V
Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Znajdź najbliższy salon

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

   Zapytaj optyka

   

  Soczewki kontaktowe

  W sklepie internetowym Soczewki24.pl oferujemy szeroki wybór soczewek kontaktowych. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla osób z wadą wzroku, które nie lubią okularów, prowadzą aktywny tryb życia lub po prostu chcą cieszyć się komfortem i swobodą na co dzień. Posiadamy w swoim asortymencie soczewki kontaktowe najpopularniejszych marek takich jak: Johnson & Johnson, Alcon, Bausch&Lomb i inne, w tym najpopularniejsze na rynku soczewki z rodziny ACUVUE®, Air Optix, Dailies, PureVision oraz Soflens. Szeroka oferta i staranny wybór asortymentu zapewniają naszym Klientom możliwość wyboru odpowiednich soczewek kontaktowych także ze względu na tryb noszenia. Wybierając odpowiednie soczewki dla siebie, warto rozważyć, jak często się z nich korzysta i na ile powinno wystarczyć jego opakowanie. W naszym e-sklepie można znaleźć soczewki jednodniowe, soczewki dwutygodniowe oraz soczewki miesięczne i soczewki roczne. Ofertę naszego sklepu uzupełniają soczewki kolorowe, multifokalnesferyczne oraz przeznaczonych dla osób z astygmatyzmem. Warto dopasować tryb noszenia soczewek kontaktowych do indywidualnych potrzeb oraz wrażliwości oczu - delikatne, mocno łzawiące oczy z pewnością docenią soczewki jednodniowe i dwutygodniowe zamiast miesięcznych.

  Duo SET Acuvue® Oasys - 2x6 soczewek w jednej mocy TANIEJDuo SET Acuvue® Oasys - 2x6 soczewek w jednej mocy TANIEJ
  Cena:139,35 zł163,98 zł
  op.
  • Promocja
  DAILIES TOTAL1® 30 szt. WSZYSTKIE MOCEDAILIES TOTAL1® 30 szt. WSZYSTKIE MOCE
  Producent:Alcon
  Cena:109,99 zł
  op.
  • Promocja
  3 x DAILIES TOTAL1® - 3 x 30 szt. + GRATISY3 x DAILIES TOTAL1® - 3 x 30 szt. + GRATISY
  Producent:Alcon
  Cena:328,97 zł329,97 zł
  op.
  • Promocja
  3 x DAILIES® AquaComfort Plus® - 3 x 30 szt. + GRATISY3 x DAILIES® AquaComfort Plus® - 3 x 30 szt. + GRATISY
  Producent:Alcon
  Cena:208,97 zł209,97 zł
  op.
  • Promocja
  3 x PRECISION1™ - 3 x 30 szt. + GRATISY3 x PRECISION1™ - 3 x 30 szt. + GRATISY
  Producent:Alcon
  Cena:268,70 zł269,70 zł
  szt.
  • Promocja
  2 x DAILIES TOTAL1® + GRATIS masło do ciała2 x DAILIES TOTAL1® + GRATIS masło do ciała
  Producent:Alcon
  Cena:218,98 zł219,98 zł
  op.
  • Promocja
  2 x AIR OPTIX® plus HydraGlyde® - 6 szt. + Kod Publio.pl GRATIS2 x AIR OPTIX® plus HydraGlyde® - 6 szt. + Kod Publio.pl GRATIS
  Producent:Alcon
  Cena:208,98 zł209,98 zł
  op.
  • Promocja
  2 x Biotrue® ONEday 30 szt. + voucher Decathlon GRATIS2 x Biotrue® ONEday 30 szt. + voucher Decathlon GRATIS
  Producent:Bausch & Lomb
  Cena:137,97 zł137,98 zł
  szt.
  • Promocja
  • Promocja
  1-DAY ACUVUE® TruEye® - 30 soczewek1-DAY ACUVUE® TruEye® - 30 soczewek
  Cena:99,99 zł
  op.
  1-Day Acuvue® Moist - 30 soczewek1-Day Acuvue® Moist - 30 soczewek
  Cena:82,99 zł
  op.
  Acuvue® 2 - 6 soczewekAcuvue® 2 - 6 soczewek
  Cena:od 65.99
  op.

  Wygodne soczewki kontaktowe - skuteczna korekcja wad wzroku

  Nowoczesne soczewki kontaktowe dobrze przepuszczają powietrze i są niewyczuwalne w oku. Dzięki temu prawidłowo używane mogą być noszone przez większość osób, również tych, z wrażliwymi oczami. Szkła kontaktowe są nowoczesnym sposobem na wielu wad wzroku: dalekowzroczności, krótkowzroczności czy astygmatyzmu. 

  Wyróżnia się twarde i miękkie soczewki kontaktowe - mniej popularne, twarde stanowią doskonały wybór dla osób, które zmagają się z bardzo dużą krótkowzrocznością lub dalekowzrocznością lub astygmatyzmem. Wykonane w oparciu o indywidualną, wykonaną komputerowo mapę rogówki, doskonale dopasowują się do oka. Twarda soczewka kontaktowa jest wykonana z trwalszego materiału, dzięki czemu można z nich korzystać przez dłuższy czas. Produkty tego typu polecane są również dla osób, które mają rogówkę w nieregularnym kształcie, np. chorzy na stożek rogówki, albo cierpią na zespół suchego oka. Soczewki twarde powinny być dobierane w konsultacji z lekarzem okulistą. Soczewki twarde są znacznie droższe niż ich miękkie odpowiedniki, a to ze względu na konieczność ich indywidualnego dopasowania.

  Popularne soczewki miękkie, wykonane są z materiałów silikonowo-hydrożelowych, dzięki czemu są niezwykle elastyczne, ale jednocześnie mniej odporne na uszkodzenia. Soczewki miękkie są tańsze niż ich twarde odpowiedniki i łatwiej się przyzwyczaić do ich noszenia, są też dużo większe od soczewek twardych. Przy pierwszym wyborze soczewek kontaktowych powinno się skorzystać z pomocy doświadczonego optometrysty, optyka lub okulisty. Zwykle soczewki miękkie są dobierane o słabszej mocy niż moc szkieł okularowych, które pacjent nosi na co dzień. Nowością są soczewki światłoczułe Acuvue Oasys with Transitions, które posiadają dynamiczny filtr fotochromowy. Dzięki temu chronią oczy, zmieniając swoje zabarwienie w zależności od intensywności światła.

  Soczewki kontaktowe – jak przechowywać i pielęgnować?

  Decydując się na zakup nowych soczewek, nie zapomnij o zakupie płynu do ich czyszczenia i przechowywania. Jeśli nie używasz soczewek jednodniowych, wszystkie inne soczewki musisz przechowywać w specjalnie przeznaczonym do tego celu płynie. Płyny do przechowywania i oczyszczania soczewek kontaktowych można kupić praktycznie u każdego optyka, który zajmuje się sprzedażą soczewek oraz w sklepach internetowych specjalizujących się w produktach kontaktologicznych.

  Pamiętaj, że złym rozwiązaniem jest woda z kranu lub woda przegotowana. Taka woda zawiera różnego rodzaju minerały, które bardzo szybko uszkodzą powierzchnię soczewki. Co warte podkreślenia, płyny do przechowywania i oczyszczania soczewek nie są drogie. Nie warto zatem oszczędzać na takim płynie, dobrze mieć również jego niewielki zapas. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnej sytuacji, gdy w niedzielę wieczorem zabraknie Ci płynu, przez co soczewki zdjęte z oka zwyczajnie wyschną i nie będą się już nadawały do użytku.

  Pamiętaj, że czyszczenie soczewek to nie tylko wybór odpowiedniego płynu. Nawet najlepszej jakości soczewka, po zdjęciu z oka, powinna zostać dokładnie opłukana ze znajdujących się na jej powierzchni drobnych zanieczyszczeń i osadów białkowych. Dlatego, zanim ściągniesz soczewkę, wcześniej dokładnie umyj ręce, tak aby przez przypadek nie zanieczyścić i nie zatłuścić powierzchni soczewki. Po ściągnięciu soczewki dokładnie opłucz ją we wcześniej przygotowanym do tego celu płynie – wykorzystaj preparat do czyszczenia soczewek kontaktowych.

  Powierzchnię soczewki możesz delikatnie przetrzeć opuszkami palców, uważaj jednocześnie, by nie zarysować jej paznokciami. Stosuj się do podstawowych zasad higieny i do wyżej opisanej procedury, a używane przez Ciebie soczewki kontaktowe posłużą Ci przez maksymalnie długi czas – określony przez charakterystykę konkretnego produktu.

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl