Soczewki Bausch&Lomb

Soczewki kontaktowe to najwygodniejszy sposób korekcji wzroku bez konieczności noszenia okularów, które dla wielu osób są sporym ograniczeniem. Dalekowzroczność, astygmatyzm czy inne wady wzroku nie są obecnie wyzwaniem dla medycyny. Z łatwością można je korygować i to bez chirurgicznej operacji rogówki. Bausch&Lomb to jeden z absolutnych liderów w branży kontaktologicznej. Szeroka gama produktów sprawia, że możliwe jest ich dopasowanie do potrzeb każdego pacjenta. Szkła sprawdzą się dla osób o wrażliwych oczach - nawet, jeżeli czas użytkowania to kilkanaście godzin dziennie.

Soczewki Bausch&Lomb

Bausch&Lomb - firma, która zmienia branżę kontaktologiczną

Firma Bausch&Lomb została założona w 1953 roku w stanie Nowy Jork. Początkowo zajmowała się produkcją opraw okularowych oraz szeregiem różnorodnych produktów optycznych - w tym szkieł do mikroskopów czy lornetek. W 1971 roku Bausch&Lomb jako pierwszy producent wprowadził do obiegu rynkowego miękkie soczewki kontaktowe. W 1999 roku firma zaprezentowała silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe, a tym samym umocniła się na rynku jako jeden z głównych producentów. Do dzisiaj wiele produktów tej firmy cenionych jest na niemal całym świecie, a szkła służą do korekcji nawet wyjątkowo uciążliwych wad wzroku jak astygmatyzm bez chirurgii oka.

Co wyróżnia soczewki kontaktowe Bausch&Lomb?

Szkła Bausch&Lomb to obecnie jedne z najlepszych produktów na rynku. Powstają one z najwyższej jakości materiałów - dzięki temu są nie tylko elastyczne, ale przede wszystkim przepuszczają dużą ilość powietrza do oka i nie uczulają osoby, która je nosi (nawet jeżeli czas użytkowania to kilkanaście godzin dziennie). Wykorzystanie połączenia silikonu oraz hydrożelu zwiększa nawilżenie oczu, co jest szczególnie istotne dla osób borykających się z suchością oczu.

Obecnie Bausch&Lomb ma w swojej ofercie szereg szkieł klasyfikowanych na cztery grupy:

 • Biotrue,
 • PureVision,
 • SofLens,
 • Ultra.

Dla kogo są odpowiednie soczewki Bausch&Lomb?

Soczewki kontaktowe Bausch&Lomb dają możliwość korygowania różnych wad wzroku. Mogą nosić je osoby, u których stwierdzono: krótkowzroczność, dalekowzroczność, prezbiopię (starczowzroczność) czy astygmatyzm. Dużym udogodnieniem jest łatwe dopasowanie mocy, która może być taka sama dla obydwu oczu, ale także może się różnić. W ofercie producenta dostępne są także soczewki z podziałem na różny czas użytkowania. Największą popularnością cieszą się soczewki miesięczne Bausch&Lomb.

Szkła lidera z branży kontaktologicznej zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV. Jest to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko na słoneczne dni, ale przez cały rok, kiedy oczy narażone są na światło słoneczne.

Dlaczego warto postawić na soczewki kontaktowe Bausch&Lomb?

Soczewki kontaktowe to obecnie bardzo popularna metoda korekcji wzroku. Dużym udogodnieniem dla osób decydujących się na skorzystanie ze szkieł jest możliwość ich dopasowania ze względu na czas użytkowania. Dzięki temu zapewniają uczucie komfortu dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Bausch&Lomb jako producent soczewek oferuje klientom najlepsze z możliwych rozwiązań technologicznych, wykorzystując przy tym wyłącznie materiały, które są bezpiecznie dla oka. Dzięki temu gwarantują one wygodę i eliminują ryzyko podrażnienia. Soczewki kontaktowe Bausch&Lomb sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych - niezależnie od pory roku. Są doskonałą opcją zwłaszcza zimą, kiedy klasyczne okulary parują i ograniczają widoczność.

Jakie typy soczewek oferuje firma Bausch&Lomb?

Bausch&Lomb w swojej ofercie ma szereg różnorodnych rozwiazań, które sprawdzą się dla każdego - nawet dla alergików. Są to opcje dla osób z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością, a nawet astygmatyzmem. Możliwe jest także dopasowanie mocy w zależności od wielkości wady wzroku. Poza tym ważny jest także czas użytkowania. Chociaż dużą popularnością cieszą się soczewki miesięczne Bausch&Lomb, to równie częstym wyborem są szkła jednodniowe - zdecydowanie wygodniejsze dla osób aktywnych sportowo.

Soczewki jednodniowe Bausch&Lomb

Soczewki jednodniowe to wygodne i najbardziej komfortowe rozwiązanie w zakresie korekcji wzroku - głównie ze względu na czas użytkowania szkieł. Jednodniowe soczewki Bausch&Lomb zalecane są osobom, które do tej pory nie miały styczności z tą metodą i muszą się do niej przyzwyczaić. Dużym udogodnieniem, z uwagi na jednodniowy czas użytkowania, jest brak konieczności dbania i czyszczenia soczewki. Wystarczy ją wyrzucić, a następnego dnia założyć nową.

Soczewki jednodniowe Bausch&Lomb polecane są również osobom, które na co dzień pracują w trudnych dla oczu warunkach. Krótki czas użytkowania i wykorzystanie dobrej jakości materiału sprawiają, że z tej metody korekcji chętnie korzystają sportowcy i miłośnicy sportów wodnych.

Miesięczne soczewki kontaktowe Bausch&Lomb

Soczewki miesięczne Bausch&Lomb to niskobudżetowe rozwiązanie. Cena podstawowa szkieł jest w tym przypadku znacznie niższa w porównaniu do soczewek jednodniowych, które należy wymieniać każdego dnia.

Do produkcji szkieł miesięcznych (podobnie, jak w przypadku "kontaktów" jednodniowych) wykorzystuje się materiały najwyższej jakości, głównie mieszankę silikonowo-hydrożelową. Gwarantuje ona wysoki komfort użytkowania, dużą przepuszczalność tlenu oraz wysokie nawilżenie, co skutecznie niweluje uczucie suchości oczu.

Warto pamiętać, że wybierając soczewki miesięczne Bausch&Lomb, konieczne jest stosowanie płynu do ich pielęgnacji. Z jego pomocą usuwa się wszelkie zabrudzenia, które w ciągu dnia gromadzą się na powierzchni szkieł. Płyn służy także do tego, aby przechowywac w nim soczewki miesięczne Bausch&Lomb, dzięki czemu czas użytkowania szkieł nie ulega skróceniu.

Toryczne i multifokalne szkła Bausch&Lomb

Soczewki toryczne od Bausch&Lomb odznaczają się przede wszystkim odmiennym kształtem w porównaniu ze standardowymi kontaktami. Standardowe szkła na całej swojej powierzchni mają jedną grubość. W przypadku wariantów torycznych można zaobserwować różną grubość w wybranych miejscach. Dopasowywane są one do indywidualnego zapotrzebowania pod względem mocy, cylindra oraz osi. Cena podstawowa może więc różnić się od wariantów dla bardziej skomplikowanych wad.

Soczewki multifokalne Bausch&Lomb to wygodne rozwiązanie dla osób, u których zdiagnozowano krótkowzroczność czy dalekowzroczność. W jednej części soczewki Bausch&Lomb zlokalizowana jest moc przystosowana do widzenia przedmiotów z bliskiej odległości. Druga część umożliwia widzenie z dalsza.

Marki soczewek kontaktowych Bausch&Lomb

Bausch&Lomb jest firmą, która w swojej ofercie ma aż cztery popularne marki szkieł kontaktowych. Ich cena podstawowa zależy w głównej mierze od wybranej marki, modelu oraz wady wzroku. Czas użytkowania soczewki jest równie istotny - o czym warto pamiętać przy wyborze konkretnych "kontaktów".

Biotrue - soczewki inspirowane biologią ludzkiego oka

Biotrue jest serią opartą na biologii ludzkiego oka. Soczewki jednodniowe mają wysoki poziom uwodnienia, który wynosi aż 78%. Jest on zachowany dla całej soczewki i ma stałą wartość również w rogówce. Soczewki są bardzo delikatne dla oczu. Cechują się również wysoką przepuszczalnością tlenu. Zastosowano w nich filtr UV chroniący przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

W tej serii znajdziesz takie opcje jak:

 • Biotrue ONEday,
 • Biotrue ONEday for Presbyopia,
 • Biotrue ONEday for Astigmatism.

Seria umożliwia także wybór dopasowanych do szkieł płynów pielęgnacyjnych w różnych pojemnościach. Zarówno soczewki, jak i preparaty można kupić na stronie Soczewki24.pl.

PureVision - soczewki zapewniające idealną jakość widzenia

Soczewki miesięczne Bausch&Lomb przeznaczone są do stosowania przez 30 dni. Przy ich pomocy możliwe jest korygowanie sferycznych wad wzroku, astygmatyzmu i prezbiopii. Dzięki zastosowaniu specjalnych powłok są to szkła szczególnie zalecane kierowcom - zapewniają im komfortowe użytkowanie oraz doskonałą widoczność na drodze.

Dostępne warianty szkieł to:

 • PureVision,
 • PureVision Multifocal,
 • PureVision 2 HD,
 • PureVision 2 HD for Astigmatism,
 • PureVision 2 HD for Presbyopia.

SofLens - mniej zanieczyszczeń na soczewkach

SoFLens to zarówno szkła jednodniowe, jak i soczewki miesięczne Bausch&Lomb. Główną zaletą jest tym przypadku wysoki poziom uwodnienia oraz fakt, że soczewki są bardzo cienkie. Zalecane są osobom z astygmatyzmem, krótkowzrocznością, jak również dalekowzrocznością. Ich cena podstawowa różni się zależnie od wybranego wariantu:

 • SofLens 38,
 • SofLens 59,
 • SofLens Daily Disposable,
 • SofLens Daily Disposable Toric for Astigmatism,
 • SofLens 66 Toric.

ULTRA - soczewki kontaktowe dla najbardziej wymagających osób

Soczewki ULTRA są jednymi z najnowocześniejszych szkieł dostępnych na rynku. Cechują się wysoką przepuszczalnością tlenu, która wpływa na maksymalny komfort ich użytkowania. W soczewkach zastosowano również technologię MoistureSeal, dzięki której zapewniono oku maksymalny poziom uwodnienia.

Soczewki Bausch&Lomb w tym wariancie są bardzo cienkie i gładkie. Proces ich zdejmowania oraz zakładania został dostosowany poprzez specjalne oznaczenia, co jest ważne dla pacjentów rozpoczynających swoją przygodę ze szkłami kontaktowymi. Cena podstawowa produktów zależy do wybranego wariantu.

W naszej ofercie dostępne są soczewki w opcjach:

 • ULTRA®,
 • ULTRA® One Day,
 • ULTRA® for Astigmatism,
 • ULTRA® for Presbyopia.

ULTRA - soczewki kontaktowe dla najbardziej wymagających osób

Bausch&Lomb ULTRA® for Astigmatism dopasowuje się do wady wzroku pod względem mocy, cylindra oraz potrzebnej osi. Prosty konfigurator zamówienia umożliwia dopasowanie szkieł w przypadku takiej samej wady wzroku na obu oczach, jak również w przypadku różnej wady na jednym i drugim oku. Soczewki przeznaczone są do miesięcznego stosowania, a dzięki zastosowanym technologiom mogą być użytkowane w trybie dziennym, gdzie oczy zapewnione będą miały wysoką przepuszczalność tlenu oraz wysoki stopień uwodnienia. Model ten polecany jest przede wszystkim osobom aktywnym, jak również tym, którzy spędzają długie godziny przed ekranem monitora w pracy.

Bausch&Lomb ULTRA® for Presbyopia to typ soczewek przeznaczony dla osób zmagających się ze starczowzrocznością. Soczewki Bausch&Lomb w tym wariancie cechują się bardzo dużym stopniem nawilżenia oraz dużą przepuszczalnością powietrza. Przekłada się to bezpośrednio na wysoki komfort ich noszenia. Rozwiązanie te jest również wygodne dla osób, które po raz pierwszy decydują się na skorzystanie z soczewek, gdyż są one praktycznie niewyczuwalne na oku, a jednocześnie gwarantują wysoką jakość widzenia niezależnie od sytuacji.

Soczewki to nie wszystko - postaw na płyny Bausch&Lomb!

Bausch&Lomb to nie tylko soczewki kontaktowe, ale również specjalistyczne płyny do ich pielęgnacji. Szkła kontaktowe wymagają właściwej troski użytkownika, a do ich oczyszczania koniecznie należy stosować odpowiednio dopasowane preparaty. Płyny Bausch&Lomb skutecznie nawilżają soczewki, a przy tym oczyszczają je z nagromadzonych w ciągu dnia osadów. Chcąc pozbyć się bakterii, należy stosować je regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta. Warto przy tym podkreślić, że preparaty do soczewek nie mogą być zastąpione innymi środkami. W takim przypadku można uszkodzić soczewki oraz zaszkodzić oczom.

Płyny Bausch&Lomb do czyszczenia soczewek mają delikatny i łagodny dla oczu skład. Dodatkowo nie powodują degradacji materiału, z którego zostały wykonane szkła. Cena podstawowa płynu zależy przede wszystkim od jego pojemności.