Soczewki Air Optix

Air Optix

Air Optix to marka miesięcznych soczewek kontaktowych należąca do firmy Alcon, dawniej Ciba Vision. Szkła kontaktowe są wyprodukowane z oddychającego materiału silikonowo-hydrożelowego nowej generacji, aby oczy były zdrowe i odpowiednio nawilżone. Soczewki Air Optix są przeznaczone dla osób z różnymi wadami wzroku, mają one także różną moc, dlatego każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. W rodzinie soczewek Air Optix można znaleźć standardowe soczewki sferyczne, produkty dla osób z astygmatyzmem oraz soczewki progresywne, dla osób, które mają problem z widzeniem na różne odległości. Ofertę firmy Alcon (a dawniej marka Ciba Vision) uzupełniają nowoczesne soczewki Air Optix Night&Day, które można nosić bez przerwy przez 30 dni i nocy oraz szkła Air Optix Colors pozwalające na zmianę koloru oczu. Soczewki kontaktowe Air Optix zapewniają odpowiedni dostęp tlenu do oczu, dlatego nawet przy noszeniu przez cały dzień można cieszyć się doskonałym widzeniem i komfortem.

Air Optix Aqua - także toryczne, multifokalne i kolorowe

Soczewki Air Optix z oferty firmy Alcon należą do najpopularniejszych soczewek miesięcznych, które zbierają wśród użytkowników doskonałe opinie. Do rodziny produktów Air Optix należą soczewki sferyczne Air Opitx Aqua, przeznaczone do korekcji bardziej złożonych wad soczewki toryczne Air Optix for Astigmatism oraz soczewki kontaktowe progresywne przeznaczone dla osób z prezbiopią, które mają problem z widzeniem na różne odległości - Air Optix Aqua Multifocal. Soczewki hydrożelowe Air Optix Aqua dostępne są w sprzedaży w opakowaniach po 3 sztuki oraz 6 sztuk. Na rynku obecne są również soczewki zmieniające kolor oczu Air Optix Colors, których materiał wykonania to komfortowy dla oka Lotrafilcon B. Dzięki szerokiej palecie te soczewki kolorowe umożliwiają nie tylko korekcję wady wzroku, ale całkowitą zmianę barwy tęczówki oka np. z niebieskiej na brązową lub subtelne podkreślenie naturalnego koloru oczu. Wśród dostępnych kolorów można znaleźć między innymi takie odcienie jak Turquoise, Gemstone Green czy Sterling Gray. Każdy z nich dostępny jest w naszym sklepie.

Warto pamiętać, że soczewki o miesięcznym trybie wymiany tzn. miesięczne, takie jak Air Optix, należą do najchętniej wybieranych przez użytkowników soczewek kontaktowych, ponieważ są rozwiązaniem praktycznym i ekonomicznym zarazem. Nie można jednak zapominać, że soczewki kontaktowe do stosowania w trybie dziennym, aby zapewnić komfort dla oka, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, czyli przechowywania soczewek po ściągnięciu na noc w specjalnym płynie. A zatem, jeżeli zdecydujesz się na soczewki sferyczne Air Optix Aqua czy soczewki Air Optix Aqua Multifocal musisz mieć w szafce zawsze również pojemniczek na soczewki kontaktowe oraz płyn do wymiany.

Air Optix Night&Day do noszenia w trybie ciągłym

Ze wszystkich produktów Air Optix, które oferuje marka Alcon na szczególną uwagę oraz kilka słów więcej zasługują miesięczne soczewki Air Optix Night&Day, które przeznaczone są do noszenia w trybie dziennym elastycznym, a nawet w trybie ciągłym, w szczególnych przypadkach bez zdejmowania nawet przez 30 dni i nocy. Materiał wykorzystany do ich produkcji to Lotrafilcon A. Szkła wyróżnia także specjalna technologia SmartShield™. To decyduje o tym, że jest to idealne rozwiązanie dla osób prowadzących nieregularny tryb życia, potrzebujących soczewek kontaktowych, które zapewnią doskonałe widzenie zaraz po przebudzeniu oraz dobry poziom tlenu, który dostaje się do oka. Użytkownicy, którzy noszą soczewki kontaktowe w trybie ciągłym przez wiele dni, powinni jednak pamiętać, żeby sprawdzać, czy oczy nie ulegają z czasem podrażnieniom, a widzenie podczas noszenia soczewek jest równie wyraźne jak pierwszego dnia. Chociaż soczewki hydrożelowe gwarantują komfort nawet w pracy przy komputerze, to może okazać się, że po pewnym czasie niezbędna będzie zmiana szkieł na inne.

Nowe soczewki miesięczne Air Optix plus HydraGlyde

Marka Alcon nieustająco pracuje nad swoją ofertą soczewek kontaktowych, aby zapewnić klientom coraz lepsze produkty i maksymalne uczucie komfortu. Dlatego oferuje soczewki jednodniowe oraz takie, które mogą być noszone przez większą liczbę dni. Po soczewkach Air Optix Aqua przyszedł zatem czas na nową generację soczewek Air Optix, czyli Air Optix plus HydraGlyde, gdzie doskonałej jakości materiał Lotrafilcon B oraz zastosowanie nowoczesnej technologii HydraGlyde Moisture Matrix sprawiło, że nawilżenie powierzchni, a wraz z nim poczucie komfortu, utrzymuje się jeszcze dłużej. W tej formule produkowane marka Alcon proponuje również soczewki toryczne (dla osób z astygmatyzmem) i multifoklane - także dostępne w naszym sklepie.

Dopasowanie soczewek Air Optix - co należy wiedzieć wybierając soczewki Air Optix?

Niezależnie od tego, czy chcesz nosić soczewki miesięczne Air Optix, czy Twój wybór pada na inne szkła kontaktowe, które oferuje firma Alcon, bardzo ważne będzie konsultacja ze specjalistą. Dlatego pierwsze, o czym powinieneś pomyśleć, to udanie się na dopasowanie soczewek kontaktowych, podczas którego specjalista dobiera do wady wzroku odpowiednie parametry oraz rodzaj soczewek. Dlaczego to takie ważne? Osoba z doświadczeniem najlepiej wie, co jest dobra dla konkretnego oka. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku osób z astygmatyzmem. W ich przypadku nie wystarczy bowiem dopasowanie mocy soczewki. Konieczne jest także uwzględnienie specjalnego cylindra. Jest to nie tylko kwestia komfortu. Złe dopasowanie, jeżeli chodzi o rodzaj szkieł kontaktowych czy ich moc może wpływać na pogorszenie wady wzroku. Problematyczny bywa także wybór soczewek przy schorzeniu, jakim jest presbiopia, czyli starczowzroczność. Ta pojawia się wraz z wiekiem i dotyczy sporej części społeczeństwa. W tym przypadku wada wzroku wiąże się ze zmianami w zakresie akomodacji soczewki. Problem dotyczy także jej elastyczności, która po 40 roku życiu nieco się zmniejsza. Oprócz mocy sferycznej, która jest oczywiście istotna pojawia się także konieczność uwzględnienia parametru, jakim jest krzywizna. Właśnie dlatego tak ważna jest konsultacja ze specjalistą, który odpowiada za dopasowanie właściwych soczewek kontaktowych.