Eye Care

Płyny Eye Care

Chcesz prawidłowo zadbać o soczewki oraz zdrowie swoich oczu? To nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Do usuwania przebarwień oraz czyszczenia soczewek konieczne jest przede wszystkim stosowanie wysokiej jakości preparatów pielęgnacyjnych. Dobrze dopasowany płyn powinien nie tylko być bezpieczny dla oczu i chronić rogówkę. Musi być także bezpieczny dla samych soczewek i skutecznie usuwać z niej wszelkie zabrudzenia gromadzące się na powierzchni szkła przez cały dzień użytkowania. Niezbędne jest także, aby płyn mian wygodny system dozowania — ten sprawia, że krople trafiają dokładnie tam, gdzie powinny, bez rozlewania środka. Wygodę i bezpieczeństwo zapewnią Ci płyny Eye Care.

Płyny Eye Care - dla wrażliwych oczu

Kiedy wykorzystuje się płyny Eye Care?

Korzystając z soczewek kontaktowych, bardzo ważne jest, aby dbać o bezpieczeństwo oraz komfort noszenia. Podstawa to nawilżenie oraz dokładne oczyszczanie. Dbanie o higienę poprzez dezynfekcję soczewek kontaktowych, ich płukanie czy właściwe przechowywanie jest niezwykle istotne. Zaniedbanie może prowadzić do powstania niekomfortowych sytuacji czy podrażnień oczu. Należy pamiętać, że soczewki kontaktowe mają kontakt z rogówką oraz ze skórą, a co za tym idzie może dochodzić do podrażnień wywołanych przez dostające się do oczu:

  • osady białkowe,
  • osady tłuszczowe,
  • zabrudzenia,
  • drobnoustroje.

Rozwiązaniem problemu zanieczyszczeń jest wybór właściwego preparatu do płukania soczewek kontaktowych. Dostępny w naszej ofercie płyn Eye Care gwarantuje higienę i bezpieczeństwo oczu. Dodatkowo utrzymuje także wysoki poziom nawilżenia, przez co zapobiega sytuacjom, w których dochodziłoby do przesuszenia oka.

Co wyróżnia płyny Eye Care?

Eye Care to seria płynów gwarantujących dokładną dezynfekcję. Każdy z nich skutecznie usuwa zanieczyszczenia, pozbywa się osadów białkowych i przyczynia się do usuwania przebarwień. Codzienna pielęgnacja soczewek kontaktowych przy ich pomocy chroni użytkownika szkieł od podrażnień oczu. Co najważniejsze, żaden preparat z serii Eye Care nie wywołuje podrażnień, a soczewki można czyścić przy jego pomocy nawet w trudnych warunkach.

Na uwagę zasługuje również hialuronian sodu, znajdujący się w składzie preparatu. Nie dezynfekuje on soczewki, ale ma inne, bardzo ważne zadanie — zapewnia długotrwałe nawilżenie oczu podczas codziennego użytkowania soczewek.

Rodzaje płynów Eye Care

Hipoalergiczny płyn do czyszczenia soczewek dostępny jest w naszej ofercie w różnych wariantach pojemnościowych. Dzięki temu zależnie od zapotrzebowania i rodzaju wykorzystywanych soczewek można dopasować go z łatwością do indywidualnych potrzeb. Dostępne są pojemności to:

  • 120 ml,
  • 360 ml.

W ofercie dostępny jest również płyn Eye Care o pojemności 360 ml z pojemniczkiem na soczewki, który co pewien czas należy wymieniać w celu zachowania higieny.

Do jakich rodzajów soczewek kontaktowych stosuje się płyny pielęgnacyjne?

Eye Care to wielofunkcyjny płyn przeznaczony do różnych rodzajów soczewek kontaktowych miękkich, w tym również silikonowo-hydrożelowych i soczewek Eye Care. Na rynku dostępne są płyny do czyszczenia soczewek wielofunkcyjne i oksydacyjne. Na uwagę zasługują szczególnie płyny wielofunkcyjne. Ich stosowanie pozwala nie tylko na dokładne czyszczenie soczewek. Bardzo dobrze usuwają osad białkowy, czyszczą z różnych zabrudzeń, a przede wszystkim zapewniają doskonałe nawilżenie. Jest to znaczne ułatwienie w porównaniu z tak zwanym sposobem dwufazowym, gdzie użytkownik musi stosować różne rodzaje płynu do uzyskania zamierzonego efektu. Obecnie krople jednego rodzaju, umożliwiają uzyskanie doskonałej czystości.

Sposób użycia płynu do soczewek kontaktowych

Osoby wykorzystujące soczewki kontaktowe oraz płyn do ich pielęgnacji muszą nauczyć się korzystać z niego w prawidłowy sposób. Zasada stosowania jest prosta — płynu do czyszczenia soczewek należy używać od razu po zdjęciu ich z oka. W ten sposób nie tylko dezynfekuje się soczewki, ale przede wszystkim zachowuje się je w idealnej kondycji, co znacznie zwiększa komfort korzystania ze szkieł.

Do czyszczenia kontaktów należy używać wyłącznie płynów z aktualną datą ważności. Płyn nadaje się do stosowania przez okres trzech miesięcy od dnia jego otwarcia. Bardzo ważne jest, aby chronić końcówkę do nalewania płynu. Nie należy jej dotykać brudnymi rękoma.

Pojemniczek do przechowywania soczewek należy każdorazowo czyścić. Dzięki nawykowi utrzymania go w doskonałej czystości — preparat zawsze zadziała prawidłowo. Co pewien czas warto także wymienić pojemniczek na nowy.

Czy skład płynu Eye Care jest bezpieczny dla użytkownika?

Eye Care to płyny, które odznaczają się dużą uniwersalnością, dlatego mogą być wykorzystywane do różnych rodzajów soczewek kontaktowych. Jednak tym, co je wyróżnia — jest ich skład. Hipoalergiczny płyn skutecznie czyści, a przy tym jest bezpieczny dla oczu i nie podrażnia powierzchni rogówki. Płyn do soczewek ma także w swoim składzie kwas hialuronowy, czyli składnik naturalnie występujący w organizmie człowieka. Jest on nie tylko bezpieczny, ale co najważniejsze wpływa na skuteczne nawilżenie oczu.

Płyn do soczewek zawiera w głównej mierze wodę. Jednak niezbędne w jego składzie są składniki bakteriobójcze, jak również te, które usuną tłuszcze oraz osady białkowe. Skuteczny płyn do kontaktów powinien zawierać również środki nawilżające. Hipoalergiczny płyn do kontaktów Eye Care ma w swoim składzie m.in. HPMC — popularny lek zwilżający.

Jaką przydatność mają preparaty pielęgnacyjne do soczewek?

Płyny do czyszczenia soczewek Eye Care niezależnie od tego, do jakiego rodzaju kontaktów będą używane, mają swoją datę przydatności do użycia. Ryzyko wystąpienia alergii oraz innych podrażnień oczu jest znikoma, kiedy stosuje się do zaleceń producenta. Bezwzględnie należy przestrzegać daty ważności płynu Eye Care. Po jego otwarciu jest on ważny do użycia przez okres 3 miesięcy. Przez ten czas może być wykorzystywany do usuwania przebarwień i zabrudzeń. Ważny płyn skutecznie usuwa zanieczyszczenia i zwiększa komfort noszenia szkieł kontaktowych.

Jeżeli płyn nie zostanie zużyty po okresie trzech miesięcy od jego otwarcia, pod żadnym pozorem nie należy go używać. Płyn nie nadaje się do usuwania przebarwień — może być szkodliwy dla oczu i samych soczewek.

Czy istnieje ryzyko wystąpienia alergii po użyciu płynu?

Ryzyko reakcji alergicznej na płyn Eye Care jest znikome. Jednak nawet najlepszy płyn do kontaktów może powodować podrażniania, jeżeli osoba, która go stosuje, ma alergię na którykolwiek składnik preparatu. Jeżeli więc zaobserwuje się u siebie zmiany w postaci zaczerwienienia czy podrażnienia oka warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy także zdecydować się na odstawienie środka i zastąpienie go płynem ze składem pozbawionym drażniącej substancji.

Zobacz także:

Płyny do soczewek kontaktowych są wyrobem medycznym przeznaczonym do przechowywania i pielęgnacji dwutygodniowych i miesięcznych soczewek kontaktowych. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel. Producent: Omisan farmaceutici, via Galilei, Guidonia M. (Rm) Italy