Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne, czyli lato okularnika

Dlaczego okulary przeciwsłoneczne są latem niezbędne?

Odpowiednia ochrona oczu przed promieniowaniem UV to jeden z najłatwiejszych sposobów na zadbanie o ich zdrowie, w tym między innymi zmniejszenie ryzyka zachorowania na zaćmę. Choć dziś okulary przeciwsłoneczne traktowane są przede wszystkim jako modny dodatek, w rzeczywistości pełnią niezwykle ważną funkcję ochronną dla oczu i powinny być stosowane nie tylko latem, ale także zimą, gdy ostre promienie światła odbijające się od przejrzystego i wilgotnego powietrza lub śniegu są dla oczu równie szkodliwe. Naturalne bariery, z jakich zbudowana jest soczewka oka nie wystarczą, by uchronić wzrok przed działaniem promieniowania UV. Nie wystarczą tu także zwyczajne, przyciemniane okulary.

Jednym z podstawowych elementów dobrych okularów przeciwsłonecznych są zastosowane w nich powłoki z filtrem, chroniące oko przed różnymi długościami promieniowania UV, a często także niekorzystnymi odblaskami światła od różnych powierzchni. Oznaczenia zastosowanych filtrów powinny być wyraźnie oznaczone przez producenta okularów, choć należy uważać by były to faktycznie oznaczenia prawdziwe – tanie okulary z marketu nie będą chronić oczu tak dobrze, jak te z salonu optycznego.

Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne – ochrona oczu dla okularników

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko ciemne szkła z powłoką chroniącą oko przed promieniowaniem UV. Technologie stosowane przy produkcji szkieł korekcyjnych z powodzeniem pozwalają dziś na przygotowanie okularów dedykowanych dla osób z właściwie każdą wadą wzroku. To ogromne ułatwienie dla wszystkich, którzy nie chcą lub nie mogą zdecydować się na soczewki kontaktowe i przez to latem są zmuszeni albo do mrużenia oczu w zwykłych okularach korekcyjnych, albo ze słabej ostrości wzroku nosząc zwykłe okulary przeciwsłoneczne. Każdy dobry salon optyczny powinien być w stanie zaoferować klientowi możliwość doboru okularów z odpowiednim przyciemnieniem, stosownymi filtrami chroniącymi, powłoką fotochromową lub polaryzacyjną, a także designerską oprawką dzięki której wykorzystamy także aspekt modowy dodatku, jakim są okulary przeciwsłoneczne.

Sprawdź naszą ofertę markowych okularów przeciwsłonecznych

Przeciwsłoneczne okulary korekcyjne: za i przeciw

Zdecydowanie najważniejszą zaletą okularów korekcyjnych przeciwsłonecznych jest gwarantowana przez nie możliwość ochrony oczu latem, bez konieczności rezygnowania z dobrej ostrości widzenia. Ze względu na to, że okulary korekcyjne są zawsze przygotowywane w salonach optycznych, ryzyko tego, że dostaniemy jedynie przyciemnione szkła bez żadnych filtrów ochronnych są tu minimalne – okularnicy wybierający korekcyjne przeciwsłoneczne mogą mieć pewność, że ich wrażliwe na słońce oczy są zawsze właściwie chronione. Choć jest to więc wydatek większy, niż okulary ze sklepu z modnymi dodatkami, ich skuteczność jest znacznie wyższa, a dla chorych oczu to niezwykle ważne. Połączenie okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych w jedno to także doskonałe rozwiązanie dla kierowców, szczególnie jeśli zastosuje się w nich powłokę polaryzacyjną. Brak odblasków i oślepienia ostrym światłem podczas jazdy znacząco poprawia bezpieczeństwo na drodze.

Czy korekcyjne okulary przeciwsłoneczne mogą mieć jakieś minusy? Jedynym problemem, z jakim mogą spotkać się okularnicy noszący latem okulary przeciwsłoneczne korekcyjne jest częste przemieszczanie się z pomieszczeń na zewnątrz, np. podczas zakupów. Konieczność zmieniania okularów zwykłych na przeciwsłoneczne może być nieco uciążliwa, jednak jest to coś, do czego można się przyzwyczaić. Wybór pomiędzy komfortem patrzenia na świat, a chwilowym dyskomfortem zmiany okularów wydaje się być oczywisty.

Okulary korekcyjne znanych marek

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne z korekcją? W soczewki24.pl możemy wstawić korekcyjne szkła z powłoką przeciwsłoneczną do oprawek każdego z dostępnych w salonie producentów, dzięki czemu możemy zaoferować naprawdę szeroką gamę nie tylko praktycznych i wygodnych, ale także modnych okularów przeciwsłonecznych. Musimy poznać jedynie wartości Twoich okularów korekcyjnych – wybór okularów przeciwsłonecznych odbywa się na tych samych zasadach, co wybór zwykłych okularów korygujących wadę wzroku.