Persol

Okulary przeciwsłoneczne Persol to nie tylko modny dodatek, ale także pewność niezawodnej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Każdy model tej marki to połączenie innowacyjnych technologii, wyjątkowo trwałych materiałów i niepowtarzalnego designu. Produktu Persol gwarantują świetny wygląd, ale także właściwy poziom ochrony oczu – radzą sobie najlepiej bez względu na warunki. Sprawdź, co kryje historia firmy, jakie modele są najchętniej wybierane i na co zwrócić uwagę podczas zakupu okularów.

Skąd się wzięła włoska marka Persol?

Włoska marka Persol, specjalizuje się w produkcji luksusowych okularów przeciwsłonecznych oraz okularów korekcyjnych. Została założona w 1917 roku przez Giuseppe Rattiego – był to włoski fotograf oraz optyk. Obecnie produkty Persol w ciągu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów. Sama marka należy natomiast do włoskiego konglomeratu Luxottica.

Persol to marka, której nazwa jest grą słów, per il sole, które w wolnym tłumaczeniu oznaczają na słońce. Okulary przeciwsłoneczne Persol to przede wszystkim wysoka jakość wykonania i dbałość o najdrobniejsze detale. Jest to możliwe głównie dzięki temu, że okulary są ręcznie wykonywane w fabryce we Włoszech, w miejscowości Lauriano.

Persol marka z bogatą historią

Pierwszym modelem, jaki został wyprodukowany pod szyldem Persol były gogle lotnicze przeznaczone dla pilotów. Zaprojektowane zostały w taki sposób, aby przylegały do głowy lotnika niczym elastyczna opaska, a ich głównym zadaniem była ochrona wzroku oraz zapewnienie doskonałego widzenia w połączeniu z wygodą użytkownika. Model opatrzono nazwą Protector, a w późniejszym czasie wykorzystywane były między innymi przez kierowców rajdowych czy motocyklistów. Korzystał z nich między innymi sam Enzo Ferrari czy Felice Nazzaro. W latach dwudziestych opracowano tworzenie soczewki w kolorze żółto-brązowym, z wykorzystaniem naturalnych minerałów. Nowy wariant soczewek szybko został zaadaptowany przez Persol i wykorzystywany między innymi w sławnych już na całym świecie goglach Protector.

W latach trzydziestych Persol zastrzegł swój znak towarowy. W 1938 wykonane zostały pierwsze okulary z wykorzystaniem technologii "Meflecto". Producent zastosował wówczas specjalną mieszankę materiałów w zausznikach, dzięki czemu, okulary przeciwsłoneczne Persol, znacznie lepiej dopasowywały się do kształtu głowy. W latach trzydziestych zaprojektowano także "Victor Flex". Były to okulary przeciwsłoneczne, w których zastosowano ruchomy mostek. Wcięcia w mostku marka nadal wykorzystuje przy produkcji okularów przeciwsłonecznych, szczególnie w modelu 649.

W latach pięćdziesiątych Persol zaczął kierować się w stronę okularów przeciwsłonecznych, które byłyby odpowiednie dla szerszego grona. W 1957 roku zaprojektowano pierwszy model 649, przeznaczony do codziennego stosowania. Marce udało się dodatkowo osiągnąć sukces dzięki Marcello Mastroianni, który w 1961 roku nosił je w filmie Rozwód po włosku.

Lata sześćdziesiąte to dalszy rozwój marki. Zaprojektowano wówczas gogle robotnicze, które miały chronić wzrok pracowników podczas wykonywania codziennych czynności. W goglach zastosowano wiele specjalnych filtrów.

W 1960 roku aktor Marcello Mastroianni ponownie wystąpił w okularach przeciwsłonecznych Persol, tym razem w filmie Słodkie życie oraz Dolce Vita. W 1960 roku zaprojektowano również model 714, będący ulepszoną wersją 649. Oprawki Persol modelu 714 miały zawias na mostku, dzięki czemu możliwe było ich złożenie na pół i schowanie np. do kieszeni. Do popularności modelu 714 przyczynił się jednak film z 1968, Sprawa Thomasa Crowna. Wówczas wystąpił w nich sam Steve McQueen. Początkowo producenci filmu nie planowali wprowadzenia żadnych modeli okularów dla postaci z filmu, jednak to sam Steve McQueen zdecydował się je dodać, co miało służyć podkreśleniu postaci, jaką grał w filmie. W tamtym okresie okulary Person dostępne były USA zaledwie od sześciu lat. Okulary Persol pojawiły się również w innych filmach, w których grał McQueen - Bullitt, Ucieczka Gangstera oraz Le Mans.

Lata osiemdziesiąte oraz dziewięćdziesiąte to dalszy rozwój firmy Persol na rynku. Okulary przeciwsłoneczne były popularne m.in. wśród sportowców. Prawdziwy test w ekstremalnych warunkach przyniosła ekspedycja po wyspie Svalbard w północnej części Norwegii, jak i liczne edycje rajdów Paryż-Dakar. Okulary Persol sprawdzone zostały przez alpinistów w 1989 roku, kiedy Enrico Rosso oraz Paolo Gugliermina wspinali się w himalajach na szczyt Kun (7077 metrów). Gugliermina był również okulistą, który przetestował okulary w bardziej zaawansowany sposób. Nie tylko idealnie przylegały do twarzy, ale przede wszystkim skutecznie chroniły przez promieniami UV. Podczas zejścia nikt z uczestników ekspedycji nie miał problemów z mocnym słońcem. Okulary przeciwsłoneczne Persol dzięki zastosowanym filtrom skutecznie tłumiły odblaski od śniegu czy wody.

Okulary przeciwsłoneczne Persol to kwintesencja stylu i skuteczna ochrona wzroku. Na przestrzeni lat marka znacznie zwiększała swoją popularność dzięki akcjom promocyjnym prowadzonym przez słynne osoby. Różne modele okularów pojawiały się w wielu filmach. Założył je między innymi Daniel Craig, wcielający się w agenta 007 w filmie Casino Royale.

Co wyróżnia okulary przeciwsłoneczne Persol?

Firmę Persol wyróżnia przede wszystkim wysoka dbałość o najdrobniejsze detale. Oprawki są wyjątkowo trwałe. Do ich produkcji wykorzystuje się wyłącznie najlepsze gatunkowo materiały. Podobnie jest w przypadku samych soczewek.

Zanim okulary trafią na rynek poddawane są bardzo rygorystycznym testom wytrzymałościowym. Sprawdzana jest trwałość na uszkodzenia oprawek, ale również na zarysowania szkieł. Produkowane przez Persol okulary przeciwsłoneczne to gwarancja, że akcesorium nie zniszczy się bez powodu. Większość modeli służy użytkownikom przez długie lata.

Które okulary Persol cieszą się największym zainteresowaniem?

Persol to marka, która proponuje okulary przeciwsłoneczne w różnym stylu. Jest to produkt stworzony do codziennych stylizacji czy modele odpowiednie dla gwiazd. Część asortymentu doskonale sprawdzi się także, jeżeli chodzi o sport. Ważne jest więc dopasowanie akcesorium do planowanego wykorzystania.

Okulary przeciwsłoneczne Persol, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem to między innymi model 9649S 24/31 55. Materiał, z którego zostały wykonane oprawki to wysokiej jakości tworzywo sztuczne. Te wyjątkowe okulary przeciwsłoneczne Persol mogą być noszone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. W oprawkach w kolorze hawana zastosowano owalne szkła. Idealnie pasują więc do osób o kształcie twarzy trójkąta lub serca. W tym przypadku pozwolą na złagodzenie rysów twarzy.

Kto pokocha okulary Persol?

Produkty marki Persol to coś więcej niż tylko okulary. Są one stworzone dla najbardziej wymagających osób, które pragną czuć się pewnie w każdej sytuacji. Zapewniają one ochronę i swobodę podczas codziennych spacerów w słońcu, prowadzenia samochodu, czy wspinaczki górskiej. Są one odpowiednie dla osób w różnym wieku – młodszych i starszych. Pokochają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Produkty w ofercie marki dostępne są w różnych kształtach, do wyboru są zarówno te okrągłe, jak i prostokątne modele. Wybierając okulary przeciwsłoneczne Persol z łatwością można dopasować ich rozmiar do swojej głowy. Nie ma także problemu z wyborem odpowiedniej kolorystyki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych Persol?

Persol słynie z unikalnego wzornictwa, a także doskonałej jakości. Zanim kupić okulary, przymierz je lub dokładnie sprawdź, czy ramki są solidnie wykonane. Wskazane jest także zwrócenie uwagi na detale. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że decydujesz się na oryginalny model.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne Persol należy zwrócić uwagę na zastosowany filtr UV. Okulary, na których widnieje oznaczenie UV400 daje gwarancję, że zapewniają 100% ochronę od słońca.

Warto skupić się również na samym kształcie oprawek oraz kolorystyce szkieł. Dopasowanie modelu do kształtu twarzy powoduje, że okulary będą idealnym dodatkiem, w których wzrasta pewność siebie. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku również sam rozmiar. Zbyt duże okulary będą zsuwać się z twarzy, a za małe, powodować dyskomfort. Jeżeli masz możliwość – przymierz okulary przez zakupem. Przy wyborach internetowych ważne będzie natomiast sprawdzenie wymiarów.

Czy okulary przeciwsłoneczne Persol to duży wydatek?

Okulary przeciwsłoneczne Persol zaliczane są do kategorii produktów luksusowych. Ręcznie wykonywane modele, wykorzystanie najlepszych materiałów, nowoczesne technologie. To wszystko oznacza, że nie należą one do segmentu najtańszych akcesoriów. W zależności od modelu ceny zaczynają się jednak już od około 400 zł.

Warto jednak nadmienić, że za najbardziej kultowe modele należy zapłacić nawet około 2000 zł. Cena okularów zależy więc przede wszystkim od modelu, jego przeznaczenia oraz zastosowanych do produkcji materiałów, z których wykonano oprawki i soczewki.

Gdzie szukać okularów przeciwsłonecznych firmy Persol?

Okularów przeciwsłonecznych Persol należy szukać przede wszystkim w autoryzowanych punktach, oferujących wyłącznie oryginalne dodatki. Wiele salonów optycznych ma w swojej ofercie te akcesoria, z uwagi na fakt, że marka jest ceniona przez użytkowników na całym świecie.

Wymarzonej pary okularów przeciwsłonecznych można szukać także w sklepie internetowym, jak np. Soczewki24.pl. Dzięki temu można zakupić je bez wychodzenia z domu. W tym przypadku można liczyć także na darmową wysyłkę czy 2-letnią gwarancję.