niebieskie-swiatlo-pod-kontrola-soczewki-blue-control
  • +48 533 363 565
    +48 71 757 53 88
  • Mapa sklepów
  • Wyślij e-mail
  • Zaloguj się, bądź utwórz konto!
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Niebieskie światło pod kontrolą - Soczewki Blue Control

0

Niebieskie światło

W codziennym funkcjonowaniu człowieka występują zjawiska, które bardzo często są pomijane lub niezauważalne. Mogą one być jednak bardzo groźne, np. dla naszego wzroku. Przykładem jest niebieskie światło, które z jednej strony jest nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, z drugiej jednak strony może też być bardzo groźne. Czym jest niebieskie światło, jak działa na nasz wzrok i przede wszystkim jak możemy chronić się przed niebezpieczeństwem, jakie niesie?

 

 

Niebieskie światło – czym jest i jak działa?

Pod nazwą niebieskiego światła rozumie się odcienie niebieskiego, barwy niebiesko – zielonej, fioletowej, a także indygo. W znaczeniu naukowym jest fala światła o długości 380-500nm, w której zauważalny jest kolor niebieski. Dawkowane naszym oczom w zbyt dużej ilości tego światła może być bardzo niebezpieczne – zwłaszcza dla siatkówki oka. Może ono działać na kilka sposobów i powodować uszkodzenia fotochemiczne, fotomechaniczne, czy fototermiczne. Wszystkie te wyżej wymienione rodzaje uszkodzeń wpływają na nieodwracalne uszkodzenie siatkówki i jej fotoreceptorów. Ponadto niebieskie światło może wpływać na degenerację siatkówki oraz takie niezauważalne dla nas zmiany jak syndrom suchego oka, pieczenie oczu, problemy z koncentracją, czy ból głowy.

 

Czy możemy unikać niebieskiego światła – czyli skąd ono właściwie pochodzi?

We współczesnym, mocno zelektronizowanym, świecie bardzo trudno jest unikać niebieskiego światła, ponieważ ma ono swoje źródło w urządzeniach powszechnie dostępnych i używanych przez nas codziennie. Należą do nich nasze telefony (smartfony), tablety, telewizory, monitory komputerów. Ponadto niebieskie światło emitowane jest także przez używane coraz częściej żarówki LED, które wybieramy ze względu na oszczędność. Ciekawostką jest, że niebieskie światło płynące z wcześniej wspomnianych żarówek wpływa na pewne zaburzenia mózgu, który otrzymuje informację, że nadal trwa dzień i powinien pracować. Długotrwała praca przy żarówkach LED zwłaszcza w godzinach popołudniowych może prowadzić do zaburzeń hormonów i bezsenności, co jest groźne zwłaszcza dla osób w okresie dojrzewania.

 

Dziewczyna z tabletem

Ochronne Soczewki Blue Control

Znaczna część współczesnego społeczeństwa w różnym wieku korzysta codziennie z komputera, smartfona i innych urządzeń elektronicznych. W związku z tym nasze oczy są dużo bardziej narażone na niebieskie światło niż jeszcze kilka lat temu. Jeżeli nasz tryb życia wiąże się z narażeniem wzroku na szkodliwe światło, to warto zastanowić się nad zastosowaniem specjalnych Soczewek Blue Control. Jak działają takie soczewki? Przede wszystkim neutralizują niebieskie światło i sprawiają, że nasze oczy podczas pracy przed komputerem, czy tabletem są znacznie mniej zmęczone. Soczewki zmniejszają także ryzyko uszkodzeń siatkówki – jest to bardzo ważne zwłaszcza dla młodych osób. Ponadto są one odporne na zarysowania, zabrudzenia, wodę oraz zanieczyszczenia powietrza. Większość dostępnych na rynku soczewek tego typu posiada także inne praktyczne powłoki np. hydrofobową czy antyrefleksyną. Soczewki Blue Control stanową obecnie atrakcyjną alternatywę dla stosowanych wcześniej ochronnie okularów „zerówek” z antyrefleksem w przypadku braku wady wymagającej okularów korekcyjnych.

Soczewki Blue Control są doskonałym rozwiązaniem – niezależnie od wieku. Chronią przed szkodliwym niebieskim światłem i sprawiają, że nawet długotrwała praca lub rozrywka przed monitorem nie jest dla naszych oczu zbyt męcząca lub po prostu szkodliwa.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl