Okulary Ray-Ban® - więcej niż styl i kultowy znaczek

Ray Bay to jedna z najpopularniejszych marek okularów przeciwsłonecznych. Wielu osobom marzy się model okularów, które mają charakterystyczny napis będący logo marki. Okazuje się jednak, że oprócz okularów chroniących przed słońcem, firma Ray Ban produkuje także okulary, które mają soczewki korekcyjne. Jest to propozycja dla osób ceniących sobie nowoczesny design i najwyższą wytrzymałość. Zastanawiasz się, jak rozpoznać oryginalne okulary Ray Ban? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

Oryginalne okulary Ray Ban - jak rozpoznać modele marki Ray Ban?

Ray-Ban to jedna z najchętniej wybieranych marek na całym świecie, która każdego dnia sprzedaje setki okularów. Ray Ban to jednak nie tylko modele przeciwsłoneczne. Wśród dostępnych opcji okularów Ray Ban oferuje również takie, które mają soczewki korekcyjne - w tym przypadku w grę wchodzą bowiem oprawki, które można dopasować indywidualnie do potrzeb osoby, która będzie je nosiła. Zastanawiasz się jak rozpoznać oryginalne Ray Ban? Wiele osób uważa, że to tylko logo marki. Istnieje natomiast wiele elementów, które na to wskazuje. Jest to przede wszystkim kształt i rozmiar, sygnowanie soczewek znaczkiem czy umieszczone na zauszniku oznaczenia - od wewnętrznej strony. Na podróbkach każdy z tych elementów bez wątpliwości prezentuje się zupełnie inaczej niż na oryginalnych modelach. Warto więc zwrócić uwagę na nie wszystkie, aby wybrać produkt dobrej jakości i uniknąć podróbek.

Ray Ban oryginalne, a podróbki - soczewki i zauszniki

Wysokiej jakości okulary Ray Ban mają specjalne soczewki, które są lekko pochylone. Taka charakterystyczna konstrukcja nie jest przypadkowa, ponieważ wówczas ochrona wzroku przed słońcem jest zdecydowanie wyższa. Nie można tego spotkać w przypadku podróbek. To jednak nie wszystko. Na lewej soczewce, w górnej części zauważalne jest logo Ray Ban - jest to specjalny grawer. Wiele modeli ma także oznaczenie na drugiej soczewce - jest to skrót od pierwszych liter marki. Podróbki odznaczają się napisem, który jest gładki a jego jakość wątpliwa. Co więcej, czasem znajduje się ona na lewym, czasem na prawym szkle. Zwróć także uwagę na ich rozmiar - te w podrobionych okularach najczęściej są znacznie większe. Jeżeli chodzi o zauszniki, to mają on specjalne oznaczenie, wyraźne i lekko wtopione w plastik. Lewy zausznik ma informacje mówiące o modelu, z kolei na prawym znajduje się nazwa marki Ray Ban i napis Made in Italy.

Pudełko, etui i dodatki, które mówią o oryginalności okularów Ray Ban

Etui z logo Ray Ban to tak jeden z elementów świadczących o oryginalnym modelu. Warto zauważyć, że jeżeli ma ono czarny lub czerwony kolor to napis powinien być złoty. Można jednak kupić modele, które występują w barwie niebieskiej lub brązowej. Na nich musi znajdować się oznaczenie czarne. Na uwagę zasługuje także zatrzask i jego design. Na niewielkim elemencie znajdziemy literę R. Do etui oryginalnego modelu dołączona jest specjalna ściereczka do czyszczenia okularów wraz z niewielką broszurką informacyjną dotyczącą innych produktów tej marki. Na jej boku umieszczone jest czerwone logo, którego zwykle brakuje na podróbkach. Bardzo ważny jest również sposób jej złożenia - zawsze jest to charakterystyczny, niewielki prostokąt w foliowym opakowaniu. A jeżeli o nim mowa, to warto wspomnieć także o pudełku oryginalnych okularów. Jest ono także dość proste do rozpoznania. Wykonuje się je z twardszego i sztywnego materiału, znajduje się na nim logo i oznaczenia. Oryginalne opakowanie ma literki R z przodu i po bokach.

Oryginalny model Aviator - co go wyróżnia?

Jednym z najpopularniejszych modeli są okulary Ray Ban Aviator. Jak rozpoznać oryginał wśród setek produktów dostępnych na rynku? Takie pytania pojawiają się bardzo często wśród osób, które chcą kupić okulary. Szukając oryginału, warto zwrócić uwagę na wszystkie wspomniane kwestie, a więc oznaczenia na zauszniku, rozmiar i kształt soczewek czy kolorystyka etui. Oprócz tego dość charakterystycznym elementem są różnego rodzaju zawieszki. Są one typowe dla podróbek. Jeżeli więc ktoś zaoferuje Ci zakup okularów marki Ray Ban z zawieszką - możesz śmiało z niego zrezygnować bez konsultacji ze specjalistą. Pamiętaj także, że jeżeli chcesz mieć pewność wysokiej jakości produktu, najlepiej stawiać na sprawdzone salony optyczne. Tam znajdziesz wyłącznie oryginalne okulary - zarówno korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne. Nie będziesz więc musiał zastanawiać się, w co inwestujesz.