Soczewki kontaktowe a życie nocne - jakie soczewki na imprezę?

Kiedy słońce zachodzi, to tętniące energią miejskie kluby muzyczne budzą się do życia. Nocne imprezy stanowią doskonałą okazję do szaleństwa. Możesz wówczas wyładować swoją energię i tańczyć przez całą noc. Twoim problemem są okulary korekcyjne? Zamień je na soczewki kontaktowe, które staną się najlepszym towarzyszem Twoich nocnych przygód. Nie tylko zapewnią Ci komfort w trakcie zabawy, ale także podkreślą indywidualny styl. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze szkieł kontaktowych, aby dobrze się czuć, błyszczeć na parkiecie i być w centrum uwagi.

Soczewki kontaktowe – idealne na imprezę zamiast okularów

Masz wadę wzroku i wybierasz się na imprezę? Prawdopodobnie ostatnią rzeczą, o której chciałbyś myśleć, są nieporęczne okulary korekcyjne. Na szczęście możesz skorzystać z soczewek kontaktowych, które w takich sytuacjach pozwalają zapomnieć o noszeniu okularów.

Dlaczego warto postawić na soczewki kontaktowe? Przede wszystkim pozwolą Ci one swobodnie tańczyć przez całą noc. Dzięki nim nie będziesz musiał się obawiać także ciepła i wilgoci, które sprawiają, że klasyczne okulary korekcyjne momentalnie zaczynają parować. Soczewki kontaktowe uwolnią Cię również od uciążliwego czyszczenia okularów w trakcie zabawy, abyś mógł cokolwiek widzieć dookoła. Całkowicie oddasz się więc rozrywce. To wyjątkowo komfortowe rozwiązanie.

To jednak nie wszystko. Dzięki nim możesz eksperymentować z makijażem, a także odmiennymi stylizacjami. Wybierając soczewki w konkretnych kolorach czy z dodatkowymi efektami, możesz podkreślić swój indywidualny styl lub dopełnić przebranie. Z pewnością zwrócisz na siebie uwagę, przyciągając spojrzenia pozostałych uczestników wydarzenia, na które się wybierasz.

Jakie soczewki na imprezę w nocy będą najlepsze?

Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych na nocną imprezę to absolutna podstawa. Chodzi nie tylko o komfort, ale także o to, aby Twój wzrok był bezpieczny. Dlatego zawsze stawiaj na sprawdzonych producentów i wysokiej jakości produkty. Dobrze, jeżeli soczewki kontaktowe nie tylko pięknie wyglądają, ale są także w pełni bezpieczne dla oczu.

Podział soczewek kontaktowych, które są najczęściej wybierane na imprezy, nie jest skomplikowany. Modele te dzielą się na:

Niezależnie od tego, czy wybierzesz soczewki kolorowe, które podkreślają naturalny kolor oczu, soczewki całodobowe bez zmiany koloru oka czy szkła, które będą widoczne bez otaczającego światła dzięki opcji świecenia w ciemności – stawiaj na sprawdzonych dystrybutorów i producentów. Bardzo często soczewki kolorowe można znaleźć w ofercie internetowej, a nawet u lokalnych sprzedawców. W wielu przypadkach są to jednak soczewki kolorowe z niesprawdzonego źródła i kiepskiej jakości. Nie sugeruj się także niską ceną. Bywa ona zachęcająca jednak może oznaczać znacznie gorszy produkt.

Soczewki całodobowe – doskonały wybór na przyjęcie

Soczewki kontaktowe całodobowe można nosić, jak wskazuje ich nazwa przez całą dobę, zapewniając sobie swobodę w trakcie imprez. W tym przypadku nie ma potrzeby wymiany soczewek po kilkunastu godzinach. Ułatwia to znacznie udział w różnego rodzaju festiwalach. Można założyć je już na dzień i nosić przez całą noc – są one całkowicie bezpieczne dla oczu.

Nie oznacza to, że w przypadku tych szkieł kontaktowych nie ma żadnych wymagań. Zdaniem okulisty i optometrysty wymagają one szczególnej pielęgnacji oczu, co pomaga uniknąć suchości i podrażnień. Ważne jest np. nawilżanie oczu za pomocą kropli. Zdarza się również, że podczas noszenia tych soczewek przez dłuższy czas można odczuwać swego rodzaju dyskomfort. Kwestia ta dotyczy szczególnie kobiet i może być wynikiem zabrudzeń gromadzących się na powierzchni soczewki np. z makijażu. U bardzo wrażliwych oczu może dojść do zapalenia rogówki. Dlatego specjaliści podkreślają, aby nie wykorzystywać takich szkieł kontaktowych na co dzień i na każdej imprezie. Od czasu do czasu będą one natomiast doskonałym wyborem.

Kolorowe soczewki kontaktowe – postaw na zmianę!

Kolorowe soczewki kontaktowe pozwalają podkreślić naturalny kolor tęczówki lub zupełnie zmieniają kolor oczu, zapewniając spektakularny efekt. Wszystko zależy od tego, jakie szkła wybierzesz. W większości przypadków można nosić je przy krótkowzroczności i dalekowzroczności. Są nieszkodliwe dla oczu i sprawdzą się na każdej imprezie. Plusem jest także szeroki wybór kolorów. Szkła można więc bez problemu dostosować do wyglądu, stroju i nastroju. To ważne, jeżeli czeka Cię np. impreza tematyczna.

Niektóre soczewki kontaktowe kolorowe mogą jednak wywołać uczucie dyskomfortu u osób o wrażliwych oczach. Pamiętaj więc, że jeżeli Twoje oko nigdy nie miało kontaktu z taką formą korekcji, najlepiej przetestować soczewki wcześniej.

Plusem, jeżeli chodzi o soczewki kolorowe, jest także fakt, że mogą nosić je osoby, u których nie wykryto wad jak krótkowzroczność czy dalekowzroczność. W asortymencie tych soczewek dostępne są warianty o tzw. mocy „zerowej”. Oznacza to, że soczewki kolorowe nie mają wówczas korekcji wady, a jedynie zmianę wyglądu oczu.

Soczewki kontaktowe, które świecą w ciemności – dla odważnych

Szukasz rozwiązania, które całkowicie odmieni wygląd, jaki masz na co dzień? Możesz eksperymentować z soczewkami kolorowymi, ale to nie wszystko! Coraz popularniejsze w ostatnich latach stają się świecące soczewki kontaktowe. Dzięki nim możesz liczyć na efekt wow nawet w ciemności. W takich soczewkach na pewno zostaniesz dostrzeżony.

Soczewki świecące w ciemności dają możliwość podkreślenia stylizacji. Są odpowiednie dla osób odważnych, które nie boją się eksperymentować z wyglądem i chcą zmienić naturalny kolor oczu całkowicie. Soczewki kolorowe świecące często wykorzystuje się w przypadku imprez tematycznych. Takie szkła z pewnością nie są odpowiednie na każdą okazję, ale użycie soczewek od czasu do czasu bywa pomocne. Doskonale uzupełnią np. stylizacje na Halloween. Nie nadają się natomiast do noszenia na co dzień – pamiętaj o tym!

Jak każde inne soczewki, podobnie te kolorowe czy świecące mogą przyczyniać się do dyskomfortu oka, szczególnie w przypadku długotrwałego noszenia. Takie soczewki nie są również wskazane dla bardzo wrażliwych osób z tendencjami do podrażnień czy alergii. Wymagają dokładnej pielęgnacji i przestrzegania podstawowych zasad higieny przy ich zakładaniu oraz ściąganiu.

Specjalnych typów soczewek, które przyczyniają się np. do zmiany koloru oczu używaj zgodnie z ich przeznaczeniem. Część z nich nie jest stworzona do stosowania na co dzień, a jedynie na specjalne okazje. Są to przede wszystkim te modele, które oprócz zmiany koloru mają specjalne wzory na powierzchni. Zawsze stosuj się także do zasad pielęgnacji i jeżeli to konieczne przechowuj szkła w specjalnym płynie. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko wystąpienia podrażnienia i będziesz mógł cieszyć się dobrą zabawą.