Soczewki Acuvue

Acuvue

Soczewki kontaktowe ACUVUE® produkuje firma Johnson & Johnson Vision Care, która jest światowym liderem w produkcji miękkich soczewek kontaktowych. ACUVUE®. To linia innowacyjnych produktów najwyższej jakości. Wykonuje się je w oparciu o nowoczesne technologie i projektuje w trosce o zdrowie oczu, doskonałe widzenie i komfort noszenia - są wyjątkowo delikatne. Korygują różne wady wzroku - krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i prezbiopię, a filtr UV wbudowany w materiał soczewki pomaga chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zależnie od stylu życia oraz indywidualnych preferencji można zdecydować się na soczewki do noszenia w trybie jednodniowym lub dwutygodniowym. Soczewki kontaktowe Johnson & Johnson można kupić w standardowym zestawie 6 szt. lub dużym, ekonomicznym opakowaniu, które ma większą ilość sztuk.

 

 Acuvue Pierwsze Kontakty

 

Soczewki kontaktowe ACUVUE® - rodzaje szkieł

Poszukiwanie optymalnego rozwiązania, które w największym stopniu będzie odpowiadało Twoim indywidualnym potrzebom nie jest proste. Możesz wybrać z oferty soczewek ACUVUE® - szkła jednodniowe lub soczewki dwutygodniowe. Oczywiście produkt idealny nie istnieje, jednak znając renomę Johnson & Johnson - soczewki z oferty tej marki powinny spełnić oczekiwania większości pacjentów. Szeroki wybór produktów, które mają różną moc, przeznaczonych do korekcji różnych wad wzroku pozwala mieć nadzieję, że każdy znajdzie wśród soczewek ACUVUE® takie, które w największym stopniu będą odpowiadać indywidualnym potrzebom. Jeżeli szukasz więc rozwiązania, które będzie miało dobre parametry i zapewni Ci wyjątkową wygodę noszenia, doskonałe widzenie, a jest zarazem higieniczne i zdrowe, zapewne zdecydujesz się na jednodniowe soczewki Moist lub 1-Day Oasys. Jeżeli jednak interesuje Cię ekonomiczne rozwiązanie to soczewkami, które spełnią Twoje wymagania mogą okazać się ACUVUE® Oasys lub ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM o dwutygodniowym trybie wymiany. Soczewki te wymagają od użytkownika więcej zaangażowania oraz uwagi, ponieważ trzeba pamiętać o terminie wymiany, zakupie dodatkowych akcesoriów (płyny do pielęgnacji soczewek, pojemniczek na soczewki) oraz odpowiednim postępowaniu podczas zdejmowania soczewek na noc. ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM mimo tego, są jednak polecane przez wielu użytkowników soczewek kontaktowych, warto więc zdać się na ich opinię.

Soczewki ACUVUE® - jednodniowe czy dwutygodniowe?

Wśród soczewek kontaktowych ACUVUE® znajdziesz wspomniane soczewki jednodniowe oraz soczewki, które możesz wykorzystywać przez dwa tygodnie. Ogromną zaletą soczewek jednodniowych jest ich jednorazowy charakter. Takie szkła kontaktowe po zdjęciu z oka należy wyrzucić, aby następnego ranka sięgnąć po świeżą parę. Ma to wielką zaletę, ponieważ nie trzeba ich czyścić, ani przechowywać w specjalnym płynie. Ma to jednak również pewną wadę. Tego typu "kontakty" są po prostu droższe, w przeliczeniu na jednostkowy koszt ich użytkowania. Soczewki kontaktowe jednodniowe to natomiast idealne rozwiązanie dla kogoś, kto nie chce mieć kłopotu z pielęgnacją i przechowywaniem soczewek. Są także odpowiednie dla osób prowadzących nieregularny tryb życia oraz tych, którym zależy na maksymalnym komforcie użytkowania tego typu produktów. Według wielu opinii to również idealny produkt dla osób, które w soczewkach kontaktowych chodzą sporadycznie - kilka dni w miesiącu, np. tylko na imprezy lub na siłownię. Jednodniowe soczewki kontaktowe standardowo dostępne są w opakowaniu, w którym znajduje się 30 sztuk (na 30 dni). Decydując się na jednodniowe soczewki firmy Johnson & Johnson masz do wyboru 1-Day Acuvue® Moist oraz ACUVUE® OASYS 1-DAY with HydraLuxe™ Technology. Nasz sklep oferuje każdy z typów soczewek.

Dla kogo soczewki dwutygodniowe będą najlepszym wyborem?

Jeśli codzienna pielęgnacja soczewek nie jest dla Ciebie problemem i zamierzasz nosić je na stałe, to możesz zdecydować się na wybór soczewek dwutygodniowych. Tego typu szkła kontaktowe są tańsze od jednodniowych, ale wymagają codziennego czyszczenia i właściwego przechowywania, aby były bezpieczne dla oczu. Przy niewłaściwej pielęgnacji, korzystanie z tego typu soczewek może prowadzić do ich podrażnień, a nawet być przyczyną stanów zapalnych w obrębie oka. Dlatego takie produkty polecane są osobom prowadzącym uregulowany tryb życia, mającym czas i możliwości, by odpowiednio zadbać o swoje soczewki. Soczewki o dwutygodniowym i miesięcznym trybie wymiany standardowo dostępne są w opakowaniu, gdzie jest 6 sztuk. Popularne soczewki dwutygodniowe to te, które oferuje producent Johnson & Johnson to Acuvue® 2 oraz ACUVUE® OASYS 2-WEEK with HYDRACLEAR® PLUS. Korzystanie z soczewek ACUVUE® OASYS jest wygodne i bezpieczne dla oczu. Są one wykonane z materiału, który decyduje o tym, że są miękkie. Taką soczewkę łatwo się zakłada i nie czuć jej nawet przez 8-10 godzin.

Soczewki toryczne w rodzinie OASYS ACUVUE®

Z wysokiej jakości oraz komfortu soczewek OASYS ACUVUE mogą korzystać osoby o różnych wadach wzroku, różnych potrzebach i oczekiwaniach. Produkty ACUVUE® OASYS dwutygodniowe (na 14 dni) dostępne są w wersji soczewek sferycznych (korekcja krótkowzroczności i nadwzroczności) oraz soczewek torycznych ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM (korekcja astygmatyzmu). Szeroki wybór dostępnych parametrów soczewek torycznych ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM pozwala wielu osobom z astygmatyzmem cieszyć się wolnością i swobodą, jaką daje tylko korekcja wady wzroku za pomocą soczewek kontaktowych. Sporo pacjentów w soczewkach OASYS doceniło ich zalety i uznało je za najlepsze, jakie mieli okazję użytkować. Warto wspomnieć, że przy produkcji soczewki ACUVUE Oasys wykorzystywana jest technologia HydraClear Plus, która odpowiada za dobre nawilżenia oka podczas noszenia soczewek ACUVUE OASYS. Obecnie jednak w sprzedaży oprócz wariantu z technologią HydraClear jest również nowa propozycja ACUVUE® OASYS with Transitions™. To inteligentna światłoczuła soczewka wpływająca na dobrą jakość widzenia w zmiennych warunkach oświetlenia. Dzięki niej możliwa jest poprawa kontrastu kolorów ograniczenie efektu halo w nocy.

Jednodniowe soczewki kontaktowe toryczne i multifokalne

Soczewki ACUVUE OASYS to tylko jedna z ofert, które proponuje nasz sklep. Dostępne jest również rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy poszukają soczewek kontaktowych w wersji jednodniowej do korekcji astygmatyzmu bądź presbiopii. 1-Day Acuvue® Moist to jedna z najpopularniejszych soczewek jednodniowych na świecie. Te soczewki firmy Johnson & Johnson szczególnie polecane są pacjentom, których oczy są wrażliwe i skłonne do podrażnień i alergii. Soczewkami Moist można skorygować krótko i dalekowzroczność, astygmatyzm oraz starczowzroczność, aby cieszyć się codzienną aktywnością bez okularów. 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to łatwe w użytkowaniu i wygodnie w noszeniu soczewki toryczne. Wykorzystują ona również unikaną technologię do stabilizacji soczewki na oku, zapewniając tym samym wyraźne widzenie w różnych sytuacjach. Równie wygodne i podczas noszenia są soczewki progresywne Acuvue® 1-Day Moist Multifocal, które pozwalają widzieć ostro i wyraźnie na wszystkie odległości. Chronią także oczy od promieniowania UV.

Najnowsza soczewka toryczna w rodzinie ACUVUE

ACUVUE® OASYS 1-DAY with HydraLuxe™ TECHNOLOGY for ASTIGMATISM to nowoczesne soczewki kontaktowe przeznaczone dla osób z astygmatyzmem, które prowadzą aktywny tryb życia i wymagają od soczewek zapewnienia wygodny oraz stabilnego widzenia w różnych sytuacjach. Szkła kontaktowe ACUVUE® OASYS 1-DAY for ASTIGMATISM szybko układają się na oku i stabilizują, poprawiając swoją pozycję podczas mrugania. Dobrze się noszą dzięki zastosowaniu technologii HydraLuxe™, zapewniając komfort nawet wielu godzin pracy przed ekranem komputera. Wszystkie soczewki kontaktowe z grupy ACUVUE zapewniają odpowiednie nawilżenie oraz przepuszczalność tlenu, aby oczy były zdrowe a noszenie soczewek komfortowe każdego dnia, od rana do wieczora. Oferują również ochronę przed promieniami UVA oraz UVB. Nie ma więc nic dziwnego, że wielu specjalistów wydaje im dobrą opinię.

Sprawdź także: soczewki kontaktowe Acuvue Oasys, Acuvue TruEye oraz Acuvue Moist i Acuvue 2

 

 • Czy każdy może nosić soczewki Acuvue?

  Soczewki Acuvue dostępne są w kilku różnych wariantach, co pozwala na ich dopasowanie do różnych potrzeb użytkowników. Jednymi z najpopularniejszych są soczewki sferyczne jednodniowe (do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności), które gwarantują maksymalne nawilżenie i komfort dla oczu. W ich przypadku można zapomnieć także o codziennej pielęgnacji. W ofercie Acuvue można znaleźć także soczewki toryczne dla osób z astygmatyzmem i soczewki progresywne - stosowane przez osoby z prezbiopią.
 • Czy mogę używać soczewek Acuvue i pracować przy komputerze?

  Soczewki Acuvue podobnie, jak każde inne nie są zalecane przez specjalistów do pracy przy komputerze - szczególnie, jeżeli odbywa się codziennie po kilka godzin. Długotrwałe korzystanie ze szkieł kontaktowych przed monitorem komputera może prowadzić do przesuszania się oczu i dość dużego dyskomfortu. Jeżeli jednak nie masz wyboru i od czasu do czasu musisz pracować w soczewkach, to wybieraj właśnie soczewki Acuvue, które zagwarantują optymalne nawilżenie. Dodatkowo wspomagaj się również kroplami nawilżającymi.
 • Jak bezpiecznie zakładać soczewki Acuvue?

  Jedną z najważniejszych kwestii, jeżeli chodzi o bezpieczne zakładanie soczewek kontaktowych Acuvue, ale także innych jest przede wszystkim właściwa higiena. Każdy specjalista podkreśla, że przed założeniem i ściągnięciem szkieł należy umyć ręce i je osuszyć. Bardzo ważne jest także, aby tę czynność wykonywać powoli i się nie spieszyć. Przydatne może być także lustro, w którym podglądniesz, czy dobrze zakładasz soczewki. Pamiętaj - trening czyni mistrza. Po kilku tygodniach opanujesz tę sztukę do perfekcji.
 • Jakie są rodzaje soczewek marki Acuvue?

  W ofercie Acuvue znajdują się różne rodzaje soczewek kontaktowych, które dopasowane są do wielu wad wzroku. Ze względu na częstotliwość ich wymiany dzielą się na soczewki jednodniowe i soczewki dwutygodniowe. Z uwagi na przeznaczenie są to szkła sferyczne do korekcji krótkowzroczności i nadwzroczności, toryczne do korekcji astygmatyzmu oraz progresywne do korekcji prezbiopii. W każdym z tych typów można znaleźć kilka wariantów soczewek kontaktowych i dopasować je do własnych oczekiwań.
 • Jak zdjąć soczewki Acuvue?

  Jedną z najważniejszych kwestii podczas zdejmowania soczewek kontaktowych Acuvue jest podobnie, jak przy ich zakładaniu - higiena rąk. Jeżeli już je umyjesz, to stań przed lustrem, unieś oczy ku górze (nie ruszając głową) i pociąg delikatnie dolną powiekę w kierunku żuchwy. Opuszkiem palca wskazującego drugiej ręki dotknij delikatnie soczewkę i spróbuj zsunąć ją w dół - nie powinno być z tym żadnego problemu. Jeżeli korzystasz z soczewek dwutygodniowych, to pamiętaj o ich pielęgnacji. W przypadku jednodniowych - wyrzuć je do kosza.
 • Jak dbać o higienę soczewek Acuvue?

  W przypadku jednodniowych soczewek Acuvue nie trzeba pamiętać o higienie ze względu na fakt, że po ich użyciu można je wyrzucić. Pielęgnacja jest natomiast bardzo ważna przy szkłach dwutygodniowych. Dzięki odpowiedniej higienie można uniknąć nie tylko podrażnienia oczu, ale także poważnych infekcji. Podstawą jest więc w tym przypadku korzystanie z właściwych płynów. Jaki płyn do soczewek Acuvue będzie najlepszy? Doskonale sprawdzi się płyn tej samej marki - Acuvue RevitaLens mający zdolność do likwidacji praktycznie 100% różnego rodzaju bakterii. Zdecydowana większość użytkowników soczewek Acuvue potwierdza jego wysoką jakość.
 • Gdzie kupić soczewki Acuvue?

  Zamierzasz nosić soczewki kontaktowe? Pierwszym dobrym posunięciem jest wybór marki Acuvue. Gdzie kupić takie szkła, aby mieć pewność ich jakości i korzystnej ceny? Zdarza się, że są one dostępne w salonach optycznych - stacjonarny wybór jest jednak zwykle dość mocno ograniczony. Najlepiej zdecydować się na sklep internetowy, który dysponuje szerokim wyborem soczewek Acuvue - zarówno, jeżeli chodzi o szkła sferyczne, toryczne, jak i te przeznaczone dla leczenia prezbiopii.
 • Jak poznać lewą stronę soczewki Acuvue?

  Tak naprawdę trudno pomylić właściwą oraz lewą stronę soczewki Acuvue. Zawsze jednak dla pewności można sprawdzić przed założeniem, czy przypadkiem się nie wywinęła. W tym celu warto umieści szkło na opuszku palca i skierować go pod światło. Jeżeli krawędzie idealnie przylegają do palca, a kształt soczewki Acuvue jest półkulisty - można ją zakładać. W przypadku, kiedy krawędzie szkła odstają - oznacza to, że szkło jest na lewej stronie.
 • Czy NFZ refunduje soczewki Acuvue?

  Szkła kontaktowe są produktami medycznymi w związku z tym w niektórych przypadkach możliwe jest uzyskanie na nie refundację z NFZ - dotyczy to natomiast konkretnych wad wzroku i schorzeń oczu. Wskazaniem jest bezsoczewkowość, czy dość wysoka różnica wady w obydwóch oczach. Jeżeli więc soczewki kontaktowe Acuvue rozwiązują któryś z problemów określonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, to istnieje szansa, że zostaną dofinansowane. Najlepiej w tym przypadku skonsultować się z poradnią okulistyczną lub bezpośrednio z NFZ.
 • Czym kierować się przy wyborze pierwszych soczewek Acuvue?

  Wybierając swoje pierwsze soczewki Acuvue przede wszystkim warto udać się na konsultację do specjalisty. Dobrym pomysłem jest wizyta u okulisty lub optometrysty. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Ponieważ profesjonalista znacznie lepiej oceni potrzeby Twoich oczu - wskaże Ci więc najlepsze soczewki Acuvue, doradzi w kwestii ich zakładania oraz pielęgnacji. W razie potrzeby dopasuje także krople nawilżające.
 • Jak dobrać soczewki Acuvue na podstawie okularów?

  Niewiele osób ma świadomość, że na podstawie okularów korekcyjnych można bez problemu dopasować soczewki kontaktowe Acuvue. Nie oznacza to natomiast, że ich moc będzie dokładnie taka sama, jak w przypadku szkieł w okularach. Osoby z nadwzrocznością będą korzystać z mocniejszych soczewek kontaktowych Acuvue, natomiast przy krótkowzroczności ta moc będzie niższa. Można w tej kwestii skonsultować się ze specjalistą i uzyskać receptę na soczewki.
 • Jak długo można mieć soczewki Acuvue na oku?

  Zasady dotyczące długości noszenia soczewek są zawsze takie same. Nie inaczej jest w przypadku produktów marki Acuvue. Ile można nosić szkła? Niezależnie od tego, czy są to soczewki jednodniowe, czy dwutygodniowe - nie powinno przekraczać się 12 godzin. Ma to ogromne znaczenie dla zdrowia oczu. Nawet najlepsze soczewki kontaktowe Acuvue ograniczają w pewien sposób dostęp tlenu do oka. Zbyt długie noszenie szkieł przekłada się na wysuszenie, a czasem nawet prowadzi do poważnych podrażnień.
 • Kiedy wymienić soczewki Acuvue na nowe?

  Najłatwiejsze do wykorzystania są jednodniowe soczewki Acuvue, które należy zmieniać codziennie i nie wymagają pielęgnacji. Nieco inaczej wygląda ta kwestia, jeżeli chodzi o soczewki dwutygodniowe Acuvue. Ile można nosić takie produkty? Zgodnie z zaleceniami producenta można korzystać z nich przez 2 tygodnie - 14 dni. Codziennie po zdjęciu należy także zadbać o ich właściwą pielęgnację, by uniknąć podrażnień i zapobiegać suchości oczu. Po tym czasie należy bezwzględnie wymienić soczewki na nową parę. Ma to ogromne znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa oczu, dlatego zawsze warto zapisać gdzieś datę, kiedy rozpoczyna się korzystać z nowych soczewek kontaktowych Acuvue.
 • Czy obraz w soczewkach Acuvue jest inny niż w okularach?

  Zarówno specjaliści, jak i osoby, które korzystają z soczewek kontaktowych Acuvue podkreślają, że obraz jest zdecydowanie inny niż w okularach - lepszy. Wynika to bezpośrednio z budowy jednych i drugich produktów. Soczewki kontaktowe Acuvue przylegają do oka na całej jego powierzchni - w ich przypadku nie ma więc mowy o żadnych ograniczeniach - niezależnie od tego, pod jakim kątem patrzy się na otoczenie i przedmioty. W przypadku okularów korekcyjnych - nawet najlepszych - zawsze powstają pewne ograniczenia.
 • Czy soczewka kontaktowa Acuvue może sama wypaść z oka?

  Każda soczewka kontaktowa Acuvue została wykonana w taki sposób, że idealnie przylega do gałki ocznej, co oznacza, że ryzyko jej wypadnięcia z oka jest znikome. Co prawda niewłaściwie założona może przesuwać się na oku, podrażniając je, co jest niebezpieczne - nie ma jednak możliwości, aby nagle sama wydostała się na zewnątrz.
 • Czy osoby starsze mogą nosić soczewki Acuvue?

  Soczewki Acuvue to produkty, których wykorzystanie nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami wiekowymi. Oznacza to, że mogą nosić je osoby w każdym wieku. Nieco trudniejsze może być zakładanie szkieł przez małe dzieci. Natomiast w przypadku starszych osób, które mają dobrą koordynację ruchową nie jest to żadne wyzwanie.
 • Jakie są najpopularniejsze rodzaje soczewek Acuvue?

  Najpopularniejsze soczewki kontaktowe Acuvue to zdecydowanie szkła sferyczne jednodniowe. Gwarantują one maksymalną wygodę i nie wymagają pielęgnacji. Wśród nich chętnie wybieranymi są ACUVUE® OASYS 1-DAY with HydraLuxe™ - 30 sztuk lub ACUVUE® OASYS 1-DAY with HydraLuxe™ - 90 sztuk. Ze względu na fakt, że coraz częstszą wadą oczu w społeczeństwie jest astygmatyzm popularne są także szkła kontaktowe ACUVUE® OASYS 1-DAY with HydraLuxe™ for ASTIGMATISM.
 • Czy mogę nosić soczewki Acuvue i robić makijaż?

  Nie ma żadnych przeciwwskazań do robienia makijażu przy noszeniu soczewek kontaktowych, warto natomiast przestrzegać w tym zakresie pewnych zasad. Najważniejszą jest kolejność wykonywanych czynności. Pamiętaj, aby zawsze wcześniej zakładać soczewki Acuvue, a dopiero później wykonywać makijaż. Unikniesz wówczas sytuacji, kiedy jakieś drobinki dostałyby się pod szkło. Drugą ważną kwestią jest natomiast wybór kosmetyków. Warto stawiać na te, które mają dobre składy, a przy ich wykorzystaniu nie ma ryzyka podrażnienia oczu. Zapraszamy także do naszego artykułu blogowego dotyczącego makijażu w soczewkach kontaktowych.
 • Czy muszę nawilżać oczy nosząc soczewki Acuvue?

  Nie ma jednoznacznych wskazań, aby koniecznością było nawilżanie oczu przy noszeniu soczewek Acuvue. Użytkownicy sami jednak zauważają, że przy wykorzystaniu szkieł kontaktowych ich oczy są zdecydowanie bardziej wrażliwe i narażone na wysychanie. Dlatego specjaliści zalecają, aby mimo wszystko korzystać z kropli nawilżających.
 • Czy soczewki Acuvue mogą powodować choroby oczu?

  Soczewki Acuvue to bezpieczne produkty medyczne, które są bezpieczne dla oczu i żaden sposób nie wpływają bezpośrednio na rozwój chorób. Zdarza się, że u osób, które z nich korzystają, występują natomiast podrażnienia i infekcje - te natomiast wynikają z niewłaściwego użytkowania szkieł. Nieprawidłowa higiena czy niedokładna pielęgnacja sprawiają, że oczy są zdecydowanie bardziej narażone na różnego rodzaju powikłania.
 • Czy muszę mieć receptę na zakup soczewek Acuvue?

  Zakup soczewek Acuvue nie wymaga recepty. Ta czasem wydawana jest pacjentowi podczas badania u specjalisty. Jest ona natomiast wyłącznie informacją wskazującą na wadę wzroku oraz to, jakie szkła wybrać. Ze względu na brak konieczności recepty soczewki Acuvue można bez problemu kupić nie tylko stacjonarnie, ale także online. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą salonów Soczewki24 i zakupów soczewek online.
 • Czy mogę spać w soczewkach Acuvue?

  Soczewki Acuvue podobnie, jak niemal każde inne dostępne na rynku nie są przeznaczone do tego, aby w nich spać. Wyjątkiem są soczewki całodobowe, jednak i w ich przypadku specjaliści zalecają, że o ile to możliwe - warto ściągać je na noc. Te kilka godzin w ciągu doby pozwala zregenerować się oczom, dlatego tak ważne jest, aby miały one ułatwiony dostęp tlenu.
 • Czy soczewka Acuvue może wpaść za oko?

  Soczewka Acuvue może przesuwać się na oku, a nieprawidłowo założona może nawet wywinąć się na lewą stronę. Nie ma natomiast ryzyka, aby utknęła w oku i przedostała się pod gałkę oczną. To jeden z największych mitów, który powtarzają głównie osoby niekorzystające z soczewek kontaktowych.
 • Czy nosząc soczewki Acuvue mogę pływać?

  Nie zaleca się pływania w żadnych soczewkach kontaktowych - dotyczy to również produktów Acuvue. Nie powinny one mieć kontaktu z wodą. W wyjątkowych sytuacjach, kiedy można zrezygnować z soczewek podczas takiej aktywności można zdecydować się na szkła jednodniowe - natomiast należy korzystać z nich wyłącznie w bardzo szczelnych okularach do pływania. Po zakończeniu należy natomiast natychmiast je ściągnąć i zamienić na nowe lub na okulary korekcyjne.
 • Na co uważać nosząc soczewki Acuvue?

  Nosząc soczewki Acuvue należy uważać przede wszystkim na ich właściwe zakładanie i ściąganie. Niezbędna jest w tym przypadku odpowiednia higiena i mycie rąk oraz stosowanie podstawowych zasad noszenia soczewek kontaktowych. Ponadto przed założeniem szkieł warto sprawdzić, czy nie wywinęły się na lewą stroną. Korzystając z dwutygodniowych soczewek Acuvue ważna jest pielęgnacja i trzymanie się terminów wymiany szkieł na nowe.
 • Czy soczewka Acuvue męczy oko?

  Nowoczesne soczewki Acuvue są wyjątkowo komfortowe dla oczu i stosując się do zaleceń producenta nie należy obawiać się zmęczenia oczu. To natomiast może pojawić się w momencie, kiedy korzysta się z nich zdecydowanie za długo - powyżej 12 godzin dziennie lub w momencie pracy przed komputerem. Jeżeli nie ma możliwości ograniczenia się w jednym i drugim obszarze, to warto zainwestować w wysokiej jakości krople nawilżające i stosować je kilka razy dziennie.
 • Czy soczewka Acuvue może uczulić?

  Soczewka Acuvue wykonana jest z bezpiecznych materiałów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - jest to więc produkt bezpieczny nawet dla alergików (zobacz: soczewki kontaktowe a alergia). Nie ma więc obawy wystąpienia podrażnienia - nawet w przypadku wrażliwych oczu.
 • Czy soczewka Acuvue może powodować łzawienie?

  Sama soczewka Acuvue nie może być przyczyną łzawienia oczu. To jednak nie bierze się znikąd. Jeżeli się pojawia to najczęściej jest to znak zbyt dużej suchości oka. Warto skonsultować się ze specjalistą, natomiast zwykle pomaga stosowanie specjalnych kropli nawilżających, które szybko radzą sobie z tym problemem.
 • Jak przechowywać soczewki Acuvue?

  Do przechowywania soczewek Acuvue niezbędne są specjalne pojemniki na soczewki składające się dwóch oddzielnych komór - oznaczonych dla oka lewego i prawego. Wlewa się do nich specjalny płyn i soczewki wkłada po ich wcześniejszym oczyszczeniu. Wyjątkiem są soczewki Acuvue jednodniowe, których się nie przechowuje, lecz wyrzuca tuż po zdjęciu.