okulary-do-komputera
Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl
  • +48 533 363 565
    +48 71 757 53 88
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Okulary do komputera - czym powinny się cechować?

0

Praca przy komputerze przez kilka godzin dziennie jest dla oczu niezwykle męcząca, nawet jeśli staramy się chronić je regularnymi przerwami, specjalnymi filtrami montowanymi na ekranie czy odpoczynkiem od kontaktu z ekranem poza godzinami pracy. O prawidłową ochronę oczu w trakcie pracy przy komputerze powinny zadbać więc nie tylko osoby z wadami wzroku noszące na co dzień okulary korekcyjne, ale też osoby ze zdrowym wzrokiem, dla których doskonała ostrość widzenia tak długo, jak to tylko możliwe powinna być najwyższym priorytetem. W ramach skutecznej ochrony oczu przed światłem monitorów warto stosować specjalne okulary do komputera. Czym jednak powinny się one cechować i w jaki sposób zapewniają właściwą ochronę oczu?

 

 

Objawy przemęczenia oczu przed komputerem

Faktu, że światło docierające do oka z ekranu komputerowego jest dla oka szkodliwe nie należy chyba nikomu udowadniać – wystarczy kilka godzin ciągłego patrzenia się w ekran, by odczuwać pierwsze oznaki zmęczenia wzroku. Suchość oczu, zaburzenia widzenia barw, charakterystyczne plamki przed oczami, bóle głowy, a nawet zmiany refrakcji i widzenie podwójne to objawy, z którymi zmagają się często pracownicy biur, agencji marketingowych, sklepów i innych stanowisk wymagających dłuższej pracy przed monitorem.

Aby odpowiednio zadbać o oczy podczas pracy warto nawilżać je za pomocą kropli do oczu oraz regularnie odrywać oczy od ekranu i serwować sobie chwilę dłuższej przerwy, podczas której skupimy wzrok na punktach odległych, wymagających od oka skupienia obrazu z zupełnie innej odległości. Profilaktyka i codzienna higiena oczu to jednak nie wszystko – pracując przy komputerze warto stworzyć barierę pomiędzy ekranem a gałką oczną w postaci specjalnie dopasowanych okularów do komputera, które podobnie jak okulary przeciwsłoneczne blokują docierające do oczu promieniowanie. Jakie cechy powinny mieć okulary do komputera?

 

Okulary do komputera – jak wybrać właściwe?

Jednym z pierwszych, niezwykle istotnych elementów okularów do komputera jest zastosowanie na szkłach powłoki antyrefleksyjnej, której zadaniem jest likwidowanie refleksów świetlnych odbijających się od ekranu komputera. Soczewki z powłoką antyrefleksyjną są dziś na tyle popularne, że w wielu salonach optycznych stosuje się je jako standard – antyrefleksy przydają się nie tylko przy pracy przy komputerze, ale i na co dzień, w okularach korekcyjnych, gdzie chronią oko przed obijaniem się promieni od szkieł okularów i przed dotarciem do oka.

Ciekawą nowinką na rynku okularów jest oferowana coraz częściej jako dodatek powłoka Blue Resistant lub ukryta pod inną nazwą powłoka chroniąca oko przed szkodliwym światłem niebieskofioletowym – jest to świetna opcja jeśli chodzi o wybór okularów do komputera. Powłoka ta jest niezwykle istotna z punktu widzenia okularów do komputera, gdyż to właśnie światło niebieskie emitowane przez ekrany stanowi dla oka największe zagrożenie.

 

okulary korekcyjne

 

Jeśli pracujesz przed ekranem każdego dnia, warto zdecydować się na pokrycie okularów do komputera powłoką odbijającą światło niebieskie i tym samym redukującą jego negatywny wpływ na oczy. Warto zaznaczyć, że powłokę taką można zastosować niezależnie od rodzaju szkieł okularowych – sprawdzi się zarówno w okularach korekcyjnych, jak i coraz popularniejszych „zerówkach”.

Jedynym, do czego będzie trzeba się przyzwyczaić w przypadku okularów do komputera z powłoką Blue Resistant jest charakterystyczna niebieska poświata, którą mogą widzieć osoby patrzące na nas z boku. Efekt ten nie wpływa jednak w żaden sposób negatywnie na komfort widzenia, a wręcz przeciwnie – eliminuje uciążliwe poczucie zmęczenia oczu i pozwala pracować dłużej, efektywniej i bez ryzyka pogłębiania wady wzroku.

 

Okulary do komputera a okulary korekcyjne

Wiele osób noszących okulary korekcyjne na co dzień nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet te doskonale dopasowane do ich wady mogą nie gwarantować wystarczającej ochrony przed światłem niebieskim docierającym do ich oczu z ekranów komputera. Ciągła praca przed monitorem może powodować u nich zmęczenie oczu szybciej, niż normalnie, a problem ten jest jeszcze bardziej zauważalny w przypadku użytkowników soczewek kontaktowych. Warto więc, przy kolejnej wizycie u okulisty i optyka dopytać o pokrycie szkieł specjalną powłoką zabezpieczającą przed światłem niebieskim, a w przypadku użytkowników soczewek zastanowić się nad przerzuceniem się na okulary na czas przebywania w pracy. Oczy będą nam za to wdzięczne.

 

Okulary do komputera – jakie oprawki wybrać?

Wybór oprawek okularów do komputera to jeden z najciekawszych etapów poszukiwania skutecznej ochrony oczu do pracy – szeroki wybór modnych oprawek idealnych do biura czy dopasowanych do Twojego indywidualnego stylu daje właściwie nieskończone możliwości. Jeśli okulary będziesz nosić wyłącznie do pracy, warto zastanowić się nad bardziej eleganckim, klasycznym modelem dającym poczucie profesjonalizmu i idealnie wpisującym się w stylizacje noszone do biura. Można też zupełnie odrzucić poszukiwanie oprawek typowo biurowych i skupić się na obecnych trendach modowych, które silnie zaznaczają się także w kategorii oprawek okularowych. Jakie warto wybrać na sezon wiosna/lato 2019?

 

Paniom polecamy przede wszystkim okulary o delikatnie wydłużonym, owalnym kształcie, przypominające typowe „kocie oko”. Modele takie jak DOLCE & GABBANA 3258 501 lub RAY BAN RB5360 2034 wyglądają elegancko, ale też niezwykle stylowo i z powodzeniem wpiszą się zarówno w stylizacje codzienne, jak i biurowe.

okulary do komputera

Dla panów proponujemy natomiast okulary kwadratowe, z cienkimi, ledwie widocznymi ramkami. Modele całkowicie pozbawione ramek, jak OAKLEY OX5115-02 czy nieco bardziej wyraziste E.ARMANI EA1071 3194 wyglądają profesjonalnie i zdecydowanie kojarzą się ze stylem biurowym, a jednocześnie co roku podbijają serca projektantów i stylistów poszukujących modnych i ciekawych dodatków.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl