V
Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Jak prawidłowo zdjąć soczewki kontaktowe?

  0

  Soczewki kontaktowe stale zyskują na popularności - obecnie wiele osób nie wyobraża sobie bez nich życia. Wokół szkieł kontaktowych pojawiło się wiele mitów, przez które niektórzy boją się z nich korzystać. Najwięcej obaw i wątpliwości budzi zdejmowanie soczewek kontaktowych. Jak robić to prawidłowo?

  Czym są soczewki kontaktowe?

  Soczewki kontaktowe to wyrób medyczny, który aplikuje się na oko w celu poprawy jakości widzenia. Umieszczone na filmie łzowym pokrywają powierzchnię oka i umożliwiają dobre widzenie bez konieczności zakładania okularów. Soczewki kontaktowe służą głównie do korekcji wzroku, jednak można kupić także soczewki wykorzystywane do celów wizerunkowych - kolorowe soczewki zerówki.

  Soczewki dzielą się na soczewki miękkie i soczewki twarde. Producenci, wykorzystując coraz nowsze rozwiązania technologiczne i osiągnięcia medyczne, konstruują szkła korekcyjne tak, aby poprawić komfort użytkowania. Najnowsze modele zapewniają wyraźne widzenie bez zniekształceń obrazu, a do wyboru jest wiele różnych marek. Do najpopularniejszych należą między innymi soczewki Acuvue, Air Optix czy Precision.

  Kto może korzystać z soczewek kontaktowych?

  Soczewki kontaktowe stanowią doskonałą alternatywę dla każdego, kto chce korzystać z możliwości korekcji wzroku w niezauważony sposób. To doskonałe rozwiązanie podczas wykonywania codziennych czynności w domu i w pracy. Noszenie soczewek kontaktowych umożliwia prowadzenie bardzo aktywnego trybu życia bez obaw o stłuczenie okularów korekcyjnych.

  Soczewki mogą być noszone przez większość ludzi mających problemy ze wzrokiem. Istnieją jednak pewne grupy, u których mogą występować nieprawidłowości, dlatego konieczna jest konsultacja z odpowiednim specjalistą. Są to m.in. dzieci, alergicy, cukrzycy, kobiety w ciąży, osoby mające problem z hormonami, osoby cierpiące na zespół suchego oka lub mające infekcje oczu. O tym, kto może nosić soczewki kontaktowe, powinien zadecydować lekarz, a wybór soczewek musi być poprzedzony badaniem wzroku, wizytą u okulisty i optometrysty.

  Znajdź najbliższy salon Soczewki24

  O czym trzeba pamiętać? Zasady korzystania z soczewek kontaktowych

  Zdejmowanie soczewek z oka to czynność, którą należy wykonać ze szczególną starannością i dokładnością. Oko jest narządem wzroku, o który trzeba dbać, ponieważ jest podatne na różnego rodzaju infekcje. Najważniejsze zasady podczas zdejmowania soczewek kontaktowych to:

  1. Zachowanie higieny.
  2. Czyste dłonie.
  3. Przygotowanie pudełka z odpowiednim płynem do soczewek.

  Czyste i wytarte do sucha dłonie to podstawa bezpieczeństwa. Lepiej wytrzeć ręce kawałkiem ręcznika papierowego, ponieważ włókna strzępiącego się ręcznika mogą pozostawać na dłoniach i utrudniać wykonanie czynności. Dłonie muszą być suche, ponieważ wilgotne palce mogą spowodować, że soczewka będzie się ślizgać. Co więcej, zalecamy wykonywanie czynności w dobrze oświetlonym miejscu i przy lustrze. Przed przystąpieniem do zdejmowania soczewek koniecznie przygotuj pojemniczek napełniony świeżym płynem. Dzięki temu spokojnie możesz przystąpić do ściągania soczewek.

  W jaki sposób zdejmować soczewki kontaktowe - krok po kroku

  1. Dokładnie umyj ręce. Nie zapomnij o przestrzeniach między palcami.
  2. Powoli przybliż palec wskazujący do oka.
  3. Dotknij dolnej krawędzi soczewki.
  4. Zsuń soczewkę w dół. Soczewka powinna znaleźć się na białej części oka.
  5. Za pomocą kciuka i palca wskazującego ściągnij soczewkę.
  6. Wyjmij soczewkę z oka.
  7. Oczyść soczewkę delikatnie z powstałego osadu i umieść ją w specjalnym pojemniku wypełnionym świeżym płynem.

  Zdejmowanie soczewek kontaktowych nie musi być trudne

  Boisz się lub nie lubisz zdejmowania soczewek kontaktowych? Wykorzystaj nasze wskazówki:

  • Nie śpiesz się, zwłaszcza na początku korzystania z soczewek kontaktowych. Daj sobie czas na przyzwyczajenie się do tego uczucia. Z czasem nabierzesz wprawy.
  • Podczas wyjmowania soczewek stosuj krople nawilżające, dzięki którym soczewka będzie miała większy poślizg i nie będzie silnie przylegała do oka.
  • Możesz powoli pociągnąć soczewkę w dół w taki sposób, aby oddzielić powierzchnię soczewki od oka.
  • W razie konieczności wykorzystaj specjalne przyrządy do wyciągania soczewek.

  Kup soczewki kontaktowe

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl