Soczewki Acuvue

Acuvue

Soczewki kontaktowe ACUVUE® produkuje firma Johnson & Johnson Vision Care, która jest światowym liderem w produkcji miękkich soczewek kontaktowych. ACUVUE®. To linia innowacyjnych produktów najwyższej jakości. Wykonuje się je w oparciu o nowoczesne technologie i projektuje w trosce o zdrowie oczu, doskonałe widzenie i komfort noszenia - są wyjątkowo delikatne. Korygują różne wady wzroku - krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i prezbiopię, a filtr UV wbudowany w materiał soczewki pomaga chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zależnie od stylu życia oraz indywidualnych preferencji można zdecydować się na soczewki do noszenia w trybie jednodniowym lub dwutygodniowym. Soczewki kontaktowe Johnson & Johnson można kupić w standardowym zestawie 6 szt. lub dużym, ekonomicznym opakowaniu, które ma większą ilość sztuk.

 

 Acuvue Pierwsze Kontakty

 

Soczewki kontaktowe ACUVUE® - rodzaje szkieł

Poszukiwanie optymalnego rozwiązania, które w największym stopniu będzie odpowiadało Twoim indywidualnym potrzebom nie jest proste. Możesz wybrać z oferty soczewek ACUVUE® - szkła jednodniowe lub soczewki dwutygodniowe. Oczywiście produkt idealny nie istnieje, jednak znając renomę Johnson & Johnson - soczewki z oferty tej marki powinny spełnić oczekiwania większości pacjentów. Szeroki wybór produktów, które mają różną moc, przeznaczonych do korekcji różnych wad wzroku pozwala mieć nadzieję, że każdy znajdzie wśród soczewek ACUVUE® takie, które w największym stopniu będą odpowiadać indywidualnym potrzebom. Jeżeli szukasz więc rozwiązania, które będzie miało dobre parametry i zapewni Ci wyjątkową wygodę noszenia, doskonałe widzenie, a jest zarazem higieniczne i zdrowe, zapewne zdecydujesz się na jednodniowe soczewki Moist lub 1-Day Oasys. Jeżeli jednak interesuje Cię ekonomiczne rozwiązanie to soczewkami, które spełnią Twoje wymagania mogą okazać się ACUVUE® Oasys lub ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM o dwutygodniowym trybie wymiany. Soczewki te wymagają od użytkownika więcej zaangażowania oraz uwagi, ponieważ trzeba pamiętać o terminie wymiany, zakupie dodatkowych akcesoriów (płyny do pielęgnacji soczewek, pojemniczek na soczewki) oraz odpowiednim postępowaniu podczas zdejmowania soczewek na noc. ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM mimo tego, są jednak polecane przez wielu użytkowników soczewek kontaktowych, warto więc zdać się na ich opinię.

Soczewki ACUVUE® - jednodniowe czy dwutygodniowe?

Wśród soczewek kontaktowych ACUVUE® znajdziesz wspomniane soczewki jednodniowe oraz soczewki, które możesz wykorzystywać przez dwa tygodnie. Ogromną zaletą soczewek jednodniowych jest ich jednorazowy charakter. Takie szkła kontaktowe po zdjęciu z oka należy wyrzucić, aby następnego ranka sięgnąć po świeżą parę. Ma to wielką zaletę, ponieważ nie trzeba ich czyścić, ani przechowywać w specjalnym płynie. Ma to jednak również pewną wadę. Tego typu "kontakty" są po prostu droższe, w przeliczeniu na jednostkowy koszt ich użytkowania. Soczewki kontaktowe jednodniowe to natomiast idealne rozwiązanie dla kogoś, kto nie chce mieć kłopotu z pielęgnacją i przechowywaniem soczewek. Są także odpowiednie dla osób prowadzących nieregularny tryb życia oraz tych, którym zależy na maksymalnym komforcie użytkowania tego typu produktów. Według wielu opinii to również idealny produkt dla osób, które w soczewkach kontaktowych chodzą sporadycznie - kilka dni w miesiącu, np. tylko na imprezy lub na siłownię. Jednodniowe soczewki kontaktowe standardowo dostępne są w opakowaniu, w którym znajduje się 30 sztuk (na 30 dni). Decydując się na jednodniowe soczewki firmy Johnson & Johnson masz do wyboru 1-Day Acuvue® Moist oraz ACUVUE® OASYS 1-DAY with HydraLuxe™ Technology. Nasz sklep oferuje każdy z typów soczewek.

Dla kogo soczewki dwutygodniowe będą najlepszym wyborem?

Jeśli codzienna pielęgnacja soczewek nie jest dla Ciebie problemem i zamierzasz nosić je na stałe, to możesz zdecydować się na wybór soczewek dwutygodniowych. Tego typu szkła kontaktowe są tańsze od jednodniowych, ale wymagają codziennego czyszczenia i właściwego przechowywania, aby były bezpieczne dla oczu. Przy niewłaściwej pielęgnacji, korzystanie z tego typu soczewek może prowadzić do ich podrażnień, a nawet być przyczyną stanów zapalnych w obrębie oka. Dlatego takie produkty polecane są osobom prowadzącym uregulowany tryb życia, mającym czas i możliwości, by odpowiednio zadbać o swoje soczewki. Soczewki o dwutygodniowym i miesięcznym trybie wymiany standardowo dostępne są w opakowaniu, gdzie jest 6 sztuk. Popularne soczewki dwutygodniowe to te, które oferuje producent Johnson & Johnson to Acuvue® 2 oraz ACUVUE® OASYS 2-WEEK with HYDRACLEAR® PLUS. Korzystanie z soczewek ACUVUE® OASYS jest wygodne i bezpieczne dla oczu. Są one wykonane z materiału, który decyduje o tym, że są miękkie. Taką soczewkę łatwo się zakłada i nie czuć jej nawet przez 8-10 godzin.

Soczewki toryczne w rodzinie OASYS ACUVUE®

Z wysokiej jakości oraz komfortu soczewek OASYS ACUVUE mogą korzystać osoby o różnych wadach wzroku, różnych potrzebach i oczekiwaniach. Produkty ACUVUE® OASYS dwutygodniowe (na 14 dni) dostępne są w wersji soczewek sferycznych (korekcja krótkowzroczności i nadwzroczności) oraz soczewek torycznych ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM (korekcja astygmatyzmu). Szeroki wybór dostępnych parametrów soczewek torycznych ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM pozwala wielu osobom z astygmatyzmem cieszyć się wolnością i swobodą, jaką daje tylko korekcja wady wzroku za pomocą soczewek kontaktowych. Sporo pacjentów w soczewkach OASYS doceniło ich zalety i uznało je za najlepsze, jakie mieli okazję użytkować. Warto wspomnieć, że przy produkcji soczewki ACUVUE Oasys wykorzystywana jest technologia HydraClear Plus, która odpowiada za dobre nawilżenia oka podczas noszenia soczewek ACUVUE OASYS. Obecnie jednak w sprzedaży oprócz wariantu z technologią HydraClear jest również nowa propozycja ACUVUE® OASYS with Transitions™. To inteligentna światłoczuła soczewka wpływająca na dobrą jakość widzenia w zmiennych warunkach oświetlenia. Dzięki niej możliwa jest poprawa kontrastu kolorów ograniczenie efektu halo w nocy.

Jednodniowe soczewki kontaktowe toryczne i multifokalne

Soczewki ACUVUE OASYS to tylko jedna z ofert, które proponuje nasz sklep. Dostępne jest również rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy poszukają soczewek kontaktowych w wersji jednodniowej do korekcji astygmatyzmu bądź presbiopii. 1-Day Acuvue® Moist to jedna z najpopularniejszych soczewek jednodniowych na świecie. Te soczewki firmy Johnson & Johnson szczególnie polecane są pacjentom, których oczy są wrażliwe i skłonne do podrażnień i alergii. Soczewkami Moist można skorygować krótko i dalekowzroczność, astygmatyzm oraz starczowzroczność, aby cieszyć się codzienną aktywnością bez okularów. 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to łatwe w użytkowaniu i wygodnie w noszeniu soczewki toryczne. Wykorzystują ona również unikaną technologię do stabilizacji soczewki na oku, zapewniając tym samym wyraźne widzenie w różnych sytuacjach. Równie wygodne i podczas noszenia są soczewki progresywne Acuvue® 1-Day Moist Multifocal, które pozwalają widzieć ostro i wyraźnie na wszystkie odległości. Chronią także oczy od promieniowania UV.

Najnowsza soczewka toryczna w rodzinie ACUVUE

ACUVUE® OASYS 1-DAY with HydraLuxe™ TECHNOLOGY for ASTIGMATISM to nowoczesne soczewki kontaktowe przeznaczone dla osób z astygmatyzmem, które prowadzą aktywny tryb życia i wymagają od soczewek zapewnienia wygodny oraz stabilnego widzenia w różnych sytuacjach. Szkła kontaktowe ACUVUE® OASYS 1-DAY for ASTIGMATISM szybko układają się na oku i stabilizują, poprawiając swoją pozycję podczas mrugania. Dobrze się noszą dzięki zastosowaniu technologii HydraLuxe™, zapewniając komfort nawet wielu godzin pracy przed ekranem komputera. Wszystkie soczewki kontaktowe z grupy ACUVUE zapewniają odpowiednie nawilżenie oraz przepuszczalność tlenu, aby oczy były zdrowe a noszenie soczewek komfortowe każdego dnia, od rana do wieczora. Oferują również ochronę przed promieniami UVA oraz UVB. Nie ma więc nic dziwnego, że wielu specjalistów wydaje im dobrą opinię.

Sprawdź także: soczewki kontaktowe Acuvue Oasys, Acuvue TruEye oraz Acuvue Moist i Acuvue 2

 

  • Czy każdy może nosić soczewki Acuvue?

    Soczewki Acuvue dostępne są w kilku różnych wariantach, co pozwala na ich dopasowanie do różnych potrzeb użytkowników. Jednymi z najpopularniejszych są soczewki sferyczne jednodniowe (do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności), które gwarantują maksymalne nawilżenie i komfort dla oczu. W ich przypadku można zapomnieć także o codziennej pielęgnacji. W ofercie Acuvue można znaleźć także soczewki toryczne dla osób z astygmatyzmem i soczewki progresywne - stosowane przez osoby z prezbiopią.
  • Czy każdy może nosić soczewki?

    Jeżeli nie ma przeciwwskazań medycznych, to osoby starsze mogą nosić soczewki kontaktowe Eye Care. Przed ich użyciem należy wziąć pod uwagę ogólny stan zdrowia oczu, a także wykluczyć ewentualne schorzenia jak zwyrodnienie plamki żółtej czy zaćma. Nie bez znaczenia są także indywidualne preferencje pacjenta i odczuwalny przez niego komfort noszenia szkieł.