soczewki miesięczne

Soczewki miesięczne to szkła kontaktowe przeznaczone do noszenia przez okres jednego miesiąca. Po tym czasie należy wymienić je na nowe. Soczewki kontaktowe tego typu polecane są w szczególności dla osób, które cenią sobie komfort i wygodę, prowadzą aktywny tryb życia albo chcą na stałe zrezygnować z noszenia okularów. Do soczewek miesięcznych potrzebne są dodatkowe akcesoria, ponieważ regularne czyszczenie soczewek to absolutna podstawa. Wraz z nimi warto więc zaopatrzyć się w pojemniczek oraz płyn do soczewek. Dla osób, które planują sporadyczne noszenie soczewek lepszym rozwiązaniem mogą okazać się soczewki jednodniowe. W przypadku soczewek miesięcznych istotna jest wspomniana już regularna i przede wszystkim właściwa pielęgnacja, aby nie osadzały się na nich drobnoustroje oraz osad białkowy. W naszym asortymencie znajdują się najpopularniejsze soczewki do noszenia w trybie miesięcznym z oferty takich firm jak Alcon i Bausch&Lomb, w tym Air Optix oraz PureVision. Są to zarówno tanie soczewki kontaktowe miesięczne, jak i nieco droższe soczewki kontaktowe przeznaczone dla wyjątkowo wymagających użytkowników.

Soczewki kontaktowe miesięczne - wygodne i ekonomiczne

Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem soczewek kontaktowych dostępnych na polskim rynku są właśnie soczewki miesięczne. Popularność tego typu soczewek wynika przede wszystkim z uwarunkowań ekonomicznych oraz trwałości samego produktu. Miesięczne soczewki kontaktowe są znacznie tańsze od soczewek jednodniowych, a nawet od soczewek dwutygodniowych. Ich wolniejsze zużywanie wynika z zastosowania innego rodzaju materiałów - równie wygodnych, jednak zdecydowanie trwalszych. Do użytkowania tego typu soczewek trzeba się zwyczajnie przyzwyczaić, ponieważ w przypadku soczewek miesięcznych ważną rolę odgrywa ich właściwa pielęgnacja, którą wykonuje się pod koniec każdego dnia lub po zmianie szkieł na okulary. Codzienne czyszczenie soczewek w odpowiednio dobranym do tego celu płynie to gwarancja komfortu ich użytkowania, trwałości i wysokiej jakości widzenia.

Co warto wiedzieć o miesięcznych soczewkach kontaktowych?

Jeżeli zdecydujesz się na zakup soczewek kontaktowych miesięcznych, musisz pamiętać o ich okresowej wymianie. Najlepiej zapisz sobie w kalendarzu datę, w której soczewki kontaktowe trzeba wymienić na nowe. Zbyt długie użytkowanie jednej pary soczewek – powyżej miesiąca czasu – może wpłynąć nie tylko na stopniowe pogorszenie jakości widzenia, może być także przyczyną wystąpienia podrażnień, a nawet infekcji w obrębie oka i to pomimo tego, że dokładasz wszelkich starań do ich właściwej pielęgnacji. Musisz pamiętać, że soczewki miesięczne również ulegają stopniowemu zużyciu, a na ich powierzchni, pomimo systematycznego czyszczenia, stopniowo zaczną narastać warstwy osadów białkowych, które pogarszają ostrość widzenia. Jeżeli zatem producent soczewek zaznaczył, że należy je wymienić na nowe po miesiącu czasu, pamiętaj o stosowaniu się do tej reguły. Dzięki temu unikniesz kłopotów ze wzrokiem, a jakość widzenia nie ulegnie pogorszeniu. Miesięczne soczewki korekcyjne to idealny wybór dla kogoś, kto chce na stałe zrezygnować z używania okularów korekcyjnych. Możesz nosić soczewki przez cały dzień. Pamiętaj jednak, że nie można w tych soczewkach spać - chyba że są to specjalne rodzaje soczewek miesięcznych, które na to pozwalają. W przypadku osób, które z soczewek korzystają sporadycznie lub tych, które mają kłopot z nawracającymi infekcjami oczu, lepszym wyborem będą soczewki jednodniowe lub dwutygodniowe, które wymienia się znacznie częściej.

Dla kogo będą właściwe miesięczne soczewki kontaktowe?

Miesięczne szkła kontaktowe przeznaczone są praktycznie dla każdej osoby, która ma dosyć noszenia okularów - bez względu na wady wzroku. Oczywiście podczas wyboru szkieł należy je uwzględnić. Oznacza to, że dla osób z krótkowzrocznością najlepsze będą miesięczne soczewki sferyczne, dla tych z astygmatyzmem lepsza będzie natomiast miesięczna soczewka toryczna, które świetnie koryguje taką wadę wzroku. Możliwy jest także wybór takich szkieł kontaktowych, które oprócz korekcji mają za zadanie także zmienić kolor oczu. Soczewki miesięczne są powszechnie stosowane przez użytkowników aktywnych, co nie oznacza, że nie sprawdzą się w przypadku osób pracujących przed komputerem. Szeroka oferta z soczewkami miesięcznymi sprawia, że sprawdzą się one do codziennego użytkowania u każdego - niezależnie od wady wzroku.

Popularne soczewki miesięczne sferyczne - postaw na sprawdzonych producentów

Miesięczne soczewki sferyczne to jedne z podstawowych typów szkieł kontaktowych, które wykorzystuje się w przypadku korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności. Są to tanie soczewki miesięczne z uwagi na fakt, że wspomniane wady wzroku nie są wymagającymi. Pomimo tego do wykonania soczewek wykorzystuje się najwyższej jakości materiały. Zależnie od producenta jest to Olifilcon A, Hioxiflicon A i Methafilcon A. Dzięki nim występuje możliwość dostarczania większych ilości tlenu do oka. Część soczewek wyróżniają także nowoczesne technologie jak np. Aquaform Comfort Science, która ułatwia aplikację. Ponadto na powierzchni szkieł kontaktowych znajdują się filtry UV chroniące przed szkodliwym promieniowaniem. Wśród najpopularniejszych modeli można znaleźć między innymi soczewki Air Optix® Night & Day® Aqua, Air Optix® Aqua, Air Optix® Plus HydraGlyde® Biofinity® czy PureVision® 2 HD.

Miesięczne soczewki toryczne dla osób z astygmatyzmem

Poza krótkowzrocznością i dalekowzrocznością, jedną z dość często występujących wad wzroku jest astygmatyzm wynikający z niezborności rogówki. Producenci soczewek miesięcznych dla takich osób przygotowali soczewki toryczne. Podobnie, jak w przypadku każdego innego typu soczewek miesięcznych należy pamiętać o ich codziennym zdejmowaniu i utrzymaniu ich w czystości. Dlatego bardzo ważne jest, aby oprócz szkieł zakupić też odpowiedni płyn i pojemniczek. Po ich zdjęciu pojemnik napełnia się świeżym płynem pielęgnacyjnym i wkłada soczewkę. W ten sposób można usunąć wszelkie zanieczyszczenia zgromadzone na jej powierzchni. Najpopularniejsze soczewki miesięczne toryczne to między innymi: Air Optix® for Astigmatism, Air Optix® PLUS HydraGlyde® for Astigmatism, Biofinity® Toric. Hydrożelowe soczewki tego typu idealnie dopasowują się do oka, gwarantują optymalne nawilżenie i są praktycznie niewyczuwalne.

Progresywne szkła kontaktowe do noszenia w trybie miesięcznym

Soczewki kontaktowe miesięczne to także doskonała propozycja dla tych osób, które zmagają się z prezbiopią nazywaną też starczowzrocznością. Ta wada wzroku zwykle pojawia się po 40 roku życia w związku z utratą elastyczności soczewki i bywa dość uciążliwa. Dla osób, które się z nią zmagają wybór soczewki bywa zwykle lepszy ze względu na fakt, że nie trzeba przyzwyczajać się do noszenia okularów, a soczewka miesięczna do stosowania czasowego jest komfortowa i nieodczuwalna dla oka. W naszej ofercie znajdziesz popularne typy progresywnych soczewek miesięcznych: Air Optix® Aqua Multifocal czy Air Optix® PLUS HydraGlyde® Multifocal . Przyzwyczajenie się do nich wymaga zwykle od kilku do kilkunastu dni, jednak po tym czasie można liczyć na maksymalny komfort i ostrość widzenia.

Miesięczne soczewki kolorowe - zmień kolor oczu w kilka chwil

Kolorowe soczewki miesięczne umożliwiają nie tylko korekcję wady wzroku, ale dają także szansę na naturalną zmianę koloru oka. Większość producentów oferuje przynajmniej kilka wariantów kolorystycznych: szary, brązowy, niebieski, fiolet, zielony czy miodowy. To stosunkowo łatwe rozwiązanie na całkowitą zmianę swojego wizerunku. Kolorowe soczewki miesięczne świetnie nawilżają i dostarczają dawkę tego, co najważniejsze dla oka - tlenu. Praktycznie wszystkie mają również filtry UV, które ochronią przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Popularne soczewki miesięczne z tej grupy to przede wszystkim - FreshLook® Dimensions, FreshLook® ColorBlends.

Ceny soczewek miesięcznych - czy są wysokie i od czego zależą?

Miesięczne soczewki hydrożelowe wbrew pozorom nie są dużym wydatkiem. To zdecydowanie atrakcyjniejsza opcja od szkieł jednodniowych. Wszystko zależy jednak od tego, jakie soczewki miesięczne wybierasz. Najtańszą opcją są szkła sferyczne przeznaczone dla krótko i dalekowzrokowców. W ich przypadku dzienna cena soczewki to kilka złotych. Za produkty nieco lepszych producentów zapłacisz 13-14 złotych za sztukę - wynika to z nowoczesnych technologii ułatwiających aplikację czy materiału wykonania. Nie bez znaczenia jest także wielkość opakowania - tym więcej sztuk, tym niższa cena jednostkowa. Nieco większym wydatkiem są soczewki miesięczne toryczne dla osób z astygmatyzmem. W ich przypadku ceny rozpoczynają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Najdroższa soczewki z tej grupy to wydatek rzędu ok. 30 złotych. Największym kosztem są natomiast soczewki kontaktowe noszone przez osoby ze starczowzrocznością. Najlepsze ze szkieł to koszt nawet 40 złotych za jedną sztukę.

Soczewki miesięczne - ABC codziennej pielęgnacji

Soczewki miesięczne wymagają dokładnej i odpowiedniej pielęgnacji, dlatego warto poświęcić na nią nieco więcej uwagi. Przede wszystkim należy zauważyć, że pomimo faktu, iż soczewki miesięczne przeznaczone są do ciągłego noszenia, to jednak nie zaleca się spania w nich. Warto przynajmniej na kilka godzin dać odpocząć swoim oczom, a jednocześnie pozwolić na to, aby soczewki mogły oczyścić się z wszelkich osadów białkowych, jakie zbierają się na nich w ciągu dnia. Bardzo ważny jest także regularny czas wymiany. Okres jednego miesiąca liczony jest zawsze tak samo - niezależnie od tego czy wybierasz soczewki miesięczne sferyczne, toryczne czy progresywne. Oznacza to, że ten płynie od pierwszego zetknięcia soczewki z Twoim okiem. Od tego momentu masz dokładnie miesiąc, jak zaznacza każdy producent - aby używać soczewki. Po tym czasie konieczna jest zmiana.

Soczewki miesięczne, dwutygodniowe, tygodniowe i jednodniowe - sprawdź ofertę i skorzystaj

Soczewki miesięczne to tylko jedna z propozycji, jakie możemy Ci zaoferować. Mamy w swoim asortymencie - najpopularniejsze soczewki jednodniowe i tygodniowe - dla osób aktywnych i ceniących sobie wygodę. Są to soczewki popularnych marek Air Optix, PureVision, Dailies, Biofinity, Freshlook i wielu innych. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości i atrakcyjnej cenie - zobacz, co możemy Ci zaoferować. Postaw na sprawdzone soczewki!

 • Dla kogo przeznaczone są soczewki kontaktowe miesięczne?

  Soczewki kontaktowe miesięczne mogą użytkować wszystkie osoby, które wymagają korekty wzroku. Warto jednak pamiętać, że do stosowania tej metody istnieją pewne przeciwwskazania. Dlatego przez zakupem pierwszych szkieł kontaktowych trzeba skonsultować się ze specjalistą. Dzięki badaniu wzroku można dopasować najlepsze soczewki miesięczne, a tym samym cieszyć się komfortem ich użytkowania.
 • Czym są multifokalne soczewki miesięczne?

  Multifokalne soczewki miesięczne są przeznaczone dla osób, które cierpią na starczowzroczność, czyli prezbiopię. Wada wymaga jednoczesnej korekty do bliży i dali. Soczewki multifokalne są zaprojektowane w taki sposób, że każda ich część ma inną moc. Tym samym oko automatycznie dostosowuje się do patrzenia w dal lub na przedmioty umieszczone blisko. Przykładem takiego rozwiązania są soczewki miesięczne AIR OPTIX® plus HydraGlyde® Multifocal 6 szt.
 • Czy szkła kontaktowe miesięczne mogą nosić osoby z astygmatyzmem?

  Soczewki kontaktowe miesięczne mogą być stosowane również przez osoby z astygmatyzmem. Wiele marek ma w swojej ofercie szkła kontaktowe dostosowane do tego rodzaju wady. Przykładem jest firma Alcon i ich produkt AIR OPTIX® for ASTIGMATISM. Bardzo ważne jest, aby sprawdzać oznaczenia soczewek miesięcznych. Osoby z astygmatyzmem nie mogą korzystać ze zwykłych szkieł.
 • Jak pielęgnować soczewki miesięczne?

  Soczewki kontaktowe miesięczne wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki niej pozostaną one czyste i zachowają swoje właściwości przez cały czas stosowania. Ponadto codzienne czyszczenie ich powierzchni pozwala usunąć również drobnoustroje, które w przeciwnym razie przyczyniają się do wystąpienia infekcji. Pielęgnacja szkieł kontaktowych miesięcznych nie jest trudna. Wystarczy nalać na nie płyn do soczewek i rozprowadzić go po ich powierzchni opuszką palca. Preparat czyszcząco-dezynfekujący należy dopasować do rodzaju szkieł kontaktowych. Wielu producentów ma swoje własne produkty do pielęgnacji (np. Acuvue RevitaLens).
 • Czy szkła kontaktowe miesięczne mogą zmieniać kolor oczu?

  Tak, soczewki kontaktowe miesięczne mogą zmieniać kolor oczu. Przykładem są szkła AIR OPTIX® COLORS. Są one pokryte specjalną warstwą, która przykrywa tęczówkę, a tym samym nadaje jej nową barwę: brązową, niebieską, szarą, zieloną lub miodową. To także doskonały sposób na podkreślenie naturalnego koloru oczu. Tego typu miesięczne szkła kontaktowe mogą nosić osoby z wadą wzroku, jak i bez niej.
 • Czy można spać w soczewkach miesięcznych?

  Spanie w soczewkach kontaktowych miesięcznych nie jest dopuszczalne, jeżeli nie są one przeznaczone do noszenia w trybie ciągłym. Konieczne jest ich zdejmowanie przed położeniem się spać (lub po 10 godzinach noszenia). W przeciwnym razie może dojść do nadmiernego przesuszenia oka. Natomiast bezpieczne jest spanie w szkłach kontaktowych miesięcznych przeznaczonych do noszenia w trybie ciągłym – np. PureVision 2 HD for Astigmatism.
 • Jak dbać o oczy w czasie noszenia soczewek kontaktowych miesięcznych?

  Przede wszystkim ważne jest zachowanie higieny rąk i unikanie dotykania okolic oczu. Soczewki należy zdejmować i zakładać tylko czystymi dłońmi. Aby zapobiec nadmiernemu przesuszeniu, można stosować krople nawilżające.
 • Czy można malować oczy w czasie noszenia soczewek miesięcznych?

  W czasie noszenia miesięcznych szkieł kontaktowych dopuszczalne jest wykonywanie makijażu oczu. Dotyczy to korzystania z kredek, eyelinerów, cieni do powiek i tuszu do rzęs. Warto jednak trzymać się pewnych zasad. Oczy należy malować po założeniu soczewek kontaktowych. Natomiast odwrotnie jest w przypadku demakijażu – najpierw należy zdjąć szkła, a następnie zmyć resztki kosmetyków.
 • W czym przechowywać szkła kontaktowe miesięczne?

  Szkła kontaktowe miesięczne po ściągnięciu należy przechowywać w warunkach, które zapobiegają ich wysuszeniu, zabrudzeniu i zainfekowaniu. Służą do tego specjalne pojemniczki na soczewki. Są one szczelnie zamykane. Każda soczewka jest w nich przechowywana osobno. Należy pamiętać, że pojemnik trzeba regularnie czyścić, a także wymieniać na nowy. Zaleca się, aby robić to maksymalnie co 3 miesiące.
 • Czy soczewki miesięczne można przechowywać w wodzie?

  Soczewki nie powinny być przechowywane w wodzie, jak również czyszczone tylko przy jej pomocy. Takie działanie nie pozwala na usunięcie drobnoustrojów z ich powierzchni. Może także przyczynić się do tego, że stracą one swoje właściwości. W sytuacji, w której nie ma dostępu do płynu do soczewek, można użyć soli fizjologicznej. W ostateczności może być to przefiltrowana woda. Powinno być to jednak zdarzenie jednorazowe, a nie systematyczne działanie.

Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym stosowanym na powierzchni zdrowych oczu i przeznaczonym do korygowania wad wzroku. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel