Płyny do soczewek kontaktowych

Płyn do soczewek kontaktowych jest podstawą pielęgnacji wszystkich soczewek kontaktowych, które nie należą do grupy produktów codziennej wymiany.  Płyn jest konieczny do utrzymywania soczewek kontaktowych w odpowiednim stanie. Także dzięki nim można nosić soczewki przez cały dzień, bez odczuwania dyskomfortu. Szczególnie polecamy płyny do soczewek marki Eye Care w pojedynczych opakowaniach lub atrakcyjnych cenowo zestawach. Płyny Eye Care dostępne są w dwóch wersjach – standardowej oraz dla wrażliwych oczu. Eye Care można kupić zarówno w dużym jak i małym opakowaniu.

 

Płyny do soczewek kontaktowych

 

W ofercie naszego sklepu internetowego Soczewki24.pl znajdziesz różnego rodzaju płyny, które służą do ochrony i dezynfekcji soczewek kontaktowych. Płyny dzielimy na przeznaczone do soczewek kontaktowych miękkich i soczewek twardych. W stałej ofercie posiadamy płyny znanych producentów produktów kontaktologicznych jak Bausch & Lomb i Alcon, w tym popularne płyny z rodziny Opti-Free oraz ReNu. Jeśli poszukujesz sprawdzonych i bardzo dobrych jakościowo produktów, które służą do ochrony i dbania o soczewki kontaktowe, to z całą pewnością u nas je znajdziesz.

Wybierz odpowiednią pojemność płynu do soczewek

Większość oferowanych płynów do soczewek kontaktowych jest sprzedawana w różnych wariantach pojemnościowych. Dlatego jeśli rzadko korzystasz ze szkieł kontaktowych lub wybierasz się na urlop, to sprawdź ofertę małych płynów. Do wielu dużych płynów dołączamy pojemniczek na soczewki gratis. W razie jakichkolwiek pytań co do dostępnych u nas płynów, prosimy o kontakt z naszą Infolinią. Możesz się z nami skontaktować również poprzez formularz, który jest dostępny obok każdego naszego produktu.

Zawsze warto zajrzeć do naszej zakładki z promocjami przed ostateczną decyzją o zakupie. Może okazać się bowiem, że kupisz płyn pielęgnujący do soczewek kontaktowych taniej w zestawie z soczewkami, których używasz. Życzymy udanych zakupów!

 • Czy używając soczewek, muszę stosować płyn?

  Stosując większość soczewek kontaktowych dostępnych na rynku, niezbędny jest płyn do soczewek, którego użycie pozwala dokładnie wyczyścić ich powierzchnię. Preparat sprawdza się nie tylko do usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, ale także do przechowywania soczewek. Wyjątkiem są jedynie szkła jednodniowe.
 • Jaki płyn do soczewek wybrać?

  Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze szkłami kontaktowymi i zastanawiasz się, jaki płyn do soczewek będzie odpowiedni to warto skorzystać z podpowiedzi specjalistów. Ci podkreślają, że najlepszy płyn do soczewek to preparat multifunkcyjny. Dzięki niemu można oczyścić szkła, zdezynfekować je i przechowywać w bezpiecznych warunkach.
 • W jaki sposób stosować płyn do soczewek?

  Podstawą przy użyciu płynu do soczewek jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Przed czyszczeniem szkieł warto umyć dłonie. Następnie na soczewkę zakrapia się niewielką ilość preparatu i dokładnie czyści jej powierzchnię. Po zdezynfekowaniu szkła należy umieścić w pojemniku, do którego wcześniej wlewa się świeżą dawkę płynu.
 • Gdzie kupić płyn do soczewek?

  Wiele osób, które rozpoczyna swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi, zastanawia się, gdzie kupić płyn do soczewek. Specjalistyczne preparaty dobrej jakości dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Sklepy internetowe bardzo często oferują znacznie większy wybór, a do tego można liczyć na atrakcyjną cenę. Warto więc regularnie sprawdzać ofertę.
 • Czy mogę zrobić płyn do soczewek samodzielnie?

  Chcąc zaoszczędzić, sporo osób zastanawia się, jak zrobić płyn do soczewek w domowych warunkach. Okuliści, optometryści i optycy zauważają jednak, że samodzielne przygotowywanie takich preparatów nie jest dobrym pomysłem. Nigdy nie osiągnie się tak dużej skuteczności w zakresie czyszczenia i dezynfekcji. Dlatego najlepiej postawić na gotowe środki.
 • Czy płyn do soczewek można zastąpić nieprofesjonalnym produktem?

  Skończył Ci się specjalistyczny preparat i zastanawiasz się, czym zastąpić płyn do soczewek? W kryzysowych sytuacjach najlepszym zamiennikiem będzie sól fizjologiczna. Może jednak zdarzyć się, że i jej nie będziesz miał pod ręką. W takim przypadku wykorzystaj zwykłą wodę. Pamiętaj jednak, aby kupić płyn tak szybko, jak to możliwe i zadbać o profesjonalne czyszczenie swoich soczewek.
 • Płyn do soczewek Acuvue czy Biotrue - który jest lepszy?

  Zarówno płyn do soczewek Acuvue, jak i Biotrue to bardzo popularne preparaty. Wybór jednego z nich zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Obydwa środki są uznane za specjalistyczne, a ich formuła dopasowuje się do fizjologii ludzkiego oka. Wskazówką może być fakt, że na płyn do soczewek Acuvue stawia ok. 82% użytkowników szkieł kontaktowych biorących w badaniu dotyczącym wyboru specyfiku do ich czyszczenia i pielęgnacji.
 • Jakie konsekwencje może mieć nieużywanie płynu do soczewek?

  Korzystanie z płynu do soczewek to absolutna podstawa w przypadku użytkowników szkieł dwutygodniowych i miesięcznych. Brak stosowania specjalistycznych preparatów sprawia, że na powierzchni soczewek gromadzą się nie tylko niebezpieczne dla oka zanieczyszczenia, ale także różnego rodzaju bakterie. Już nawet jednorazowy brak zastosowania płynu może doprowadzić do podrażnienia oka lub poważnych infekcji. Dlatego nie należy lekceważyć zaleceń specjalistów w tym zakresie i warto stawiać na najlepsze preparaty multifunkcyjne.
 • Jaki płyn do soczewek twardych wybrać?

  Płyn do soczewek twardych to specjalistyczny preparat nazywany mianem środka oksydacyjnego. Jego wybór nie powinien być przypadkowy, ponieważ soczewka twarda wykorzystywana jest przez dłuższy czas, a co za tym idzie jest ona zdecydowanie większym wydatkiem niż miękkie szkła kontaktowe. Najlepiej sięgać po preparaty zawierające wysokie stężenie nadtlenku wodoru. Dzięki nim możliwe jest skuteczne oczyszczanie szkieł kontaktowych.
 • Ile kosztuje płyn do soczewek?

  Wiele osób zastanawia się, jak dużym wydatkiem jest pielęgnacja szkieł kontaktowych i ile kosztuje płyn do soczewek. Wiele zależy od wybranego preparatu, a także jego pojemności. Najtańsze specyfiki o pojemności 120 ml można dostać już za ok. 14,90 zł. Większe i bardziej opłacalne butelki o pojemności 360 ml kosztują niecałe 30 zł.
 • Czy płyn do soczewek może uczulać?

  Co do zasady płyny do soczewek są bezpieczne dla oczu i nie powinny uczulać osób, które korzystają z nich do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Może natomiast zdarzyć się, że wyjątkowo wrażliwe osoby będą uczulone na jakiś składnik konkretnego preparatu. Warto więc dokładnie czytać składy i obserwować reakcje własnego organizmu. W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów należy zaprzestać stosowania płynu i skontaktować się ze specjalistą w celu dopasowania innego preparatu.
 • Czy płynem do soczewek można zakraplać oczy?

  Wiele osób zastanawia się, czy płynem do soczewek można zakraplać oczy. Specjaliści podkreślają, że takie działanie nie jest zalecane. Istnieje taka możliwość, ale tylko w awaryjnych sytuacjach, kiedy oczy są wyjątkowo wysuszone lub podrażnione, a nie ma opcji zdobycia kropli do oczu w danym momencie. Takie przypadku nie powinny być jednak regułą.
 • Czy płyn do soczewek może się zepsuć?

  Zastanawiasz się, czy płyn do soczewek może się zepsuć? Oczywiście, podobnie, jak każdy inny preparat. Dlatego warto przed jego zastosowaniem sprawdzić datę przydatności. Producent zaznacza także, przez jaki czas po otwarciu można stosować środek.
 • Z czego jest zrobiony płyn do soczewek?

  Preparaty do soczewek w głównej mierze składają się z wody. Zastanawiasz się, z czego jest zrobiony płyn do soczewek poza nią? Są to różnego rodzaju składniki bakteriobójcze np. kwas wersenowy - pozwalające pozbyć się groźnych dla oka zanieczyszczeń. Ponadto niezwykle ważne są także substancje nawilżające - np. panthenol oraz składniki utrzymujące właściwe pH.
 • Czy do soczewek danej marki należy używać konkretnego płynu?

  Korzystanie z płynu do soczewek i szkieł kontaktowych tej samej marki to bardzo dobra praktyka. Warto natomiast mieć świadomość, że nie ma takiej konieczności. Wystarczy zdecydować się na płyn do soczewek dobrej jakości. Najlepsze są w tym przypadku środki multifunkcyjne.

Płyny do soczewek kontaktowych są wyrobem medycznym przeznaczonym do czyszczenia, dezynfekcji i przechowywania miękkich soczewek kontaktowych. Podmiot reklamujący: AVIS Wojciech Kurpiel