jakie-okulary-pasuja-do-ciebie
Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl
  • +48 533 363 565
    +48 71 757 53 88
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Jakie okulary pasują do Ciebie?

0

Kształt twarzy, a okulary

Dziewczyna w garnatowych okularach przeciwsłonecznychW najlepszej sytuacji są posiadacze owalnej twarzy, ponieważ pasują do nich niemal każde okulary. Jeżeli należymy do tego grona, to możemy eksperymentować bez żadnych przeszkód - zarówno z kształtem, jak i kolorystyką okularów. Jedyny wyjątek stanowią niewielkich rozmiarów okrągłe oprawki, które nie do każdego typu urody znajdą zastosowanie.Posiadacze okrągłej twarzy powinni wybierać okulary prostokątne, profilowane lub bezramkowe. Te typy sprawią, że ich twarz wyda się nieco rozciągnięta na dół, nastąpi optyczne wyszczuplenie twarzy. W przypadku twarzy okrągłej również lepiej unikać niewielkich oprawek - okrągłych czy owalnych.

 

Do twarzy kwadratowej najlepiej będą pasować okulary zaokrąglone, owalne lub oprawki typu kocie oko, które wysmuklą lekko twarz w jej górnej części. Należy natomiast unikać okularów kwadratowych, które nie będą się dobrze prezentować w takim przypadku. Twarz trójkątna, w której szersza jest część szczękowa, najlepiej będzie wyglądać w mocnych, dużych okularach. Warto wybierać tutaj kształt lekko kwadratowy, prostokątny. W tym przypadku doskonale sprawdzą się także okulary o kształcie kociego oka. W ten sposób proporcje twarzy zostaną wyrównane. Twarz o kształcie serca – czyli poszerzona w górnej części i zwężona w części szczękowej będzie dobrze prezentować się w owalnych okularach, profilowanych, typu panto czy też kocie oko – jednak z zaznaczeniem, że nie mogą mieć zbyt dużego rozmiaru. Osoby o takim kształcie twarzy nie powinny decydować się na kwadratowe oprawy.

 

Wirtualna przymierzalnia

Dzisiaj w Internecie można znaleźć wszystko, także wiele porad, testów oraz wirtualnych przymierzalni, dzięki którym na być możliwe dopasowanie najlepszego kształtu i koloru okularów. Niektóre biorą pod uwagę nie tylko kształt twarzy, ale one zarówno na naszą urodę, jak i na codzienne nawyki. Inne uwzględniają nawet kolor karnacji, w przypadku pań makijaż, który wykonują na co dzień, styl spędzania wolnego czasu, ubiór, dekoracje i kolory, które najbardziej lubimy, a także sposób robienia sobie selfie.

 

W salonie optycznym najpewniej

dziewczyna z czarnymi oprawkami

Podejmując decyzję o zakupie swoich pierwszych lub nowych okularów korekcyjnych, warto upewnić się co do wyboru odpowiednich oprawek podczas wizyty w salonie optycznym, gdzie specjalista doradzi nam najlepiej pasujący do nas typ. Plusem takiej wizyty jest także fakt, że na żywo będziemy mogli przymierzy poszczególne okulary, co znacznie ułatwia wybór. U optyka specjalista również od razu będzie w stanie określić, czy soczewki o naszych mocach będą pasowały do danej oprawki, aby ostatecznie kompletne już okulary spełniały swoja funkcję korekcyjną, a zarazem były wygodne i wyglądały estetycznie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl