Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Kilka porad na ochronę oczu latem

  0

  Dziewczyna pływająca w okularach

  Okres od lipca do września to czas, kiedy najczęściej wybieramy się w dalekie podróże. Urlopowicze równie chętnie udają się w rejony nadmorskie jak i górzyste. Osoby, które decydują się na egzotyczne wyjazdy z pewnością będą musiały zmierzyć się z bardzo silnymi promieniami słonecznymi, które z pewnością pozwolą pięknie się opalić, ale niekoniecznie dobrze wpłyną na zdrowie oczu oraz komfort widzenia. Co więc zrobić, aby uchronić je przed szkodliwym i nadmiernym promieniowaniem? Z pewnością czapka z daszkiem lub duży kapelusz sombrero nie wystarczą. Poniżej przeczytacie kilka porad na to, jak możecie zadbać o zdrowie i komfort swoich oczu.

   

  Okulary przeciwsłoneczne idealnym rozwiązanie!

  Osoby, które nie mają wady wzroku i nie noszą okularów korekcyjnych, z pewnością powinny postawić w tym okresie na okulary przeciwsłoneczne. One są świetnym dodatkiem, który nie dojść, że poprawia komfort widzenia, to też stanowi bardzo ekskluzywny i stylowy aspekt stylizacji. Odpowiednie okulary przeciwsłoneczne powinny posiadać filtry UVA i UVB, mogą również posiadać inne właściwości, jak np. polaryzacja.

  Jeśli chodzi o filtry UVA i UVB to z całą pewnością najlepszym wariantem będzie filtr UV400. Taki filtr chroni nas on przed promieniami UVA i UVB, gdyż wynikający z nadmiernego promieniowania ultrafiolet mieści się w zakresie do 400 nm, a powyżej to właśnie światło widzialne.

  Z kolei polaryzacja to filtr, którego zadaniem jest wygaszanie odbitego światła słonecznego. Działa on na zasadzie żaluzji, które pozwalają nam lepiej widzieć bez niepotrzebnych odbić. W ofercie okularów przeciwsłonecznych nie każdy ich typ posiada polaryzację. Nie jest ona jednak niezbędna, choć na pewno bardzo przydatna dla osób, które często jeżdżą samochodem, wędkują czy wykonują inne czynności przy dużym nasłonecznieniu.

   

  Okulary korekcyjne z soczewkami fotochromowymi to też świetny pomysł!

  Osoby, które posiadają wadę wzroku i są przyzwyczajone do okularów korekcyjnych, z pewnością powinny postawić na soczewki fotochromowe. Okulary te są uznawane przez wiele osób za inteligentne. Ich wyróżnikiem jest to, że dostosowują się do światła. W pomieszczeniach szkła okularów z fotochromami są bezbarwne, a na zewnątrz przy słońcu ciemne. Zastępują więc one dwie pary okularów: korekcyjne i przeciwsłoneczne. Warto wiedzieć, że nawet zwykłe, standardowe soczewki korekcyjne posiadają filtr UV, choć istnieją na rynku również specjalne soczewki korekcyjne z podwyższoną ochroną przed szkodliwym promieniowaniem.

   

  Soczewki kontaktowe dla wygodnych

  Obecnie już nie tylko soczewki okularowe posiadają filtr UV. Na rynku dostępne są także soczewki kontaktowe, które również go posiadają. Należą do nich soczewki kontaktowe z rodziny ACUVUE. Idealnym rozwiązaniem może być połączenie ich z okularami przeciwsłonecznymi. W takim zestawieniu zapewnimy sobie najwyższa ochronę przed nadmiarem ultrafioletowego światła.

   

  Nakładki przeciwsłoneczne dla gadżeciarzy

  Dla osób, które posiadają już okulary korekcyjne i nie chcą się z nimi rozstawać, przygotowane zostały nakładki przeciwsłoneczne, mogą one posiadać także polaryzację. Obecnie na rynku jest wiele modeli okularów korekcyjnych w komplecie z idealnie dopasowanymi nakładkami, niewidocznymi z zewnątrz. O nie pytajcie w naszych salonach Soczewki24 i Viu Viu Optica.

  Jak widać, jest wiele możliwości chronienia swoich oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Jeśli nie wiecie na jaką formę prewencyjną się zdecydować, zdajcie się na naszą widzę i doświadczenie. W naszych salonach optycznych z pewnością znajdziemy najlepszy dla was sposób ochrony przed intensywnym słońcem.

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl