V
Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Najczęstsze błędy przy dobieraniu oprawek okularowych

  0

  Wybór oprawek okularowych może przesądzić o tym, czy czujesz się dobrze, nosząc okulary na co dzień, czy też marzysz o tym, by przerzucić się na soczewki i całkowicie zapomnieć o oprawkach. Doświadczeni styliści oprawek, wizażyści, a także optycy i optometryści doradzają, by w pierwszej kolejności wybierać oprawki okularowe pasujące do kształtu twarzy. Planujesz zakup nowych oprawek? Sprawdź, jakie błędy popełniamy przy dobieraniu oprawek najczęściej oraz jak ich uniknąć. 

  Niedopasowane oprawki okularowe – podstawowy błąd początkujących

  Wielu użytkowników okularów korekcyjnych wybiera oprawki na podstawie aktualnych trendów, modnych wzorów i fasonów, które zwróciły ich największą uwagę. Wybór taki jest oczywiście jak najbardziej słuszny, a trendy są dobrym sposobem na znalezienie modnych i podobających się oprawek okularowych. Wybierając model dla siebie, warto przepuścić je jednak przez pryzmat własnych potrzeb i oczekiwań, zwracając uwagę przede wszystkim na kształt i rozmiar swojej twarzy. 

  Najczęściej popełniane błędy wśród osób kupujących oprawki okularowe to m.in.:

  • zbyt małe lub zbyt duże oprawki nieproporcjonalne do rozmiaru twarzy,
  • oprawki zakrywające brwi, 
  • nieodpowiedni kształt oprawek zaburzający wizualnie naturalne proporcje twarzy, 
  • niewłaściwy kolor oprawek.

  Niektóre z powyższych mogą na pierwszy rzut oka wydawać się nie do końca zrozumiałe – dlaczego kolor miałby odgrywać kluczową rolę w poszukiwaniu idealnych oprawek okularowych? Jak się jednak okazuje, rola kolorów jest w tej kwestii niemała i można traktować ją niemalże na równi z kształtem oprawek – właściwie dopasowane będą podkreślały naturalne atuty twarzy i zdobiły ją, natomiast źle dobrane, w złym kolorze i kształcie mogą nie tylko zaburzać proporcje twarzy, ale i podkreślać jej mankamenty, uwydatniać cienie pod oczami lub sprawiać wrażenie, że twarz jest wiecznie blada i bez życia

  Wybierz oprawki okularów

  Co powinno zwrócić naszą uwagę przy wybieraniu oprawek dopasowanych do twarzy?

  Chcąc jak najlepiej dopasować oprawki okularowe do rysów twarzy, warto zwrócić uwagę na jej ogólny kształt, a także na poszczególne elementy jak nos, oczy, wysokość i szerokość czoła i szczęki, ich wzajemne położenie i zachowane proporcje. Jednie osoby obdarzone twarzą owalną mogą nosić właściwie każdy model okularów, nie przejmując się za bardzo dopasowaniem ich do kształtu twarzy. Pozostali muszą wybierać oprawki, które stworzą wraz z twarzą idealne proporcje, zbliżając ją do optymalnego kształtu owalu. 

  Według ogólnych reguł, do twarzy okrągłej pasują najlepiej oprawki kanciaste, do twarzy kwadratowej oprawki owalne, okrągłe lub kocie, a do twarzy w kształcie serca oprawki kwadratowe oraz pilotki. Warto jednak pamiętać, że znaczenie ma tu także rozmiar oprawek, wysokość szkieł, ich rozstaw względem siebie oraz sposób budowy oprawki – owalne mogą być wydłużone w pionie lub poziomie, dając zupełnie inny efekt i nie wyglądając najlepiej, choć w teorii powinny pasować wszystkim osobom o twarzy kanciastej. 

  oprawki okularoweRay-Ban RB7140 2012, rozmiar 49

   

  Mając dopasowany do siebie rodzaj oprawek, warto pomyśleć także o ich kolorze. Znalezienie odcienia komponującego się dobrze z kolorytem skóry, włosami czy oczami, oraz dopasowanie ich do swojego stylu ubioru, zdecydowanie poprawi ostateczny wygląd okularów na twarzy i sprawi, że będziesz sięgać po nie chętniej nie tylko z obowiązku, ale i wykorzystując oprawki jako stylowy dodatek modowy. 

  Przymierz wybrane oprawki – nie kupuj okularów w ciemno

  Wybierając oprawki, zawsze bierz pod uwagę to, czy pasują do kształtu Twojej twarzy, ale w miarę możliwości postaraj się także przymierzyć je na żywo zanim zdecydujesz ostatecznie o zakupie. Modne i popularne marki oprawek mogą przyciągać swoim urokiem, ale nawet jeśli kształt oprawki powinien w teorii pasować do Twojego kształtu twarzy, nigdy nie polecamy zakupów w ciemno. 

  Znajdź najbliższy salon Soczewki24

  W ofercie sklepu Soczewki24.pl znajdziesz mnóstwo podobnych do siebie modeli oprawek okularowych, które w trakcie mierzenia okażą się na tyle różne od siebie, by wśród kilku dostępnych wariantów wybrać jedynie jeden idealny. Nie wybieraj od razu oprawek, które jako pierwsze wpadną w oko na sklepowej półce.

  Pamiętaj! Zawsze kieruj się podstawowymi zasadami dopasowywania oprawek, bo tylko dzięki odpowiedniemu kształtowi, kolorowi i rozmiarowi, będziesz mógł w pełni cieszyć się idealną parą okularów korekcyjnych. 

   

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl