaletami korzystania z jednodniowych soczewek korekcyjnych jest mniejsza liczba ogólnych powikłań oka i infekcji występujących w obrębie rogówki. Dla statystycznego użytkownika soczewek kontaktowych największą zaletą soczewek jednodniowych jest ich jednorazowy charakter, a także oferowany przez nie komfort użytkowania. Tego typu soczewki kontaktowe są niezwykle miękkie i elastyczne, dzięki czemu nie drażnią oka, gwarantując maksimum wygody przez cały dzień ich użytkowania. Jest to szczególnie cenne w przypadku osób o oczach wrażliwych i suchych, a także u alergików. Warto również wspomnieć, że niektóre markowe soczewki jednodniowe zapewniają także wysoki poziom ochrony przez szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Jakie są rodzaje najpopularniejszych soczewek jednodniowych?

Mogłoby się wydawać, że wszystkie soczewki jednodniowe są takie same ze względu na fakt, że wymienia się je po każdym zużyciu i zdjęciu. Okazuje się jednak, że innego rodzaju soczewki kontaktowe będzie nosiła osoba z astygmatyzmem, a inne ktoś po 40 roku życiu. Rodzaje soczewek jednodniowych są więc dopasowane do wady wzroku i samej gałki ocznej. Zanim więc sięgniesz po szkła jednorazowego użytku - warto dopasować je do swoich potrzeb, oczywiście z pomocą specjalisty.

Soczewki kontaktowe jednodniowe toryczne

Soczewki toryczne stosuje się zarówno u tych osób, u których stwierdzono krótkowzroczność, jak i u dalekowzrokowców. Tym, co wyróżnia ten rodzaj soczewek kontaktowych to natomiast możliwość użycia w przypadku astygmatyzmu - czyli niezborności rogówki. Wada ta jest dość często diagnozowana, a jej głównym objawem jest rozpływający się obraz. Soczewki toryczne jednokrotnego użytku gwarantują wyraźne widzenie w codziennym użytkowaniu i są wyjątkowo wygodne. Chronią także przed infekcjami, dlatego idealnie nadają się dla osób z wrażliwymi oczami. Popularne soczewki jednodniowe toryczne to między innymi 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM czy soczewki Dailies® AquaComfort Plus® Toric.

Jednodniowe soczewki progresywne

Soczewki kontaktowe progresywne to propozycja dla osób, które cierpią na prezbiopię. Najczęściej takie wady wzroku pojawiają się po skończeniu 40 roku życia. Czym to się objawia? Ciężko zobaczyć coś z bliskiej odległości, ponieważ im bliżej oczu - tym obraz bardziej się zamazuje. Takie jednodniowe soczewki kontaktowe są idealne dla osób, które czeka np. intensywny dzień na uczelni lub w pracy i wiedzą, że będą musiały sporo pracować z tekstem. Jest to natomiast tylko jeden z przykładów, gdzie można wykorzystać ten rodzaj szkieł kontaktowych. Wykorzystanie tych soczewek gwarantuje doskonałą widoczność z każdej odległości. W tym przypadku możesz postawić na soczewki jednodniowe Dailies® AquaComfort Plus® Multifocal, soczewki Proclear 1 day Multifocal lub szkła kontaktowe Biotrue® ONEday for Presbyopia.

Szkła kontaktowe sferyczne jednodniowe

Soczewka jednodniowa sferyczna jest jedną z najpopularniejszych. Dlaczego? Ponieważ krótko i dalekowzroczność są wadami wzroku występującymi najczęściej w społeczeństwie, a to właśnie w tym przypadku wykorzystuje się sferyczne jednodniowe soczewki. Jest to świetna alternatywa dla noszenia okularów, a dzięki nowoczesnym technologiom stosowanym przez producentów możesz mieć pewność, że szkła kontaktowe charakteryzują się wysoką przepuszczalnością tlenu i eliminują ryzyko podrażnienia oka. Świetnie radzą sobie przy wrażliwych oczach, a większość z nich chroni przed promieniowaniem UVA ze względu na specjalne filtry UV. W porównaniu z okularami korekcyjnymi gwarantują one najwyższy komfort użytkowania przez cały dzień.

Jednodniowe soczewki kontaktowe - postaw na znane i sprawdzone marki

Tryb noszenia, jeżeli chodzi o soczewki jednodniowe jest zawsze taki sam, co nie oznacza, że niczym się od siebie nie różnią. Przede wszystkim oferują je różni producenci. Wśród najchętniej wybieranych marek znajdują się między innymi Johnson & Johnson czy Bausch&Lomb, ale także Barnaux czy Cooper Vision. Soczewki jednodniowe sprawdzają się na różnego rodzaju okazje. Są odpowiednie także dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia i wybierają je zamiast okularów. Wszystkie rodzaje soczewek są wygodne - każdego dnia zakłada się po prostu nową parę, natomiast podczas ich wyboru warto sprawdzać, co pisze o nich producent. Niektóre szkła kontaktowe np. lepiej sprawdzą się do pływania od pozostałych. Wśród najczęściej polecanych można znaleźć między innymi soczewki jednodniowe #bioview Daily, które ze względu na delikatny materiał hydrożelowy świetnie dopasowują się do oka i są niewyczuwalne, nawet dla nowych użytkowników. Inną grupą chętnie wybieranych soczewek są 1-DAY ACUVUE® MOIST, 1-DAY ACUVUE® TruEye® i ACUVUE® OASYS 1-Day. Każde z nich charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Mają także filtry UV chroniące oczy niezależnie od pory roku. 1-DAY ACUVUE® MOIST to soczewki jednodniowe z błyskawicznym nawilżeniem, zapewniające świeżość i komfort przez cały, nawet długi dzień. Soczewki wykonane z hipoalergicznego materiału dla alergików to 1-DAY ACUVUE® TruEye®. Nawet wrażliwe osoby nie muszą dzięki nim nosić okularów. Z kolei ACUVUE® OASYS 1-Day oprócz tego, że mają jednodniowy tryb wymiany, gwarantują wygodną aplikację i polecane są szczególnie tym, którzy skarżą się na suchość oczu. Wśród soczewek chętnie wybieranych przez użytkowników znajdują się także: SofLens® Daily Disposable, Horien 1 Day Disposable EasyDay czy soczewki Miru 1 Day UpSide.

Soczewki jednodniowe - co warto wiedzieć, wybierając szkła kontaktowe?

Nosisz się z zamiarem zakupu soczewek? Pamiętaj, że sam tryb wymiany to nie wszystko, na co musisz zwrócić uwagę. Osoby, które po raz pierwszy wybierają soczewki kontaktowe powinny zwrócić się o pomoc do specjalisty - z jego wiedzą i doświadczeniem można mieć pewność, że szybkie wypróbowanie soczewek nie skończy się rozczarowaniem. To także dobra okazja do tego, aby nauczyć się, jak zakładać soczewki. Chociaż dla wielu osób jest to oczywiście, to dla tych, którzy pierwszy raz decydują się na wykorzystanie szkieł kontaktowych, mogą mieć z tym pewien problem. Bardzo ważne w tym przypadku jest także kontrolne badanie wzroku i sprawdzenie, czy w zakresie wady wzroku nic się nie zmieniło od ostatniej wizyty. Potrzebujesz nowej pary soczewek, ponieważ skończyło Ci się wcześniejsze opakowanie? W takim przypadku wizyta nie jest konieczna. Co więcej, zamiast zakupów stacjonarnych, możesz wybrać ofertę online, która uwzględnia różnego rodzaju soczewki - często w znacznie atrakcyjniejszych cenach. Wystarczy tylko, że wybierzesz typ soczewki, jaki stosowałeś dotychczas. Wiele osób, które dopiero sięgają po soczewki obawia się braku komfortu. Tymczasem soczewki jednodniowe są jednymi z najcieńszych dostępnych na rynku. Są praktycznie niewyczuwalne na oku. Wystarczy więc, że rano po przebudzeniu i wykonaniu makijażu w przypadku kobiet - założysz je, zapominając o swojej wadzie wzroku. Co w przypadku, kiedy niechący ją uszkodzisz lub spadnie Ci na ziemię? Bezwzględnie w każdym takim przypadku należy zastąpić element drugą soczewką, świeżą. Tylko wtedy masz gwarancję bezpieczeństwa. Ryzyko, że soczewki w ciągu dnia wypadną z oka jest praktycznie znikome. Możesz więc bez problemu prowadzić aktywny tryb życia - bez zbędnych ograniczeń. Plusem jest między innymi fakt, że soczewki jednodniowe, jako jedyne można wykorzystać podczas pływania - oczywiście w połączeniu z okularami pływackimi.

Ile kosztują jednodniowe soczewki kontaktowe i jak są pakowane?

Wiele osób jest przekonanych, że cena jednodniowych szkieł kontaktowych jest dość wysoka, dlatego mogą pozwolić sobie na nią jedynie wybrani. To mit! Przeliczając koszt zakupu okazuje się, że szkła kontaktowe jednodniowe to wydatek ok. 1 złoty za sztukę. Cena ta dotyczy oczywiście najprostszych modeli. Za te, które gwarantują maksymalny komfort czy są wykonane ze specjalnego materiału hydrożelowego trzeba zapłacić nieznacznie więcej. Wybór szkieł kontaktowych jednodniowych to także kwestia zakupu opakowania najbardziej dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Warto uwzględnić przy tym czas noszenia soczewki. Jeżeli potrzebujesz rozwiązania, które wykorzystasz codziennie, to możesz postawić na większe opakowania - znajdziesz w nich 90 lub 180 sztuk. Te wychodzą najtaniej. Oczywiście soczewki jednodniowe w różnych wariantach znajdziesz w ofercie naszego sklepu Soczewki24.pl

 • Dla kogo przeznaczone są soczewki jednodniowe?

  Soczewki jednodniowe mogą nosić wszystkie osoby, które wymagają korekty wady wzroku. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań do stosowania tej metody. Dlatego przed zakupem pierwszych szkieł kontaktowych zawsze trzeba wykonać badanie. Specjalista pomoże dopasować takie soczewki jednodniowe, które będą dopasowane do wady wzroku i zapewnią komfort w czasie użytkowania. Soczewki kontaktowe jednodniowe sprawdzą się doskonale w przypadku osób, które nie chcą nosić ich każdego dnia oraz przejmować się ich codzienną pielęgnacją.
 • Czy soczewki jednodniowe mogą nosić osoby z astygmatyzmem?

  Szkła kontaktowe jednodniowe mogą być noszone również przez osoby z astygmatyzmem. Jednak muszą one pamiętać o wyborze odpowiedniego rodzaju. Soczewka musi być tak skonstruowana, aby wpuszczane przez nią światło było odpowiednio skupiane na siatkówce oka. Dlatego osoby z astygmatyzmem nie mogą nosić tych samych szkieł kontaktowych, co osoby z samą krótkowzrocznością lub nadwzrocznością. Dla nich przeznaczone są soczewki, takie jak np. PRECISION1™ for ASTIGMATISM lub 1-DAY ACUVUE MOIST FOR ASTIGMATISM.
 • Czym wyróżniają się multifokalne szkła kontaktowe jednodniowe?

  Soczewki kontaktowe jednodniowe mogą być również multifokalne. Przykładem są szkła kontaktowe DAILIES TOTAL1® Multifocal. Są one przeznaczone dla osób z prezbiopią, czyli starczowzrocznością. Wada charakteryzuje się nieostrym widzeniem zarówno w dali, jak i bliży. Jednodniowe soczewki multifokalne są zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwiały patrzenie na każdą odległość bez konieczności ich zmiany lub jednoczesnego noszenia okularów korekcyjnych z soczewkami okularowymi do bliży lub dali. Każda część soczewki ma inną moc, a przejścia między nimi są płynne.
 • Jak pielęgnować soczewki kontaktowe jednodniowe?

  Jednodniowe szkła kontaktowe nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Przy ich użytkowaniu nie jest konieczne stosowanie płynów do soczewek i pojemników do przechowywania. Natomiast niezwykle ważne jest zachowanie wszelkich zasad higieny. Przed ich założeniem i ściągnięciem trzeba umyć ręce, należy też unikać dotykania dłońmi oczu, ponieważ istnieje ryzyko infekcji. Jeżeli zdejmujesz soczewki jednodniowe (np. przed pływaniem na basenie), zawsze powinieneś później założyć nową parę.
 • Jak dbać o oczy w czasie noszenia soczewek jednodniowych?

  W czasie noszenia szkieł kontaktowych jednodniowych trzeba szczególnie dbać o oczy. U osób, które noszą soczewki kontaktowe, mogą nasilić się objawy suchego oka. Aby zabezpieczyć je przed nadmiernym wysychaniem i poprawić komfort, należy stosować nawilżające krople do oczu. Warto też nie nadwyrężać wzroku długotrwałą pracą przy komputerze, a w słoneczne dni nosić okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV.
 • Czy jednodniowe szkła kontaktowe można nosić kilka dni?

  Soczewki kontaktowe jednodniowe zostały zaprojektowane tak, aby użytkować je tylko przez jeden dzień. Wydłużanie tego czasu nie jest zalecane. Przede wszystkim szkła tracą swoje właściwości. Z tego powodu nie wspierają narządu wzroku, a jednocześnie nie zapewniają odpowiedniego nawilżenia i dostępu tlenu.
 • Czy soczewki kontaktowe jednodniowe zapewniają oku odpowiednie nawilżenie?

  Producenci soczewek kontaktowych jednodniowych dokładają wszelkich starań, aby ich produkt był najlepszy na rynku. Dlatego korzystają z nowych technologii i rodzajów materiałów, które zapewniają oczom odpowiednie nawilżenie przez cały czas użytkowania. Dzięki temu narząd wzroku jest odpowiednio chroniony i nie pojawia się dyskomfort. Szczególnie warte uwagi są soczewki jednodniowe DAILIES TOTAL1®. Posiadają one najnowocześniejszy gradient uwodnienia. Tym samym wewnętrzna część soczewki jest maksymalnie nawilżona.
 • Czy soczewki jednodniowe są dobrym wyborem dla sportowców?

  Szkła kontaktowe jednodniowe są bardzo dobrym wyborem dla osób, które uprawiają sport – zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie. Można w nich brać udział w grach zespołowych i dyscyplinach indywidualnych. Nie sprawdzają się one jedynie przy sportach wodnych. Należy jednak pamiętać, że po zakończeniu treningu dobrze jest wymienić soczewki jednodniowe na nowe.
 • Co zrobić z soczewkami jednodniowymi po użyciu?

  Po użyciu szkła kontaktowe jednodniowe należy od razu wyrzucić. Nie należy odkładać ich do opakowania i zakładać ponownie. Zużyte soczewki wraz z ich pudełkiem trzeba wrzucić do pojemnika na odpady plastikowe. Zabronione jest wyrzucanie ich do kanalizacji lub kosza z odpadami biodegradowalnymi.
 • Czy można spać w soczewkach jednodniowych?

  Szkła kontaktowe jednodniowe są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym. Oznacza to, że nie można w nich spać. Pozostawienie soczewek na noc skutkuje wysuszeniem oka.
 • Czy szkła kontaktowe jednodniowe mają filtr UV?

  Soczewki jednodniowe mogą mieć filtr UV. Przykładem są Acuvue® Oasys 1-Day. W czasie ich użytkowania gałka oczna jest chroniona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, który uszkadza komórki. Należy jednak pamiętać, że w bardzo słoneczne dni trzeba dodatkowo zabezpieczyć się okularami przeciwsłonecznymi, które również są wyposażone w filtr UV.

Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym stosowanym na powierzchni zdrowych oczu i przeznaczonym do korygowania wad wzroku. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel