Jak dobrze dobrać oprawki

Jak dobrać oprawy do kształtu twarzy?

Jak dobrać oprawki korekcyjneOkulary stały się w dzisiejszych czasach dodatkiem do stroju, akcentem widocznym i wyrazistym, dzięki któremu możemy pokazać swoją osobowość oraz styl. Zanim zdecydujesz się na konkretny model zwróć uwagę, jaki kształt opraw pasuje do twojej twarzy. Dzięki kilku prostym zasadom możesz odjąć sobie kilka lat, a twarz może stać się bardziej wyrazista . Warto więc poświęcić na to chwilę czasu.

Pierwszą zasadą jest odpowiedni dobór opraw i szkieł do naszej wady wzroku. Przychodząc do salonu optycznego, musimy ustalić, jaką mamy wadę wzroku, aby dobrze dobrać szkła do oprawy. Przy wysokich mocach warto wybierać bardziej zabudowane oprawy, czyli plastikowe pełne lub na żyłkę z grubymi zausznikami. Dlatego zachęcamy w pierwszej kolejności o przeprowadzenie badania wzroku w salonie, gdzie znajduje się profesjonalny gabinet okulistyczny, a okulary dibiera doświadczony specjalista.

 

Kiedy mamy wybrane szkła, możemy przejść do wyboru oprawki.

TWARZ OWALNA

Mająctwarz owalna twarz owalną, masz pełną dowolność wyboru oprawy. Zarówno prostokątne, okrągłe czy tak zwane „kocie oprawki” powinny pasować. Pamiętaj tylko o szerokości oprawy, powinna być co najmniej tak szeroka jak twarz w najszerszym miejscu. Poza tym możesz kierować się tylko swoim stylem, charakterem, kolorem włosów oraz panująca modą Zadaj sobie pytanie czy te okulary będę nosić do biura, czy tylko w domu? Czy mają być one podstawową czy dodatkową parą okularów?

 

 

TWARZ OKRĄGŁA

Przy twarzy okrtwarz okrągłaągłej twój wybór powinien zawęzić się do opraw prostokątnych oraz delikatnych kocich. Rolą oprawek w tym przypadku jest wyszczuplenie twarzy i jej wydłużenie. Mając niewielkie oczy, warto wybrać delikatny mostek , który optycznie nam je powiększy. Sprawdzają się wtedy ramki typu patent, które nie mają frontu oprawy. Idealnymi oprawami tego typu do okrągłej twarzy są modele a zausznikiem i delikatnym mostkiem.

 

 

TWARZ TRÓJKĄTNA

twarz trójkątna


Masz twarz trójkątną, czyli szeroką na górze wąską na dole? Szukaj opraw iowalnych lub okrągłych. Warto wybrać oprawę, która jest grubsza na dole niż na górze. Pomoże to optycznie zawęzić szerokość skroni. Jeżeli twarz jest szersza na dole niż na górze tak samo wybieramy ramki owalne oraz okrągłe. Trzeba tylko pamiętać, żeby ramka była grubsza u góry niż na dole, dzięki temu optycznie zwęzimy szerokość brody.

 

 

TWARZ KWADRATOWA

twarz kwadratowa


Jeśli masz kwadratową twarz powinnieneś wybierać ramki z grupy owalnych oraz kocich. Zadaniem opraw w tym przypadku jest wydłużenie twarzy i załagodzenie jej rysów. Najlepiej jak wybierzesz oprawkę z dużymi szkłami w pionie. W taki sposób zachowasz proporcje.W salonach Soczewki24 nasi Doradcy pomoga Ci w dokonaniu trafnego wyboru, zobacz aktulaną listę salonów >>>