Ranking soczewek kontaktowych 2024

Masz wadę wzroku? Wybór właściwych soczewek kontaktowych jest niezwykle ważny dla tych, którzy cenią sobie wygodę, swobodę i doskonałe widzenie – bez względu na sytuację. Na rynku dostępne są różne rodzaje szkieł kontaktowych, które można sklasyfikować ze względu na markę czy właściwości. Wiele z nich wykorzystuje także nowoczesne technologie, zapewniając komfort noszenia i ostre widzenie. Najważniejsze jednak, aby szkła kontaktowe były dopasowane do Twojej wady wzroku i indywidualnych potrzeb. Sprawdź najczęstsze wybory naszych klientów.

Najchętniej wybierane soczewki kontaktowe

Jeżeli czeka Cię wybór soczewek kontaktowych, to zapewne zadajesz sobie jedno, bardzo ważne pytanie: które z nich są najlepsze? Okazuje się, że odpowiedź nie jest tak oczywista. Każda osoba ma bowiem inne potrzeby. Jakie czynniki powinny wpływać na Twoją decyzję? Przede wszystkim rodzaj soczewek, okres użytkowania, zawartość wody, przepuszczalność tlenu czy filtr UV. Biorąc pod uwagę te aspekty, nasi klienci wybrali TOP 3 soczewek. Sprawdź, czy będą one odpowiednie dla Twoich oczu.

Miejsce 1. ACUVUE® OASYS 6 sztuk – soczewki kontaktowe dwutygodniowe, sferyczne

soczewki Acuvue Oasys

Ranking soczewek kontaktowych otwierają szkła ACUVUE® OASYS. Są one wykonane z materiału, jakim jest Senofilcon A. Jego ogromnym plusem jest połączenie właściwości tworzywa hydrożelowego i hydrożelowo-silikonowego. Dzięki temu możliwa jest wysoka przepuszczalność tlenu, co wpływa na komfort użytkowania soczewek nawet przez cały dzień.

Soczewki ACUVUE® OASYS można wykorzystywać do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności (nawet, jeżeli wada wzroku jest bardzo duża). Gwarantują doskonałą jakość widzenia, a specjalne filtry UVA i UVB sprawiają, że sprawdzą się w każdej sytuacji (w pochmurne i słoneczne dni).

Zaletą dwutygodniowych soczewek kontaktowych ACUVUE® OASYS jest także możliwość przedłużonego noszenia. To sprawia, że sięgają po nie najbardziej wymagający pacjenci.

Miejsce 2. Eye Care Daily 30 sztuk soczewki kontaktowe jednodniowe, sferyczne

Soczewki Eye Care

Soczewki kontaktowe Eye Care Daily to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wysoki komfort, a przy tym dążą do zachowania higieny oczu na najwyższym poziomie. Szkła przeznaczone są do noszenia w trybie dziennym. Po całym dniu użytkowania – wystarczy je wyrzucić, a kolejnego dnia założyć nową parę soczewek kontaktowych. Eye Care Daily to najlepsze soczewki dla osób aktywnych sportowo. Sprawdzą się także w podróży.

Jednodniowe soczewki o wysokim uwodnieniu są praktycznie niewyczuwalne dla oka. Innowacyjne rozwiązania, jakie je wyróżniają, sprawiają, że soczewki można wykorzystać w przypadku wady wzroku, jaką jest krótkowzroczność i dalekowzroczność. 

Miejsce 3. DAILIES TOTAL1® for Astigmatism – soczewki kontaktowe jednodniowe, toryczne

Dailies Total1 for Astigmatism

Ranking soczewek kontaktowych na pierwszych miejscach uwzględnia także szkła DAILIES TOTAL1® for Astigmatism stworzone do korekcji astygmatyzmu, które mają specyficzny promień krzywizny. Są to najlepsze soczewki jednodniowe z serii torycznych. Gwarantują maksymalny komfort noszenia nawet tym pacjentom, którzy mają wyjątkowo wrażliwe oczy.

Toryczne soczewki kontaktowe powstały z materiału, jakim jest Delefilcon A. Produkt znanej marki słynie z innowacyjnej technologii: Lightstream®, SmarTears®, Precision Balance 8|4™. Soczewka wyróżnia się wysoką tlenoprzepuszczalnością. Dla bezpieczeństwa oczu w szkłach zastosowano także najwyższej jakości filtry UVA i UVB.

DAILIES TOTAL1® for Astigmatism to soczewki dostępne w opakowaniach 30 sztuk i 90 sztuk.

Produkty cenione przez użytkowników soczewek kontaktowych

Ranking soczewek kontaktowych powinien uwzględniać różne metody korekcji, dlatego też o to zadbaliśmy. W poniższym zestawieniu zebraliśmy także inne soczewki, niż te, które już miałeś okazję poznać. Wzięliśmy pod uwagę najczęstsze wybory naszych klientów.

Poniższy ranking soczewek uwzględnia modele słynące z wysokiej przepuszczalności tlenu i zapewniające komfort widzenia, a także uczucie świeżości przez cały dzień. Dzięki nim zmęczenie oczu będzie Ci obce!

ACUVUE® OASYS 1-DAY with HydraLuxe™ Technology 30 sztuk – sferyczne soczewki jednodniowe

1 Day Acuvue Oasys

Soczewki kontaktowe ACUVUE® OASYS 1-DAY są wyposażone w technologię HydraLuxe™. Zapewnia ona długotrwałe nawilżenie i komfort użytkowania przez cały dzień, minimalizując przy tym suchość oczu. Powstały z materiału, jakim jest Senofilcon A – jeden z najpopularniejszych w przypadku szkieł kontaktowych. Zapewnia ona wysoką przepuszczalność tlenu. Soczewki jednodniowe ACUVUE® OASYS 1-DAY eliminują konieczność codziennego czyszczenia i przechowywania. To sprawia, że są higieniczne i łatwe w użytkowaniu.

ACUVUE® OASYS for Astigmatism 6 sztuk – soczewki kontaktowe dwutygodniowe, toryczne

ACUVUE® OASYS for Astigmatism to soczewki zaprojektowane dla osób z astygmatyzmem. Pozwalają one na precyzyjną korekcję wady wzroku i zapewniają ostre widzenie. Tym, co je wyróżnia, jest stabilność na oku, dzięki czemu nawet podczas ruchu zachowują ostrość obrazów.

Acuvue Oasys for Astigmatism

Materiał soczewek zapewnia odpowiednią przepuszczalność tlenu. Technologia HYDRACLEAR® Plus dba natomiast o utrzymanie nawilżenia. Pomaga to w utrzymaniu zdrowia oczu, nawet jeżeli szkła noszone są przez kilkanaście godzin każdego dnia. Plusem jest tak dwutygodniowy tryb wymiany szkieł. Nie bez znaczenia są również filtry UV (UVA i UVB) chroniące przed promieniami ultrafioletowymi.

ACUVUE® OASYS 1-DAY with HydraLuxe™ for Astigmatism 30 sztuk – toryczne soczewki kontaktowe

ACUVUE® OASYS 1-DAY with HydraLuxe™ for Astigmatism to kolejne soczewki kontaktowe dla astygmatyków. To świadczy o tym, jak popularna w społeczeństwie jest ta wada wzroku. Jednodniowe soczewki znanej marki są wyposażone w innowacyjną technologię HydraLuxe™, która zapewnia długotrwałe nawilżenie i duży komfort noszenia przez cały dzień.

Acuvue 1 Day Oasys for Astigmatism

Soczewki zapewniają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, co pomaga w zachowaniu zdrowia oczu. Można korzystać z nich bez względu na porę roku. Na uwagę zasługuje w tych przypadku innowacyjna formuła EYELID STABILIZED DESIGN™ utrzymująca soczewkę na oku w jednej pozycji. Nie bez znaczenia jest również Technologia Zintegrowanej Łzy. Ma ona znaczenie zwłaszcza w przypadku tych osób, które mają wyjątkowo wrażliwe oczy.

1-DAY ACUVUE® TruEye® 30 sztuk – sferyczne soczewki kontaktowe

Jednodniowe soczewki kontaktowe 1-DAY ACUVUE® TruEye® wykonano z materiału, jakim jest materiału Narafilcon A. Zapewnia on doskonałą przepuszczalność tlenu, co pomaga w utrzymaniu zdrowia oczu. Przyczynia się także do komfortu noszenia szkieł – szczególnie kiedy korzysta się z nich kilkanaście godzin na dobę. Na uwagę zasługuje także technologia HYDRACLEAR®, która zapewnia długotrwałe nawilżenie.

Soczewki kontaktowe 1-DAY ACUVUE® TruEye® są łatwe w aplikacji i usuwaniu. Doskonale sprawdzą się w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia. Eliminują także konieczność codziennego czyszczenia. To sprawia, że są wyjątkowo higieniczne.

Biofinity 3 sztuki – soczewki miesięczne

Soczewki Biofinity to miesięczne szkła kontaktowe wykonane z materiału Comfilcon A, którego największą zaletą jest doskonała przepuszczalność tlenu. Tym, co je wyróżnia, jest elastyczny tryb noszenia (możliwość jego przedłużenia), a także technologia Aquaform Comfort Science™. Sprawia ona, że oczy są odpowiednio nawilżone i mają komfortowe warunki przez cały okres użytkowania – nawet kilkanaście godzin dziennie.

Biofinity to jedne z tych soczewek, które odpowiadają oczekiwaniom konsumentów najbardziej wymagających. Fakt, że soczewki Biofinity to produkt wielokrotnego użytku, wpływa natomiast na spore oszczędności w porównaniu np. do soczewek jednodniowych.

DAILIES® AQUACOMFORT PLUS® 30 sztuk – soczewki kontaktowe jednodniowe, sferyczne

Dailies Aqua Comfort Plus

DAILIES® AQUACOMFORT PLUS® to jednodniowe soczewki kontaktowe stworzone dla wyjątkowo wymagających pacjentów z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością. Są wyjątkowo łatwe w stosowaniu i nie wymagają codziennej pielęgnacji. To sprawia, że są idealne dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Tym, co wyróżnia te szkła, jest technologia AquaComfort Plus®. Dba ona o odpowiednie nawilżenie powierzchni oka, co jest szczególnie ważne przy wielogodzinnym noszeniu. Opakowanie wystarcza na miesiąc stosowania przy korekcji na oko lub 2 tygodnie, jeżeli soczewki służą do eliminacji tej samej wady wzroku na obydwu oczach.

AIR OPTIX® plus HydraGlyde® 3 sztuki – soczewki miesięczne

AIR OPTIX® plus HydraGlyde® to soczewki miesięczne stworzone do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności. Zapewniają one większy komfort noszenia w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku produktami, co wynika z zastosowanej technologii SmartShield oraz HydraGlyde® Moisture Matrix. Ich powierzchnia jest wyjątkowo odporna na gromadzenie zanieczyszczeń – złogów białek czy lipidów. To chroni oczy przed różnego rodzaju podrażnieniami.

Soczewki miesięczne AIR OPTIX® plus HydraGlyde® to produkt dostępny w 2 wariantach opakowań – 3 i 6 sztuk.

SofLens – soczewki kontaktowe w różnych wariantach

SofLens to seria soczewek kontaktowych dostosowanych do różnych potrzeb wzrokowych. Są one komfortowe i zapewniają wygodę przez cały dzień. Dzięki temu, że firma Bausch & Lomb proponuje różne typy szkieł, możliwe jest ich wybór z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań. W korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności można zdecydowanie się na:

  • SofLens 59 – miesięczne szkła kontaktowe,
  • SofLens 38 – miesięczne szkła kontaktowe,
  • SofLens Daily Disposable – jednodniowe szkła kontaktowe.

AIR OPTIX® COLORS 2 sztuki – kolorowe soczewki kontaktowe

AIR OPTIX® COLORS to miesięczne soczewki kontaktowe pozwalające zmienić naturalny kolor tęczówki oka. Jest to wygodne rozwiązanie nie tylko na specjalne okazje, ale także na co dzień. Soczewki kolorowe zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Produkt dostępny jest w dwóch wariantach – z korekcją wady wzroku, a także bez niej. Z tego typu soczewek może więc korzystać tak naprawdę każdy.

Soczewki kolorowe dają naturalny efekt zmiany koloru oczu. Co więcej, możliwy jest wybór jednej z aż 12 barw! To sprawia, że możliwa jest całkowita odmiana swojego wyglądu.

PRECISION1™ 30 sztuk – jednodniowe soczewki sferyczne

PRECISION1™ to jednodniowe soczewki sferyczne stworzone z materiału, jakim jest Verofilcon A. Tym, co wyróżnia ten produkt, jest przede wszystkim bardzo wysokie uwodnienia na poziomie 51% we wnętrzu, powyżej 80% na powierzchni soczewek. Jest ono możliwe dzięki specjalnej technologii SMARTSURFACE®.

Zadaniem soczewek PRECISION1™ jest korekcja krótkowzroczności i dalekowzroczności. Są one dostępne w szerokim przedziale mocy. Wśród dodatkowych zalet można wymienić zabarwienie Light Blue VISITINT ułatwiające zakładanie soczewek, a także dobre jakości filtry UV chroniące przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Wszystkie typy soczewek kontaktowych znajdziesz w sklepie Soczewki24.pl. Możesz także odwiedzić nasze salony stacjonarne, gdzie nasi specjaliście pomogą Ci dopasować odpowiedni rodzaj soczewek do Twojej wady i indywidualnych oczekiwań.