Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Zalety jednodniowych soczewek kontaktowych

  0

  Jednodniowe soczewki kontaktowe nazywane są również soczewkami jednorazowego użytku. Soczewki tego typu po zdjęciu należy wyrzucić, a następnego dnia sięgnąć po nową parę. Soczewki jednodniowe po raz pierwszy zostały wprowadzone na rynek w 1993 roku przez firmę Johnson & Johnson. Niedługo potem inni wiodący producenci wprowadzili podobne soczewki do swojej oferty.

  Wysoki komfort noszenia przez cały dzień

  Obecnie soczewki jednodniowe są bardzo częstym wyborem pacjentów z problemami wzroku. Badania kliniczne jednoznacznie wskazują na zalety stosowania soczewek jednorazowego użytku, a opinie klientów potwierdzają wysoki poziom wygody użytkowania związany z brakiem konieczności ich codziennej pielęgnacji. Dodatkowo tryb codziennej wymiany soczewek eliminuje w pełni proces ich starzenia się oraz powstawania osadu białkowego, co przekłada się na wysoką higienę niezbędną dla zachowania zdrowych oczu.

  Materiały, z których produkowane są obecnie jednodniowe soczewki kontaktowe, zapewniają odpowiednie nawilżenie oka oraz wysoką przepuszczalność tlenu. Niektóre z nich posiadają także filtr UV chroniący oczy przed szkodliwym wpływem promieniowanie słonecznego. Osoby noszące jednodniowe soczewki kontaktowe są również mniej narażonych na różnego rodzaju infekcje i reakcje alergiczne. Wszystko to sprawia, że użytkownicy mogą czuć się komfortowo niezależnie od tego, ile godzin w ciągu dnia noszą swoje jednodniowe soczewki kontaktowe.

  Wiele osób rozważa, które soczewki są lepsze – jednodniowe czy miesięczne?

  Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Jednodniowe soczewki kontaktowe doskonale sprawdzą się podczas wyjazdów czy podróży.Są odporne na duże zakurzenie, nie wymagają pakowania do walizki dodatkowych akcesoriów – pojemniczka i płynu.Soczewki jednodniowe są również odpowiednim wyborem dla osób, które na co dzień noszą okulary, lecz uprawiają sport. W tym przypadku jednodniowe soczewki kontaktowe dają praktycznie nieograniczone możliwości, można w nich jeździć na rowerze, pływać, jeździć na nartach w goglach etc. Dostępne moce soczewek kontaktowych jednodniowych to najczęściej przedział od -10 do +6, co oznacza, że nawet osoby z dużą wadą wzroku mogą cieszyć się wygodą, jaką zapewniają. Z jednodniowych soczewek kontaktowych mogą obecnie korzystać także osoby z astygmatyzmem (soczewki toryczne) oraz prezbiopią (soczewki multifokalne).

  Ile godzin mogą być noszone jednodniowe soczewki kontaktowe?

  Soczewki jednodniowe mogą być noszone nawet do kilkunastu godzin. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od indywidualnych uwarunkowań osoby noszącej soczewki. W przypadku odczuwania dyskomfortu należy jak najszybciej ściągnąć soczewki, zmienić na nową parę lub użyć specjalnych kropli przeznaczonych do stosowania na soczewki.

  Soczewki kontaktowe jednodniowe dostępne są na rynku w zróżnicowanej cenie, która uzależniona jest od producenta oraz ilości soczewek znajdujących się w opakowaniu. Obecnie najpopularniejsze są soczewki jednodniowe w opakowaniach po 30 sztuk. Osoby, które chcą nosić soczewki jednodniowe, a nigdy wcześniej nie korzystały z soczewek kontaktowych, powinny udać się do specjalisty na dopasowaniem soczewek. Podczas takiej wizyty optometrysta lub okulista wykonuje badanie wzroku i aplikuje pacjentowi soczewki próbne, aby sprawdzić tolerancję oka wybraną soczewkę.

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl