V
Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Soczewki dla kierowców - jakie wybrać?

  0

  W samochodzie spędzamy sporo czasu z powodu dojazdu do pracy i innych obowiązków, dlatego tak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno kierowcy, jak i jego pasażerom. Polska znajduje się na 23 miejscu na 28 państw pod względem bezpieczeństwa na drodze. Jednym z warunków bezkolizyjnej i komfortowej jazdy jest dobre widzenie, szczególnie podczas deszczu, nocą lub w słoneczny dzień, dlatego tak ogromne znaczenie ma dobry wzrok kierowcy. Zapewnić mogą to szkła okularowe, odpowiednie okulary przeciwsłoneczne oraz soczewki. 

  Czy kierowca powinien nosić okulary przeciwsłoneczne?

  Bezpieczną jazdę zapewnią kierowcy między innymi markowe okulary przeciwsłoneczne. Wybór odpowiednich szkieł zredukuje ryzyko oślepienia i wpłynie na komfort przemieszczania się samochodem. Niezwykle ważną sprawą przy wyborze odpowiednich szkieł jest oprawka, która nie powinna ograniczać pola widzenia, aby kierowca nie stwarzał zagrożenia na drodze z powodu niedostrzeżenia nadjeżdżającego pojazdu bądź przechodzącego przez pasy przechodnia. Okulary przeciwsłoneczne nie powinny być za ciemne, aby nie utrudniały obserwacji sytuacji na drodze.

  Jakie okulary korekcyjne dla kierowcy?

  Każdy kierowca powinien systematycznie badać swój wzrok, a w sytuacji jakichkolwiek problemów z widzeniem odwiedzić gabinet okulistyczny i dobrać odpowiednie okulary korekcyjne. W przypadku stwierdzenia braku ostrości widzenia podczas jazdy, przede wszystkim po intensywnym działaniu na wzrok świateł auta jadącego z naprzeciwka, wizyta u okulisty staje się absolutną koniecznością. Powinny to być okulary ze szkłami polaryzacyjnymi, dzięki którym kierowca może uchronić swój wzrok przed odblaskami, pochodzącymi nie tylko od słońca, ale także od wody lub śniegu, karoserii innego samochodu oraz mokrej jezdni. Odblaski i lśnienia mogą stanowić poważne zagrożenie dla kierowcy i innych użytkowników drogi.

  oprawki raybanSzukasz klasycznych oprawek? RAY BAN RB7062 2077 będą doskonałym wyborem.

  Okulary z polaryzacyjnymi szkłami to praktyczne rozwiązanie dla każdego użytkownika drogi, dbającego o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy. Okulary dla kierowcy powinny być wyposażone w szkła fotochromatyczne, które reagują na ostre promienie słoneczne zmianą stopnia przyciemnienia. Przy wyborze takich okularów należy zawsze poinformować okulistę, że mają być używane do jazdy samochodem, aby czas reakcji powłoki fotochromowej był jak najkrótszy. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy kierowca wjeżdża z mocno nasłonecznionej ulicy w zacienioną. Warto zaopatrzyć okulary dla kierowcy w filtr promieniowania ultrafioletowego, aby chronić wzrok przed pływem szkodliwego promieniowania niemal w każdych warunkach. 

  Prowadzenie samochodu w soczewkach kontaktowych

  Kierowcy powinni również zadbać o dobór odpowiednich soczewek w zależności od wady wzroku. Soczewki progresywne umożliwiają widzenie ostre zarówno z bliska, jak i z daleka. Polecane są kierowcom po 40. roku życia, u których w sposób naturalny spada ostrość i jakość widzenia. Służą do korekcji starczowzroczności i innych zaburzeń akomodacji oka. Pozwalają również na korekcję widzenia obiektów, znajdujących się w oddaleniu od osoby obserwującej lub blisko niej. W sprzedaży są tego typu soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne oraz roczne.

  Kup soczewki jednodniowe

  Soczewki o dłuższym trybie wymiany wymagają codziennej pielęgnacji. Zastosowanie innowacyjnej technologii w produkcji soczewek progresywnych pozwala na poprawę jakości widzenia, bez konieczności sięgania po różne rodzaje soczewek dedykowanych dla krótkowidzów lub dalekowidzów. Soczewki sferyczne przeznaczone są dla kierowców z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością. W ofercie znajdują się soczewki o różnej mocy. Niektóre z nich można nosić w trybie trzydziestu dni i nocy bez zdejmowania, dlatego są bardzo wygodne w użytkowaniu dla kierowców, którzy w trasie nie zawsze mogą zadbać o ich pielęgnacjęSoczewki toryczne przeznaczone są dla kierowców z astygmatyzmem. W zależności od potrzeb można zdecydować się na soczewki jednodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne.

  Soczewki kolorowe również nie są przeszkodą przy kierowaniu autem

  Soczewki kolorowe nie tylko mogą korygować wadę wzroku, krótkowzroczność lub dalekowzroczność, ale również zmieniają naturalny kolor oczu, powiększają je, rozświetlają lub nadają większą głębię. Okazuje się, że niektóre kolory, takie jak brąz lub szary, mogą poprawiać komfort jazdy, gdyż pomagają w rozpoznawaniu sygnałów świetlnych. Soczewki te występują w różnych wersjach trybu noszenia, jako jednodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne. 

  Rynek oferuje bogaty wybór soczewek dla kierowców z różnymi wadami wzroku, od renomowanych firm z branży optycznej, gwarantujących doskonałe widzenie, wygodę użytkowania oraz odpowiednie nawilżenie oka.

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl