Soczewki Cooper Vision

Soczewki kontaktowe to najwygodniejsze rozwiązanie dostępne na rynku - pozwalające na skorygowanie większości wad wzroku. Różne typy soczewek sprawiają, że mogą nosić je pacjenci z krótkowzrocznością, ale także te osoby, które cierpią na dalekowzroczność lub specjalne choroby np. astygmatyzm.

Nowoczesne soczewki Cooper Vision są dedykowane osobom, które cenią sobie komfortowe, a przy tym bezpieczne metody. Nie podrażniają oczu i można nosić je cały dzień. Szkła kontaktowe mogą być stosowane niezależnie od warunków pogodowych, czy wykonywanych czynności. Nie wpływają także na powstawanie refleksów, ani efektu halo - co jest ważne szczególnie dla osób kierujących pojazdami. Dużym udogodnieniem jest fakt, że soczewki są nie tylko wygodne dla oczu, ale także niewidoczne. Ich plusem jest także to, że gwarantują znacznie większe pole widzenia niż w przypadku noszenia okularów, gdzie części peryferyjne bywają kłopotliwe.

Soczewki Cooper Vision

Cooper Vision - lider wśród producentów soczewek kontaktowych

Cooper Vision to producent soczewek kontaktowych, który jest szczególnie ceniony przez pacjentów na całym świecie. Firma została założona w 1980 roku i od tego momentu prężnie funkcjonuje, dostarczając klientom produkty najwyższej jakości. Na uwagę zasługuje sam fakt, że producent ma rozbudowaną ofertę w ponad 100 krajach na całym świecie. Soczewki kontaktowe z jego oferty polecają natomiast nie tylko osoby z problemem suchości oczu, ale przede wszystkim specjaliści, czyli optycy oraz optometryści.

Soczewki kontaktowe tego producenta powstają z materiałów wysokiej jakości. Firma korzysta również z najnowszych technologii, co jest absolutnym przełomem dla samych oczu i ich pielęgnacji. Pozwala to na uzyskanie doskonałego produktu finalnego, odpowiedzialnego za prawidłowe widzenie i korektę wzroku. Szkła kontaktowe Cooper Vision są bezpieczne dla osób je noszących, o czym świadczy fakt, że soczewki kontaktowe trafią do regularnej sprzedaży, przechodzą szereg testów.

Jakie soczewki kontaktowe oferuje firma Cooper Vision?

Soczewki kontaktowe od Cooper Vision można dopasować do praktycznie każdej przypadłości, która wiąże się z nieprawidłowym widzeniem. Są one przeznaczone m.in. dla osób cierpiących na krótkowzroczność, dalekowzroczność, tych, u których zdiagnozowano astygmatyzm, czy pacjentów borykających się z problemem suchego oka. Szeroka gama produktów rozwiązuje problem zmęczonych oczu, a także wiele innych nieprzyjemnych doznań prowadzących do chorób wzroku.

Cooper Vision to soczewki kontaktowe również dla osób, u których zdiagnozowano nietypowe wady wzroku - bardzo duże. Są one dostępne w szerokim zakresie mocy sferycznej, a to pozwala skorygować każdą wadę wzroku. Co więcej, zapewniają one wyraźne widzenie również u alergików.

Suchość oczu to częsta przypadłość osób spędzających długie godziny przed ekranem monitorów, dla nich również w ofercie Cooper Vision dostępny jest wariant soczewek kontaktowych, zapewniający wyraźne widzenie. Wysoki komfort użytkowania skutecznie przeciwdziała suchości oczu. Część z modeli wykorzystuje technologię Aquagen, dzięki której unika się podrażnionych oczu i uzyskuje przejrzysty obraz w każdych warunkach.

Jednodniowe soczewki kontaktowe Cooper Vision

Soczewki kontaktowe to wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób, które do tej pory korzystały wyłącznie ze standardowych rozwiązań korekcyjnych, czyli tradycyjnych okularów. Soczewki jednodniowe są szczególnie polecane tym pacjentom, którzy zaczynają swoją przygodę z "kontaktami". Są nie tylko wygodne, ale i proste w obsłudze. Najważniejszą zaletą, jaką mają soczewki jednodniowe, jest łatwość aplikacji i brak stosowania dodatkowej pielęgnacji. Wybierając je, nie musisz martwić się o krople czy płyny.

Soczewki jednodniowe to według niektórych najwygodniejsze rozwiązanie w zakresie korekcji wzroku. Idealnie sprawdzą się dla osób, które cały dzień spędzają w trudnych dla oczu warunkach, gdzie duża ilość zanieczyszczeń osiada na soczewce. Po każdym takim dniu soczewki kontaktowe wystarczy wyrzucić, a następnego dnia założyć nowe. Jest to także opcja dla pacjentów borykających się z problemem suchości oczu. Jednodniowy tryb noszenia sprawia, że płyny, czyli tak zwane uwodnienie soczewki jest bardzo wysokie.

Przykładem soczewek kontaktowych jednodniowych od Cooper Vision są szkła MyDay dostępne w różnych wariantach ilościowych. Soczewki kontaktowe sferyczne sprawdzają się w przypadku osób, które mają taką samą lub różną wadę dla obydwu oczu. Są miękkie i tlenoprzepuszczalne. Ich noszenie jest znacznie bardziej komfortowe niż w przypadku konkurencyjnych modeli, a to dzięki dodatkowi silikonu. Duża elastyczność sprawia, że soczewki jednodniowe bardzo łatwo się zakłada oraz ściąga.

Miesięczne soczewki CooperVision

Miesięczne soczewki kontaktowe Cooper Vision to nie tylko doskonały komfort noszenia, ale przede wszystkim rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Miesięczny okres przydatności soczewki kontaktowej znacznie obniża koszty korekcji wzroku w porównaniu z soczewkami jednodniowymi. Szkła są przy tym miękkie, gładkie i nie sprawiają trudności w zakładaniu i ściąganiu.

Soczewki kontaktowe miesięczne Cooper Vision charakteryzują się wysoką jakością hydrożelowego materiału wykonania, który jest bezpieczny m.in. dla alergików. Przepuszczają do oka nawet do pięciu razy więcej tlenu, skutecznie zwiększając tym samym bezpieczeństwo korzystania z nich - w porównaniu z produktami konkurentów rynkowych. Soczewki miesięczne stosuje się w trybie ciągłym, chociaż zaleca się, aby były one zdejmowane pod koniec każdego dnia. Wówczas należy pamiętać o ich zabezpieczeniu w specjalnym pojemniczku pomagającym soczewkom utrzymać nawilżenie. Do ich pielęgnacji niezbędny będzie również płyn do soczewek.

Jedne z najpopularniejszych szkieł to - Proclear Multifocal XR, czyli miesięczne soczewki progresywne, które nazywa się również multifokalnymi. Soczewki progresywne są dedykowane osobom z przypadłością prezbiopii (starczowzroczność) - jest to postępujące wraz z wiekiem pogarszanie się jakości widzenia. Soczewki kontaktowe charakteryzują się również wysokim uwodnieniem. Nawet po kilkunastu godzinach użytkowania w dalszym ciągu gwarantują wysokie nawilżenie oczu.

Soczewki toryczne Cooper Vision

Przykładem soczewek torycznych od Cooper Vision jest model Clariti Toric XR. Soczewki kontaktowe toryczne odznaczają się przede wszystkim odmiennym kształtem od standardowych soczewek kontaktowych. Standardowe szkła mają taką samą grubość na całej swojej powierzchni. Soczewki toryczne zapewniają wyraźne widzenie osobom cierpiącym na astygmatyzm - wszystko dzięki różnej grubości w wybranych miejscach.

Soczewki toryczne dla pacjentów, którzy cierpią na astygmatyzm, można dopasować pod względem:

 • mocy,
 • cylindra,
 • osi.

Multifokalne soczewki kontaktowe Cooper Vision

Soczewki multifokalne przystosowane zostały z myślą o osobach zmagających się z różnym poziomem widzenia w zależności od odległości. Zapewniają one najwyższy komfort widzenia podczas np. czytania, jak i w trakcie codziennych czynności. Wszystko dzięki umieszczonej w jednej części soczewki mocy dopasowanej do tego typu aktywności oraz drugiej połowie soczewki sprzyjającej widzeniu przedmiotów z dali.

Przykładem soczewek Cooper Vision z technologią multifokalną są Clariti 1 Day Multifocal. Na zamówienie tego typu soczewek konieczne jest oczekiwanie do około 5 dni roboczych. Gwarantują one jednak doskonały obraz, komfortowe użytkowanie i brak podrażnień oczu.

Biofinity - soczewki kontaktowe z elastycznym trybem noszenia

Soczewki Biofinity przeznaczone są dla pacjentów zmagających się z różnymi wadami wzroku. Soczewki Cooper Vision miesięczne tego typu sprawdzą się m.in. u osób, u których zdiagnozowano astygmatyzm. Dla nich stworzony jest wariant soczewki Biofinity Toric. Ten charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz unikalną krzywizną, która zapobiega rotacji soczewki Cooper Vision na oku.

Pozostałe warianty, które znajdziesz w naszej ofercie to:

 • Biofinity,
 • Biofinity Multifocal,
 • Biofinity Energys,
 • Biofinity XR,
 • Biofinity Toric XR.

Biofinity - soczewki kontaktowe z elastycznym trybem noszenia

Proclear - miesięczne i jednodniowe soczewki kontaktowe dla wymagających

Soczewki Cooper Vision Proclear stworzone zostały z myślą o osobach, które mają problemy z widzeniem zarówno na dalsze, pośrednie, jak i bliskie odległości. W soczewkach wykorzystano Omafilcon A, który zapewnia dużą elastyczność soczewek, dzięki czemu w codziennym cyklu ich noszenia są one bardzo komfortowe.

Klientom Soczewki24.pl oferujemy takie soczewki Proclear jak:

 • Proclear 1 Day,
 • Proclear Multifocal Toric (wysyłka do 3 tygodni),
 • Proclear Sphere,
 • Proclear Multifocal XR,
 • Proclear Multifocal,
 • Proclear 1 Day Multifocal.

Proclear - miesięczne i jednodniowe soczewki kontaktowe dla wymagających

MyDay - soczewki z technologią Smart Silicone™

MyDay to seria soczewek Cooper Vision stworzona z myślą o osobach ceniących sobie komfort widzenia przez kilkanaście godzin dziennie. Soczewki stworzono w oparciu o technologię Smart Silicone™, zapewniającą najwyższy poziom przepuszczalności powietrza. Soczewki Cooper Vision z serii MyDay zawierają około 4,4% silikonu, dzięki czemu są bardzo elastyczne oraz miękkie.

Ta seria to takie szkła jak:

 • MyDay,
 • MyDay Toric,
 • MyDay Multifocal.

MyDay - soczewki z technologią Smart Silicone™

Clariti - dobrze uwodnione soczewki CooperVision

Soczewki Cooper Vision Clariti powstały w oparciu o Advanced Edge Technology™. Umożliwiło to uzyskanie bardzo cienkiej krawędzi soczewki, co w dużej mierze przełożyło się na znaczne zwiększenie komfortu użytkowania. W soczewkach znajduje się również wbudowany filtr UVA i UVB chroniący przed szkodliwym dla oczu promieniowaniem. W naszej ofercie dostępne są między innymi szkła:

 • Clariti 1 Day,
 • Clariti 1 Day Toric,
 • Clariti 1 Day Multifocal,
 • Clariti Elite,
 • Clariti Toric,
 • Clariti Multifocal,
 • Clariti Torix XR.

Clariti - dobrze uwodnione soczewki CooperVision

Dlaczego warto postawić na soczewki Cooper Vision?

Oferujemy szereg produktów firmy Cooper Vision, które dzięki różnym parametrom mogą zostać z łatwością dopasowane do każdej wady wzroku. W naszym sklepie dostępne są soczewki jednodniowe przeznaczone do każdorazowego wyrzucenia po ich zdjęciu, jak i modele miesięczne. Sprostają one największym wymaganiom klientów.

Soczewki Cooper Vision to produkty wysokiej jakości, wolne od alergenów. Dzięki zastosowaniu najlepszych dostępnych materiałów wykonania gwarantują one najwyższy komfort użytkowania i sprawdzają się zarówno u osób z krótkowzrocznością, jak i tych, u których zdiagnozowano dalekowzroczność. Szkła nie wywołują podrażnień, można więc korzystać z nich cały dzień bez obaw o efekty uboczne.

Gdzie warto kupować soczewki Cooper Vision?

Soczewki kontaktowe można kupić w salonach optycznych, drogeriach czy specjalnych automatach. Zakup w przypadkowym miejscu to jednak nie najlepszy pomysł - zarówno jeśli chodzi o soczewki jednodniowe, jak i miesięczne. Najlepiej postawić na sprawdzone sklepy, jak Soczewki24.pl. Na naszej stronie znajduje się szeroki wybór kontaktów - są to soczewki o szerokim zakresie mocy, jednodniowe oraz miesięczne. Osoby o wrażliwych oczach mają możliwość dopasowania soczewek wykonanych z bardzo miękkich materiałów, w których dodatkowo zastosowano filtr UVA - chroniący przed szkodliwym promieniowaniem.