Kolekcja Kids

Oczy dziecka, podobnie, jak w przypadku osoby dorosłej potrzebują odpowiedniej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Podstawą są więc dobrze dopasowane okulary przeciwsłoneczne. Maluch powinien nosić je podczas spacerów, przejażdżek rowerowych czy aktywności na placu zabaw. W naszej ofercie znajdziesz dopasowane do potrzeb dzieci okulary przeciwsłoneczne w różnych wariantach kolorystycznych. Są to produkty lekkie, odporne i wykonane z materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji. Dzięki nim zapewnisz swojemu dziecku skuteczną ochronę przed słońcem.

Czy dzieci potrzebują okularów przeciwsłonecznych?

Wzrok dziecka w pierwszych latach życia jest szczególnie narażony na szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Wynika to m.in. z tego, jaką budowę mają oczy dzieci i jak bardzo są wrażliwe na słońce. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić maluchom odpowiednią ochronę, kiedy spędzają czas na świeżym powietrzu. Jest to istotne nie tylko latem, ale przez cały rok, ponieważ nawet zimą do oczu człowieka docierają promienie UV.

Wykorzystanie okularów przeciwsłonecznych, które mają wysokiej jakości filtry chroni dziecko przez różnego rodzaju chorobami oczu w przyszłości. Zapobiegają one w dużej mierze m.in. zapaleniu spojówek lub rogówki, zwyrodnieniu plamki żółtej, zaćmie czy czerniakowi.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając dziecięce okulary przeciwsłoneczne?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dziecka, warto zwrócić uwagę głównie na ich jakość. Dobrze, jeżeli materiały, z których zostały wykonane okulary są wytrzymałe, ponieważ dzieci są ruchliwe. Nie bez znaczenia są takie kwestie jak dopasowanie pod względem rozmiaru i kształtu. Maluch będzie także znacznie chętniej nosił okulary, kiedy sam wybierze ich kolor.

Filtr UV400 – podstawa ochrony oczu

Poza wspomnianymi kwestiami, okulary przeciwsłoneczne dla dzieci muszą mieć odpowiednie filtry. Dzięki nim można mieć pewność ochrony oraz tego, że do oczu nie dociera szkodliwe promieniowanie słoneczne. Jeżeli chodzi o filtry, to zdecydowanie najlepsze są te oznaczone UV 400.

Gdzie kupić najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci dostępne są w salonach optycznych, a także renomowanych sklepach internetowych takich jak Soczewki24.pl. Warto kupować je właśnie w takich miejscach. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, że wówczas można mieć pewność ich jakości. Stacjonarne salony optyczne, a także specjalistyczne sklepy internetowe oferują okulary, które są wytrzymałe wobec różnych uszkodzeń, a także wolne od niebezpiecznych substancji.

Dziecięce okulary przeciwsłoneczne w różnych kolorach i kształtach

W naszej ofercie dostępne są markowe okulary przeciwsłoneczne dla dzieci w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Dzięki temu można dopasować produkty bez względu na to, w jakim wieku jest dziecko. Możliwy jest wybór klasycznych modeli, jednak dla starszych pociech atrakcyjniejsze mogą okazać się okulary przeciwsłoneczne znanych marek takich jak np. Ray-Ban.

Ile kosztują dobre okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Cena za dziecięce okulary przeciwsłoneczne może być różna w zależności od tego, jaki model wybierzesz. Najtańsze modele kupisz już za ok. 150-200 złotych. Nieco inaczej wygląda kwestia, jeżeli chodzi o produkty markowe. Najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla dzieci takich marek jak np. Ray-Ban to wydatek rzędu 280-400 złotych. Na takie modele warto decydować się np. w przypadku nastolatków, ponieważ nie rosną one już tak szybko jak maluchy.