Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Jak korzystać z płynów do soczewek?

  0

  Planując zakup soczewek kontaktowych, niewiele osób ma pojęcie jak wygląda ich codzienna pielęgnacja. Znane są pojęcia „pojemnik na soczewki” czy „płyn do soczewek”, ale w praktyce mało kto wie, jak się z nimi prawidłowo obchodzić.  Innym problemem jest również wybór odpowiedniego preparatu czyszczącego. Czasem ciężko zdecydować się na wybór konkretnego produktu, który zadba o nasze soczewki kontaktowe. Teoretycznie w samym użytkowaniu płynu do soczewek nie ma nic trudnego, jednak w praktyce okazuje się, że pominięcie niektórych kroków może doprowadzić do poważnych problemów z oczami. Jak zatem korzystać z płynów do soczewek?

  Płyn do soczewek – co to jest i czym się charakteryzuje? 

  Płyny do soczewek najprościej opisać jako środek, który ma za zadanie dbać o nasze soczewki kontaktowe – nawilżyć, oczyścić przed ponownym założeniem, a także przedłużyć ich okres przydatności do noszenia. Co ciekawe – płynów do soczewek nie można zastąpić innymi preparatami o podobnym działaniu. Codziennie na naszej soczewce gromadzi się mnóstwo osadu białkowego i zanieczyszczeń, będących źródłem bakterii. Wykorzystanie do czyszczenia soczewek zwykłego mydła albo innej substancji myjącej, może skończyć się nie tylko uszkodzeniem szkła kontaktowego, ale przede wszystkim pieczeniem albo swędzeniem oczu. 

  Płyny do soczewek mają delikatny i łagodny dla oka skład, więc nie tylko pielęgnują soczewki, ale także dokładnie usuwają z niech wszystkie zanieczyszczenia. Warto więc zainwestować w dobrej jakości produkt, a następnie regularnie go stosować. 

  płyn do soczewek

  RENU MULTIPLUS 120 ML - 19,90 zł

  Rodzaje płynów do soczewek 

  Płyny do soczewek dzielimy na jednostopniowe i dwustopniowe. Przy wyborze kierujemy się rodzajem soczewek kontaktowych, które nosimy – miękkie lub twarde. Z racji tego, że pierwsze z nich wykonane są z delikatnych, nierzadko hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych materiałów, konieczne będzie użycie płynu do soczewek jednostopniowego. Dzięki temu soczewki będą czyste, zdezynfekowane i odpowiednio nawilżone. Inaczej jest w przypadku soczewek twardych – są sztywne, więc konieczny będzie wybór płynu dwustopniowego. Charakteryzuje się on tym, że mamy osobny preparat do mycia i do przechowywania w specjalistycznym pojemniku

  Jak korzystać z płynów do soczewek? 

  Największy problem, zaraz po założeniu soczewek i wyborze odpowiedniego preparatu do ich pielęgnacji, jest sposób użycia płynu do soczewek. W zależności od tego czy posiadamy płyn jednoskładnikowy czy dwuskładnikowy – proces będzie się różnił. Zasada jest jednak jedna – płynu używamy od razu po zdjęciu soczewki pod koniec dnia. Ułatwi do czyszczenie soczewki, zapobiegnie jej zniekształcaniu oraz mnożeniu bakterii, a także da pewność, że codziennie rano wszystko będzie gotowe do następnej aplikacji. 

  płyn do soczewek biotrue

  BIOTRUE 300 ML - 39,99 zł

  Przed użyciem płynu do soczewek warto spojrzeć czy jest on nadal ważny – termin od dnia otwarcia wynosi średnio 3 miesiące. W dalszej kolejności należy pamiętać, aby nie dotknąć ujścia płynu brudnymi palcami – lepiej umyć je przed przystąpieniem do ściągnięcia soczewek, a następnie uważać na miejsce chwytu. 

  Warto jeszcze wcześniej umyć dokładnie pojemniczek na soczewki, a następnie wlać do niego płyn jednoskładnikowy albo jedną część płynu dwuskładnikowego, która służy do przechowywania. Następnie wyjętą soczewkę należy umieścić na otwartej dłoni i polać ją płynem. Opuszkiem palca trzeba delikatnie potrzeć soczewkę z dwóch stron - tak, aby jej nie uszkodzić. Następnie jeszcze raz przepłukujemy soczewkę płynem i wkładamy do pojemnika

  Zanim jednak przystąpimy do użycia płynu do soczewek, warto wcześniej zapoznać się z instrukcją zamieszczoną przez producenta na opakowaniu preparatu. Może się okazać, że niektóre kroki można pominąć, a niektóre powtórzyć kilkakrotnie. 

  płyn do soczewek eye care

  EYE CARE PLUS 360 ML - 34,90 zł

  Działanie płynu do soczewek 

  Każda soczewka powinna znajdować się w odpowiednim płynie co najmniej kilka godzin, aby preparat miał szansę zadziałać i skutecznie ją odkazić oraz wyczyścić. Pośpiech, a także nieprawidłowe oczyszczanie soczewki może doprowadzić nie tylko do podrażnienia oka, ale również wywoła ostre stany zapalne, ból oczu, bądź zaostrzy łzawienie. Dlatego tak istotny jest zakup dobrych i sprawdzonych płynów do soczewek, które dostępne są wyłącznie w profesjonalnych sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Dzięki temu unikniemy wielu nieprzyjemności i przedłużymy trwałość soczewek. 

   

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl