Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Okulary bezramkowe - wady i zalety

  0

  Książka i okularyNowoczesne okulary

  Okularami bezramkowymi nazywamy modele wiercone lub też patenty. Są to okulary, w których soczewki przytrzymywane są przez mostek z noskami oraz zauszniki. Cała konstrukcja mocowana jest przy pomocy niewielkich, praktycznie niewidocznych śrubek lub wcisków – wszystko zależne jest od wybranego modelu. Jest to alternatywa dla dużych lub po prostu widocznych oprawek, które nie każdemu muszą się podobać lub pasować.

   

  Komu pasują okulary bezramkowe?

  Okulary bezramkowe są idealnym rozwiązaniem dla osób o bardzo delikatnej urodzie. Mowa tutaj zarówno o kolorze karnacji, rysach twarzy, budowie ciała, jak i kolorze twarzy. Ponadto jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z użytkowaniem okularów i nie są przyzwyczajone do nowego elementu na twarzy. Okulary bezramkowe są praktycznie niezauważalne, więc mogą być wykorzystane w etapie oswajania się z wadą wzroku.

   

  Plusy i minusy braku ramek w okularach

  Z uwagi na bardzo minimalistyczną konstrukcję plusem okularów bezramkowych jest ich waga – są to prawdopodobnie najlżejsze okulary na rynku. Jest to ogromny plus, zwłaszcza w przypadku wcześniej wspomnianych osób o drobnej budowie. Ponadto plusem jest także niewielka zauważalność okularów, co sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób, którym nie podoba się noszenie okularów, a nie mogą zdecydować się na soczewki kontaktowe. Zaletą okularów bezramkowych jest także ich uniwersalność. Z uwagi na brak ramek będą pasować do każdej stylizacji i typu urody. Nie oznacza to jednak, że okulary bezramkowe nie posiadają wad. Z uwagi na wspomnianą już wcześniej minimalistą konstrukcję ich minusem jest delikatność – łatwo mogą ulec uszkodzeniu, co będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami naprawy. A zatem osoby używająca okularów bezramkowych muszą pamiętać o tym, aby odpowiednio się z nimi obchodzić.

   

  Dostępność na rynku

  Wiele osób twierdzi, że czasy okularów bezramkowych już przeminęły. Na rynku faktycznie można zauważyć tendencję spadkową ich popularności, jednak nigdy nie były one liderem wśród okularów. Trzeba zauważyć, że jest to specyficzny rodzaj okularów, który wybierany jest przez konkretną grupę osób. Warto jednak pamiętać o takiej możliwości, jeśli mamy wątpliwości, co do wyboru odpowiednich oprawek lub nie chcemy zakrywać nimi twarzy.

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl