V
Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Soczewki kontaktowe a alergia

  0

  Chociaż dokładnie nie wiadomo ile osób je nosi, soczewki kontaktowe bez wątpienia stale zyskują popularność. Czy jednak mogą je nosić wszyscy? Co w przypadku, gdy cierpimy na sezonowe alergie, a nasze oczy wówczas są podrażnione? Zastanawiasz się, czy soczewki kontaktowe są bezpieczne dla osób z alergią? Odpowiadamy!

  Występowanie przewlekłych alergii a soczewki kontaktowe

  Alergię oczu kwalifikuje się jako chorobę cywilizacyjną. Niektóre dane pokazują, że nawet kilkanaście procent całej populacji sezonowo cierpi na alergie oczu. Co więcej, problem ten się nasila, a tendencja wzrostowa jest zauważalna głównie w średnich i dużych miastach. Na alergie oczu mają wpływ:

  • zanieczyszczone powietrze,
  • dym tytoniowy,
  • niektóre rośliny,
  • zabrudzenia i kurz występujące w domu.

  W skrajnych przypadkach alergia oczu może się utrzymywać nawet przez cały rok, powodując zapalenie spojówek. Podrażnionych oczu nie powinno się niepotrzebnie dotykać ani narażać na kontakt z ciałami obcymi. Pozostaje więc pytanie - czy soczewki kontaktowe dla alergików są bezpieczne? Po czym poznać, że alergia się nasila?

  Alergia oczu - objawy

  Tak jak mrowienie może być reakcją alergiczną skóry, a skurcze lub biegunka reakcją alergiczną na spożywane pokarmy, tak swędzenie i zaczerwienienie może być reakcją alergiczną oczu. Obrzęknięte oczy, którym często towarzyszy uczucie pieczenia oraz tak zwane wrażenie piasku pod powiekami, może powodować niewyraźne widzenie, gorsze samopoczucie, a nawet bóle głowy czy katar. Najpopularniejsze objawy, które występują u większości pacjentów z alergią oczu, to światłowstręt, zaczerwienienie i łzawienie. Dodatkowo może wystąpić uczucie obecności obcego ciała w oku oraz lepka wydzielina.

  Osoby, które zauważą u siebie takie objawy alergii oczu nie powinny zwlekać i jak najszybciej udać się do lekarza. Są to dosyć poważne objawy, które są nie tylko dokuczliwe, ale także niebezpieczne. Przebiegają w obrębie spojówki, która jest bardzo unaczyniona i wrażliwa.

  Czy można nosić soczewki mając alergię?

  Alergicy często zastanawiają się, czy soczewki kontaktowe to dobre rozwiązanie. Do wyboru jest przecież szeroka gama produktów, w tym soczewki dwutygodniowesoczewki miesięczne oraz soczewki roczne. Alergicy mogą nosić soczewki, ale najlepiej, aby wybierali soczewki jednodniowe. Dzięki temu ryzyko zbierania się na powierzchni niebezpiecznych alergenów jest ograniczone do minimum.

  Kup soczewki jednodniowe

  Konieczność codziennej wymiany soczewek oraz zachowanie wszelkich zasad higieny nie powinno nasilać alergii. Dzięki temu, że soczewki jednodniowe trzeba wymieniać codziennie, nie ma potrzeby trzymać ich w żadnych opakowaniach oraz używać do ich konserwacji środków pielęgnacyjnych.

  Sterylne opakowanie jednorazowe oraz regularna wymiana soczewek zapewniają bezpieczeństwo i wygodę.

  Jakie soczewki kontaktowe dla alergika?

  Jednodniowe soczewki kontaktowe są skutecznym sposobem na złagodzenie objawów alergii. Dzięki częstej wymianie, oczy nie są narażone na kontakt z płynami zawierającymi środki czyszczące i konserwanty. Ponadto stosując jednodniowe soczewki, ogranicza się osiadanie na nich alergenów.

  acuvue moist soczewki

   

  1-Day Acuvue Moist - 30 szt.

  Osoby, które chcą nosić soczewki i dbać o swoje zdrowe powinny zainteresować się soczewkami 1-day Acuvue Moist, wykonanymi z wykorzystaniem technologii Lacreon. Dzięki temu soczewki długo utrzymują nawilżenie oraz zapewniają komfort noszenia. Co więcej, są wyposażone w filtr UVA i UVB. To idealny sposób na wygodną korekcję wzroku mimo alergii.

  dailies total soczewki

  Dailies Total 1 - 30 szt.

  Wśród polecanych soczewek jednodniowych nie może również zabraknąć soczewek Dailies Total 1, które wyróżniają się wysokim gradientem uwodnienia. Dzięki temu nie tylko nawilżają oczy, ale także zapewniają dużą przepuszczalność tlenu, co zwiększa odporność na infekcje. 

  O czym należy pamiętać, decydując się na soczewki, ale mając alergie?

  Noszenie soczewek ma wiele zalet. Zapewniają komfort noszenia, wysoką jakość widzenia, nie reagują na zmiany temperatury, nie zniekształcają obrazu ani nie odbijają refleksów światła. Pozwalają na wykonywanie wielu czynności zdecydowanie lepiej i wygodniej niż w okularach. Soczewki kontaktowe używane zgodnie z przeznaczeniem i w higieniczny sposób nie stanowią ryzyka. Alergicy powinni jednak przywiązywać szczególną uwagę do ich sposobu aplikacji i wyboru produktów. Zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, ponieważ każdy przypadek może być inny i wymagać innej opieki oraz troski o oczy.

   

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl