Soczewki Total

Szukając najwyższego komfortu i bezpieczeństwa dla swoich oczu, postaw na produkty firmy Alcon - jednego z najchętniej wybieranych producentów w branży. Są to jednodniowe soczewki Dailies Total 1 oraz szkła Total - z miesięcznym trybem wymiany. Zarówno jedne, jak i drugie gwarantują doskonałą przepuszczalność tlenu z wysokim gradientem uwodnienia, co odpowiada za wyjątkowy komfort. użytkowników Miesięczne szkła kontaktowe podobnie, jak soczewki jednodniowe wyróżnia także materiał silikonowo-hydrożelowy oraz filtr UV, przez co soczewka chroni oczy i przyczynia się do poprawy ostrości wzroku.

alcon

Czym wyróżniają się soczewki Total?

Nowoczesna soczewka od firmy Alcon to rozwiązanie, które zapewnia użytkownikom doskonały komfort noszenia. Dzięki zastosowaniu różnych rozwiązań technologicznych w tej rodzinie znajdziesz zarówno soczewki jednodniowe, jak i miesięczne. Każdy więc dopasuje produkt odpowiadający jego oczekiwaniom. Jedne i drugie soczewki to świetna alternatywa dla okularów korekcyjnych - niezależnie od tego, jaka jest Twoja wada wzroku i jak często wykorzystuje soczewkę. Dzięki skutecznej technologii soczewki redukują problem podrażnień i są praktycznie niewyczuwalne dla oka, co potwierdzono w badaniu klinicznym.

LightStream Technology™ z gradientem uwodnienia

Tym, co wyróżnia soczewki z rodziny Total jest przede wszystkim innowacyjny sposób produkcji - jest to odlewanie z wykorzystaniem technologii LightStream Technology™. Wykorzystuje się do tego materiał Nelfilcon A. Połączenie tych dwóch kwestii sprawia, że powierzchnia soczewki jest odpowiednio wyprofilowana i idealnie układa się na oku. Zmniejsza to również ewentualnie tarcie pomiędzy soczewką kontaktową a gałką oczną.

SmarTears™ - połączenie dużej zawartości wody i redukcja zespołu suchego oka

Zarówno soczewki Dailies Total 1, jak i Total wykorzystują technologię SmarTears™. Odpowiada ona za obecność specjalnego składnika, jakim jest fosfatydylocholina. Ma on właściwości nawilżające i występuje także w naturalnych łzach człowieka. To stąd tak wysoki gradient uwodnienia. Zastosowany składnik sprawia bowiem, że zawartość wody we wnętrzu soczewki wynosi aż 33%. Zewnętrzna warstwa cechuje się natomiast wzrostem uwodnienia - aż do 100%.

Soczewki Dailies Total 1 i Total - najwyższa przepuszczalność tlenu

Poza gradientem uwodnienia - cechująca soczewkę właściwość to wysoka przepuszczalność tlenu. Wskaźnik transmisyjności tlenu ma bezpośrednie znaczenie dla zdrowia Twoich oczu. W tym przypadku soczewki pozwalają swobodnie przepłynąć cząsteczkom powietrza między tkankami oka, co gwarantuje wysoki komfort przez cały dzień noszenia soczewek.

Technologia Celligent® w soczewkach miesięcznych

Soczewki kontaktowe do noszenia w trybie miesięcznym charakteryzują się technologią, która jest absolutnym przełomem w soczewkach kontaktowych - to Celligent®. Dzięki niej ryzyko osadzania się bakterii i osadów lipidowych na powierzchni soczewki jest zdecydowanie mniejsze - nawet do 90%. Jest to bardzo ważne ze względu na utrzymanie właściwej higieny soczewek kontaktowych oraz oka i ryzyko występowania podrażnień - szczególnie w przypadku alergików. To jednak nie wszystko. Technologia Celligent® sprawia także, że włókna, z których składają się soczewki mają unikalną strukturę przypominającą komórki rogówki. Są one zdecydowanie mniej podatne na działanie różnego rodzaju bakterii. To jedno z najlepszych prewencyjnych rozwiązań stosowanych dla bezpieczeństwa oczu.

Soczewki Dailies Total i Total docenią osoby noszące soczewki kontaktowe, które:

 • w soczewkach jednodniowych poszukują nowoczesnych technologii,
 • cenią sobie wyjątkowy komfort przez cały dzień,
 • prowadzą aktywny tryb życia i nie chcą rezygnować ze sportu,
 • bardzo dużo podróżują i szukają najbardziej innowacyjnej metody korekcji wzroku,
 • mają problemy z podrażnieniami lub wysychaniem oczu,
 • dotychczas nosiły soczewki kontaktowe z małą zawartością wody,
 • cierpią ze względu na oczy podrażnione i zaczerwienione,
 • cenią sobie wyjątkową przepuszczalność tlenu i świeżość oczu,
 • oczekują, że poziom uwodnienia oka będzie najwyższy, jak to możliwe,
 • noszenie soczewek wykorzystują naprzemiennie z okularami korekcyjnymi,
 • szukają bezpiecznych produktów znanych marek.

Soczewki Total w naszej ofercie

Wśród soczewek dostępnych w naszej ofercie znajdziesz produkty dopasowane do różnych potrzeb i bez względu na wadę wzroku. Każde z nich wyróżniają się wysoką tlenotransmisyjnością. Cechuje je także wysoka zawartość wody, która naśladując poziom uwodnienia oka, jaki ma miejsce w naturalnych procesach. Jedną z propozycji są soczewki kontaktowe Dailies Total 1. W soczewkach Dailies występuje rozróżnienie na:

 • podstawowy rodzaj soczewek Dailies Total 1 dla korekcji krótkowzroczności oraz dalekowzroczności - mogą one być pierwszymi soczewkami kontaktowymi, na które się zdecydujesz; nie wymagają stosowania dodatkowych płynów, ani akcesoriów,
 • soczewki kontaktowe Dailies Total 1 Mutifocal - stworzone dla osób zmagających się z prezbiopią, nazywaną także starczowzrocznością.

Opakowania soczewek jednodniowych Dailies Total 1 różnią się ze względu na ilość sztuk - popularne są pudełka, gdzie dostępnych jest 30 soczewek, chociaż bardziej ekonomicznym opakowaniem jest to, w którym użytkownik otrzymuje 90 soczewek.

Soczewki Total1 30 szt

Soczewki Total1 90 szt

Wśród konkurencyjnych soczewek kontaktowych dostępnych w naszym sklepie znajdziesz także absolutną nowość - szkła Total30 z miesięcznym trybem wymiany, które wyróżnia najwyższy współczynnik tlenotransmisyjności. Soczewka poza właściwością wysokiej transmisji tlenu odpowiada za trwałą lubrykację gałki ocznej - chroni przed takimi zagrożeniami jak klimatyzacja czy suche powietrze. Nawilżenie to nie tylko zewnętrzna powłoka pokrywające soczewkę - doskonałe uwodnienie soczewek kontaktowych występuje również w części wewnętrznej. 

Miesięczne soczewki Total30

 • Czym wyróżniają się soczewki Total?

  Soczewki Total firmy Alcon to pierwsze soczewki z gradientem uwodnienia. Technologia gradientu uwodnienia charakteryzuje się wyjątkową przepuszczalnością tlenu i stopniową zmianą uwodnienia. Dzięki temu Twoje oczy są doskonale nawilżone, co zapewnia komfort widzenia przez długi czas. Co więcej, w produkcji soczewek Total zastosowano technologię Light Stream. Odpowiednio wyprofilowana powierzchnia soczewki idealnie układa się na oku, co zmniejsza ewentualne tarcie między soczewką kontaktową a gałką oczną.
 • Czy każdy może nosić soczewki Total?

  W ofercie sklepu internetowego Soczewki24 dostępne są soczewki Total jednodniowe i miesięczne. Zestaw dla siebie znajdą zarówno osoby z daleko i krótkowzrocznością, jak i pacjenci zmagający się z prezbiopią (starczowzrocznością). Soczewki Total polecane są szczególnie osobom, które prowadzą aktywny tryb życia, często podróżują i mają wysuszone, podrażnione i zaczerwienione oczy.
 • Jak bezpiecznie zakładać soczewki Total?

  Założenie soczewek wymaga pewnej wprawy, jednak z czasem będzie coraz łatwiejsze. Zarówno przed założeniem, jak i zdjęciem soczewek należy dokładnie umyć ręce. Zawsze należy postępować zgodnie z instrukcją, którą znajdziesz na opakowaniu. Soczewki najlepiej zakładać przy lustrze i dobrym oświetleniu. Jeśli czujesz, że soczewka źle leży, mrugnij kilka razy. W razie konieczności zdejmij soczewkę i załóż ją jeszcze raz.
 • Jak dbać o higienę soczewek Total?

  Jednodniowe soczewki Dailies Total 1 przeznaczone są do jednorazowego użytku. Po użyciu należy od razu wyrzucić je do kosza. Soczewki miesięczne Total 30 możesz nosić maksymalnie miesiąc. Do ich przechowywania używaj specjalnego pojemnika wypełnionego płynem do soczewek. Wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Pamiętaj, aby nigdy nie dotykać soczewek brudnymi rękami.
 • Czy muszę nawilżać oczy nosząc soczewki Total?

  Technologia zastosowana przy produkcji soczewek Total pozwala na doskonałe nawilżenie oka. Zarówno soczewki jednodniowe, jak i miesięczne Total zawierają fosfatydylocholinę - składnik o właściwościach nawilżających, który występuje w naturalnych łzach człowieka. Dzięki temu zawartość wody we wnętrzu soczewki wynosi 33%, a na zewnątrz - 100%. Osoby, które zmagają się z problemem bardzo wysuszonych oczu, mogą stosować dodatkowo krople do oczu z kwasem hialuronowym.
 • Czy mogę spać w soczewkach Total?

  Nie zaleca się spania w soczewkach. Bez soczewek oko może lepiej się zregenerować i odpocząć.
 • Czy nosząc soczewki Total mogę pływać?

  Soczewki Total to doskonały wybór dla osób aktywnych. Istnieją jednak pewne ograniczenia do ich stosowania, a jednym z nich jest pływanie. Jeśli zależy Ci na tym, aby używać soczewek podczas pływania, wybierz wariant soczewek jednodniowych Dailies Total1. Pamiętaj, aby dodatkowo założyć okulary do pływania. Dzięki temu ograniczysz kontakt soczewek z wodą. Po wyjściu z basenu wyrzuć soczewki do kosza.
 • Czy soczewka Total może powodować łzawienie?

  Odpowiednio dobrane soczewki Total nie powinny powodować łzawienia. Pewien dyskomfort może pojawić się podczas zakładania i ściągania soczewek (szczególnie na początku, dopóki nie nabierzesz w tej czynności wprawy). Jeśli Twoje oczy łzawią bez powodu, skontaktuj się ze specjalistą. Łzawienie jest jednym z objawów zespołu suchego oka.

Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym stosowanym na powierzchni zdrowych oczu i przeznaczonym do korygowania wad wzroku. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel. Producent: Alcon Laboratories, Inc., Upoważniony przedstawiciel: Alcon Laboratories Belgium