V
Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Jak wybrać odpowiedni płyn do soczewek?

  0

  Soczewki kontaktowe miękkie i twarde o wysokiej przepuszczalności powietrza to coraz częstszy wybór osób, które mają wady wzroku. Aby ich użycie było bezpieczne i higieniczne, koniecznie należy posiadać w komplecie odpowiednio dobrany płyn do soczewek. Marki takie jak Eye Care czy Alcon to jedni z najpopularniejszych producentów, którzy mają w ofercie płyny do soczewek. Co trzeba wiedzieć przed wyborem właściwego płynu?

  Do czego służy płyn do soczewek?

  Dobry płyn do soczewek to produkt, który sprawdzi się do pielęgnacji, ale także do czyszczenia. Płyny umożliwiają łatwe wyczyszczenie powierzchni szkieł kontaktowych z kurzu, zanieczyszczeń, bakterii oraz osadów białkowych. Dezynfekujące działanie płynu nie powinno jednak powodować podrażnień oczu, stanów zapalnych ani nasilać infekcji. Potwierdzona skuteczność działania płynów do soczewek zwykle mierzona jest także pozytywnym wpływem na trwałość szkieł kontaktowych, które dzięki specjalnym właściwościom płynów są nie tylko przygotowane do dalszego użytkowania, ale także odpowiednio zadbane. Płyn do soczewek powinien skutecznie zdezynfekować i odświeżyć soczewki, ale jednocześnie nie zniszczyć ich powierzchni i nie podrażnić oczu.

  Płyn do soczewek - kiedy go stosować?

  Regularna pielęgnacja i czyszczenie soczewek to codzienność osób, które decydują na rozwiązanie, jakim są soczewki jednodniowe, soczewki dwutygodniowesoczewki miesięcznie i roczne, czyli tak zwane soczewki o przedłużonym okresie noszenia. Płyny do soczewek pozwalają na usuwanie z nich zanieczyszczeń i bakterii, które gromadzą się w ciągu dnia, a jednocześnie pielęgnują materiał wykonania szkieł. Dzięki temu osoby noszące soczewki przez kilkanaście dni, miesięcy lub nawet rok mogą bezpiecznie korzystać ze swojej ulubionej pary soczewek. Rytuał pielęgnacyjny warto wykonywać wieczorem przed pójściem spać, ale można go wykonać także po powrocie do domu, kiedy tylko pojawi się chęć wyjęcia soczewek z oczu.

  Jak używać płynu do soczewek?

  Długoterminowe soczewki kontaktowe to rozwiązanie, które sprawdza się dla osób używających soczewek codziennie przez wiele godzin. Takie rozwiązanie bez wątpienia zapewnia komfort i wygodę, ale aby dążyć do poprawy jakości widzenia, trzeba zadbać nie tylko o dobór soczewek, ale także o ich pielęgnację i konserwację. Płyn do soczewek to integralna część troski o wzrok dla osób, które używają soczewek kontaktowych.

  Czynność zawsze należy zacząć od dokładnego umycia rąk. Po wyjęciu soczewki z oka wystarczy położyć ją na zagłębieniu czystej i wytartej do sucha dłoni. Stabilnie położoną soczewkę wystarczy zakropić odpowiednio dobranym płynem. Najlepszym sposobem na dokładną dezynfekcję całej powierzchni soczewki jest delikatne przesunięcie po niej opuszkiem palca i pocieranie powierzchni soczewki. Na końcu wystarczy włożyć dwie soczewki do sterylnego pojemniczka wypełnionego płynem, zwracając uwagę na to, aby płyn pokrył ich całą powierzchnię.

  płyn do soczewek renuReNu® MPS™ Multi-Purpose Solution

  Czym różnią się płyny do soczewek?

  Prawidłowo stosowane płyny do soczewek pozwalają na zachowanie odpowiedniej higieny oraz zdrowia oczu. Ze względu na fakt, że o narząd wzroku trzeba dbać, konieczny jest wybór odpowiednich akcesoriów. Specjalistyczne płyny do soczewek dostępne w naszym sklepie internetowym to wyłącznie produkty znanych i cenionych marek. W naszej ofercie posiadamy między innymi popularne płyny Eye Care, Acuvue, Opti-free, Solo-Care Aqua. Wybierając odpowiedni płyn, warto szukać atrakcyjnych cenowo produktów, ale należy zwracać uwagę także na pojemność. Co więcej, płyny do soczewek różnią się między sobą przeznaczeniem. Aby ułatwić naszym klientom wybór odpowiedniego produktu, podzieliliśmy ofertę na płyny do soczewek twardych i płyny do soczewek miękkich. Zasadą jest, że nie wolno stosować płynów przeznaczonych tylko do użytku soczewek twardych dla soczewek miękkich i odwrotnie. 

  płyn do soczewek acuvueACUVUE™ RevitaLens

  Wybierz najlepszy płyn do soczewek

  Płyny do soczewek różnią się między sobą, dlatego zawsze warto dokładnie sprawdzić, jaki płyn do soczewek kupujemy. Poza atrakcyjną ceną musi on odpowiadać między innymi rodzajowi soczewek, ale na uwadze warto mieć także własne preferencje i sposób życia. Kluczowe jest to, jak często korzysta się z soczewek kontaktowych. Jeśli są to soczewki dwutygodniowe, miesięcznie lub roczne zdecydowanie lepszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie płyn do soczewek o dużej pojemności. Należy pamiętać, że nawet najlepszy płyn do soczewek należy regularnie wymieniać, dlatego osobom, które wybierają soczewki jednorazowe, ponieważ noszą je sporadycznie, polecamy płyn o mniejszej pojemności. 

  Kup płyn do soczewek

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl