jak-dobrac-krople-do-oczu-gdy-nosisz-soczewki
Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl
  • +48 533 363 565
    +48 71 757 53 88
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Krople nawilżające do oczu – niezbędnik osoby noszącej soczewki

0

Soczewki kontaktowe to dla wielu osób z wadą wzorku jedyny sposób na pozostawienie w domu okularów korekcyjnych w trakcie uprawiania sportu czy wtedy, gdy oprawki zwyczajnie nie pasują do reszty stylizacji. Wiele osób decyduje się wręcz na całkowitą rezygnację z okularów na rzecz soczewek, nosząc je na co dzień dla własnej wygody i estetyki. Niestety, oczy mogą przez to cierpieć – przesuszają się znacznie szybciej, niż zwykle, mogą być podrażnione i zdecydowanie wymagają specjalnej pielęgnacji. Jak zadbać zarówno o soczewki, jak i oczy, by noszenie szkieł kontaktowych nie sprawiało dla oka problemu? Jak dobrać krople nawilżające do oczu, by nie wchodziły w niebezpieczne reakcje z soczewkami?

Krople nawilżające do oczu a soczewki kontaktowe

Ciągła praca przy komputerze, duże zanieczyszczenie powietrza i wytężanie wzroku przez wiele godzin każdego dnia powodują, że problemy z uczuciem pieczenia, swędzenia i przesuszenia oczu są dla wielu osób czymś zupełnie powszednim. W sytuacjach takich sięgamy najczęściej po krople nawilżające do oczu, pierwsze które podadzą nam w aptece lub drogerii, nie zastanawiając się głębiej nad ich składem czy działaniem. Dla osoby bez wady wzroku lub noszącej okulary wybór właściwych kropli do oczu nie powinien stanowić większego problemu, jednak w przypadku osób preferujących soczewki kontaktowe, wybór staje się znacznie trudniejszy.

Krople nawilżające do oczu to podstawa pielęgnacji oka narażonego na codzienny kontakt z soczewkami kontaktowymi. Aby wybrać je właściwie należy jednak zwrócić uwagę na to, by same krople były bezpieczne dla soczewek i nie wchodziły z nimi w niepożądane reakcje oraz sprawdzić, czy kropienie oczu z ich użyciem można wykonywać przy założonej soczewce, czy też nie.

Jak dbać o oczy nosząc soczewki kontaktowe?

Długie noszenie soczewek kontaktowych może nie tylko wysuszyć oczy, ale też podrażniać je, a w skrajnych przypadkach powodować ból, urazy czy stany zapalne rogówki. Nie ma więc cienia wątpliwości, że w przypadku osób preferujących na co dzień soczewki kontaktowe prawidłowe dbanie o oczy jak i same soczewki jest po prostu niezbędne. W przypadku oczu sprawa jest dość prosta – warto stosować regularnie odpowiednie krople nawilżające do oczu, które zapobiegną ich przesuszaniu się i zmniejszą ryzyko mikro-urazów. Co jednak robić z soczewkami i higieną oczu?

Krople do oczu Blink Contacts 10 ml - już za 19,99 w naszym sklepie

Przede wszystkim należy przestrzegać terminu ważności wymiany soczewek i podanych do nich instrukcji obsługi. Jeśli soczewki są jednodniowe, nie nosimy ich przez tydzień, a zgodnie z przeznaczeniem i maksymalnie 10 do 12 godzin na dobę. Soczewki wielokrotnego użytku należy zawsze pielęgnować przeznaczonymi do tego płynami i preparatami, pamiętając o zachowaniu najwyższej higieny. W razie niepokojących sygnałów warto też od razu skonsultować się z okulistą – pozornie nieszkodliwe pieczenie może okazać się szybko oznaką większych problemów.

Krople nawilżające do oczu – jakie wybrać?

W tradycyjnych kroplach nawilżających do oczu stosuje się specjalistyczne substancje konserwujące, które nie tylko przedłużają przydatność takich kropli, ale też zapobiegają ich zainfekowaniu podczas każdego otwierania, zamykania czy używania opakowania kropli.

W przypadku osób z soczewkami krople takie mogą okazać się niewystarczająco dobre – w przypadku wielu osób substancje konserwujące nie tylko pogłębiają problem suchości oka, ale też wchodzą w niepożądane reakcje z samymi soczewkami. W praktyce więc stosując tradycyjne krople należałoby usunąć soczewki, zakropić oko i ponownie włożyć soczewki dopiero po około 30 minutach od aplikacji.

Dla użytkowników soczewek, którzy krople stosują także do zwilżenia samej soczewki czy ułatwienia jej aplikacji, taki tryb stosowania kropli nie wchodzi w grę. Na rynku pojawia się więc coraz więcej kropli nawilżających do oczu przystosowanych do użytkowania w parze z soczewkami kontaktowymi. Krople te są często pozbawione konserwantów i podawane w specjalnie przygotowanych opakowaniach zabezpieczających krople przed skażeniem w trakcie codziennego użytkowania lub przygotowywane z konserwantami całkowicie neutralnymi zarówno dla oka, jak i soczewki.

Jakie krople wybrać? Wśród najbardziej popularnych i zaufanych producentów i marek warto wymienić między innymi krople Blink Contacts, Eye See, Herbal Eye Drops czy krople ReNu. Choć różnią się one składami i deklarowanym działaniem, wszystkie mają jedno, nadrzędne przeznaczenie – nawilżanie oczu zmęczonych i przesuszonych przez noszenie soczewek kontaktowych. Wybierając krople nawilżające do oczu warto jednak zwrócić uwagę na skład – dodanie do kropli wyciągu z czarnej borówki i hialuronianu może znacząco poprawić ich właściwości nawilżające. Z tego też powodu polecamy szczególnie:

Krople Herbal Eye Drops z czarną borówką i hialuronianem, które dzięki zawartości mocno nawilżających składników działają kojąco na zaczerwienione i zmęczone oczy oraz przynoszą szybką ulgę przy uczuciu suchości i pieczenia oczu. Czarna borówka pozytywnie wpływa na naczynia włosowate, zmniejszając ich przepuszczalność i kruchość, a ponadto ma właściwości przeciwzapalne i poprawia ukrwienie w obrębie oka.

Polecamy także krople Renu Drops 8 ml - dostępne w naszym sklepie w cenie 

Krople nawilżające do oczu EYE SEE Hyaluronate 0,1% o silnie nawilżającym działaniu, idealne w przypadku odczuwania zmęczenia, pieczenia, zaczerwienienia i suchości oczu. Hialuronian sodu to naturalny polimer, który występuje w ludzkim oku i odpowiada za zatrzymywanie na jego powierzchni wody, a więc i przedłużenie efektu nawilżenia oka.

Zakrapiając oczy należy pamiętać, by zawsze zachowywać najwyższy stopień higieny – dłonie powinny być czyste, a opakowanie kropli podczas kropienia nie powinno dotykać powieki ani gałki ocznej. Po zakropieniu oka (zwykle 1-2 kropli na każde oko) należy szczelnie zakręcić opakowanie i przechowywać je zgodnie z zaleceniami producenta. Krople nawilżające do oczu to często jedyny ratunek dla zmęczonych i przesuszonych oczu przyzwyczajonych do noszenia soczewek kontaktowych. Jeśli chcesz uniknąć przykrego pieczenia i potencjalnych urazów, warto się w nie zaopatrzyć.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl