Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Brwi i rzęsy - czy są ważne dla oczu?

  1

  Brązowe oczyZnaczna część ludzi marzy o tym, aby mieć długie rzęsy oraz gęste brwi. Dzięki temu spojrzenie wydaje się dużo bardziej intrygujące. Jednak czy pełnią one funkcję wyłącznie ozdobną? Po co tak naprawdę są nam potrzebne brwi i rzęsy?

   

  Szósty zmysł naszych oczu

  Rzęsy przede wszystkim zmniejszają przepływ powietrza. Każdy ssak posiada wilgotne oczy. Związane jest to z faktem, że każde oko wyposażone jest w specjalny film łzowy, który pełni funkcję ochronną dla oczu – dostarcza on również składników odżywczych, a także załamuje promienie słońca w taki sposób, abyśmy mieli możliwość wyraźnego widzenia. Jednak zbyt duże działanie powietrza może doprowadzić do nadmiernej wilgoci oczu, przez co narażone są one na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Rzęsy mają za zadanie zmniejszenie nadmiernej ilości powietrza, jaka przepływa do naszego oka. Chronią one również nasze oczy przed dostawaniem się do nich potu, deszczu, drobnych zanieczyszczeń. Podobnie jest ze szkodliwym dla oczu światłem słonecznym. Rzęsy nie zabezpieczają jednak naszych oczu w 100%, przez co konieczne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych. Jednak dzięki nim możliwa jest ochrona oczu przed bardzo jasnym światłem. Pełnią one również sygnalizator niebezpieczeństwa, są swojego rodzajem szóstym zmysłem dla oczu. Jeżeli coś zbliża się zbyt blisko rzęs, dają one sygnał do odruchowego zamknięcia powieki. Dodatkowo ludzie często wierzą w magiczną moc rzęs. Jeżeli rzęsa wypadnie i pozostanie na policzku, należy zgadnąć, na którym ona jest i pomyśleć życzenie.

   

  Dodatkowa ochrona oczu

  Ruda dziewczyna z zielonymi oczamiBrwi pełnią swojego rodzaju filtr wodociąg, a ich zaokrąglony kształt pomaga w usuwaniu zanieczyszczenia – np. potu, aby nie napłynął do oczu. Pomagają one także w określeniu emocji człowieka. Dzięki brwiom nasze oczy mogą dodatkowo mówić, szeroko otwarte oczy i uniesione, zmarszczone brwi mogą świadczyć o naszym zdziwieniu lub niezadowoleniu. Mowa niewerbalna oraz mimika pełnią bardzo ważną i nieodłączną część naszego codziennego życia. To właśnie dzięki brwiom możliwe jest rozpoznanie czy ktoś jest rozbawiony, zdenerwowany, podekscytowany, niepewny.

  Dzisiaj brwi i rzęsy traktowane są i pielęgnowane z myślą o atrakcyjnym wyglądzie. Wybierając tusz lub depilując brwi, aby otrzymać ładny kształt, zapominamy o ich pierwotnej funkcji, którą jest ochrona naszych oczu. Warto o jednak o niej pamiętać, podczas codziennej pielęgnacji.

  Komentarze do wpisu (1)

  9 listopada 2017

  Ciekawy artykuł :)

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl