Soczewki Total

Szukając najwyższego komfortu i bezpieczeństwa dla swoich oczu, postaw na produkty firmy Alcon - jednego z najchętniej wybieranych producentów w branży. Są to jednodniowe soczewki Dailies Total 1 oraz szkła Total - z miesięcznym trybem wymiany. Zarówno jedne, jak i drugie gwarantują doskonałą przepuszczalność tlenu z wysokim gradientem uwodnienia, co odpowiada za wyjątkowy komfort. użytkowników Miesięczne szkła kontaktowe podobnie, jak soczewki jednodniowe wyróżnia także materiał silikonowo-hydrożelowy oraz filtr UV, przez co soczewka chroni oczy i przyczynia się do poprawy ostrości wzroku.

alcon

Czym wyróżniają się soczewki Total?

Nowoczesna soczewka od firmy Alcon to rozwiązanie, które zapewnia użytkownikom doskonały komfort noszenia. Dzięki zastosowaniu różnych rozwiązań technologicznych w tej rodzinie znajdziesz zarówno soczewki jednodniowe, jak i miesięczne. Każdy więc dopasuje produkt odpowiadający jego oczekiwaniom. Jedne i drugie soczewki to świetna alternatywa dla okularów korekcyjnych - niezależnie od tego, jaka jest Twoja wada wzroku i jak często wykorzystuje soczewkę. Dzięki skutecznej technologii soczewki redukują problem podrażnień i są praktycznie niewyczuwalne dla oka, co potwierdzono w badaniu klinicznym.

LightStream Technology™ z gradientem uwodnienia

Tym, co wyróżnia soczewki z rodziny Total jest przede wszystkim innowacyjny sposób produkcji - jest to odlewanie z wykorzystaniem technologii LightStream Technology™. Wykorzystuje się do tego materiał Nelfilcon A. Połączenie tych dwóch kwestii sprawia, że powierzchnia soczewki jest odpowiednio wyprofilowana i idealnie układa się na oku. Zmniejsza to również ewentualnie tarcie pomiędzy soczewką kontaktową a gałką oczną.

SmarTears™ - połączenie dużej zawartości wody i redukcja zespołu suchego oka

Zarówno soczewki Dailies Total 1, jak i Total wykorzystują technologię SmarTears™. Odpowiada ona za obecność specjalnego składnika, jakim jest fosfatydylocholina. Ma on właściwości nawilżające i występuje także w naturalnych łzach człowieka. To stąd tak wysoki gradient uwodnienia. Zastosowany składnik sprawia bowiem, że zawartość wody we wnętrzu soczewki wynosi aż 33%. Zewnętrzna warstwa cechuje się natomiast wzrostem uwodnienia - aż do 100%.

Soczewki Dailies Total 1 i Total - najwyższa przepuszczalność tlenu

Poza gradientem uwodnienia - cechująca soczewkę właściwość to wysoka przepuszczalność tlenu. Wskaźnik transmisyjności tlenu ma bezpośrednie znaczenie dla zdrowia Twoich oczu. W tym przypadku soczewki pozwalają swobodnie przepłynąć cząsteczkom powietrza między tkankami oka, co gwarantuje wysoki komfort przez cały dzień noszenia soczewek.

Technologia Celligent® w soczewkach miesięcznych

Soczewki kontaktowe do noszenia w trybie miesięcznym charakteryzują się technologią, która jest absolutnym przełomem w soczewkach kontaktowych - to Celligent®. Dzięki niej ryzyko osadzania się bakterii i osadów lipidowych na powierzchni soczewki jest zdecydowanie mniejsze - nawet do 90%. Jest to bardzo ważne ze względu na utrzymanie właściwej higieny soczewek kontaktowych oraz oka i ryzyko występowania podrażnień - szczególnie w przypadku alergików. To jednak nie wszystko. Technologia Celligent® sprawia także, że włókna, z których składają się soczewki mają unikalną strukturę przypominającą komórki rogówki. Są one zdecydowanie mniej podatne na działanie różnego rodzaju bakterii. To jedno z najlepszych prewencyjnych rozwiązań stosowanych dla bezpieczeństwa oczu.

Soczewki Dailies Total i Total docenią osoby noszące soczewki kontaktowe, które:

 • w soczewkach jednodniowych poszukują nowoczesnych technologii,
 • cenią sobie wyjątkowy komfort przez cały dzień,
 • prowadzą aktywny tryb życia i nie chcą rezygnować ze sportu,
 • bardzo dużo podróżują i szukają najbardziej innowacyjnej metody korekcji wzroku,
 • mają problemy z podrażnieniami lub wysychaniem oczu,
 • dotychczas nosiły soczewki kontaktowe z małą zawartością wody,
 • cierpią ze względu na oczy podrażnione i zaczerwienione,
 • cenią sobie wyjątkową przepuszczalność tlenu i świeżość oczu,
 • oczekują, że poziom uwodnienia oka będzie najwyższy, jak to możliwe,
 • noszenie soczewek wykorzystują naprzemiennie z okularami korekcyjnymi,
 • szukają bezpiecznych produktów znanych marek.

Soczewki Total w naszej ofercie

Wśród soczewek dostępnych w naszej ofercie znajdziesz produkty dopasowane do różnych potrzeb i bez względu na wadę wzroku. Każde z nich wyróżniają się wysoką tlenotransmisyjnością. Cechuje je także wysoka zawartość wody, która naśladując poziom uwodnienia oka, jaki ma miejsce w naturalnych procesach. Jedną z propozycji są soczewki kontaktowe Dailies Total 1. W soczewkach Dailies występuje rozróżnienie na:

 • podstawowy rodzaj soczewek Dailies Total 1 dla korekcji krótkowzroczności oraz dalekowzroczności - mogą one być pierwszymi soczewkami kontaktowymi, na które się zdecydujesz; nie wymagają stosowania dodatkowych płynów, ani akcesoriów,
 • soczewki kontaktowe Dailies Total 1 Mutifocal - stworzone dla osób zmagających się z prezbiopią, nazywaną także starczowzrocznością.

Opakowania soczewek jednodniowych Dailies Total 1 różnią się ze względu na ilość sztuk - popularne są pudełka, gdzie dostępnych jest 30 soczewek, chociaż bardziej ekonomicznym opakowaniem jest to, w którym użytkownik otrzymuje 90 soczewek.

Soczewki Dailies Total 1 30 sztuk

Soczewki Dailies Total 1 Multifocal 90 sztuk

Wśród konkurencyjnych soczewek kontaktowych dostępnych w naszym sklepie znajdziesz także absolutną nowość - szkła Total30 z miesięcznym trybem wymiany, które wyróżnia najwyższy współczynnik tlenotransmisyjności. Soczewka poza właściwością wysokiej transmisji tlenu odpowiada za trwałą lubrykację gałki ocznej - chroni przed takimi zagrożeniami jak klimatyzacja czy suche powietrze. Nawilżenie to nie tylko zewnętrzna powłoka pokrywające soczewkę - doskonałe uwodnienie soczewek kontaktowych występuje również w części wewnętrznej. Szacuje się, że wnętrze soczewki ma uwodnienie na poziomie aż 33%.

Total 30 - szkła kontaktowe Alcon