Soczewki kolorowe, czyli bezpieczna zmiana koloru oczu

Kolorowe soczewki to hit ostatnich czasów. Liczne rodzaje i szereg zalet sprawiają, że liczba ich użytkowników stale rośnie. W poniższym tekście zastanowimy się nad tym, czym tak właściwie są kolorowe soczewki, jaki efekt możemy dzięki nim osiągnąć i jak bezpiecznie z nich korzystać. Czy są one dobrym rozwiązaniem dla każdego?

Czym są i jak działają kolorowe soczewki?

Soczewki kolorowe to jeden z ciekawszych sposobów na zmianę wyglądu. Za ich pomocą można uzyskać ciekawe efekty, które nie kończą się tylko na zmianie koloru oczu. Do wyboru mamy zarówno soczewki, które całkowicie przykrywają nasz naturalny kolor tęczówki, zmieniając go na inny, jak i też takie, które mają za zadanie nie ukryć, lecz uwydatnić naszą naturalną barwę oka. Palety kolorystyczne na ogół pokrywają się z naturalnymi odcieniami, lecz producenci sukcesywnie poszerzają swoją ofertę i zapewniają dostęp także do soczewek w nietypowych kolorach. Jeżeli interesuje Cię oryginalny efekt, możesz skusić się na niebanalne wzory, jakimi zaskoczysz wszystkich. 

Soczewki powiększające – przyciągaj wzrokiem

Ten trend zauważyć można u wielu celebrytów - często wykorzystują oni soczewki tego typu do zmiany swojego wyglądu. My również możemy osiągnąć podobny efekt. Główną cechą soczewek powiększających jest zwiększona średnica tęczówki. Charakteryzują się one czarną obwódką, dzięki której uzyskujemy pogłębione spojrzenie. Do wyboru są soczewki z delikatnym nadrukiem, zapewniającym naturalny efekt, lub z nadrukiem gęstym, dającym wyrazisty efekt. Interesującym wyborem są także soczewki z efektem gradientu.

air optic colors

Wypróbuj Air Optic Colors i ciesz się odmienionym spojrzeniem.

 

Soczewki rozświetlające – młodzieńczy wygląd w kilka sekund

Wiele rodzajów soczewek zapewnia efekt rozświetlający – najczęściej możemy korzystać z niego właśnie w przypadku soczewek kolorowych. Przy okazji zmieniania lub pogłębiania koloru oczu, warto postawić na soczewki, które przy okazji dodadzą Twoim oczom blasku.

Czy soczewki kolorowe są dobre dla każdego?

Producenci współczesnych soczewek kolorowych biorą pod uwagę fakt, że niezależnie od tego, czy borykamy się z wadą wzroku, czy też nie, chcielibyśmy mieć możliwość zmiany wizerunku. Dlatego też na rynku dostępne są zarówno soczewki zerówki, czyli te przeznaczone dla osób bez wady wzroku, jak i soczewki dla krótko- i dalekowidzów, a nawet osób borykających się z astygmatyzmem. Dlatego też soczewki kolorowe są dostępne właściwie dla każdego.

Wypróbuj soczewki kolorowe

Istnieją jednak pewnie czynniki, które należy brać pod uwagę, decydując się na tego typu produkt. Tak jak w przypadku klasycznych soczewek kontaktowych, tak i tutaj istnieją przeciwwskazania do ich noszenia. Pokrywają się one z przeciwwskazaniami do noszenia zwykłych szkieł kontaktowych. Powinniśmy zrezygnować z nich np. w przypadku zespołu suchego oka czy też infekcji. Niektórzy mogą źle znosić noszenie soczewek - wówczas ich oczy reagują pieczeniem, zaczerwienieniem lub bólem. 

Jak bezpiecznie korzystać z soczewek kolorowych?

Stosując soczewki kolorowe, przestrzegajmy zasad pielęgnacji - takich samych jak w przypadku zwykłych szkieł kontaktowych. Powinniśmy zaopatrzyć się w pojemnik i płyn do soczewek, oraz nie nosić soczewek dłużej, niż zalecił producent.

Wiele osób traktuje soczewki kolorowe jako gadżet, którego nie trzeba kupować w salonie optycznym, a to duży błąd. Są one ciałem obcym, które aplikujemy bezpośrednio na powierzchnię oka, zatem zakup soczewek w nieznanym miejscu stwarza poważne ryzyko, że w produkcie znajdą się niebezpieczne dla oka substancje. Ponadto, ze względu na różnorodną długość noszenia (soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne), zmienia się również ich grubość, która wpływa na komfort noszenia. Dlatego też, aby jak najlepiej nam służyły, powinny być dobrane przez specjalistę. Tylko wtedy będziemy cieszyć się nowym wizerunkiem, mając pewność, że nasze oczy są bezpieczne.