Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Soczewki jednodniowe - wygodne rozwiązanie dla każdego

  1

  Wysoki komfort noszenia przez cały dzień

  Soczewki jednodniowe to obecnie najczęściej wybierana opcja wśród pacjentów z problemami wzroku rozpoczynających swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi. Ci, którzy dotąd korzystali wyłącznie z okularów korekcyjnych i chcą wypróbować wygodniejszego rozwiązania mogą z łatwością sięgnąć po soczewki jednodniowe, które nie wymagają codziennej pielęgnacji i specjalnego traktowania, a przy tym są najlepszym sposobem na wypróbowanie życia w soczewkach.

  Soczewki kontaktowe to oczywiście wygodna i bardziej estetyczna alternatywa dla okularów korekcyjnych, szczególnie w okresie letnim i urlopowym, gdy pojawia się konieczność zabezpieczenia oczu za pomocą okularów przeciwsłonecznych. Wiele osób to właśnie latem sięga po swoje pierwsze soczewki wyjeżdżając na urlop czy po prostu szukając wygody w codziennym poruszaniu się po mieście. Soczewki jednodniowe są tu najlepszym wyborem – nie uczulają, minimalizują podrażnienia oczu, nie wymagają dodatkowej pielęgnacji (o której łatwo zapomnieć, gdy na co dzień nosi się okulary korekcyjne) i mogą być w każdej chwili odstawione, bez ryzyka że zestarzeją się pomimo braku użytkowania.

  Soczewki jednodniowe są wreszcie wygodnym rozwiązaniem dla osób uprawiających wszelkiego rodzaju sporty. Tam, gdzie noszenie okularów byłoby niewygodne bądź niebezpieczne, soczewki jednorazowe dają właściwie nieograniczone możliwości. Z powodzeniem można w nich jeździć na rowerze, pływać, jeździć na nartach w goglach czy grać w gry zespołowe, w których ryzyko uszkodzenia okularów jest zbyt wysokie. Co więcej, dostępne w ofertach najlepszych producentów moce soczewek kontaktowych jednodniowych pozwalają na korzystanie z nich nawet osobom z dużą wadą wzroku, astygmatyzmem (soczewki toryczne) oraz prezbiopią (soczewki multifokalne).

  Higieniczne i bezpieczne dla oczu soczewki jednodniowe

  Wśród największych obaw osób, które nigdy wcześniej nie sięgały po soczewki kontaktowe lub też miały z nimi niezbyt przyjemne doświadczenia często pojawia się problem piekących, podrażnionych oczu. Za odczucia takie może odpowiadać niestety nieprawidłowa higiena soczewek miesięcznych czy dwutygodniowych, które każdego dnia po zdjęciu i przed założeniem powinny zostać odpowiednio przygotowane do użycia. Soczewki jednodniowe całkowicie eliminują ten problem – po użyciu należy je wyrzucić, a rano sięgnąć po nową, fabrycznie zapakowaną parę, która jest gotowa do założenia już po wyjęciu z opakowania. Tryb codziennej wymiany soczewek eliminuje całkowicie proces ich starzenia się oraz powstawania na powierzchni soczewki osadu białkowego, co przekłada się na wysoką higienę niezbędną dla zachowania zdrowych oczu.

  Wypróbuj soczewki jednodniowe

  Bardzo ważną cechą soczewek jednodniowych jest też sam materiał, z którego są produkowane. Choć soczewki wielokrotnego użytku są testowane pod kątem bezpieczeństwa dla oka i przygotowywane tak, by z odpowiednią higieną można było nosić je każdego dnia, to właśnie soczewki jednorazowe charakteryzują się wyższą przepuszczalnością tlenu i cieńszym materiałem, który zapewnia odpowiednie nawilżenie oka. Soczewki jednodniowe nie podrażniają oczu nawet przy skłonnościach do alergii i łzawienia oczu, a niektóre z nich dodatkowo chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym dzięki wbudowanym filtrom UV.

  Jak nosić soczewki jednodniowe i o czym pamiętać przy ich wyborze?

  Soczewki jednodniowe, jak sama nazwa wskazuje, nie są soczewkami wielokrotnego użytku. Wkładając je rano można liczyć jednak nawet na kilkanaście godzin swobodnego noszenia soczewek bez konieczności ich wymiany czy czyszczenia, choć po wyjęciu należy oczywiście się ich pozbyć i w razie konieczności sięgnąć po kolejną parę. Początkowe doświadczenia z soczewkami mogą oczywiście sprawiać trudności – nieprzyzwyczajone oko może odbierać je jako ciało obce, dlatego w przypadku odczuwania dyskomfortu należy jak najszybciej ściągnąć soczewki, zmienić na nową parę lub użyć specjalnych kropli przeznaczonych do stosowania na soczewki i nawilżających oko podczas ich noszenia.

  Soczewki jednodniowe są dziś dostępne w ofercie właściwie każdego najlepszego producenta soczewek i różnią się między sobą zarówno ceną, jak i ilością soczewek znajdujących się w opakowaniu. Sytuacja ta jest szczególnie wygodna dla osób, które nie potrzebują miesięcznego zapasu soczewek – mniejsze opakowania wystarczą z powodzeniem na czas urlopu, a te 30 dniowe przydadzą się gdy dopiero testujemy soczewki i nie wiemy, czy przekonamy się do ich noszenia. Należy jedynie pamiętać, by przed kupnem pierwszych soczewek udać się do optometrysty, który poinstruuje jak użytkować soczewki i dobierze "kontakty" odpowiednie dla oczu Klienta – ich moc wcale nie będzie równa tej, którą znamy z okularów korekcyjnych.

  Obecnie trwa promocja na soczewki jednodniowe Acuvue 1-Day, zachęcamy do ich wypróbowania.

  Komentarze do wpisu (1)

  19 maja 2019

  Dobra idea.

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl