Alcon

Alcon to jeden z cenionych producentów branży kontaktologicznej oferujący klientom na całym świecie soczewki kontaktowe, jak i produkty do pielęgnacji oczu. Szeroka oferta firmy sprawia, że wśród jej produktów każdy znajdzie rozwiązania dopasowane do własnych potrzeb i stylu życia. Przekonaj się, co możesz zyskać, stawiając na asortyment firmy Alcon.

Alcon - Eye Care Products

Alcon - lider kontaktologii

Firma Alcon to przedsiębiorstwo, które powstało w Stanach Zjednoczonych w 1945 roku. Jego założycielami byli dwaj mężczyźni, od których nazwisk wzięła się też sama nazwa - Robert Alexander oraz William Conner. Początkowo biznes ten był niewielką apteką. W chwili jej powstawania nie było to nic dziwnego - jej założyciele byli z wykształcenia farmaceutami. Z biegiem czasu misją nadrzędną firmy była jednak pomoc specjalistyczna osobom z wadami wzroku.

Bardzo szybko do swojej oferty przedsiębiorstwo wprowadziło produkty zapewniające doskonałą opiekę okulistyczną - Eye Care Products. Przez lata opracowywano nowoczesne rozwiązania technologiczne, co sprawiło, że obecnie Alcon to lider w zakresie produkcji soczewek kontaktowych, a także produktów do ich pielęgnacji czy utrzymania komfortu oczu. Same produkty Alcon znane są natomiast niemal na całym świecie.

Soczewki Alcon - najwyższa jakość

Produkty Alcon to nowoczesne soczewki kontaktowe. Znajdziesz wśród nich kilka serii wyróżniających się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Każde z nich gwarantują doskonałą wygodę noszenia, redukują problemy z podrażnieniami, mają wysoki wskaźnik transmisyjności tlenu, dobre uwodnienie i są świetną alternatywą dla korekcji wzroku przy pomocy klasycznych okularów.

Szeroka oferta produktów sprawia, że każdy ma możliwość wyboru szkieł dopasowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Wśród asortymentu tego producenta znajdziesz soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, a także miesięczne. Co więcej, z ich pomocą można leczyć nie tylko krótkowzroczność i dalekowzroczność, ale także astygmatyzm i starczowzroczność charakterystyczną dla osób po 40 roku życia.

Dla kogo będą odpowiednie soczewki kontaktowe Alcon?

Szkła kontaktowe Alcon odpowiadają na różne potrzeby użytkowników. Z całą pewnością jest to jednak asortyment z grupy Eye Care Products spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób zmagających się z większymi wadami wzroku. Bardzo dobre uwodnienie soczewek i doskonała przepuszczalność tlenu sprawiają, że szła będą idealne dla pracowników biurowych spędzających w nich wiele godzin przed monitorami komputerów. To jednak nie wszystko - na podstawie zebranych opinii wiemy, że po jednodniowe szkła Alcon sięgają też osoby aktywne, które uprawiają sporty lub sporo podróżują. W ich przypadku liczy się fakt, że na powierzchni soczewki nie gromadzą się bakterie i osady lipidowe, co zmniejsza ryzyko podrażnienia oka lub jego zaczerwienienia.

Dlaczego warto zainwestować w Eye Care Products od firmy Alcon?

Eye Care Products z oferty firmy Alcon to szeroka oferta dopasowana do różnych wad wzroku. Warto zainwestować w nie z uwagi na możliwość dopasowania korekcji, która najbardziej odpowiada indywidualnym oczekiwaniom. Poza soczewkami producent oferuje jednak płyny i krople. Dzięki nim można kompleksowo zadbać o swoje oczy i cieszyć się doskonałym widzeniem. To również gwarancja najwyższej jakości i pewność otrzymania najnowszych rozwiązań technologicznych.

Soczewki DAILIES

DAILIES to soczewki jednodniowe przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. Ten wariant po każdym użyciu należy wyrzucić, a kolejnego dnia założyć nową parę, co gwarantuje najwyższy poziom higieny. Rozwiązanie to jest szczególnie cenione przez osoby dbające o wysoki komfort w trakcie korekcji wzroku. Przy pomocy soczewek typu jednodniowego możliwe jest niwelowanie najczęstszych wad wzroku: krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu czy prezbiopii). Dostępne w naszym sklepie warianty to:

 • DAILIES® AquaComfort Plus®
 • DAILIES® AquaComfort Plus® Multifocal
 • DAILIES® AquaComfort Plus® Toric
 • DAILIES® FreshLook® Illuminate™

Soczewki DAILIES odznaczają się wysokim stopniem uwodnienia, a w ich składzie można znaleźć między innymi składniki, które występują w naturalnych łzach.

Soczewki DAILIES

Soczewki TOTAL1 i TOTAL30™

Soczewki z rodziny TOTAL to propozycja dla osób ceniących sobie wygodę w trakcie pracy czy codziennego wypoczynku. Warianty te są dostępne w opcji jednodniowej (TOTAL1) i miesięcznej (TOTAL30™), a same soczewki wyróżniają się dużym uwodnieniem, dzięki czemu osoba, która je nosi praktycznie nie odczuwa ich na powierzchni oka. Szkła dostępne są nawet dla osób z dużą wadą wzroku - od -12 do +6 dioptrii. Nasi klienci mają możliwość wyboru, czy taka sama wartość ma być zastosowana do obu soczewek, czy też konieczne będzie wybranie szkieł o różnych wartościach na lewym i prawym oku. Na tej podstawie można dopasować właściwy wariant soczewki zapewniający odpowiednią korekcję.

Soczewki Total30™

W tej grupie produktów znajdziesz szkła:

 • Total30™
 • DAILIES TOTAL1®
 • DAILIES TOTAL1® Multifocal
 • DAILIES TOTAL1® for Astigmatism

Soczewki AIR OPTIX

Soczewki AIR OPTIX to produkty wykorzystujące specjalną technologię, która ceniona jest przez klientów głównie ze względu na wysoką przepuszczalność tlenu do oka oraz dodatkowy system nawilżający. Dzięki temu można nosić je przez cały dzień, nie obawiając się wysychania oczu czy ich podrażnienia. Gwarantują one bardzo wyraźny obraz bez efektu halo czy szumów. Powierzchnia soczewki doskonale dopasowuje się do oka, w związku z tym jest ona praktycznie niewyczuwalna. Jest to doskonała alternatywa dla korekcji wzroku szczególnie dedykowana ludziom z większymi wadami.

W rodzinie soczewek AIR OPTIX znajdziesz takie propozycje jak:

 • AIR OPTIX® Aqua
 • AIR OPTIX® Night & Day® Aqua
 • AIR OPTIX® for Astigmatism
 • AIR OPTIX® Aqua Multifocal
 • AIR OPTIX® Plus HydraGlyde®
 • AIR OPTIX® PLUS HydraGlyde® for Astigmatism
 • AIR OPTIX® PLUS HydraGlyde® Multifocal

Alcon AIR OPTIX® plus HydraGlyde®

Specjalnym produktem są natomiast kolorowe soczewki miesięczne AIR OPTIX® Colors. Są one dostępne w wariancie z korekcją wzroku lub w opcji określanej jako "zerówki". Użytkownicy wybierają je więc nie tylko z uwagi na możliwość korekcji wzroku, ale także ze względu na opcję zmiany swojego wizerunku.

Soczewki FRESHLOOK

Soczewki FRESHLOOK powstały z myślą o osobach, które oprócz komfortu cenią sobie również zmianę koloru tęczówki. Wysoki komfort użytkowania zapewniony jest poprzez wysoki wskaźnik nawodnienia, jaki zapewniają użytkownikowi. Zależnie od wybranego wariantu można korzystać z soczewek przez różny czas - dostępne są zarówno opcje jednodniowe, jak i miesięczne. W tej grupie znajdziesz szkła:

 • FRESHLOOK® Colors
 • FRESHLOOK® ColorBlends
 • FRESHLOOK® Dimensions
 • FRESHLOOK® One Day
 • DAILIES® FreshLook® Illuminate™

Jednymi z najchętniej wybieranych są szkła FRESHLOOK® Dimensions, które są półprzeźroczyste, a dzięki ciemnej otoczce, oczy o jasnym kolorze wydają się większe, niż są w rzeczywistości. Podkreślają one więc naturalny kolor oka, jednocześnie całkowicie zmieniając jego wygląd.

Alcon FRESHLOOK® Dimensions

Pozostałe szkła z grupy FRESHLOOK - zarówno jednodniowe, jak i miesięczne dostępne są w różnych wariantach. Na podstawie indywidualnych preferencji można dopasować ich kolor, zmieniając całkowicie odcień tęczówki. Popularne barwy to:

 • Gray,
 • Sapphire Blue,
 • Pure Hazel.

Alcon FreshLook® One Day

Soczewki PRECISION

Nowoczesne soczewki kontaktowe wykorzystujące technologię SMARTSURFACE. Pozwala ona na utrzymanie całodniowego nawilżenia powierzchni oka i zapobiega ewentualnym podrażnieniom. Cienkie krawędzie nie stwarzają problemu podczas zakładania i odpowiadają za fakt, że szkła są praktycznie niewyczuwalne nawet podczas kilkunastu godzin użytkowania.

W tej grupie znajdzie soczewki Precision 1-DAY i Precision 1-DAY for Astigmatism - stworzone z myślą o osobach z astygmatyzmem, który jest coraz częściej pojawiającą się wadą wzroku wśród społeczeństwa.

PRECISION1™

Pozostałe produkty Alcon

Oferowane przez firmę Alcon - Eye Care Products to nie tylko soczewki kontaktowe, ale także preparaty pielęgnacyjne. Stworzone na bazie wyłącznie sprawdzonych składników dbają o wzrok i eliminują wszelkie podrażnienia.

Płyny do soczewek Alcon

Dobrze dopasowane płyny to absolutna podstawa w zakresie pielęgnacji soczewek. W naszej ofercie znajdzie preparaty idealnie sprawdzające się do szkieł firmy Alcon. Duży wybór sprawia, że możesz dopasować je do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Możliwości wyboru to płyny:

 • OPTI-FREE® Express® - w dwóch pojemnościach 120 ml i 355 ml
 • OPTI-FREE® PureMoist® - o pojemności 90 ml i 300 ml
 • OPTI-FREE® Replenish® - w wariancie 120 ml i 300 ml

Krople do oczu Alcon

Krople do oczu Systane Complete 10 ml to doskonała ochrona oczu przed wysuszeniem. Zawarte w nich składniki regenerują powierzchnię gałki ocznej. Łagodzą także pierwsze objawy zespołu suchego oka. Idealnie sprawdzają się w przypadku osób, które noszą soczewki przez większą część dnia, pracują przed monitorami komputerów lub przebywają w klimatyzowanych czy zadymionych pomieszczeniach.

Zobacz także: