Soczewki światłoczułe ACUVUE® OASYS with Transitions™ - idealna opcja na lato

Czy wyobrażasz sobie noszenie soczewek kontaktowych, które cały czas regulują natężenie i dopływ światła do oka? Technologia, która jeszcze niedawno wydawała się niemożliwa, od kilka lat jest dostępna na rynku. Jak działają soczewki światłoczułe i dlaczego idealnie sprawdzą się jako soczewki kontaktowe na lato? Poznaj ACUVUE® OASYS with Transitions™.

Soczewki światłoczułe - czym są?

Podczas patrzenia na obiekty w ludzkim oku dochodzi do refrakcji, czyli zjawiska załamania światła, które trafia do oka i zostaje skupione tak, aby trafić bezpośrednio do siatkówki. Dzięki temu możemy odbierać obraz i wyraźnie widzieć. W przypadku wad konieczna jest korekcja wzroku, którą można wdrożyć za pomocą okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Wykorzystanie nowoczesnych technologii przenosi noszenie szkieł kontaktowych na wyższy poziom. Doskonałym przykładem połączenia innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań są soczewki światłoczułe od ACUVUE®.

Nowoczesne technologie ułatwiają codziennie życie, pomagają w wykonywaniu różnych zadań oraz stanowią alternatywę dla przestarzałych rozwiązań. Soczewki światłoczułe to soczewki kontaktowe wzbogacone o specjalny czynnik filtrujący światło. Rozwiązanie jako pierwsza wprowadziła firma Johnson&Johnson, a magazyn Time ogłosił to osiągnięcie jako jedną z największych innowacji 2018 roku. Polega na zmianie stopnia zaciemnienia soczewki, dopasowując ją do otoczenia i docierającego natężenia światła.

Co wyróżnia soczewki światłoczułe ACUVUE® OASYS with Transitions™?

Soczewki światłoczułe ACUVUE® OASYS with Transitions™ to pierwsze soczewki kontaktowe o potwierdzonym działaniu dopasowania się do zmiennych warunków oświetlenia. Specjalnie opracowana technologia filtrowania światła Light Intelligent Technology™ umożliwia zmiany stopnia zaciemnienia, a jednocześnie korekcję krótkowzroczności lub nadwzroczności. Soczewki światłoczułe ACUVUE® OASYS with Transitions™ to soczewki dwutygodniowe, które są idealne do użytku w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz. Pod wpływem światła UV i/lub HEV - ciemnieją. Przez większość czasu soczewki nie są jednak całkowicie zabarwione, szybko wracają też do stanu początkowego.

Jak działa filtr zastosowany w soczewkach?

Technologia Transitions™ Light Intelligent Technology™, wykorzystana w soczewkach Acuvue™, sprawia, że soczewki nieustannie filtrują światło. Co więcej, doskonale odbierają także światło niebieskie (emitowane np. przez telefony, laptopy) i promieniowanie UV. Dzięki temu soczewka dba o to, aby oko odbierało tylko potrzebną ilość światła. Wiele badań potwierdza, że negatywne działanie światła może doprowadzić do trwałych zmian i uszkodzeń narządu wzroku. 

soczewki acuvueWypróbuj światłoczułe soczewki kontaktowe Acuvue.

 

Na czym polega światłoczułość?

Światłoczułość to stopień reagowania materiałów światłoczułych na światło. Czułość na zmiany oświetlenia jest niezwykle ważna zarówno w dzień, jak i w nocy. Jak działają soczewki światłoczułe ACUVUE® OASYS with Transitions™?

W dzień

W ciągu dnia światło naturalne zmienia się ze względów geograficznych. Oczy są jednak narażone także na światło sztuczne, które może negatywnie działać na oczy. Noszenie soczewek światłoczułych z technologią filtrowania światła pozwala oczom na odpoczynek. Ponadto, soczewki światłoczułe ACUVUE® OASYS with Transitions™ pomagają oczom aż o 49% szybciej dopasować się do zmiennych warunków otoczenia

W nocy

Soczewki światłoczułe ACUVUE® OASYS with Transitions™ umożliwiają wyraźne widzenie po zmroku, a nawet w nocy. Pozwalają na redukcję rozbłysków i szkodliwego efektu halo.

Dlaczego soczewki światłoczułe są polecane na lato?

Soczewki światłoczułe ACUVUE® OASYS with Transitions™ dynamicznie reagują na światło i idealnie dopasowują się do warunków. Doskonale radzą sobie z ekspozycją na drażniące, ostre światło zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Soczewki zaprojektowano tak, aby doskonale chroniły oczy przed szkodliwym promieniowaniem światła UV. Coraz więcej mówi się o ochronie przeciwsłonecznej i konieczności nakładania filtra na skórę przed ekspozycją na słońce. W lecie niezwykle ważna jest także ochrona oczu, którą zwykle mają zapewniać okulary przeciwsłoneczne. Chociaż soczewki ACUVUE® OASYS with Transitions™ ich nie zastąpią, ponieważ chronią jedynie część oka na której się znajdują, to stanowią doskonałe uzupełnienie ochrony oczu w lecie.